GEMENGDE BERICHTEN. *en zelfstandigen Staat bij den eersten stap stuiten? Met den dag verdwijnt de politiek van het lijdzaam toeschouwen, hoe een volk door een ander volk geplunderd en vermoord wordt. En gelijk in een land van goede politie niet toegelaten wordt; dat oneenigheden en geschil len op straat door vuistslagen uitgemaakt wor den, zoo laat ook de internationale politie, de diplomatie, niet toe, dat een duel over de on eenigheden en geschillen tnsschen volken en staten beslist. Echter is, tot nu toe, de hou ding der mogendheden die het meest tot eene billijke beslechting konden bijdragen onzeker en wankelend. Vooral lord John Russell's weifelende en raadselachtige staatkunde jegens Denemarken moedigt Duitschland's pretentiën nan. Wanneer Zweden en Noorwegen uitdruk kelijk en vastberaden Denemarkcn's partij kiezen, en van Duitschland's trekken over de Eider een casus lelli maken, zal dit zekerlijk niet zonder invloed blijven, maar die invloed is niet overwegend genoeg om, wanneer geene groote mogendheid zich aausluit, Duitschland's zwaard iu de schede te houden. Hier geldt inderdaad si vis pacem para helium, want in dien Duitschland niet ernstig van het aanran den der Deensche nationaliteit afgeschrikt wordt door het stellig vooruitzicht van dan met En geland en Frankrijk in oorlog te geraken, en indien Denemarken het binnenrukken in Slees- wijk als eene oorlogsverklaring opneemt, is de zaak uit haar geheel gebracht en zijn de ge volgen niet meer te berekenen. Er is slechts ^éne vonk noodig om een algemecnen brand te doen ontstaan, en één oorlog in Europa om weldra oorlog overal te hebben. d. C. Aangaande het te Lawrence (Kansas) door •den Zuidelijken aanvoerder Quantrell aange richte bloedbad verneemt men het volgende «alle gruwelen, die gedurende den driejarigen burgeroorlog van 18551858 door de bandie ten var: Missouri ziju gepleegd, te zamen ge nomen worden door die, waarvan de stad Lawrence, in den nacht van 21 op 22 Augus tus j.1. het tooneel was, verre overtroffen; de bevelhebber der bende van Missouri Quantrell drong met eene horde zijner keelafsnijders, de stad biunen, waar de inwoners gerust sliepen; ongeveer 200 mannen werden onmeedoogc .d oin het leven gebracht en de stad daarua in brand gestoken. Te Bruiuisse is een aardappel gerooid die anderhalf ned. ffi weegt. De Morning Slar bevat den volgenden brief «Mijnheer, daar 11. M. Koningin Victoria bij hare aankomst op het vasteland zich den naam en titel van hertogio van Lancaster heeft aan gematigd dit is het ware woord zie ik mij verplicht, daartegen in verzet te komen; ver mits ik de eenige ben, welke dien titel bezit dien van mijne moeder, de prinses van Cum- herland en Lancaster verkreeg (ge'-) Lavinia prinses van Cumberland en Lancaster" De gewone trein langs den Hollandschen spoorweg is op 10 dezer, op de hoogte van Piet Gijzen- brug uit het spoor gesprongen; eeue koe die zich op deu weg bevond moet hiervan de oor zaak zijn, er zijn hoegenaamd geene ongelukken gebeurd. De keizer van Frankrijk trekt zich het lot der openbare onderwijzers zeer aan; hun inkomen moet minstens 700 francs bedra gen, en dat der onderwijzeressen ten minsten 500 francs. Maandag avond ontstoud er te Luik brand op een zolder, bewoond door eene arme vrouw; de toegesnelde buren vondeu de vrouw te bed met eenige brandwonden aau de borst, doch met een koord om den hals en blijkbaar ge worgd; men zoekt tot nog toe den moordenaar te vergeefs. Te Parijs ontmoette dtzei dagen een schuldeischer een zijner schuldenaars, maan de in het publiek, op vrij bevige wijze en dreigde hem te zullen laten gijzelen; een der omstanders die zich heftig tegen deze brutale wijze van manen verklaarde, geraakte met den schuldeischer in twist en werd met dezen handgemeen; de policie kwam tnsschenbeide en gijzelde, niet den schuldenaar, want die had van de confusie gebrnik gemaakt om uit te knijpen, maar den schuldeischer. Men zegt dat er twist is ontstaan tnsschen de Fransche