G EMENG I>E 15 E151(HTE\. BEURSTIJDINGEN. BURGERLIJKE STAND. 252-te STAATS-LOTERIJ. MARKTBERICHTEN. of zwarte veêren versierd worden. Zwarte capuchons mogen slechts met gekleurde, maar niet met witte voering gedragen worden. Ver der zgn verboden zwarte slnijerszwarte handschoenen, alsmede zwarte of zwart witte parasols zwarte shawls, doeken en dassen zwarte en zwart-witte japonnen. Mantels, bnrnons, pelerines paletots en andere boven- kleederen mogen zwartkleurig maar niet met wit, gedragen worden." Men zou schier ge- looven een mode-journaal te lezen. De heer de Beaufort, directeur van den vaudeville-schouwburg alhier, heeft dezer da gen een groot geluk gehad. Zijn oom zekere heer de Sermécy een der rijkste grondeige naars in het departement Rhöne, is overleden nalatende 5 a 6 millioen francs, waarover hij had beschikt zonder zijne familie te bevoor- deelen. De heer de Beaufort had dus niets van hem te wachten en had zijn oom sedert lang uit het oog verloren. Het grillige geluk wilde echter anders dan de rijke erflater want bij het openen van het testament is gebleken dat het niet was onderteekend en dus nietig is, zoodat de legatarissen niets, en de familie des overledenen alles krijgen. Uit Kleef wordt hel volgende gemeld «Sedert eenige dagen wordt hier veel gespro ken van een jongen Nederlander, zoon van een commissaris van een trekschuitenveer diezich als baron van Brieuen van de Groote Lindt uitgevende in een logement alhier op hoogen voet leefde, en voorgaf dat hij een zomerverblijf wilde koopen. Na twee landgoederen bezigtigd te hebben, welke hij niet groot genoeg vond zag hij het Hotel Slirum, en hoorende dnt dit ook te koop was, gaf hij een advocaat alhier lastnaar Keulen te reizen en het voor hem te koopen. In- tnsschen leidde de jonge baron hier een lnsfig leven en bezichtigde onder anderen de inwendige inrichting van liet huis van arrest. Te Keulen werden de vermoedens van den advocaat, dat hij zich had laten duperen nog meer versterkt doordieu hij in het llijlel du Hord vernam dat dezelfde jongman daar onder een anderen naam eene schold van ongeveer 70 tb. had achtergelaten tengevolge daarvan gaf de advocaat bij zijne terugkomst er dadelijk ken nis van aan de policie, die den pseudo baron tegen 12 uur nog in het hötel te bed vond liggen en hem verzocht van logement te veranderen en eene van die kamers te gaan bewonen, die hij den dag te voren als amateur had bezigtigd aldaar heeft hij dan ook reeds bij het eerste verhoor alles bekend en zit hij nu achter de traliën waar hij zal dienen af te wachten wat de heeren rechters over zijne handelwijze zullen zeggen. Aangaande de illuminatie van stadswege voor het paleis op den Dam te Amsterdam te ontstekenmeldt men dat zij over eene breedte van 65 ellen zal worden aangebracht en 20 ellen hoog zal zijn. Er zullen 10,000 lampions aan ontstoken worden. Ter linker zijde zal zij in gazviaminen gedekt zijn met het jaartal 1813, ter rechter met 1863, en in het frontespies Oranje boven geplaatst wor den met den pijlbundel. Bij gelegenheid van de aanstaande feesten zal te Dordrechtdezelfde vlag van den toren wapperen die er in 1813 was opgeheschen. In Hongarije vindt men droiventrossen van twee voet lang eu een voet breeden in Bohemen begint men koffie te teelen. In Engeland heeft men uitgecijferd dat het reizen in spoorwagens niet gevaarlijk is, in 1862 is er gemiddeld ééo persoon op de 7,000,000 reizigers omgekomen en op de 50,000 treinen had gemiddeld een ongeluk plaats. Overal in ods Vaderland maakt men bere keningen en slaat men oude almanakken na, om toch maar te weten welk weder men in de tweede helft van Novemberte wachten heeft. In Circassië zijn zes Russische