frankrijk. belgië. zwitserland. St. Gallen, 9 Jan. In den nacht van 7 op 8 dezer en inzonderheid in den ochtend van den Hsten heeft in deze streken, op de hoogten en in de valleijen van het naburige hooggebergte, een verschrikkelijke storm gewoed, zoodanig als men zich sedert 1821 niet meer herinnert. In het Ap- penzellerland heerschte een waar oproer in de natuur. Al leen te Teufen werden meer dan 100 huizen deels van hun ne daken beroofd en deels geheel vernield. Gelijke verwoes ting werd in bet vlek Appeuzel aangerigt; de groote kerk aldaar heeft zeet véél geleden; ook: aan de bekende badge- bouwen te Gais en Gontes moet veel schade zijn aangebragt. De berigten uit bet Glarener land luiden in denzelfden geest. Bern 17 Jan. Volgens een officieel berigtis Zondag jl het dakwerk van de pastorijkerk te Locarnoin het kanton Tessino onder den zwaren last der sneeuw in gestortten gevolge waarvan 45 vrouwen en 1 man oogenblikkelijk wer den gedood terwijl 6 vrouwen later aan de bekomen kwet suren zijn overleden eu nog 8 andere zware verwondingen hebben bekomen. Naar men zegt, zijn op den St. Gothard 22 personen onder sneeuwlawinen omgekomen. griekeland. amTrïka. bekendCO schipbreuken plaats gehad. 13 Jan. Men leest in de Erening S/ar: #De Engelsehc geneesheer W. Mac Carthy heeft Donderdag jl. eene vronw van 69 (zegge negen en zegtig) jaten verlost, die een fikschen iongen heeft ter wereld gebragt. Pe vader van den jongge borene is 7 l jaren oud. De moeder en het kindje zijn wel varende. Dit merkwaardig verschijnsel trekt in hooge mate de'aandicht der medici te dezer stede en het moge aan kin- derloozc echtparen tot eene les verstrekken, dat zij niet te vroeg pan de ruchtbaarheid van hon echt moeten wanhopen. Te Manchester werd de heer NV. Brooks Vrijdag 11. om'-trirk* ure namiddag op do trappeu der beurs door oen fgtrotter" (een straatroovcr, die begint met zijn slagt offer de keel dfgt te knijpen) aangevallen. De heer Brooks bood dapper tegenstand, waarop de roover, die nog zijn ge vangenis costuum droeg, de vlugt nam, doch door een koet sier werd tegengehouden en aan de policie overgeleverd. 15 Jan. Dezer dagen beeft te Nortli Walshara een zonderling voorval plaats gehad, ben venter met aardewerk bood zijne waar aan eene vrouw aldaar te koop aan waarop dezezcide dat zij niet alleen buiten inagte was om iets te koopen maar dat zij zich zelfs genoodzaakt zag het weinige, dat haar toebehoorde te verkoopen tot zelfs haar kind als zij daarvoor een kooper kan vinden. Het kind beviel den venter; hij kocht het voor 18 penceen nam het met zich me de. Doch weldra gevoelde de moeder berouw over deze ver- focijelijke daad zij zocht den venter op en smeekte hem baar het kind terug te geven maar de man weigerde. De vrouw vervoegde zich toen tot de policie doch zonder goed gevolg. Eindelijk werd een agent afgezonden, om over de zaak te onderhandelen en het resultaat was, dat de venter ten slotte bet kind voor eene halve kroon teruggaf. 17 Jan. De Great-Easiern heeft berigten medegebragt van New-York van den 4den. Berigten van Murfreesborough melden dat de bondstroepen in den namiddag van den 2den ia het bezit der stad waren. Generaal Rosencrans heeft de geconfedereerden op twee mijlen afstands teruggedrongen, liij ontving versterkingen. Volgens de rapporten der bonds troepen heelt de slag bij NVicksburg vijf uren geduurd. De geconfedereerden werden van de vestingwerken achter de stad verjaagd. Dc bondsgeneraal German heeft het gevecht hervat eu eene sterke positie der Zuidelijken troepen geno men. Parijs, 13 Jan. De Akhlar berigt, dat de bewoners van het dorpje Bou-Namanbewoond door den stam van de Beni-llassainsedert eenige weken vee vermisten. Een herdersjongen werdvan den diefstal verdacht en om dit vermoeden van zich af te werpen, besloot hij uiterst waak zaam te zijn. Toen hij weder de schapen van zijn meester liet grazenbegon het eensklaps hard te regenen en hij nam de wijk in een holwaar bij spoedig in slaap viel. Eensklaps werd hij wakker door een gevoel aan zijn gelaat en hij zag twee jonge panterswaarvan de eene bezig was aan zijne kleeding te bijten terwijl de andere speelde. Spoedig had hij van zijn kleed eer.e soort van zak gemaakt, waarin hij de beide dieren stopte en ze zoo naar zijn meester bragt. Na dien tijd zijn geene schapen meer vermist. De Courritr du llavre verhaalt de volgende merk- waarige redding van een zelfmoordenaar door eene kat. Een jong mensch van 21 jaren wilde