CORRESPONDENTIE. INGEZONDEN STlkkEN. BEURSTIJDINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERIGTEN. van Willem II en voerende sommige slakken bet jaartal 1847 en andere het jnartal 1848; als met de beeldtenis van Z. M. Willem UI en het jaartal 1861 en acht zicht zich ver- pligt de kenteekenen van valschherd dezer stukken hekend te maken 1®. zijn deze stuk ken gegoten in vormenvervaardigd naar echte doch eenigetmate afgesleten 50 cents stukken. 2®. Zijn zij in middellijn kleiner dan de echte stukken en ook ligter. De onderzochte stukken wogen 4 w. 416 4 w. 180, 8 w. 070 4 w. 085 3 w. 310 3 w. 9195 en 3 w. 905, terwijl het wettige gewicht der.50 cents stukken, volgens de wet van 26 November 1847 Staatsblad €9)bedraagt 5 wichtjes. 3°. De letters zijn dikker en als ware hetgevloeid het veld of de vlakke gedeelten dier stukken z'jn mat en niet zoo glad als die der echte stukken. 4o. De rand is minder diep ingegroefd dan bij de echte stukken en bij sommie zijn de ïngroevingen niet loodregt op de beide platte vakken van het stuk. Op grond van welke ontdekking de minister, met verwijzing naar de bepalingen van art. 11 der wet van den 26 November 1847 Staatsblad ,J\t. 69), een ieder waarschuwt om zich niet door het aan nemen van zoodanige valsche stukkeu schade te berokkenen. GEMENGDE BEIIIGTEN» Volgens de laatste volkstelling heeft Londen thans 3,015,094 inwoners. De geneesheereu Nelaton en Rayer zijn uit Parijs naar Nizza bij den grootvorst van Rusland ontboden ten einde te bevestigen dat Z. H. zich eenvoudig den voet verstuit heeft. De kolonel Charras heeft een handschrift over den veldtogt van 1813 nagelaten. In de vorige week heeft zich te Driebergen een dolle hond vertoond die men nog niet is kunnen meester worden. Te Londen zal in de maand Junij a. s. in het lazen paleis een feestuitvoering worden gehou- en waarbij 4000 personen zullen medewerken. Volgens de laatste berigten moeten de ge confedereerde en federale voornemens zijn vre desonderhandelingen te houden. Napoleon schijnt geen goedkoop auteur te zijn, daar het eerste deel van het leven van CésaT bij den uitgever Pion tegen 50 francs verkrijgbaar is. De jeugdtge misdadiger zie het berigt uit Amersfoort in ons vorig nummer, is door de reglbank aldaar tot 12 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Ten gevolge van de jongste daling der ka- toenprijzerr hebben weder verscheidene faillisse menten plaats gehad. Iemand te Dantzig gevestigd heelt een ijsbreker zamengesteld welke met eene snelheid van ruim 3 knoopen zich een weg baant door eene ijslaag ter dikte van 2 tl 3 voet. De heer Méquillet, de voogd der kleinkinderen van den ongelukkigen Lesurques voor wiens rehabilitatie hij sedert jaren met ottvermoeiden ijver gearbeid heeftis te Parijs overleden. Te Priusenhage is een be jaard man door een dronken veldwachter zoo danig met een stok geslagen dat deze ernstig in het aangezigt gewoud is. Van het voorge vallene is proces-verbaal opgemaakt. De ver- woude is in het gasthuis aldaar opgenomeu. De heer Thorbecke minister van binnenland- sche zaken is wegens ambtsbezigheden verhin derd geworden bij de opening vau den spoorweg Zutpheo Arnhem tegeuwoordig te zijn. Men verwacht dat de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal hare werkzaamheden tegen 20 Febr. zal hervatten. In de gemeente Eerbeek heeft een vader en eene moeder haar jeugdig kind den hongerdood doen sterven. De man schijnt vooral schuldig te ziju en zal hiervoor eerlang teregt staan. De