(Zevende Jaargang.j tt«. 277. ££0 A°. 1863. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- L W^TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 15 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. POLITIEK OYEEZIGT. 15 T E N L A K I) ENGELAND. Londen 7 Jan. Zondag jl. bevond zich een Italiaansche matroos op den spoortrein vau Passage naar Cork. Iii de nabijheid van Rochetown, terwijl de treinofschoon met verminderden spoed, nog voort ging, stak hij zijn hoofd naar buiten, ten gevolge waarvan zijn pet door een rukwind weg waaide. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij uit den waggon de pet achterna, tot groote onsteltenis zijner roedepassagiers. Gelukkig heeft deze roekelooze daad geene nadeelige gevolgen gehad, daar hij in- noch uitwendig eenig letsel had bekomen. SCHAGER f COURANT. ASaïinmiOTJJBJM TltBÏBllHUAUUU: Voor SchagenJ l.OO. Fraaco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Araoaderlijke Coaraatea0.10. Verschijnt ioderea Donderdagmorgen. Brl.rea Craiei, vaisa DAB AXTiitviDtriia: Vaa een tol vijf regelsf 0.75 ledereregel meerder0.16 Geboorte-, Huwelijkt- ea Ikuod berigten 0.50. De 35 ceati aegelregt aiet medegerekend. Groute lettert naar de raimte die tij betlaaa. AFK O NIH G IN G De Burgemeester van Schagen-, Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat liet Kohier der Grond-belasting, dienst 1863 op den 5 Januarij 1863, door den Staatsraad, Commissaris des Koning3 in de Provincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclaraatien te gen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aangeno men, dan die binnen drie maanden, na de bekendinakiug vau het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 10 April aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wordende mitsdien een ieder aangemaand, ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leve ren bij deu Controleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor- weude, is deze afgekondigd en aangeplakt waar zulks be hoort. Gedaan te Schagen, den 10 Januartj 1863, De Burgemeester voornoemd ii. R. de MEER. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouder» der gemeente Schaden; Gelet hebbende op art. 2t>4 der Wet T»o 29 Juuij 1851 Slaati- blad No. 85] Brengen ter openbare kenni» dat het door hea voorloopig vast gestelde kohier raa den Hoofdelijke» Omslag, ea dat raa de belasting op de headen roor het loopeode dieaatjaargedurende reerlien dagen ea wel van Dingsdag den 6 Januari) tot en met Woensdag den 22 Januarij aaaataande, ter Secretarie dexer Gemeente, voor een ieder ter lexing xal aederliggen. Ea is dexe afgekondigd en aangeplakt, waar xnlks te doen ge bruikelijk ia. Schagen, den 5 Januarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. R. de MEÈR, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. De aanstaande zittingen van het Fransche wetgevend lig- chaam en den senaat, schijnen weinig belangrijk te zullen zijn, eu daar er volstrekt geene gronden in de binnen- of buitenlandsche politiek voorhanden zijn zullende gemoede ren der gedeputeerden ook niet in beweging worden gebragt. Het schijnt dat prins Napoleon eene reis naar Egypte zal moeten maken, tot dat de discusiën afgeloopen zullen zijn, ten einde hem de gelegenheid te benemen voor de Ita- liaansche eenheidwaarvoor hij een groot voorvechter is te velde te trekken. Volgens la France moet de oorzaak van het ontslag van een gedeelte van het ïurksche cabinet te wijten zijn, aan de weinige energie bij de aangelegenheden van Belgrado aan den dag gelegd. De Sultan verlangt een ministerie, dat krach tig genoeg is om aan alle stormen het hoofd te kunnen bie den? Volgens la Patrie zou de wijziging echter tegen Enge land gerigt zijn. Volgens berigten uit Konstantinopel moet de Sultan nog steeds aan verlies zijner verstandelijk vermogens lijden en zijn gezondheidstoestand nog geenzints verbeterd zijn. Van de opening der parlementaire zittingen te Turijn is nog niets bepaald, daar het ministerie hierover van gevoelen verschiltdaar eenigen eerst de debatten in de Fransche kamer willen afwachten. De opening van het Britsche parlement, zal waarschijnlijk den 5den der volgenden maand plaats hebbende leven digheid die hierdoor in de staatskundige partijen komt, heeft bij eene gehoudene verkiezing reeds tot vinuige aanvallen van de conservatieven tegen het cabinet aanleiding gegeven Berigten uit New-York melden, dat de regering der unie. met de meeste geheimhouding eene groote vloot van gepant serde schepen uitrustom daarmede Charleston in Zuid- Carolinie aan te tasten. Eenige dier schepen, waarover admiraal Dupont het bevel zal voeren, zijn reeds uitgcloopen Naar men verneemt zijn de verdedigingswerken teCharleston ook in goeden staat gesteld, en alle middelen der krijgs kunde en der genie-wetenschap aangewend, oin den toegang der haven zooveel mogelijk te betwisten. De toestand van het Fransche leger in Mexico is zeer r.etelig, ten gevolge van gebrek aan levensmiddelen en ziekte. Ook moeten er Fransche agenten naar New-York gezonden zijn, ten einde aldaar levensbehoeften aan te koopen. In Pruissen wordt de troonrede, waaimedc de landdag geopend zal worden, met eenige spanning te gemoet gezien. Men spreekt van een liberalen ommekeer, die er in de rege ringskringen te wachten en ook hoogst wenschelijk zoude zijn. In Brussel beschouwt men de Grieksche troon-qnacstie, door de aanneming van koning Ferdinand als geindigd en zoude men dit aan de bemoeijingen cn roadsgevingen van koning Leopold te danken hebben. In Keur Hessen is alweder eene ministriële Crisis heer- schende het ontslag van een paar ministers is reeds bekend, en er bestaat weinig kans, ditmaal eene waarlijke verbetering, door de wijziging van het cabinet aan te brengen. Een zekere gaauwdief, Alexander genaamd, doet tbans aan den beruchten bandiet Jack Shephard denken. Na gear resteerd te zijn geweestgelukte hel hem door eene reeks stout moedigheden de eene al verbazender dan de anderezijne vrij heid te heroreren. In de maand Junij IL pleegde hü een diefstal te Birmingham en begaf zich van daar naar Manchesterwaar de politie zjjn spoor volgde even als te lluddersfield cn te Leeds. Te Manchester teruggekeerd werd hij daar in het huis van een bekenden heler van gestolen goederen gevangen genomen en vaa daar naar Birmingham en vervolgens naar Warwick geleid waar hij wegens diefstal met inbraak teregt stond, iotusschen bleek betdat hij die operatie slechts geleid bad doch dat de uitvoe ring door andere schurken onder zijne bevelen was geschied. Het gelukte hem door middel van de stift der riemen van zijne schoe nen om de veêren van het slot van zijn kerker in beweging te brengen en zoo doende te ontanappeu doch eenige dagen later werd hjj weder gevat en nu werdeu alle sloten grendels bouten enz. goed voorvien ten einde hem het ootvlugten onmogelijk te maken. Hij verscheen dus voor den regter en werd tot twintig jaren gevangenisstraf met dwangarbeid veroordeeld. Doch alvorens men hem van de gevangenis te Warwick had overgebragt naar die welke hem definitief tot verblijf moest strekken, had hij reeds eea

Schager Courant | 1863 | | pagina 1