11 ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zevende Jaargang.) c N°. 284. 1863. DONDERDAG 5 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. POLITIEK OYEEZIGT. Eerste zitting van den Militieraad. IS L 1 T E N L A IN I). ENGELAND. Londen 24 Fcbr. Som Thumb zoo verhalen de New- Yorker bladen de dwerg van 31 duim hoog en 21 jaar oud, is gehuwd met mej. Laviuia Warren oud 21 jaar en 32 duim hoog. Baiuum had deze dame voor zijn museum ge ëngageerd eu deed alles wat hij kou om te beletten dat de jeugdige dwergen elkander zagen. Hij kon echter uiet belet ten dat de generaal Thumb even als iedeteeu 25 centen en tree betaalde en op die wijze in het museum biniientiatl. Hij kwam hij zag en werd overwonnen. Dadelijk begaf hij zich naar Baruuin en deelde Item openhartig mede, wat deze reeds had voorzien. Uarnuin gaf den beroemden generaal een ont wijkend antwoord en nam toen nog meer maatregelen om een zamentreffen der beide personen te beletten. Mej. Lavinia had echter den generaal opgemerkt en Araor had ook voor haar een met hare grootte evenredig pijltje vervaardigd eu haar hartje daarmede gewond. Wat de vrouw wil wil God, en al is die vrouw ook nog zoo klein, raanuenlist moet voor ba ren wi! bukken.Zij wist generaal 'Ihumb toegang in hare kamer te verschaffen het jawoord werd gegeveu en Baruum moest onderdoen. FRANKRIJK. Parijs 24 Febr. Het schijnt zich te bevestigen dat de keizer een eigeuhandigen brief aan den czaar heeft gezonden, waarin hij hem aanraadtom Polen eenige concessiën toe te staan. AGER COURANT. AsznnsinsBTBïaiM Tets SS23 luüaüsaa: Voor SchagenJ I.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Hrleren Franco. SS203 B3S JtX73ST3Bï23B 5 Van een tot vijf regelsf 0.75- ledereregel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijks- en Uoodberiglen 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekeod. Croote letters naar de ruimte die zij beslaan De Engelsche-, Fransche-, Oostenrijksche-, ja zelfs de Pruis» sische dagbladen laten zich zeer ongunstig uit over de Pruissisch- Russische conventie, en de houding van Pruissen in de Poolsche aangelegenheid. Reeds hebben in het Pruissi- sche huis der afgevaardigden discussiëu over de resolutie aangaande de Poolsche quaestie plaats gehad. Óok melden de geruchtendat de keizer van Rusland voornemens zoude zijn, het oor te leenen aan de raadgevin gen van keizer Napoleonst.rekkeude om aan Polen conces- siëu te doen, doch eerst dan wanneer de Polen zich onder worpen hebben zou de keizer van Rusland hiertoe overgaan. De berigten uit Polen van lieden melden, dat Langiewicz gewond, zijn corps verslagen en Bogdanowicz gevangen genomen is De berigten van New-York melden, dat de Washington* sche regering, op de Fransche bemiddelings-voorstelleu geantwoord heeft. Hoewel dit antwoord met ontwijkend is, geeft het toch bepaald te kennen dat eene minnelijke schik- king met het Zuideo onmogelijk is. Het is echter opmerkelijk dat, terwijl het VVashingtonsche kabinet er nog verre af is van eenig denkbeeld van vrede, de westelijke staten eu zelfs die waar de demokratie het sterkste iszich meer en meer tot. den vrede geneigd betoonen, zoodat New-Yerseij eene deputatie naar Richmond zal zenden om het sluiten van den vrede voor te stellen en Illinois de vredesvoorstellen goedgekeurd heeft. Volgens berigten nit Italië houdt de kamer van gedepu teerden zich onledig met het wetsontwerp over de leeuing. De paus schijnt met de aan keizer Napoleon beloofde her vormingen enkel het doel beoogd te hebben om tijd te winnen. Luiden* gerucht zou er door Finland in overeenstemming met Zwedenvan de moeijelijkheden waarin Rusland thans verkeert, gebruik gemaakt worden, om eene insurrectionele beweging op te wekken om genoemd gewest terug te eischen. Men wil dat Zweden hiertoe niet minder dan 60,000 man geconceutreert heeft. Iu Spanje heeft het ministerie O'Donnell zijn ontslag ge nomen wegens het door de koningiu niet onderteekenen van het besluit waarbij de cortes ontbonden wordt. BEK ENDMAlilX G Burgemeester en Wethouders van SCHAGEy, brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, behootende tot de ligtiug van het jaar 1863, dat de Militieraad, op Vrijdag, den 13 Maart 1863, des middags ten 12 uur, iu het Raad huis te Hoor» zitting zal houdenom uitspraak te doen om trent de vrijwilligers voor de militie en de lotelingen, die re denen van vrijstelling hebben ingediendop grond van de bepalingen der wet van den 19 Augustus 1861 (Stbl. 72); alsmede omtrent de loteliogeu, die, volgens de artt. 55 en 56 der wetniet tot de dienst der militie kannen worden toegelaten, en alle overige lotelingen. Bij art. 54 dier wet is bepaalddat geene vrijstelling aan gevraagd wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis aan lengte, wordt verleendwanneer de betrokken lo- teling niet voor den militieraad is verschenen, zijnde dit evenwel uiet toepasselijk op den loleling, die wegens ziekte of gebreken bniten staat is voor den militieraad te verschij nen, daar deze volgens art. 89 der wet, geneeskundig zal kannen worden onderzocht op de plaatswaar hij zich be vindt. De bovenbedoelde lotelingen, die om gemelde redenen vrijstelling van de dienst der militie verlangen, worden aan gemaand, om op den bepaalden tijd voor den militieraad te verschijnen en zich niet te verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet, daar het niet ontvangen van dit biljet niet ontheft van de verpligting tot het verschijnen voor dien raad. Sc/tagen, den 24ster, Februarij 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris Bij het huwelijk was commodore Nutt die iets kleiner is dao generaal Thumb dieus bruigomsjonker terwijl Mej. Nutt, zijne 29 duim groote zuster, de bruidsjuffer van rne- jufvrouw Lavinia was. De huwelijksplegtigheid werd door duizenden bijgewoond. De weg dien de twee rijtuigjes moes ten passeren was door eene onafzienbare menigte bezet. Aan dc vensters was geene plaats te verkrijgen. De plegligheid zou te 12 ure plaats hebben doch de kerk was rctds een paar uur vroeger stampvol. Eiudelijk kwam het bruidspaar aan. Bruid en bruidegom Damen met hunne twee dwergachti ge vrienden plaats op eene verhoogde plaats voor het altaar. Toen de bruid antwoordde was zij zeer aangedaan de gene raal behield echter al zijne mannelijke kracht. 27 Febr. Op de eergisteren gehouden receptie bij den prins van Wallis daurdtr het défilé van 2 uur tot 5{ uur. De menigte was zoo grootdat eea heer tegen de muur is gedrongen en met halfgebroken ribben is weggedragen. Hoe het morgen zal gaan begrijpt niemand want eergisteren was de receptie alleen voor heeren maar morgen is het de beurt der crinolines. De lord kamerheer heeft iu de dagbladen be kend gemaaktdat alleen die heereu worden toegelaten wel ke dames begeleiden. 25 lebr. \erscheidene studenten iu de medicijnen zijn

Schager Courant | 1863 | | pagina 1