zich wegens niet beant woorde liefde oin het leven brengeu. Des avonds toen hij naar bed ging, stopte hij alle reten van deuren en vensters digt cn maakte een kolenvuur aau. Eene kat, die hij had om zich voor ratten en muizen te vrijwaren, kreeg het door den kolendamp te benaauwd. liet dier werd woedend en sprong tegen de ramen op, om zich een uitweg te banen. Een der glazen brak en de kat sprong daardoor van de vijfde ver dieping op straat. Er kwam frissche lucht in de kamer «n toen de buren den volgende ochtend de deur opeuliepen, daar zij, toen zij het jonge mensch niet hoorden opstaan, ecnig kwaad vermoeden haddeo, vonden zij hem in zwijm op zijn bed liggen, doch overigens gezond. 15 Jan. De Gazett* de France bevat bijzonderheden uit Napels dd. 7 Jan. over de plaats gehad hebbende demonstra- tien. De bijeengekomenen visschers vrouwen en kinderen schreeuwden »Leve God! Leve de paus 1 Weg met de geëx- communiceerden! Weg met de dieven 1" Ook boorde men den kreet»Leve Frans II ,den zoon van onze heiligen 1" lederen dag vindt men vermoorde Piemontesche soldaten. DDITSCHLAND. Berlijn 15 Jan. Voor eenige dageu nam eene dame een aardig meisje in dienst als keukenmeid. Op de vraag hoe zij heette antwoorde bet meisjerAdamine". sAdamTne?" hernam de dame; rdicn naam heb ik in bijbel noch almanak ooit gevonden". »Dat weet ik wel", antwoordde de co- qnette keukenprinses; rin den bijbel staat daarvoor Eva, maar die naam is toch wat al te leelijk 18 Jan. Uit Moskou wordt gemeld, dat de politie zich aldaar van eene bende ,vjUsobe munters heeft meester gemaaktde schelmen hadden eknoeigene drukkerij en maak ten valschc ciediet-biljetten van 25 roebels. Brussel13 Jan. De berigten nopens den gezondheids toestand des konings luiden voortdurend weinig geruststel lend. Dr. Langenbeck is naar Berlijn teruggekeerd niet om dat hij de operatie voor ouuoodig hield maar omdat hij den hoogen lijder te zwak vond om eene nieuwe kunstbewerking tot verwijdering van den steen te ondergaan. Deze hoogleer aar zal echter tegen het einde der maand te Brussel terug komen. 15 Jan. Te Lixhe viel voor eenige dagen een 8jarig jongentje al spelende in :het water. Na veel moeite en inspan ning werd hij eindelijk gered, nadat hij ruim 500 el ver door den stroom was medegesleept. Het zonderlingste bij deze zaak is, dat dit ongeval voor het knaapje een gelukkig gevolg beeft gehad. Te voren stotterde hij namelijk zoo erg, dat hij zelfs de dorpschool niet kon bezoeken; sedert het onverwachte koude bad is hij echter van deze kwaal schier geheel bevrijd. 16 Jan. Uit Gent wordt gemeld dat voor eenige da gen uit het tuchthuis aldaar een man is ontslagen die niet minder dan 60 jaren in gevangenschap heeft doorgebragt, Athene, 14 Jan. De roovers hebben in de nabijheid dezer stad een rijk jongeling gevangen genomen eu verlangen 70,000 drachmas als losgeld. Bij het onderzoek der geloofsbrieven van de leden der nationale vergadering zijn er 40 wegens onregelmatigheden bij de verkiezing afgekeurd. New-York2 Jan, In de nabijheid van Murfreesbo rough in Tenessee, heeft een belangrijke veldslag plaats gehad. De bondstroepen hebben zich door het centrum der Zuidelijken heengeslagen en deze eene inijl teruggedreven terwijl zij hunne verschansingen hebben ingenomen. Vier bondsregimenteu hebben daarbij de helft hunner manschap pen en alle officieren verloren. De slag werd deu 31 Dec. hervat en dnnrde nof twee dageu daarna voort. Er zij'n ontzettende verliezen gdeden. Cieneraal Butler is naar Washington vertrokken hij zal een belangrijk commando erlangen. De bondstroepen hebben den 2 i sten 2Ssten en 29steu Dec. Vickburg aangevallen doch werden met groot verlies teruggeslagen. 3 Jan Bij de proclamatie van°president Lincoln zollen negers bij het leger kunnen worden ingelijfd om dienst te doen verngten op de vloot. Westelijk Virginië is tot een afzonderlijken staat der unie verklaard. De reuten der leening van l^o-zullen in klinkende munt worden betaald. De berigten omtrent den slag bij Murfreesborough spreken elk ander tegen; naar men zegt, hebben de Noordelijken ten slotte de overwinning behaald. Volgens een gerucht, heeft ^eneraai Lurnside zijn commando over het leger van den otumac neergelegd en wordt hij door generaal Hooker ver vangen. Het gepantserde fregat Alotti/or is den 31 Dec. in zee gezonken. Bij het zinken zijn hierbij 2 officieren en 88 manschappen omgekomen. Het berigt omtrent den slag bij

Schager Courant | 1863 | | pagina 2