ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- dLéfeTElITIE- EN LANDBOUWBLAD DONDERDAG 22 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. POLITIEK OYERZIGT. ENGELAND. Londen 12 Jan. Zaturdag 11de eerste dag der opening van den onderaardschen spoorweg alhierwerden tot 6 ure des avonds niet minder dan 25,000 personen langs dien weg vervoerd. (Zevende Jaargang.; No. 278. ^0 A°. 1863. SCHAGER jf COÜRANT. Axtuoiuisaïa^Raa thji SBJI maADXio: Voor Schagen1.00. Franco per poat door het geheels Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ipaias mis üXTaaïiDJiaB Van een tot vijf regelaf 0.75^ Iedere regel meerder0.15* Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigteo 0,50. De 35 cents segelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. AATIOVALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Maken aan belanghebbenden bekend dat het inschrij- vings-register voor de Nationale Militie Ligting 1863 en de daaruit opgemaakte alphabetische lijstter inzage zijn nedergelegd op de Secretarie der gemeente en aldaar zullen verblijven tot den 1 Februarij aanstaande. Tegen register en lijst kan op de wijze bepaald in art. 99 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad Jtfc li), en binnen omschreven tijd van nederliggingbezwaar worden ingebragt bij den Commissaris des Konings. Gedaan te Schagen, den 20 Januarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. De algemeene indruk die de troonrede van keizer Napo leon veroorzaakt heeft, is niet gunstig. Zij omvat eene omhaal van vele woorden die weinig beteekeneuen voor verschil lende uitleggingen vatbaar zijn. De Fransche dagbladen zijn door de gestrengheid waar mede zij, door de regering, worden behandeld, genoodzaakt of lof toe te zwaaijen of te zwijgen. Waarom dan ook de meeste dagbladen ten einde zich aan geene berisping blood- testellen, over de troonrede het stilzwijgen bewaren. Noch, zij die op sterk gekleurde zinsneden over buitenlandsche staatkunde rekenden noch zij die op een volstrekten vrede ademende rede met vermindering van het leger hoopten, noch zij die eenige opheldering over de staatkunde in Italië of over de oorzaak en werking der Mexicaanche expeditie uit des keizers mond meenden te vernemen, zijn te vreden, de keizer heeft over deze aangelegenheden slechts even in zijn aanspraak gesproken. De vorm dezer troonrede verschilt als 't ware hemelsbreed van die, waarmede bij gewoonlijk de wereld pleegt te verrassen, en gelijkt veel op die welke onder de vorige regering uitgesproken werden. Volgens berigten moet er in Parijs een groote schaarschte van geld heerschen, die zich dagelijks meer laat gevoelen, zoodat de gouverneur der bank tot eene verhooging van het disconto zal moeten beslniten en heeft de directie der bank tot het aankoopen van goud tot munting besloten. Ook te Londen moet een groot gebrek aan geld heerschen. Het Italiaansche patlement zal den 28sten bijeenkomen, daar de berigten omtrent de rooverijen in het Napelsche aanzienlijk verminderen, zal het kabinet zich met meer vertrouwen aan de kamer kunnen voorstellen. De hertog van Saksen-Coburg-Gotha heeft voor den Griekschen kroon bedankt, waarover alle mogendheden, uitgezonderd Rusland, grooten spijt gevoelen. De benoeming zou voor prins Alfred den weg tot de Gothaschen kroon geopend hebben. De reactionnaire bladen in Pruissen zijn zeer ontevreden over de redevoering, waarmede de heer von Bismark de landdag opende. Dit staatsstuk behelst weinig nieuws. Zoo lang het kabinet te Berlijn volhardt in zijne ongerijmde interpretatie der grondwettige bepalingen en volhoudt, dat de regering kan volstaan met een budget intedienen en, bij verwerping daarvan door de vertegenwoordiging, evenwel daarop mag voortregeren, zoolang het constitutioneel con flict in Pruissen voortduurtmaar zoolang ook zal het niet de vertegenwoordigingmaar de regering zelve zijn, welke inbreuk maakt op de grondwettige regten van de overige factoren der wetgevende magt. Het voornaamste dat in deze troonrede voorkomt, is het nadrukkelijke, waarmede liet handelsverdrag met Frankrijkalsmede Pruissen's inzigten aangaande de bondstractaten, met het oog op de bij de bondsvergadering aanhangige kwestie der gedelegeerde ver gadering, worden op den voorgrond gesteld. Uit Koppenhagen berigt men, dat de Deensche regering zich bereid verklaart om zoo niet in eene afscheiding van Holstein, dan toch zijne isolering op administratief gebied te erkennen, doch onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat Holsteins stelling duidelijk worde bepaald en omschreven. Ten aanzien van de Sleeswijksche kwestie ontzegt het kabi net van Koppeuhagen alle competentie aan den Duitschen bond en wil daarmede geenzins daarover in onderhandeling treden. Het berigt bevestigt zich, dat de Fngelsche regering, den paus aangeboden heeft, om op Engelsch grondgebied de wijk te nemen. En dat de paus te kennen heeft gegeven, dat zoo hij verpligt zou zijn, hetgeen de hemel verhoeden, Italië te verlaten, hij zich niet naar Engelsch, maar bij voorkeur naar Frausch grondgebied te zullen begeven. De heropening van het parlement te Turijn is bepaald op 28 dezer. Daar de zitting voortduurt, zal er geene toonrede worden uitgesproken. Eene dépêche uit Madrid meldt, dat het adres van antwoord op de troonrede, door de Cortes met 166 tegen 77 stemmen is aangenomen. Bij de gehoudene verkiezing te Antwerpen voor een lid van den senaat heeft de zaak der commissie voor de militaire servituten weder de bovenhand behaald. Volgens berigten uit Londen wil men aldaar vernomen hebben, dat keizer Napoleon nog steeds voor een konings troon in Mexico wedijverd, en zou de markies Galiffet die dezer dagen met eene speciale zending naar Mexico vertrokken is, voor zijne inscheping een onderhoud deswege met den aartshertog Maximiliaan gehad hebben, en zouden Frankrijk's voorstellen dien aangaande door Oostenrijk meer gunstig ontvangen zijn geworden. De ministrièle crisis in Keur-Hesaen, waarvan wg in ons vorig nomraer reeds melding maakten, heeft verderen voortgang gabad. Ook de ministers van oorlog en van justitie hebben hun ontslag ingediend. Volgens beiigten uit Amerika, zou het krijgsgeluk zich thans weder aan de zijde der Noordelijken hebben geschaard. Bij het congres is een wertsontwerp ingediendwaarbij de regering gemagtigd wordt, tot de uitgifte van schatkistbilletten ten ge- zamelijke bedrage van 300 milhoen betaalbaar na een, twee en drie jaren, en tot de uitgifte van 500 millioen voor den tgd van 20 jaren, rentende 6 percent. De zoogenaamde re presaille-proclamatie van den president Jefferson Da vis, om alle officierendie onder den Noordelijken generaal Butler ge diend hebben of dienen, zonder vorm van proces te doen op hangen en alle negers die met de wapenen in de hand ge vangen genomen worden, volgens de wet levend te verbranden of dood te geeselengaat alle menschelijkheid te buiten en zou alleen tot grondslag hebben, dat generaal Butler een vrijbuiten die de vlag der unie had afgerukt, zonder vorm van proces, had doen ter dood brengen. IIUI T EXL A X I>. Gedurende de laatste week hebben ervoor zoo vet

Schager Courant | 1863 | | pagina 1