BURGERLIJKE STAND. BEURSTIJDINGEN. Dccamns sinds lang met loomheid aan de twee beeucn geslagen, kon maar moeijelijk met behulp van eenen stok gaan. Hare zus- te/ bij welke zij inwoondeverpligt voor de behoeften van het huishonden te zorgen had op een aarden komfoor een pot eten ge steld. Vrouw Decainns ongetwijfeld om het eten te nemen was met behnlp van haren stok het kom foor genaderdzij verloor het evenwigt en viel op de brandende kolen. Het vnur sloeg aan hare klecreu en in weinige oogenblikken was zij van vlammen omgeven. Zoo werd de ongelukkige levend verbrand. Terwijl dit schrikkelijk ongeluk gebeurde, verspreidde zich een walgelijke geur in de wijk men zocht angstig van waar die kon voort komen toen een voorbijganger Took uit de woning zag vliegen door de weduwe Uecamus bewoond. H(j snelde naar de deur toe stampte die in en bemerkte op den grond het half verkoolde lijk van het ongelukkige slagtoffer. Het geregt aanstonds verwittigd begaf zich ter plaats, van eenen geneesheer vergezeld en kon enkel het bovenaangehaald ongeluk beves tigen. Voor eenige dagen heeft te 's Hage een vreemdsoortig duelten minste voor militairen plaats gehad. Twee onderofficieren, beiden ge- nootvaam aan de bevelen om geen gebrnik van hunne wapenen te maken, hehben, na behoor lijke uitdaging en voorzien van getuigen, zich naar het Haagsche Bosch begeven om aldaar eene kloppartij met de vuist te hebben. Zij zijn dan ook gekrabd, bebloed, met blaauw geslagen oogen en losgestoten tandeu door de getuigen gescheiden. Deze min liefelijke ont- moetiug had alzoo nog een bloedigen afloop. Men verneemt dat bij den raad van Zaandam is ingekomen een schrijven van het bestuur der Amsterdamsche Kanaal-Maatschap- Iiij waarbij kennis is gegeven van haar ver- angenom met het bestuur dier stad in overleg te treden over de voorbereidende werk zaamheden betreffende de droogmaking van het IJ en de Voorzaan. De soldaat W. te Breda heeft de klee deren van eene vrouw met lucifers aangestoken en haar daarna opgesloten eu verlaten op haar hulpgeschrei zijn de buren toegesneld en hebben deze de vlammen uitgedoofd maar de ongelukkige is evenwel na een hevig lijden van 12 dagen bezweken. De dader bevindt z ch in hechtenis. Uit Berlijn wordt gemeld Een paar dagen geleden heeft een jonge Rusbehoorende tot eene voorname familie, Wladimir Saba- nin geheeten en loitenant bij het cadettencorps hetwelk te Warschau in garnizoen ligt, zich het leven benomen eu waarschijnlijk tevens een Joodsch meisje van 17 jaren gedood. Sedert geruimen tijd reeds had de baron Se- banin het beeldschoone meisje het hof ge maakt de ouders der laatstbedoelde zagen aanvankelijk daarin geen bezwaar, veranderden echter van zienswijze en poogden toen allen omgang hunner dochter met den jongen Rus te verhinderen. Nadat beide den laatsten dag van hun leven hadden doorgebragt met het bezoeken van een aantal openbare plaatsen in de omstreken van Warschau en in de stad zelve, beval de Heer Sabaoin den koetsier van het des ochtends gehuurde rijtuig naar zijne woning terug te keeren. Aldaar aangekomen opende hg het portieren vond in bet rijtuig twee lijken badende in bon bloed. Terstond werden op bevel der justitie de ouders van het meisje in hechtenis genomeu. Omtrent den inhoud van een brief bij den luitenant ge vonden is tot heden niets uitgelekt. Uit Canada is het berigt ontvangen, dat aldaar den 15den Dec. op den grooten spoor weg een goederen- en een passagierstrein met elkander in botsing zijn gekomen, ten gevolge waarvan er vele personen gedood of