ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. 1 m DONDERDAG 12 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. 1ATIOVALÜ MILITIE. POLITIEK OVERZIGT. li L 1 I E L V A 1)7 ENGELAND. Londen 6 Febr. Te Boston (Amerika) wordt een dag blad uitgegeven op hout. Het is wit, zacht, glad en sterk. (Zevende Jaargnng.J N°. 281. ét A°. 1S63. SCHAKER -> i COURANT. fiïtiBBasaiBïajiiiaa nti xan MAUiia: Voor Schagenf l.OO. t'rnnco per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afiodderlijke Couranten0.10. Verachijat iederen Donderdagmorgen. Brieven franco. Loting VOOK DE Burgemeester en Wethouders van Schagen maken ten tweede malen bekend dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschrevenen door den heer Commissaris des Konings iu deze provincie, bij besluit van den 14 Jannarij 1863, 1» 8^86, isbepaald op Maandag den 16ll<=" Pebru- arij 1863, aauvangeude des voormiddags ten fl j ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelden dag te verschijnen in het gemeentehuis, alwaar de loting zal worden gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad kunnen tegen de wijze waarop zij is geschied bij Gedeputeerde Stalen bezwaren worden inge- bragt door belanghebbende lotelingenof door hun vader of voogdbij verzoekschrift op ongezegeld papier ondertee- ker.d door hem die het bezwaar inbrengt. Dat verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burge rt» eest er dezer gemeente. Voorts wordt ter hunner kennis gebragtdat op Woens dag, den 18 Februarij 1863, des voormiddags van 10 tot 2 uur, in eender lokalen van het gemeentehuis zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienet of op grond van te zijn eenige icetlige zoon, bedoeld in de 2« en 3* zinsneden van art. 53 der wet op de nationale militie van den 19 Augustus 1861 (Stbl. J\ji 72). Indien zij vermeenen aanspraak te kunnen maken op zoo- dauige vrijstelling, zullen zij op gemelden tijd in het ge meentehuis moeten verschijnen vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen. Die op broederdiemt reclameren zullen bovendien moeten medenemen de bewijzen van geboor te van henzelven en van al hunne nog en leven zijnde broe ders. Ingeval die bewijzen, bij de geboorte afgegeven, ver lorenzijn geraakt, zullen zij bij tijds,door de belanghebbenden moeten worden aangevraagd aan het bureau van den burger lijken stand der gemeente, waar de aangifte van geboorte is geschied en waar die bewijzen gratie worden afgegeven. Bovendien zijn de ingeschrevenen verpligt, vóór den 19den Februarij 1863, bij den Burgemeester in te leveren de bewijzen ra» werkelijke dienel of volbragte dienel hun ner broedere, op wier dienst zij hunne reclame gronden. Indien echter eene aantroge van zoodanige bewijzen van dienst door de belanghebbenden zeiven, voor hen moeijelijk- heden zou kunnen opleveren, dienen zij zich binnen drie da gen na de loting, des voormiddags tnsschen 11 en 1 unr, ter Secretarie dezer gemeente te vervoegen, voorzien van de bewijzen van ontslag van de gediend hebbende broeders of van de zakboekje» der broeders, die alsnog in dienst zijn, zullende alsdan, door tusschenkomst van den Burgemeester, die bewijzen van dienst voor hen worden aangevraagd. Schagen, den llden Februarij 1863. Burgemeeeter en Wethoudere voornoemd. H. R. de MELR, Burgemeeeter. A. J. van CANTFORT, Secretarie. De deba'tten in het Fransche wetgevende ligchaan gaan vrij hevig toe. De heer Favre heeft de regering over de Mexi- caansche expeditie en de redenen, die daartoe aanleiding hebben gegeven, hevig gegispt. ÏM39 X33 ai73ïïïlB31JB: Vaneen lot vijf regelaf 0.75' Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, lluvrelijka- en Doodberigten 0.50- De 35 centa legelregt niet medegerekend. Uroote letten naar de ruimte die tij bealaan. 1 Het berigt omtrent het verslaan der voorhoede van gene raal Berthier, is nog niet bevestigd. Eene correspondentie uit Rio Janciro meldt, dat eenige Nederlandsche officieren, die men voor Engelsche aanzag, door het gepeupel aldaar, zouden mishandeld zijn geworden, daar het trotsch gedrag van den Engelschen ambassadeur al daar, aanleiding tot een geschil heeft gegeven, en daardoor den haat tegen Engeland wordt opgewekt. Volgens diplomatieke correspondentie der Engelsche staatslieden, blijkt, dat de paus wel degelijk gevraagd heeft, dat wanneer hij vlugten moest, hij op Engelauds gastvrijheid rekenen kon, en het eiland Malta het eerst als toevlugts- oord uitdacht. De vervulling van den Griekschen troon, blijkt altoos nog een vraagstuk. Engeland moet thans zijne hoop op prins Nicolaas van Nassau stellen, daar de hertog van Saksen- Coburg-Gotha nog altijd schijnt te verlangen het regent schap in het hertogdom Saksen-Coburg te behouden, ten einde zoo er later weder eene omwenteling in Griekenland mogt ontstaan; hij naar zijue vroegere staten kan weder- keeren. In Keur-Hessen blijft de keurvorst steeds aan liet zoeken naar miuisters; daar de nieuw benoemden na verloop van eenige dagen, hun onslag nemen, zoo wordt het bekomen van nieuwe ministers telkens moeijelijker, wanneer aan deze ministeriële crisis een einde zal komen, is moeijelijk te bepalen. De laatste berigten omtrent den Poolschen opstand blij ven zich enkel tot het vermelden van afwisselende gevechten bepalen, waarvan de uitslag nog met geene zekerheid te vernemen is. Ook schijnt men bevreesd, dat de Poolsche beweging zich buiten Russisch Polen uitstrekken zal, daar door Pruissen voortdurende militaire maatregelen daarte gen genomen worden. Berigten uit Amerika meldendat het Noordelijke leger aan den Potomak zeer ontevreden is over de slechte betaling der soldij en volstrekt geen vertrouweu meer stelt in gene raal Burnside. De door generaal Wood opgeroepen troepen hebben geweigerd aan zijue oproeping gehoor te geven. Ge neraal Mac Clellan is wegeus ongehoorzaamheid jegens den president, door generaal Hitchcoch aangeklaagd. Uit Delhi worden eenige bijzonderheden medegedeeld omtrent de plegtigbeden na den dood van den roabaradje L nundheer Singh Bahadoor. Toen deze koning op sterven lag, werden er in de verschillende steden des rijks 700 ge vangenen in vrijheid gesteld. De armen ontvingen 100 stuks rundvee, 2000 robijnen en zeer veel graan. Toen de koning was gestorven, werd het lijk uit het paleis gevoerd, en ge volgd door al de hooge staatsbeambten, naar een brandstapel van sandelhout gebragt. Vier honderd prachtige shawls wer den over het lijk uitgespreid en daarmede verbrand. Gedu rende drie dagen waren de bazars gesloten, en niemand werkte. De derden dag werd de asch met plegtigheid naar den Ganges gevoerd. De Brahminen, die bij de plegtigheid aanwezig waren geweest, ontvingen een olifant, vier paaiden, een palanquin, honderd shawls en eene aanzinlijke som geld». De koning was zoo bemind, dat de inwoners van Puttealah gedurende de drie dagen van de plegtigheid, na zijn dood een streng vasten hieldeu.

Schager Courant | 1863 | | pagina 1