president van het eed-genootschappelijk comité voor het schuttersfeest te Schaffhausen heeft aan den weêrprofeet Mathieu de la Dróme gevraagd welke tijd het geschiktst voor het te houden feest zou zijn, en tot antwoord ontvangen dat de maand Julij het beste hiervoor zou zijn. Het grootste dagblad in Amerika is 2,56 el lang en 1,78 el breed. Het weegt meer dan iedere bladzijde is 13 kolommeu groot van 400 regels elk en bevat over het geheel 1,664,000 letters. De spoorwegbrug over de Maas bij Venlo heeft behalve de spoorbaan nog twee rijwegen en twee trottoirs voor voetgangers. De gemeenteraad van 's Hage wil het standbeeld voor den hertog van Saxen-Weimar niet op den Kneuterdijk maar wel op het Huvgensplein geplaatst hebben. Te Amersfoort is een valsche coupon groot f 4,95 ontvangen. J. D. Hoog te 's Hage heeft den 3dezer zijne 50 jarige teragkomst van den rnssischen veldtogt gevierd. - De redactie van de Gids ia met de heeren P. A. S. van Limburg Brouwer Cd. Busken Iluet en E. J. Potgieter vermin derd. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam zijn voornemens tot aanschaffing van twee stoombrandspuiten van Sband Masson en Couif. Prins en prinses Frederik 'zijh voornemens hun verder winterverblijf op het huis de Peauw te houden. Aanhoudend nemen militairen uit ons leger dienst voor de Oost-Indië Ter gelegenheid van Z. M. verjaring op 19 -dezer zullen in de verschillende garnizoens plaatsen des rijks militaire feesten plaats hebben. Te Londen heeft tusschen de heeren Dufton en Green een billardpartij om een prijs van f 12000 plnats gehad; eerstgenoemde was de winner. In Engeland zijn ligte schokken van aardbeving gevoeld. Taraburino de aanvoerder van een der Napelsche rooverbeu- den is door de fransche policie te Civita- Yecchia gevangen genomen. De koring van Pruissen heeft besloten tot deoprigting van eene zegeboog op de Duppeler schansen. De met verlof ontslagen turksche soldaten willen niet naar hunne haardsteden terng keerenalvorens hunne achterstallige soldij ontvangen te hebben. Te Napei's heeft óp 1 dezer eene uitbarsting van de Etna plaats gehad en dreigde de uitstroomeode lava verschillende dorpen te verwoesten. Het Surrey-theathre te Londen is den 30 Jan. door brand binnen weinige uren vernielddoch gelukkig zijn er gfeene menscheiilevens bij te betreuren. De staats spoorweg tnsschen Arnhem en Zutphen is op den 1 feestelijk geopend. De landbouwer D. Bernard onder Tubberger heeft een 2 jarig jongentje zijnde een onechtkind zijner zuster met een tang zoodanig cp het hoofd geslagen dat het een dag daarna bezweken is, de dader is in hechteuis genomen. Te Arnhem zal een nieuwe gasfabriek worden gebouwd. De heer ter Bruggen llngenholz is door Z. M. tot lid van den raad van state benoemd. Te Amsterdam zal aan de Wees- perzijde eene fabriek van echt Beijersch bier gebouwd worden. In Japan zijn twee engelsche officiereu op eene vreesselijke wijze vermoord geworden.De heeren Armand een franschman en Revius een hollander hebben concessie aangevraagd tot oprigting eener zeehaven te Scbevening zonder eenige subsidie. Iu onderscheidene plaatsen in Duiischland worden eveu als in ons rijk plannen gemaakt en gelden ingezameld om de gedachtenis aan de voor 50 jaren behaalde overwinning bij Waterloo te vieren. In de vorige week zyn te Amsterdam vier jongens op de Buiten—Singel door het ijs gezakt welke allen weder gered zijn doch een der knapen die geneeskundige behandeling behoefde is onder de bewerking bezweken. In den