gewond zijn. De beide locomotieven kwamen zoo hevig tegen elkander aanrijdendat de eene over de geheele lengte letterlijk door midden werd gespleten, waarbij de stukken op verren af stand uit elkander werden geslingerd. Te gelijker tijd geraakten de wagens van den passagierstrein door het daartegen opgehoopte vuur in brand, terwijl een opzigterdie bij afwezigheid van den condncteuf de dienst waar nam, in zijne verbijstering de rijtuigen in der haast afslootzoodat de daarin aanwezige personen weldra midden in de vlammen ston den en eerst daaruit gered werden door de vereeuigde pogingen van eenige reizigers, die minder zwaar gewond waren. Met dat al wa ren eenigen reeds gestikt. Een der beambten was zoo vast tusschen een locomotief en een goederenwagen beklemd geraaktdat er door de snelle verspreiding van het vuur, ia weerwil van alle krachtsinspanninggeene mogelijkheid bestond om hem er uit te krijgen zoodat men dezen ongelukkige aan zijn lot moest overlaten. Het gevolg hiervan was dat zijn verbrand lijk naderhand aan stukken onder verkoold houtwerk werd teruggevonden. Buitendien zijn er een aantal andere personen omgekomenwaarvan men naderhand slechts de hier en daar verspreide ledematen terng vond. Een groot gedeelte der goederen werd even als de mailpaketten vernield. Een allertreurigst voorval heeft in de vorige week te Meppel plaats gehad. Zekere vrouw V die voor ruim een jaar weduwe was geworden, ten gevolge van het afsterven van haren echtgenootdie in een staat van krank zinnigheid verkeerde, had het ongeluk terwijl zij zich met haar dochtertje alleen in huis bevond, en sedert nieuwjaar kenteekenen open baart, die aan de kwaal van wijlen haren man doen gelooven, voorover op den vunrpot te vallen .zoodat deze kantelde en zij op het kind gelegen in brand geraakte, waarbij zij dadelijk bewusteloos werd en deerlijk gewond voor dood bleef liggen. Het schreijen van het kind deed de buren toesnellen, die door dadelijke hnlp hare geheele verbranding en die van het meisje, voorkwamen. Geneeskun dige hnlp is ingeroepen, de patiënt blijft onbe wust van zich zelve terwijl de hoop op behoud luttel is. GEMENGDE BEIUGTEN. In Engeland heeft men in de vorige week drie schokken van aardbeving gevoeld. De Oostenrijksche regering heeft het voornemen opgevat om de katoenteelt in Hongarije te bevorderen. De eenbeenige danser Donato verdient eiken avonddat hij in covent Gar den Theater optreedt f 384. In Duitsch- land komen vele monniken aan die hunne opgeheven kloosters in Polen moesten verlaten Een groot aantal Oostenrijksche landbou wers heeft zich vereenigd om een fonds bijeen te brengen tot aankoop van aitstekend hoorn vee in Holland dat later door middel van eene loterij onder de inleggers verdeeld zal worden. De Athleet Rappo geeft te Berlijn thans voorstellingen eu lokt vooral door zijn sierlijk spel met den zwaren kanonkogel vele bezoe kers. In het café chantant de 1' Eldorade op een der boulevardste Parijs is eene voormalige actrice voor 50,000 frs. per jaar geëngageerd. Te Berlijn is eene bende gaauwdieven in hechtenis genomen, van welke de oudste 15 jaren telt. De bende is 14 jongens sterk. In Spanje is in de laatste dagen veel sneenw gevallen. Keizerin Eugenie heeft 40,000 realen naar Madrid gezonden ten behoeve voor de nood lijdenden te Valencia. Bij de Engelscbe gezant te 's Hageheeft in de vorige week een thé dansant plaats gehadwaarop o. a. de prins van Oranje tegenwoordig was. In Engeland hebben vijf steenkolenmijnwer- kersdoor het instorten der wanden van de schacht waarin