KANTONGERECHT. nighcid, terwijl het feit betreffende pater B. een verdichtsel is. In de wijk Saint-Jacques te Parijs ia een Romeinsch of Gallisch graf ontdekt, waarin eene prachtige bronzen lamp, dit graf dagteekent van de vierde eeuw. Op Manilla heeft een aller vreeselijkste aard beving plaats gehad, die 30 seconden aan hield. Een Russisch detachement, dat 120 gevangen Polen moest transporteeren, werd tusschen Pultusk en Lomza, door eene sterke bende Polen overvallen; de Russen met hunne gevangenen geen kans ziende om door de Polen heen te slaan, en ze toch niet in den steek willende laten vermoordden ze allen en sloegen daarna in allerijl op de vlucht. Prins Napoleon is van zijn uitstapje naar Zwitserland, weder te huis gekomen. Dezer dagen lazen wij in het Handels en Effecten- Blad, in een keurig randje, de navolgende advertentie: ZEVEN EN VEERTIGJARIGE ZAMENLEVING van JOHN MAVOR STILL met de weduwe SUSANNE KANN, sliip- steenen, No. 140 M. welke ofschoon met hun 22e. jaar bij malkander gekomen zijnde, tot heden toe vergeten hebben te trouwen," (get:) De laatstgenoemde hare eenige en dankbare dochter"' waar men al niet trotsch op is?! Er zal te Parijs een luitenant kolonel worden overgebracht, die te Puëbla krijgsgevangen is gemaakt; deze kolonel is eene vrouw en heeft al de graden, die zij heeft bekleed, op het slagveld verkregen, haar man had dienst ge nomen en zij had hem gevolgd; haar echtge noot sneuvelde en zij vocht zoo dapper, dat zij tot luitenant werd bevorderd zij klom steeds in rang en werd, na de nederlaag der Franschen, vóót Guadeloupe tot luitenant-ko lonel benoemd te Puëbla moest zij zich overgeven; zij is eene knappe vrouw hare manieren zijn echter wat ruw. Bij den landbouwer C. Dane te Willemstad heeft eene koe drie kalveren te gelijk gekregen, de jong geborenen zijn niet alleen spring levend, maar zelfs groot van stuk. Te Harford (Enge land) heeft eene kat vijf jongen ter wereld gebracht, die zoodanig aan elkander zijn vast gegroeid, dat men moeijelijk kan nagaan, waar zij zijn verbondende lichamelijke fnntiën geschieden bij ieder afzonderlijk, zij zuigen gretig. Te Gouda is een metselaarsknecht Aan de St. Janskerk gevallen en er* bezeerd op de straat te recht gekomen. Uit Rome wordt gemeld, dat de bevordering der prelaten Mgr. Berardi en Ferrari tot kardinalen, tot December is uitgesteld. Het Hof van assisses van Henegouwen heeft den persoon van J. Evelette, oud 87 jaren, voddenraper, wegens aanslag op de eerbaarheid zijner eigen dochter, veroordeeld tot 25 jaren dwangarbeid, tot tepronkstelling, tot het staan onder toezicht gedurende 10 jaren, tot algeheelde vervallen-verklaring van alle bur gerlijke rechten, enz. Voor de tentoonstel- en wegblijven van de ontbijttafelterwijl eene achoone familie-punschketel, eene glazendeur met spiegelruiten, zeventien koppen en schotels, een gtazen stolp met goudvisschen tot de gesneuvelden behoorden. Hoe sprongen die lieve vischjes op het tapijt in de huiskamer! Het kwam zeer toevalligik gaf den smerigen kater van mijn schoonmama een stompdewijl hij, naar mijn zin, al te familiaar werd en daar daar was het leven aan den gang. Mijne arme Louize schreeuwde laidik geloof, minder van schrik dan van ergernis. Daarbij kwamen nog vele gekwetsten; een beddepan raakte met een gebroken steel in het hospitaal en eene schoone zilveria soezen-mand kwam onherstelbaar verbogen in de smeltkroes. Een ongelukkig dingeen cupido met een fakkel als kaarsenhouder, trof even ais Garibaldi het noodlot in den voet getroffen te worden en de arme jongen hinkt thans op krukken. En dergelijke krukken waren er hoaderd noodig. De schoorsteen pendule verloor een der drie pootenwaarop zij stondzoodat zij met een stut, nit een stak kurk en eeoig zegellak bestaande, moest worden staande gehouden. Bij de vele beschadigingen bleef Loaiza 's hart en bet mijne niet geheel onverschillig en de rust van mijne gedachten was voor veertien dagen onher stelbaar gestoord. Wy waren nog geene drie