ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- A°. 1862. TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 18 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. BUITEN L AN I). ENGELAND. Londen11 Dec. Onder de officiële opgaven der sterf gevallen gedurende de laatste week komen er vier voor, die door den honger werden veroorzaakt. Dit geeft Dailij News aanleiding toteene bittere beschouwing. «In weerwil van on ze zoo hoog geroemde armenverzorging -zegt dit blad - en in weerwil van de enorme particuliere weldadigheid sterven te Londen meer menschen letterlijk van hongerdan in eenige andere stad ter wereld. Dit zijn de beschaamde armen. Terwijl de nood in Lancashire ten toppunt was telden wij te Londen 15 zoodanige gevallen waarvan de dagbladen ge waagden. Van hoe velen echter wordt niet eens melding ge maakt! Hoe velen worden begraven waarbij de geneesheer op het overlijdens attest het leelijke woord «van honger" door den een of anderen fijnen kunstterm uit zijn geuets- kundig woordenboek heeft vervangen!" FRANKRIJK- Parijs ,11 Dec. De half-officiële dagbladen hsngen treu rige tafereelen aangaande Griekenland op. De France is daar mede begonnen en de Constitutionnel is daarmede bezig. DU1TSCHL AND. Berlijn, 11 Dec. Uit Schirwindt meldt men het volgen de kluchtig voorval. De heer van Plehwe, eigenaar van een ridderlijk goed, wilde ook een loyauteits adres aan den ko ning op touw zetten. Hij riep daartoe in een hótel eene ver gadering van ingezetenen uit den omtrekwaaronder onder scheidene kleine grondeigenaren en kooplieden, bijeen. In plaats echter van eene uitvoering gemotiveerde rede voor te dragen, verkoos de lieer Plehwe, de vergadering bij wijze van kalhechisatie te stichten, hoe logisch hij daarbij te werk ging, kan uit het volgend staaltje blijken: «Gij gelooft toch allen aan één God?" »Ja!" «Gij zijt er derhalve ook van overtuigd, dateen God noodzakelijk is?"«Ja, ja!" Welnu, dan is het immers ook zeker, dat een koning nood zakelijk is?" «Ja, ja!" «Maar, ziet gij, de vooruit- gangspartij wil geen koning hebben," eenige stemmen: «Daar weten wij niets van." Thans sloeg de spreker aan het stotte ren en kreeg op al wat hij verder sprak degelijke en duch tige replieken, en het einde van de zaak was, dat de ver gadering uiteen ging, zonder dat ook slechts één persoon het adres onderteekend had zelfs niet eens de eigeu vleeschelijke zoon van den ijverigen heer von Plehwe. Frankfort, 10 Dec.Te Stuttgart heeft zich voor eenige da gen de chef van eeu wisselkantoor zich van het leven beroofd, nadat acht dagen te voren diens zoon zich een pistoolschot door het hoofd had gejaagd. Deze zooneen 26 A 28jarig jongeling, had door zijne buitensporige uitgaven zijn vader geheel geruïneerd; hij leefde op hoogen voet, hield er equi pages, maitressen enz. op na, zoodat hij in een paar jaar ruim fl. 100,000 moet verteerd hebben, terwijl zijn vader niet meer dan de helft dezer som bezat. Hij sprak veel van erfenissen, hooge prijzen uit de loterij enz. totdat het bleek, dat hij valsche wissels ten bedrage van ruim fl. 100,000 had gemaakt, met gebruikmaking van de namen van zeer voor name personen. BELGIË. Brussel12 Dec. Men wil weten dat de koning sedert eenige dagen weder zeer lijdende is en zelfs door de pijnen in het zitten verhinderd wordt. Nopens de buitenlaudsche reis, welke hij volgens sommigen zou ondernemen, schijnt nog niets bepaald te zijn. ITALIË. Turijn, 10 Dec. De rooverbenden maken het in Napels BINNENLAND. Schagen, 17 December 1862. (Zesde Jaargang.) No. 273. SCHAGER COURAN fiïtvjBatamïSïaiaa TUÏ nrj Huumaa: Voor SchagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnl iederen Donderdagmorgen. Drleren Franco. 