286. £f* \o. 1863. \Jp ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- f V rfrlTENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zevende Jaargang./ Tl (s DONDERDAG 19 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. Aangifte voor de Zeemilitie. SCHAKER Jl COURANT. 4&»BB*na*amJ3 tul llji mnnuxin: Voor Scha;ea. f I.OO. Kraoco per poat door het gehele Rijk. l.tS. Afxonderlijke Couranteo0.10. Verachijnt iederea Doaderdagnorgen. Brieven Fraaea. T3UJ8 lilt Ul Tiil'/JÏÏ'Jl JU Van een tot vijf regelt0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijke- ea Doodberigtee 0 50. De 35 ceata xegelregt aiet medrgerekeod. Groote lettere naar do ruimte die aij bealaaa. ÜOTTICATIK. Burgemeester en Wethouders van Sehagenbrengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente en van alle daarbij belanghebbenden dat de Lijsten bevattende de aangeslagetten in de Rijks Directie Belastingen zoo in op centen als in hoofdsom tot een bedrag van f 16 en 32 en hoogeren die alzoo en overigens de bevoegdheid bezitten tot het kiezen van Leden voor Den Gemeente-Raad, De Provinciale Staten De Tweede Kamer der Staten-Genekaal zijn opgemaaktingevolge art. 6 der Wet van den -tden Ju- lij 1850, Staatsblad ^1» 37); op 5 Maart 1863 naar aanlei ding van art. 10 dier Wet zijn vastgesteld en te rekenen van 7 Maart 1863 gedurende veertien dagen van des voor- middags 10 tot des namiddags ten 2 ure op de Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter inzage zullen worden ne- dergelegd en daarenboven van elk een exemplaar derzclven aan bet Gemeentehuis is aangeplaktten einde de des be voegden in de gelegenheid te stellen buiiue bezwareu tegen die Lijsten intebrengen onder uitnoodiging tevens om die bezwaren vóór of op den 23 Maart 1863 bij verzoekschrift op ongezegeld papierdoor de noodige bewijsstukken ge staafd aan den Gemeenteraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaakt, dal de aan den voet dezer gestelde namen ingevolge art. 35 der meergemelde Wet, zijn gescluapt van de in het gepasseerde jaar gesloten Kie zerslijsten, Eii opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende is deze. afgekondigd eu aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Se hagen, den 6 Maart 1863. H. R. de MEÊK, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris, NAMEN der, van de in het gepasseerde jaar gesloten Kie* sersljsten geschrapte Kiezers.- Van den Gemeenteraad Alewijn, Jhr. Willem Frederik; Dekker, Jan; Zwakman, Arie; Deutekom, Evert: Gildeineijer, Jan; Heddes, Jan; Hoekstra, Leendert; Keet, Jan; Keet, SimonCz; Kistemaker, Klaas; Klare. Jan; Kossen, Pieter Klz.; Numan, Johannes Jacobus; Over toom, Jacob; Peetoom, Jan; Schoort, Arend; Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en Provinciale Staten. Alewijn, Jhr. Willem Frederik; Blom, Klaas; Denijs, Jacob Jz. Hoekstra, Leendert; Keet, Simon Cz. Keet, Cornelis; Kossen' Pieter Klz.Schoorl, Arend Streek, Jan Zwakman, Arie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sehagen noodigen bij deze uitde lotelingen van de ligting van dit jaar, die verlangen bij de Zeemilitie te dienen om zich daar toe vóór den eersten April aanstaande ter Secretarie dezer gemeente aan te melden op een werkdagtusschen des voor middags 10 tot 2 are. De Zeemilitiens ontvangen vier jaren na den dag hunner inlijving een bewijs van ontslag uit de diensten worden waneer zij een behoorlijk paspoort hebben ontvangen ,in tijd van vrede van de dienst bij de Schutterijen vrijgesteld. De Zeemilitie wordt bestemd tot bemanning van de verde- digings-vaaituigen voor de binnenlandsche dienst en langs de kusten. Zij wordt niet naar de Koloniën en Bezittingen van het Rij k in andere werelddeelen gezonden, tenzijinge val van zeer buitengewone omstandigheden, eene nadere wet daartoe magtiging verleent. Aan hen die verlangen na volbragten oefeningstijd in weikelijke dienst te blijven of te komen zonder zich als vrijwilliger te verbinden wordt zulks vergund. Aan hen die zich inet verlof bevinden wordt in gewone tijden vergunning tot uitoefening van de Buiteulandsolie zee vaart en Visschcrij verleend. Aan lotelingen die vóór hunne inlijving bij de Landmili tie, hun beroep van de Buitenlandsche Zeevaart maakten ,eu zich voor de Zeemilitie hebben aangeboden doch daarbij niet hebben kunuen worden aangenomen wordtwanneer zij zich met verlof bevinden mede in gewone tijden vergon- ning tot uitoefening van de Buitenlandsche Zeevaart verleend. In gewone tijden kunnen de manschappen der Zeemilitie vergunning bekomen tot het aangaan van een huwelijk wanueer zij hun derde dienstjaar hebben volbragt. Voor lotelingen die hun beroep van de Buitenlandsche Zeevaart maken is het alzoo van belang dat zij zich op den boven bepaalden tijd voor de Zeemilitie aanmelden omdat zij anders bij de Militie te land ingelijfd worden en geduren- reude hun diensttijd geenc vergunning krijgen om hun be roep nil te oefenen. Sehagen, den 16 Maart 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. R. de MEER, Burgemeester. A. J. van CANTFORT, Secretaris. POLITIEK OVERZIGT. De tegenstrijdige berigten omtrent de Poolsche omwen teling, laten nog niets met zekerheid omtrent deze aangele genheid bepalen alleen zooveel schijnt zeker te zijn, dat de lange duur der insurrectie voor hare kracht pleit. Van deleden van den staatsraad te Warschau moeten een zestal hun ontslag hebben genomen hoewel andere berigten van acht melding maken, en allen tot de conservative partij behooiende. Volgens door de regering aan den Franschen Senaat inge diende dépêches, die tusschen het ministerie van Buitenland sche Zaken en de Fransche ambassades te Petersburg, Berlijn en Londen gewisseld ziju, blijkt dat de Frausche regering reeds iu 1855 op Polen het oog gevestigd hield en Engeland tot zamenwerking in bet belang van Polen trachtte over te haleD. Frankrijk Zweden en Portugal hebben nog niet op de nota van Fngeland geantwoord, waarin om medewerking van de mogendheden,diede Weenertractaten van 1815, onderlrekend hebben, verzocht wordt, ten einde Rusland dezelve te doen eerbiedigeu. Frankrijk schijnt er belang bij te hebben, om zoo min mogelijk op de naleving dier tractaten aan te drin gen, daar zij het doodvonnis der Bon&partische dvnasie uitspreken. Volgens gerucht zou de keizerin van Frankrijk evenwel hare svmpatie voor Polen niet ontveinsd hebben. De benoeming van Langewicz tot dictator van Polen wordt zeer verschillend beoordeeld. Sommigen zijn zeer ontevreden door dien maatregeldaar zij bevreesd zijn dat met dit opper hoofd de omwenteling zal moeten staan of vallen anderen joichen dien maatregel toe vermits zij er een groot voordeel voor den verderen loop der omwenteling van verwachten nu zij door één krachtigen wil zal geleid worden. Ook schijnt de Poolsche omwenteling den pauselijken stoel in haar belang te winn n. Volgens een door de alchi- mandritt van Wilna aan den paus opgezonden rapport.

Schager Courant | 1863 | | pagina 5