(Zevende Jaargang.) N". 275. A». 186.3. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-1 TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 1 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. POLITIEK OVERZIGT. TWEEDE i;Ei\MSGE\ IXG. VATIOIALE MILITIE. POLITIE. BEKEXDMAlilNG. SCHAKER COÜRANT. AitBsniusuïsj-Bjaa visa xim müüusia: Voor Schagenf l.OO. Franco per poat door het geheelc Kijk. 1.15. Afaonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. M138 X'l'il KX733t?30933Q S Van ec» tot vijf regel»0.75' Iedere regel meerder0.15' Geboorte-, Huwelijks- en Uoodberigten 0.50. De 35 cent» tegelregt niet medegerekend. Groote letter» naar de ruimte aie tij betlaan. l)e groolc meerderheid heeft in Griekenland prins Alfrcd tot koning gekozen, doch men gelooft niet dat hij de kroon zal aannemen, maar om verschillende redenen, liever de luitenants epauletten wil blijven dragen of men echter aan het verlangen van prins Nicolaas van Nassau, zal toege ven, die, wanneer de beschermende mogendheden hem, het bezit der gricksche kroon gedurende twintig jaar willen waarborgen, zich tot de aanvaarding daarvan bereid verklaard heeft, is moeijelijk te gelooven. In Italië begint men zeer bevreesd te worden, om de Na- pelsche provinciën langer voor de Italiaansche eenheid te be houden. Ook gelooft men niet dat keizer Napoleon zeer te vreden zou zijn, wanneer men, daar de candidatnur van Murat mislukt is, eene Napelsche republiek, onder presidentschap van Garibaldi stichtte. liet regtsgeding tegen de beide scheeps kapiteins, die zich in Augustus jl. te Catania, niet tegen hel vertrek van Garibaldi verzet hebben, is geëindigd, zij zijn beide vrijgesproken. Het. onderdrukken der roovers in het Napelsche ontmoet nog veel tegenstand, en gaat niet zoo gemakkelijk als men wel geineend had. Het gerucht van eene nieuwe leeniug wint veld, van de ministeriële crisis te Turijn, wordt niets met zekerheid vernompn. In Frankrijk schijnt keizer Napoleon door de thans heer- schende volksgeest, zich niet bijzonder op zijn gemak te gevoelen, en meer vertrouwen in de Provencenaars dan in de Parijzenaars te stellen, het zou echter wel kunnen zijn, daar hij zich daarin ook vergiste. Oostenrijk schijnt vast besloten te zijn, den constitutio- nelen regeringsvorm met vastheid, door de geheele monar chie in te voeren en te haudhaven, of dit echter overal met den verlangden bijval zal geschieden kan moeijelijk verwacht worden. Pruissen schijnt echter eene tegenovergestelde rigtiug te willen in slaan, waartegen den volkswil zich nu en dan ook ten krachtigsten verzet. Rusland gaat echter met onvermoeide schreden op den weg ter hervorming vooruit. De overwinning der Noord-Amerikaansche bondstroepen schijnt ten slotte meer op eene nederlaag dan overwinning uit te loopen, wanneer deze veldslagen zoo voortgaan zal het nog zeer lang kunnen duren, eer de Amerikaansche kwestie geschikt wordt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schagen. Gezien de circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, dato 30 November IS6I No. JT'J? M/S (Provinciaalblad No. 91). Roepen, ter voldoening aan art. 19 der wet van 19 Au gustus 1861 (Staatsbl. No. 72) bij deze op: Alle mannelijke ingezetenen die op den 1 Januarij 1863 hnn negentiende jaar zijn ingetreden (mitsdien alle mannelijke geboornen van 1844), om zich, ingevolge art. 15 en 20 der Om zich aan te melden ter Secretarie worden opgeroepen Trijnte Quaks; Elisabeth Kossen; Neeltje Klos; :eeltje BrouwerGerrit KuijsFrans Raap v-jertje Konijn; Jannetje Dekker; Vrouwtje Trompetter; Maartje de Leeuw; Immetje Korver. voorsz. wet, in het daartoe gereed gemaakte register tot de loting voor de Nationale Militie te doen inschrijven. De inschrijving begint op Januarij 1 863 en moet afgcloopen zijn den 30 dier maand, behoudens de uitzondering bij art. 20 der opgemelde wet omschreven. Tot de inschrijving zal worden overgegaan in een der ver trekken van het raadhuis alhier, op alle Woensdagen en Vrijdagen in de maand Januarij, tot en met den 30 dier maand, des 's morgens van 11 tot des namiddags 2 ure. De verpligting tot het doen der aangifte berust op den militiepligtige zeiven; bij ongesteldheid, afwezigheid of onstcl- tenis op zijn' vader; is deze overleden, op de moeder, en, zijn beide overledenop den voogd. Burgemeester en Wethouders voornoemd hebben het noodig geoordeeld, tot regt verstand van het voorgaande, de inge zetenen opmerkzaam te maken, op de navolgende bij voorsz. wet gemaakte bepalingen als Voor ingezeten wordt gehouden lo. hij, wiens vader, of, is deze overleden, wieus moeder, of, ziju beide overledenwiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28 Julij 1851 (Staatsblad No. 44) 2a hij, die, geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste 18 maanden voor 1 Januarij 1S63 binnen Neder land verblijf hield 3o. hijvan wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijk, verblijf houde. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, be- hoorende tot een Staatwaar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpenof, waar ten aanzien der dieustpligtigheidhet beginsel van wcdeikecrigheid is aangenomen. De inschrijving geschiedt: lo. van een ongehuwde in de*gemeente, waar de vader of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beide overledrn de voogd woont 2o. van een gehuwde en van een weduwnaar in dc gemeente waar hij woont; 3o. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door deze is achtergelatenol wiens voogd buiten 's Isnds ge vestigd is, iu de gemeente waar hij woont; 4o. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Neder lander die, ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont; in de gemeente waar zjjn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voor de Militie wordt niet ingetchreven lo. de in een veemd Rijk achtergebleven zoon van een in gezeten die geen Nederlander is 2o. de ia een vreemd Rijk verblijf hoadende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezetenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd vermanen al dc ingezetenen dezer gemeentewien dit moogt aangaanom, voorzien van een extract uit het geboorteregister, voor zooveel zij elders zijn géboren, zoo mogelijk in eigen persoon de aangifte tc doenen herinneren voorts aan de straf waarmede de nala- tigen ter inschrijving bij artt. 183 en 183 der wet bedreigd worden. Schagenden 29 December 1S62. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. R. db MEER Burgemeester. A. J. vak CAXTFORT, Secretaris. De Burgemeester van de gemeente Schagen brengt naar aanleiding van eene circulaire van deu Heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 20 dezer No. le afdeeling, ter algemeene kennis: Dat het voornemen bestaat

Schager Courant | 1863 | | pagina 1