dagen daar ter plaatse toen ik reeds alles voorzag wat gebeuren zonde. Zij haatten mijdewijl ik aan Lonize, bo ling van oudheden te Delft zijo, door drie onderscheide personen, inzendingen geschied van koffers, in welke Hugo de Groot uit Loevestein zou zijn ontvlucht; de commissie heeft er de echte uitgezocht en de twee auderc teruggezonden. In den Boromeler- waard zijn de voorzichten omtrent den oogst uitmuntend, de tarwe beloofd veel, de rogge geeft gunstige verwachting, de gerst staat goed, haver erwten leveren meer dan goede vooruitzichten en de aardappelen zoowel wat quantiteit als qualiteit betreft geven redelij ke opbrengst, van ziekte ontdekt men bijoa niets. De Hollanders zijn in Japan nog even bemind als vroeger en de Japanners zeggen: iGj Hollanders niet bang sjn, gij goede mentchen enz. De vermaarde schilder Engène Delacroix is ernstig ongesteld. De Scheveningsche weg schijnt voor den Baron van Hall, iets noodlottigat te hebben, eenigen tijd geleden viel Z. H. W. G., op dien weg, van het paard en den 12 dezer werd een der paarden, gespannen voor zijn rijtuig, aldaar schichtig en sloeg het tuig en een gedeelte van het rijtuig stuk, gelukkig zijn de Baron en de Baronnes met den schrik vrijgekomen, zij hebben zich in een ander rijtuig huiswaarts begeven. Eene dame te Weehawken (Vereenigde Staten) had een hen, die zoo ijverig broeide, dat zij van honger zon zijn gestorven, indien men haar niet da gelijks van het nest had genomen; toen dit eens vergeten was, vervulde een Newfound- landsche houd die taak; hij nam de hen met zijn bek uit het nest en bracht haar, op dertig passen afstands, bij den bak met gerst. De heer J. A. van der Goes, burgemeester van Naaldwijk heeft zijn zilveren bruiloft go- gegeven. Bij gelegenheid der herstemming voor leden van den Raad te Utmond, heeft het stembureau na afloop der zitting, de stembus niet verzeircld, oui <le doodeenvoudige reden dat uiet écu kiezer was opgekomen en de le den van het stembureau vergden hadden hun biljet in te leveren, de tijd, van 's morgens 9 tot des namiddags 5 ure, was daarvoor ook kort genoeg. Te Newcastle zijn twee ijze ren schepen van stapel geloopen, zij zijn be stemd voor het vervoer van petroleum, deze olie wordt dan in ijzeren bakken in plaats van in vaten vervoerd; de transportkosten zul len op die wijze met 15 perc. verminderen. In den dierentuin te Antwerpen is brand geweest en dat in de nabijheid van het leeu- wenhok, waarin zich twee leeuwen met een jong bevonden, gelukkig kwam Let zoo ver niet men werd den brand meester, de leeuwenfami- lie bleef ougedeerd, doch vijf antilopen en twee wilde rammen kwamen in de vlammen om. Z. M. de koning der Nedeilanden, heeft den koning van Wurtemburg H. D. eerste visite als schoonzoon gebracht. Te Scheveningen is eene Belgische sloep gestrand, de beman. ven hen, de voorkeur gegeven hadzij haatten Louize dewijl zij een man bekomen badschoon was, en het benijdenswaaidige geluk had, reeds drie maanden liet huwelijksleven, in de residentie te hebben genoten. Ik betrenr altijd die onde meisjes waarvan de jongere zusters getrouwd zijn, dewyl de eerste dan gewoonlijk wraak uitoefenen voor de achteruitzetting, die de ouders zich om trent haar veroorloofden Lonize is op dit punt eene ware engel. Wat mijne schoonouders, de heer en jufvrouw Kloppersraid aanbelangt dit waren zeer goede lieden, doch ietwat ontevre den over de langdurige vruchtelooze moeiteom hunne zes dochters aan den man te brengen. Lonize, hun eenige troost, had ik hun ontnomen en zoo doende den weg versperd, die nog een vrolijke, levenJige toon in kan huishouden bracht. Die goede onde liedenZij konden zich niet gewennen, in mij de liefdevolle beschermer hunner lieveling te zien, zij staarden slechts op hnnne iroostelooze verlatenheid. De offers, die de schoon zoon steeds brengen moest, de verdubbelde in spanning om op bepaalde tijden op de canapé te moeten slapen of in het geheele huis geen rustig plekje te kuanen vinden, deze werden niet