en de Engelsche bevelhebbers der in Japan lig gende vloten; de oorzaak is een verschil over deu voorrang. In een onlaDgs te Parijs, plaats gehad heb bend crimineel proces, vraagde de president een getuige naar zijn naam, voornaam en beroep en kreeg tot antwoord: sj'en fremis d'horreur." (Ik ril van afgrijzen) «Ik vraag a niet naar den indruk, die de misdaad, waarover gij ge hoord wordt, op u heeft gemaakt, maar naar uw naam, voornaam en beroep." Die heb ik u reeds gezegd, mijnheer, Jtan Frémy, doreur (Jan l'rémy, vergulder.) Op den 3e. dezer maand, zijn 1400 Polen met 2500 Russen slaags geweest, de Polen veroverden twee kanoe nen en telden 30 doodeu en 115 gewonden; terwijl de Russen 400 man aan tlooden en gekwetsten verloren. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft, bij request, aan Burge meester en Wethouders verzocht om door de straten, pijpen te leggen voor eene waterleiding ten einde de stad van zuiver drinkwater te voorzien. De academie des Sciences te Parijs heeft verklaard dat het onlangs door den heer Lamy, ontdekte metaal thallium, is een zwaar cn snel werkend vergift. Koning Leopold, heeft zijne dochter Char- lotte, echtgenoot van den aartshertog Ferdinand Max van Oostenrijk, te logeren gekregen; dat bezoek komt niet al te best gelegen, daar Z. M. wegens zware verkoudheid te huis moet blijven en dus met de prinses niet kan gaan wandelen. De moeder van den keizer van Oostenrijk en de zoon van den koning van Italië, hebben, geheel toevallig, gelijktijdig den Keulschen dom bezocht en nog toevalliger, ieder 10 Napoleons d'or geschonken, voor den verderen bouw der kerk. Uw. Charlolte Birch-Pfeiffer, de zoo gunstig bekende tooneel- schrijfster en tooneelspeelster aan het koninklijk théater te Berlijn, beeft van den koning ver gunning verkregen tot het aannemen en dragen der gouden medailje van verdiensten haar door den groothertog vau Uccklcuburg-Schwerin geschonken. In de gemeente Vnght heeft een zwartge maakte man, een kind van twee maanden gerooid, op een oogenbhk dat het onbewaakt in de wieg lag; toen tnen den dader, als het ware onmiddelijk achtervolgde vond men het wichtje ongedeerdin eene drooge sloot terughij zelf had het hazenpad gekozen In den staat Kentucky wordt de hoogste prijs voor slaven betaald; in Missouri betaalt men van 40 400 dollarsin Maryland van 18 20 dollars en in Tennessee zijn zij niets waard. De majoor Everard der infanterieheeft ten gevolge van een val van het paard den enkel gebroken. In de Glarner Zeitung leest men «voor eenige dagen heeft zich een lOjarig jongman, Oertli genaamd nabij de gemeente Ennenda op eene schrikkelijke wijze van het leven be roofd na zicb geblinddoekt en de ooren toegestopt te hebbennam hij een oud ge weer en plaatste knielende den loop tegen zijne borst terwijl hij met de rechterhand een brandend lucifertje aan de pan bracht blijkbaar heeft hij dit verscheidene malen moeten herhalen vóór bij het doodende schot ontving, naardien er 3 of 4 afgebrande lu cifers naast zijn lijk werden gevonden. Verleden Zondag heelt de Kevelaarsche pro cessie ten getale van 400 personen hare ge wone bedevaart naar Kevelaar aanvaard te Roermond viel baar de zeldzame eer te beurt Z. K. H. den prins van Oranje en H. Ds. adjudanten door hare rijen te zien passee- ren. De vrouw van zekeren van van Boord ar beider te Apeldoorn oud 30 jaren ia hoogst zwangeren toestandmoeder van twee zeer jonge kinderenterwijl zij langs de vaart huiswaarts keerde door een hevig onweder overvallenzich tegen den plasregen of de donderslagen willende beschotten door haar bovenrok om het hoofd te slaanis in het water geloopen en jammerlijk verdronken. Volgens eene onlangs in Zweden openbaar gemaakte rijkswet, knnnen meerderjarige vrou wen en meisjes, bij de telegraaph- eu post diensten, worden aangesteld. Voor de be trekking van gemeente architect en onderwijzer in de bouwkunde aan de stads- en teckenschool te Bergen-op-Zoom zijn niettegenstaande de gunstig gestelde