zij afdaaldenhet leven ver loren. Te Frankfort beeft een 14jarige weesjongen het weeshuis waarin hij verpleegd werd moedwillig in brand gestogen. Prins Na poleon zal naar Florence vertrekken. De min van Napoleon III is dezer dagen in den onderdom van 85 jaren overleden. Volgens gernebten zon koningin Victoria voornemens zijn weder in het huwelijk te treden. In de vorige week ia een persoon die zich naar Princetown (Engeland) begaf, door zulk eene geweldige sneeuwbui overvallen geworden dat hij geheel bedolven en later dood te voor schijn werd gehaald. Te Brunn is de TTrukkerij van Gastllin staat van faillissement gesteld met een passief van ruim f 380,000. Volgena berigten schijnt het nieuwtje van den koning van Griekenland thans reeds af te zijn en moet hij zich niet op zijn gemak bevinden. Te Nieuwediep zijn valsche 50 cents stukken ont vangen. In den toren der herv. kerk te Nieuw-Vennip (Haarlemmermeer) is een uur werk geplaatst, dat bekostigd is uit de op brengst van eene door eenige dames gehouden loterij. De president van Noord-Amerika heeft eene nieuwe ligting van 300,000 man uitgeschreven. Op de groentemarkt te Parijs was in de vorige week reeds overvloed van sspergies jonge doperwten, versche snijboonen, artisjokken, radijs en nieuwe aardappelen. Z. M. heeft de benoeming goedgekeurd van den hetr J. v. Bommelburgemeester van Broek op Langedijktot secretaris dier ge meente. De heer A. Janzeneervol ontslagen postdirecteur te Wormerveer, is door Z. M. benoemd tot commies bij het departemeut van fiiantien. Ondertrouwd: 4 Jau. Cornelis van der Gragt j.m. Hoogwoud en Trijntje Korver we duwe Pieter Jnrg, te Schagen. Geboren: 6 Jan. Jacob, zoon van Jan Streek en Maartje Klnit. Overleden: 4 Jan. Cornelia Hofland oud 2 maanden. Amsterd. 10 Jan. W. S. 2} pCt. 62 3pC. 72} Rusland, oude 5pC. 94} 5pC. 1828 99} Oostenrijk, Metaliek,5pC. 58 idem 82 Spanje, tn. 2} pCt. 40} 3pC. 48} biunenl. 42} Portugal, SpC. 46 BI. Grieken. 5pC. Mexicanen. 3pC. 25} Londen, Wisselk. zigtf 11,68} 2 m. 11,58 Parijs, 55} 55} Hamburg, Wisselk. zigt f 35} m. 34} Bordeaux, 15 dagen 55} 54} Metal. Coupons f24.25 kmOSGEREGT. Zitting van 29 December 1864. 1. G. Z. te Zijpe, het laten weiden van vee op eens anders bezaaide en in den oogst staanden grondenveroordeeld bij verstek in eene geldboete van f 10of gevangenis van 2 dagen en in de kosteninvorderbaar bij lijfs dwang. 2. C. B. te Schagenverzuimde kennisge ving binnen 8 dagen door het hoofd van een gezin wonende te Schagen, ter secretarie zijner gemeente, dat zijne inwonende dienstbode ver huisd is binnen de gemeente veroordeeld bij verstek en bij herhaal van overtreding, in eene geldboete van f 2 of gevangenis van 3 dagen en in de kosten inv. bij lijfsdwang. 3. D. B. te Wieringerwaard, het zich be vinden in het veld met geladen geweer zonder de vereisebte jagtacte, gedurende den jagttijd, veroordeeld in eene geldboete van f10 te ver- deelen volgena de wet en bij niet voldoening gevangenis van 2 dagen, het jaglgeweer ver beurt of betaling van de getaxeerde waarde ad f 5 en veroordeeld in de kosten invorderb. bij lijfsdwang. 4. R. T., J. M., S. W., te Schagen en P. B., en P. L. beide laatsten te St. Maarten het niet verlaten van eene tapperij te Schagen des avonds bij bet slaan der klok van half elf nreveroordeeld ieder in eene geldboete van f3 of gevangenis van 1 dag, en veroor deeld allen solidair in de kosten invorderb. bij lijfsdwang. 5. D. B. te Kolhorna het zich bevinden in beschonken toestand en b het maken van

Schager Courant | 1865 | | pagina 3