offi cieren als spion neB gefusilleerd. In alle garnizoen plaatsen zullen op 17 dezer groote parades worden gehouden. De Burgemeester van Amsterdamontving dezer dagen voor de aanstaande volksvermaken, onder andere zes paar schaatsenhet is te hopen dat Z. E. A. ze niet noodig heeft. Te Moergestel eene gemeente van 1300 zielen bracht de collecte voor het nationaal gedenk- teeken opcent en te Velpeene gemeen te van 600 zielen 0,68 per hoofd. Te Parijs waar jaarlijks gemiddeld 41,000 sterven begint gebrek aan laatste rustplaat sen te komen. Te Brielle heerschen de mazelen echter zonder kwaad gevolg. Der- tig jonge dames zijn te Warschau in de ci tadel opgesloten als hebbende onder hare crinolines geheime dépêches van en aan de Poolsehe nationale regering overgebracht. Te Utrecht is een liois totaal afgebrand en te Zalt-Bommelbij gelegenheid van een be- grafenigmaal, eene vrouw dood aan tafel ge bleven de kwade wereld zegt dat zij te gulzig was. De troonrede van Keizer Na poleon is lang niet zoo vredelievend als men verwachtte. In Overijssel gelden de aard appelen tegenwoordig f 1,50, hoogstens f 1,60 per mud. Te Oss is een stukje zilver ter grootte van een halven guldengevonden op de eene zijde staat een beeld met de woor den Marine Imperatorde keerzijde is onleesbaarKeizer Marius leefde omstreeks 110 jaren vóór Christos. De bekende firma Johann Maria Farina is faillietzoodat de eau de Cologne duur zal worden. Te Helder zijn twee, uit Utrecht gedeserteerde militaireningerukt zij waren nü hunne plunje verkocht te heb ben voornemens naar Engeland over te steken. Het ministerie van oorlog in Frankrijk heeft eenige miljoenen patronen besteld. Te Gouda zal de schooljeugd feestliederen op de markt zingen. Het klooster Crenstochau in Kalischis door de Russen in een sterk gewapende ves ting herschapen. Te Schoonhoven trouwde dezer dagen een paar waarvan de bruidegom was gekleed in een zwarten jas met oranje bandelier oranje strik op de borst en oran je muts op het hoofd. VERGADERING van den GEMEENTERAAD Zitting van 26 October 1863. Afwezig de Heer J. Noë. De vergadering wordt geopend en voorgezeten door den Burgemeester, waartia Z. Ed. A. de vraag doet of de notulen der vorige vergadering lieden of in eene volgeude raadsvergadering gelezen zul len worden, wordt besloten dezelve heden te lezen aangezien op maandag 2 November geene verga dering kan worden gehouden zoodat door den Secretaris de notulen van bet verhandelde in de Raadsvergadering van den Sden dezer worden gelezen, die na rondvrage worden goedgekeurd. Gelezen een brief van de plaatselijke Commissie alhier voor de oprigting van een nationaal ge- denkteeken voor November 1813, van den 24 dezer, aan het Gemeentebestuur te kennen ge vende door het Hoofdbestuur te zijn uitgrnoo- digdaan het Gemeentebestuar in bedenking te geven om ook in de scholen eene collecte ten voormelde einde te doen plaats hebben ten einde het onderwerp en het feil der feestviering in het bet aandenken van bet opkomend geslacht te doen voortleven met het bewustzijn van ook een penning daartoe te hebben bijgedragen enz. waar toe na overweging wordt besloten. Voorts is door de plaatselijke schoolcommissie aan den Raad het verzoek gedaan om uit de Gemeentekas eene som van f 60 te willen toestaan om de schoolkinderen op dea dag der nationale feestvieringfeestelijk te kunnen onthalen welk verzoek met algemeene stemmen wordt goed- gekenrd' De Voorzitter brengt ter tafelhet suppletoir kohier van den Hoofdelijken omslag alsmede dat van de belasting op de honden in deze Gemeente voor het jaar 1863 zooals dezelve gedurende meer dan veertien dagen ter Secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing hebben gelegen' Overwegende dat tegen de geformeerde kohie ren geene schriftelijke reclamatien zijn ingekomen wordt besloten Het snppletoir kohier van den Hoofdelijken omslag vast te stellen op een bedrag van f38,68 en dat van de belasting op de honden op een bedrag van f 20 om daaraan verdere uitvoering te geven. De Voorzitter geeft mededeeling dat door Bur gemeester en Wethouders in aanmerking is ge nomen dat er op aanstaanden donderdag bij gelegenheid der groote najaarskoemarkt alhier waarschijnlijk heel veel hoornvee zal worden aan gevoerd zoodat zij hebben besloten op dien dag, tgdens den duur der markt het marktplein geheel vrij te doen honden van uitgespannen rijtuigen voor de herbergen, iets dat op gewone marktdagen is toegelaten dat z|j van hun genomen beslnit de betrokken kasteleins hebben kennis gegeven ten einde deze zich tgdig van eene andere gele genheid tot het plaatsen van de rijtuigen buiten het marktplein zonden kunnen voorzien 'dat de Burgemeester zich in het belang der kasteleins vooraf gewend heeft tot Heeren kerkvoogden der Herv. Gemeente alhier met bet verzoek dat het den kasteleinsvoor dien dag vergund zoude worden de bg hen uigespannen rijtuigen op bet kerkerf, waartoe geschikte gelegenheid bestaat, te mogen plaatsen; doch dat door Heeren kerk voogden, bij missive, is te kennen gegeven dat tg zich verplicht zien aangezien er reeds meer- malandoor Gemeenteleden aanmerking is ge maakt dat het kerkerf tot alles gebezigd wordt dit verzoek aftewgzen. Zijnde dit een en ander voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter vraagtwat of de Gemeenteraad op den BOjarigen gedenkdag der plaats gehad hebbende gebeurtenissen en Neerlands lierkregene onafhankelijkheid ia 1813 zal moeten doen, daar die dag, naar zgn gevoelen, van te groot ge wicht is om onopgemerkt voorbg te gaan is na deliberatie besloten den 17 November a. s. feeste lijk te vieren door bet uitsteken van Nationale vlaggen, liet illumineren vnn het Raadhuis en de Ingezetenen uitteuoodigeu om dat voorbeeld te volgen. De Voorzitter geeft mededeeling, van eene, in dato 14 October 1863 Jfó 18 van Heeren Ged. Staten der Provincie Noord-Holland ontvangen Nota, van eenige aanmerkingen op de ingezonden Rekening dezer gemeentevoor de dienst vsn 1862 daarbg aan den Raad verzoekende ophelde ring te geven op de daarop aangeduide posten waarop door den Burgemeester in overeenstemming met het gevoelen der vergadering ophelderingen gegeven zijn die aan Heeren Ged. Staten zullen worden medegedeeld. Waarna de vergadering is gescheiden. Amsterd. 10 Nov. W.S. 2} pC. 62'; SpC. 75 Rusland, oude 5 pCt 100}; 5 pC. 1829 100 J Oostenrijk, Metaliek, 5 pCt. 61idem 82 Spanje.th. 2}pC. 47J;3pC. 53» binnenl. 51} Portugal, 3 pCt. 47J. BI. Grieken. 5pCt. 28}. Mexicanen. SpCt. 88}. Londen, Wisselk. zigt f 11,811 m 11,71}. Parijs, f 56} 55}. Hamburg, 35} 35 Bordeaux, 15 dagen. .55} *55} Metal. Coupons f 24.62} Geboren 8 Nov. Nicolaas, zoon van Hen drik Kniper en Wilhelmina Snaas. Ondertrouwd 5 Nov. Svbrandt de Jong jm. te Wieringenlaatst tc Wieringerwaard en Aaltje van Stipriaau jd. te Schagen ver blijf houdende te Barsingerhorn. Getrouwd: 7 Nov. Jau Comelisz. Oude- jans en Geertje Knijn. Overleden6 Nov. Jan Bakker oud 2 jaren 10 maanden. 4de klasse, 1ste en 2de lijst. JK 15961 f 2000; 2868 f 1000; 9233 126-2 f400; 15921 f200; 760, 8939,12966 18472, 19210 f 100; 11935 f1500 304,5992 6639, 10273 f 1000, 15088 f400 502, 10092 f200, 2257, 14817 19911 f 100. 440 prijzen van f 65. Schagen 5 November 1S63. Aangevoerd 8 Paarden f 30 a 60; 28 Stie ren f 18 a 40; 166 masere Geldekoeijeu f40 a 120; 88 vette dito f 160 220; 66 Kalfkoei-

Schager Courant | 1863 | | pagina 3