voorwaarden hoegenaamd geen liefhebbers te vinden. Te Capellais aan het veer in de rivier gevonden een paard met sjees, hetwelk ver dronken met een poot over de pont-reep zat, het was gevoerd door zekeren Pruissers, die naar gissing mede verdronken moet zijn hoe wel men tot heden niets heeft kunnen ont dekken; men verdiept zich in allerlei gissingen daar gezegde persoon nog al eene belangrijke som gelds bij zich moet gehad hebben. Te Meppel heeft de inzameling der bijdragen voor het nationaal gedeukteeken van 1813 eene som van f 233,71 opgebracht. De bliksem is te Beekbergen in eene arbeiders woniug geslagenwelke tot deu groud is afgebrand. In de eerste 6 maanden dezes jaars is voor de Staats-Spoorwegen aanbesteed voor 4 miljoen, dat is ruim 10 pCt. onder de raming; de lijn van het Nieuwe Diep naar het Nie- dorper-Verlaat zal gereed zijn 1 Mei 1865 en die van het Verlaat tot Alkmaar twee maan den later; verder zal de weg, hoogst waar schijnlijk, gericht worden op Castricum, Uit geest, Krommenie, Wormerveer, enz. Dezer dagen werd in Frankrijk een prachtige eik omgehakt, die ongeveer zes eeuwen oud was, men heeft berekend, dat wanneer de geplante loot slechts eene centime waard is geweest en de boom slechts vijf eeuwen oud was, die thans waard zou zijn, ongeveer 270 miljoen francs, en dat wanneer de eigenaar den boom, toen deze 100 jaar oud was, voor slechts 50 francs verkocht en dat geld op intrest had gezet zijne erfgenamen thans 7000 miljoen rijk zouden ztjn, maar men heeft vergeten uit te cijferen onder hoeveel erfgenamen die 7000 miljoentjes zouden moeten worden verdeeld en wal ieder zou ontvangen. Te Berlijn zal de nieuwe beurs met primo October geopend worden. Door den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam is uit Londen ontvangen het volgend bericht: Op Zaturdag den 29e Augustus jl. zijn door Sieginund Ditrichstein Oostenrijksch onderdaan te Londen, de hier onder vermelde Engelsche bankbilletten ontvreemd, als: van 500 pond sterling, No 92957 en 92958 ge- dagteekend 16 Febr. 1S63, van 200 pond sterl. No. 85128 tot 85132 en 84954 gedagteekend 4 Julij 1862; van 100 pond sterling No. 42635 tot 4265 4, 42685 tot 42696 gedagteekend 19 Mei 1863; van 50 pond sterling No. 88390 tot 8S347, gedagteekeud 20 April 1863 vau 20 pond sterling No. 22541 tot 22500 en 19109, gedagteekend 21 Julij 1863. Genoemde Siegmuud Ditrichstein is Londen ontvlucht met zijue vrouw en zijn zoon, oud ongeveer 3 jaren den 80 Ang. jl. zijn zij te Galais aangekomen. Die aanwijzingen geeft, welke tot aanhouding van meergemelden Ditrichstein zullen leiden waartoe een bevel door den vrederechter te Londen is uitgevaardigd en de bankbilletten zullen doen verkrijgen, zal eene belooning van 20,000 fr. ontvangen, terwijl voor het gedeel telijk herkrijgen der ontvreemde waarde, een geëvenredigd gedeelte der belooning zal worden toegekend. Inlichtingen moeten gericht worden aan R. en S. Mullens, Solicitors, No, 7 Poultry Londen, EC, of aan den inspector van politie Hamilton aan zijn bureau, No. 26 Old Jewry Londen EC. Bii ontdekking bericht te geven aan het departement van justitie. Te Amsterdam is een schildersknecht van den omloop van een molen gevallen en met gebroken been naar het gasthuis gebrachten te Rotterdam is een 13 jarig meisje in het water gevallen, doch gelukkig door een poli cie—agent gered. Bij gelegenheid van het schuttersfeest te Milaan, heeft de pasteibakker Paolo Biffi, den schutters een monsterkoek aangebodendie circa vijf ellen in omvang en anderhalf el, in doorsnede houdt. De oudste Dominé te Medemblik heeft zijn gou den bruiloftsfeest gevierd. De 14jarige Mej. Maria Bastiaans, die voor den Italiaan- schen Prinsin de groote kerk te Haarlem het orgel heeft bespeeld ontving dezer dagen van Z. K. H. ten geschenke eene gouden bro che met dito oorbellen een signe de sa salis- faciion a enlendre vne artiste si remarquable." Gedurende de koffijveiling te Rotterdam

Schager Courant | 1863 | | pagina 2