i! u i t e n l n i). engeland~ eene vrouwelijke d emon. frankrijk. duit schland- zouden de boeten in bet palatinaat Wilna en Orodno bet welslagen der omwenteling afwachten om tot het Roomsch- Katholiek geloof, dat zij door dwang van keiser Nicolaas afgezworen hadden, terug te kceren. De bevolking in Griekenland schijnt het wachten naar de verkiezing van een nieuwen koning door de beschermen» den mogendhedenmoede en derhalve zelve de handen te willen uitslaan om den te lang vacanten troon te be zetten. Wat de geldelijken aangelegenheden in Griekenland betreft, deze moeten zoo ongunstig zijn, dat de Grieksche vertegenwoordigers nit het buitenland zullen terng geroepen worden, dat echter met die gezanten bij de beschermende mogendheden te Londen, Parijs en 1'ctersburg raoeijelijk te doen zal zijn. Volgens een door de heer Matirokordato onderteekende circulaire, wordt kennis gegeven dat eene herstelling van koning Otto op den Griekscheu troon eene onmogelijkheid is, en dat geen Meijersche prins ooit inccr in Griekeuland zal regeren, ten zij hij zich door stroomen bloeds en opgestapel de lijken den weg naar den troon zon willen banen, en zou iedere Griek die aan zoodanige herstelling inogt denken of daartoe pogingen aanwenden, zich aan hoog verraad schuldig maken. In Spanje is de ministriële crisis thans geëindigd. Het schijnt dat eene antagonisme tusschen de streng ten uitvoer gehragteconstitutionelebeginselen, de politiek der regering, de de oorzaak dezer crisis was. De koningin van Spanje zou hare eigene politiek meer dan ooit willen doordrijven. De zaak tusschen Turkije en Montenegro schijnt tot eene schikking te zijn gekomen hetgeen bij den tegenwooidigen staat van zaken in liet Oosten zeer wenschelijk is. Londen 10 Maart Heden werd Ie Windsor het huwelijk voltrokken tusschen den prins van Wallis en prinses Alex- amlra van Denemarken. Bij na alle winkels te Londen bleven gesloteu. De vlaggen wapperden in alle straten die door eene overgroote menigte bezet zijn. De omnibussen en cabs waren allen versierd met vlaggen. De meeste inwoners droe- geu rosctten sommigen zoo groot als een stuk geld ande- len ter groote van een kool. Er werden zeer vele huwelijken gesloten daar menigeen op denzelfden dag als de prins van Wallis wilde huwen. Zaturdag is eene stoombootwaarop zich ruim 300 passagiers bevonden nabij de Londonbridge op een paal gestoten en begon zij reeds te zinken. Alle passagiers zijn Eene oesciiieoknis urr de lijfstraffelijke kegtspleging Eerde Vervolg. De oude zweeg, de dame echter rigtte zich bedaard van haren fauteuil hoog en trotsch overeind. Gij hebt, in mijne dienst, niet te denken, slechts te ge hoorzamen dit weet gij 1 voegde de gravin haar onverschillig toe. Gij zijt met lijf en ziel aan mij verbonden, llda, herinner u den tijd toen een enkel woord van mij u in het verderf kon storlen, en dat, u thans nog aan eene harde geregtelijke straf overleven kan I Doch verliezen wij geen woord. Ga naar uwe kamer, en verlaat die niet vóór morgen ochtend De oude wierp eenen bezorgdenonrustigen blik op hare meesteres, wier gelaatstrekken niets lieten vermoeden. Vervol gens sloop de dienstboJe demoedig en even stil als zjj geko men was, den drempel af en verdween in den pikdonkeren gang, om het bevel der gravin te gehoorzamen. Deze echter bleef een oogenhlik bij haren fauteuil staan. Haar oog vestigde zich op den voorhangwaar achter de oude verdwenen was. Zjj scheen hem met haren blik te wil len doorboren, in waarheid zag zij de vertrokkene echter niet en een diep gepeins hield haren geest bezig. Haar bleek gelaat, dat in tegenwoordigheid der oude noch opgewondenheid, noch smart of toorn had laten blijken, ver steende, om zoo te zeggen, meer en meer, tot dat het eene uitdrukking van de onbesperkste haat bad aangenomen. Zoo stond zij een geruimen tijd, hare ziel scheen bet brand punt van bare gedachten. Vervolgens ging zij naar eene boekenkast en opende die. Op de onderste plank derzelve tusschen de boeken, stond eene kleine blinde lantaarnwaarvan bet licht reeds ontstoken was. De gravin nam dezelve op, ging door het vertrek, schoofden voorhang ter zijde en trad de aangrenzende donkere kamer binnen, en opende de lantaarn, doch niet vtrder dan noodig gered. ]2 Maart. Bü gelegenheid van de huwelijksfeesten van den prins van Wallis, zijn