loop dezes jaars zal de groote collectie bloembollen (waaronder zeer vele zeldzame) vau den heer E. H. Krelage en zoan te Haarlem publiek worden verkocht. Te Londen is in de vorige week de gasfabriek Phoenix verbrandde gloed daarbij was zoo geweldig dat een gedeelte van Londen hier door verlicht was. Keizer Napoleon moet voornemens zijn aan ieder souverein een prachtig ingebonden exemplaar van zijn iLeven van Caesar" te doen toekomen. De graaf de Chambord zalten einde met de betaling der schulden zijner moeder te kannen voortgaan, in de volgende maand zijne verzameling schil derijen en knnstvoorwerpen te Parijs in het openbaar doen verkoopen. De stukken van D. en G. zija voor dit No. te laat ontvangen doch zullen in bet volgende No. worden opgenomen. De Redactie. De Redactie vereenigt zich niet altoos met het gevoelen der inzenders van geplaatste sluiten. Aan den heer ÏJ. Z. Mijnheer. Ik heb een gebrek, dat even lastig voor mij zclvcn als onaangenaam voor anderen is na melijk als ik eene kleine grieve (de goede Hemel heeft mij tot nog toe gevrijwaard om eene groote grieve tegen iemand te hebben) tegen iemand hebdan heb ik als het ware geen rnst voor dat ik het hem zei ven heb gezegd. Want voor dat ik zulks gedaan hebkan ik hem niet goed een hand gevenkan ik hem niet vriendelijk groeten kan ik niet gemeenzaam met hem spreken. Daarom zult gij het mij niet ten kwade duidenals ik u zeg dat ik mij niet geheel kon vereenigen met den toon dien gij in het ingezonden stukopgenomen in het laatste noinmer tegenover den gemeente raad van S. hebt aangeslagen. Naar mijn gevoelen moet men toch altijd een zeker soort van eer bied tegen de gekozenen des volks blijven betoonen. Men criticere zooveel men wil dè handelingen van de gemeenteraadmaar men doe het altijd op eene humane wijze. Ik ge loof dat zoodanige critiek alleen nuttig kon werken. Overigens ben ik het volkomen met u eens dal men het publiek niet genoeg kan aanraden om de vergaderingen van den ge meenteraad van tijd tot tijd bij te wonen. Maar vooral dunkt het mij in strijd met den geest der wetdat de gemeenteraad de ine- dedeeling Van tijue handelingen in de courant, niet alleen niét bevordertmaar zelfs als een soort van contrabande schijnt te beschouwen. Ik geloof dat de ingezetenen van Schagen regt hebben om te vorderendat deze soort van geheimhouding eindelijk ophoude. Terwijl wij dus hetzelfde doel beoogen zult gij hoop ik mijne openhartigheid mij wel ten goede houden. Ik noem mijonder betuiging mijner hoog achting. N. N. Schrijveu van sommige Hoofdartikelen in deze courant. Amsterd. 7 Feb. W. S. 2} PCt. 62} 3pC. 73} Rusland, oude 5pC. 94} 5pC. 1828 99} Oostenrijk, Metaliek,5pC. 59} idem 80} Spanje, In. 2} pCt. 39 3pc. binnen). 41 Portugal, SpC. 46} BI. Grieken. 5pC. Mexicanen. 3pC. 27} Londen, Wisaelk. zigtf 11,73} 2 m. 11,62} Parijs, r 56 t 55} Hamburg, Wisselk. zigt f 35} m. 35 Bordeaux, 15 dagen 55} 55} Metal. Coupons f25. Geboren: 30 Jan. Cornelis, zoon van wij len Jan Jz. Stroomer en N. Balvers. Ondertrouwd 5 Eeb. Aart Koomen jm. te Wieringet waard eo Immetje Paarlberg jd. te Schagen; Jobannes Foudrain jm. te Schagéu en Jantje van Wijk jd. te Zalt Bommel. Overleden 2 Feb. Twee levenl. aangegeven kinderen van Willem Hulleman en Jansje Vetman. Schagen, den 2^Febmarl| 1§65. Aangevoerd magere gelde Koeijen f 70 a 120 vette dito f140 a 210; 13 nucht. Kalveren f4 a 8; 156 Schapen Overhouders f 16 a 24; 23 magere Varkens f8 a 20, 1 Zeug f20;

Schager Courant | 1865 | | pagina 3