5-31139 3)131 &5tT3U?30?13B: Vaneen tot vijf regelsf 0.75- Iedere regel meerder0.15 Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groute lettert natr de raimte die tij betlttn. 12 Dec. Gisteren is officieel bekend geworden, dat de onderaardsche spoorweg te dezer slede deu 22steu zal wor den geopend. Te Woolwich is een monster-aanbeeld gegoten dat niet tniuder dan 52 ton weegt en bestemd is voor den Nas- myth—stoomhamer in de kanongieterij aldaar. Het duurde drie weken, eer die ontzaggelijke metaal-massa volkomen was afgekoeld. Dezer dagen heeft het volgende curieuse geval in de Noordzee plaats gehad. Den 2den dezer werd de stoomboot Jutland, kapt. Watson, van Pillau naar Huil, door een storm overvallen. Een golf, die over het schip heen ging, wierp o- a. eene gans over boord, die den heer Tate, tweeden ingenieur van de Jutland, toebehoorde en aan wier pooten een etiquette was gehondeu, bevattende den naam en het adres van den eigenaar. Het arme dier werd door de golven medegesleept, zoodat men het weldra uit het gezigt verloor. Het schijnt nu, dat de gans eenigen tijd daarna door eene haai werd verslonden, welk zeemonster later door de visscher- boot Violet, van Huil, werd gevangen. De haai werd open gesneden eu de verloren vogel in zijne maag gevonden. De kapitein, hel étiquette aan den poot opmerkende, besloot de gans mede naar huis te nemen, en toen hij Zatnrdag II. te Huil aankwam, begaf hij zich met den vogel naar het op het etiquette aangeduide adres, en bood haar den eigenaar aan, die haar dan ook even verrast als dankbaar in ontvangst nam en deu volgenden dag in gebraden toestand voor zijn mid dagmaal nuttigde, ouder de verklaring, dat de aldus twee keer opgegeten tweevoeter voortreffelijk was. Voor zoo ver bekend is zijn bij de ontploffing in de kolenmijn te Barnsley 55 personen omgekomen, terwijl 17 of 18 min of meer belangrijke kwetsuren hebben bekomen. 12 Dec. De hertog van Devonshire bevindt zich te Ge nua en heeft 1000 fi St. doeu bieden voor den kogel, die uit Garibaldi's voet is gehaald. Aangaande het duel tusschen Menotti Garibaldi en generaal Pallavicino verneemt men, dat eerstgenoemde doo- delijk en laatstgenoemde zwaar gewond is. De oorzaak van dit gevecht was, dat Pallavicino de stafofficieren heeft belee- digddoor in zijn rapport te verklaren dat zij gedurende het gevecht bij Aspromoote, zich bezig hielden de krijgskas van hun opperhoofd onder elkander te verdeelen. In eene werkplaats van de wijk Vaugirard wordt in dezen oogenblik een trap uit wit cararisch marmer vervaar digd die 150.000 fres. kost. Hij wordt bij gedeelten naar Londen gezondenom in het hötel van den baron Rotli- schild geplaatst te worden. zoo onveilig, dat diligences, conriers en reizigers een sterk militair geleide behoeven. San Vito heelt zich tegen de ban dieten gebarricadeerd. Wij zijn in de gelegenheid mede te deelen dat den 12 dezer, door Z. E. den Minister van Binnenlaudsche Zaken, de, door de landeigenaars met het Rijk gesloten koop- acten, betrekkelijk den afstand van de gronden ten behoeve van den Staats-Spoorweg door Noord-Holland zijn goedgekeurd, zoodat thans, binnen drie weken; na gezegden datum, In

Schager Courant | 1862 | | pagina 1