verscheidene personen doodge- drongen of zwaar verwond. Niet alleen kinderen vrouwen en grijsaards zijn doodgedrongen maar zelfs mannen in de kracht huns levens zijn onder den voet geraakt. Van New-York wordt dd. 24 1'ebr. gemeld, dat een hevige sneeuwstorm aan den Rappahannock alle militaire operatiën verhinderde. De Zuidelijke dagbladen beweren, dat de uitslag van liet conflict door middel van de Zuidelijke wapenen, maar niet door conferentieu en conventiën moet norden beslist. Generaal Hooker is te "Washington gekomen, om instruc- tiën van de regering te vragen. De geconfedeerde gouverneur van Virgïna beeft twee offi cieren van de Noordelijken te Richmond tot dwangarbeid veroordeeld, als représaille van de opsluiting in de gevange nis te Washington van twee officieren der Zuidelijken. In Ierland hebben op den lOden oproerige bewegingen plaats gehad. Te Cork zijn de illuminatiën vernield. Er had- bad hevige gevechten tusschen het geraeeu eu de militaire magt plaats en eerst diep iu den nacht was de orde hersteld. Parijs, 9 Maart. De juweliers zijn tegenwoordig bloot gesteld aan eene nieuwe soort van diefstal. De dief is zeer net gekleed en draagt eene bijziende bril. Hij vraagt om zeer kleine diamanten of paarlen, welke om hunne kleinheid bij eene menigte in een papier worden bewaard. Om ze goed te bezien bukt de bijziende lieer zeer digt op bet papier, steekt dan onbemerkt zijn tong uit en steelt op die wijze een aan tal dezer kleine voorwerpen. Het is gebeurd, dat de dief, wanneer hij werd betrapt de paarlen of diamanten inslikte. Dezer dagen kwam een gebrilde heer bij een juwelier en vraagde om kleine diamanten; deze had eenig vermoeden, zeide dat hij ze niet voorhanden had en verzocht den heer den volgende dag terug te komen. Deze keerde ook terug, doch de juwelier had zijne maatregelen genomen. Hij had het papier en de diamantjes in een zeer bitter en wansmakend vocht gedoopt en een verkleede politie-agent in zijn winkel geplaatst. De bijziende maakte zijne manoeuvre, stak den tong uit, doch moest wegens het bittere vocht de diamantjes uitspuwen, terwijl hij bovendien werd gearresteerd. Weenen ,10 Maart. De sneltrein tusschen deze hoofd stad en Weenen zal van 1 April af weder in werking tre den. was, om eene zwakke lichtstraal door te laten. Eene seconde later zweefde die lange gedaante byna on hoorbaar door den corridor, de trappen af, die naar den oostelijkeu vleugel leidde. De Aaauwe lichtstraal verlichte enkel den grond eenige schreden voor hare voetenterwijl het ver dere gedeelte iu het duister gehuld bleef. Vau tijd tot tijd bleef de gravin staan zij stapte zeer voor- zigtig voorwaarts. Hoe nader zij aan het einde van den vleugel kwam, des te behoedzamer ging zij vooruit. Zij had het einde van den corridor bereikten stond voor eene deur, het was de deur van de kamer, waarvan de jalousien digt gesloten waren, zoo als wij vroeger gezegd heb ben. De gravin deed hare lantaarn digt, zij had haar doel bereikt. Zij bemerkte al aanstonds, door eene reet en liet sleutelgat der deur, dat in die kamer licht brandde. In het zelfde oogen- blik hoorde zij duidelijk eenige Auisterende woorden uiten, by het herkennen van de stemdie de woorden voortbragt ging eene huivering door de leden der gravin, en legde zij haar oor tegen de opening. Maak mij niet boos, Rosalia, zeide de mannenstem, ik ben genoodzaakt zulk een uur tot onderhoud te hebben; want over dag worden mijne schreden te veel door de gravin bespied. Heer graaf, antwoordde eene zachte, merkbaar bevende vrou wenstem, ik heb aan uwen wensch voldaan, om u hier en op zulk uur te ontmoeten, daar ik u wegens de bewaring mijner eer, dankbaarheid verschuldigd ben, dewijl gij mij een halljaar geleden uit de handen van eenen gewetenloozen voogd gered hebt. Gij bewaardet mij voor schande. Gij naamt mij in uw huis en belastet mij met de opvoeding uwer kinderen. Gij gaaft mij eene eervolle, vaste betrekking. En thans zult gij uwe edelmoedigheid bevlekken, uwe ru'st, de rust van dit huis en de mijne aan eenen hartstogt prijs geven, die strafbaar is! En zoo Mevrouw de gravin zulks vernam, - zij zou mij verachtenen mij op smadelijke wijze mijn ontslag gevenmijne toekomst zou vernietigd wordenhet zou mijn dood zijn! Ik bezweer u, beer graaf, laat mij met

Schager Courant | 1863 | | pagina 6