in re kening gebracht. En toch weet ik bepaald, dat ik gedurende een of twee jaren alles verdragen en kleine dingen, over het hoofd gezien zou heb ben, zoo wij bij de ouders alleen geweest waren. Doch een vcertiendaagscbe familie-oorlog kan ren man wild maken, zes znlke zusters vernietigen het ning is gered doch het vaartuig verloren. Barcelone zal door petroleum verlicht wor den. Zitting van 11 Jutiij, 16 en 23 Julij en 13 Augustus 1863. J. IJ., te Zjpe, veroordeeld wegens het laten weiden van een pnard langs den pnblie- ken weg in de Zij pe boete f4 of 4 dagen gevangenisstraf en in de kosten. A. B., te Schoort, beklaagd wegens het versperren van den weg door een boerenwagen; vrijgesproken. D. B. te nelder en W. K. te SI. Maarten beklaagd wegens het opkloppen van een kas telein te Zijpe, na bezetten tijd; vrijgesproken. J. R., te Zjpe, veroordeeld wegens arglisti- te toeeigening van dood hout aan een ander toebehoorende tot eene gevangenisstraf van 10 dagen en in de kosten. G. S., te Alkmaar, veroordeeld a het met een zeilschip, voorbijvaren van een schip dat op het N. U. Kanaal gejaagd wordt aan den oever waar langs wordt gejaagd; b het door snijden van een jaaglijn van een ander schip varende op het N. 11. Kanaal veroordeeld tot betaling van twee geldboeten elk van f10 en in de kosten. J. Z. te Schagen, veroordeeld wegens let zich bevinden in een kennelijk beschonken toestand op do publieke straat te Schagen boete f 3 cn in de kosten. E. T. te Alkmaar veroordeeld wegens het rijden in de gemeente llaringcarspel met ceu kar met honden hespannen boete f 3 of een dag gevangenisstraf en in de kosten, G. J., te Kolhorn, veroordeeld wegens het laten losloopen van een hond die niet voor een voertuig was gespannen langs den open baren weg in de gemeente Barsingerliorn, twoe geldboeten ieder vau f 3 of 3 dagen gevange nisstraf en in de kosten. A. K., te Heer llugo iraard, veroordeeld wegens het overbrengen van zijne werkelijk woonplaats uit eene gemeente van het rijk naar eene andere gemeente, zonder daarvan eene verklaring te doen aan het bestuur der ge meente die men verlaat en waar men in het bevolking register was ingeschreven boete f 10 i en in de kosten. P. D., te Schagen, veroordeeld als pomper afwezig te zijn gebleven bij de oefening niet de brandspuit te Schagen boete f 1 of ge vangenisstraf van een dag en in de kosten. H. F., te Anna Panlotcna Polder veroor deeld wegens liet versperren van passage boete f 6 of gevangenisstraf van 1 dag cu in de kosten. J. G., te Schagen veroordeeld wegens het uiten van scheldwoorden boete f 2,50 en ia de koslen. geduld van een lam, van eenen heilige, zelfs de heilige Laurentius; wanneer men bem over de roode haren van Emmelina nogmaals had willen roosteren. Even als een schip uit de rustige haven plot selings in de branding der draaikolk geraakt, zoo waren wij, vredelievende, jonge echtelingen van achttien en vijf-en twintig jaren, eensklaps uit den wolkeloozea hemel van geluk iu den gapenden bek van een monster geworpen. De eerste botsing volgde op den maaltijd. Men had zich van Louize 's koffer meester gemaakt ec gebruikte haar garderobe en hare sieradenbrace letten en kettiBgen, die ik voor mijn lief wijfje gekocht had, moest ik aan znlke armen, aan zulke halzen zien I Zie eens wat ik daar gevonden heb, teide de eene en speelde met een ceintuur slot „Kijk Frits welk een schoone armband, Lonize, die moest gij mij geven V zeide eene andere en hield hare magere haBd over mijn bord uitgestrekt. „Broeder Frits" wezenlijk broeder? zeide de derde, ik smeek u, geef mij iets, dat ik aan mynheer Koornworm geven kan." En deze derde was de roode Etnmeline en Koornworm de land jonker die zij huwen wilde. „Waarom zon ik dat? antwoordde ik, „hij gaf ons ook niets, toen wij trouwden, daarbij heeft hel nog tijd, de leeraar heeft het hnwelijk nog niet ingezegend en Koorn worm kan nog dikwijls van gedachten veranderen." Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1863 | | pagina 3