GEMENGDE BEKIGTEN. ÏAMO^iGEREGT. ruggegraat. De Koningin van Engeland heeft aan den Koning van Denemarken de orde van den Kouseband toegezonden. Een spotblad van Londen kondigt daarover eene karikatuur af vol geest en humor. Zij verbeeldt Koning Chistiaan met afgesneden beenen. Hij houdt den lieroemden Kouseband in de hand en beschouwt dien wanhopig. Daaronder staat geschreven: vWat willen zij, dat ik er nu mede doe Een Engelsch dagblad geeft het volgende middel tegen de angina (keelzi kte). Men legt een brandende kool op den haard giet een weinig leer over de kool en ademt door middel van een pijp door den mond den damp daarvan inom dien weder door den neus te laten nitgaan. Een dagblad van Milaan heldert bet wonder op, dat het beeld van Magdalena, op eene der voornaamste pleinen geplaatstvan tijd tot tijd tranen stortte. Do regering liet het beeld onderzoeken en men bevond dat het van binnen met water gevuld was, terwijl onder den grond een toestel was aangebragt om dat water te verwarmen. Wanneer men het beeld wilde laten weenen over de gruwelen van den tijd dan werd het water heet gemaakt en de damp daarvan ontlastte zich in den vorm vau tranen door de oogen. Het stoffelijk overschot van den preai- den Lincoln is eindelijkna een traject via RaltimoreHatrisbnrg, Philadelphia New- York Albany Buffalo Cleveland Colnmbus Indianopolis en Cliicagaop het kerkhof van Oak-Ridgein Illinoister aarde besteld aan den voet van eenen kleinen heuvel door geboomte omaeven. Het monument, hetwelk aldaar ter zijner eere is opgerigt heeft den vorm van een Griekschen tempel. Het dak rust op Dorische kolommen ter hoogte van 15 voeten, geheel uit steen gehonwen. De lijkkist staat twee voeten boven den beganen grond op een marmeren voetstuk omzet met een prachtig ijzeren rasterwerk. De tombe is gesloten met eene massieve deur. Het front van het monument prijkt met eene ornamen tatie in beeldhouwwerk, in het midden voorzien van het opschrfft»Ia raeraorian Abraham Lincoln zestiende president der Vereenigde Staten." In de vorige week heeft te Hamoir bij Huy een droevig ongeluk plaats gehad. Een jougelingHubtrt Werazoon vau een pach ter uit die gemeentebevond zich met eene talrijke kudJe schapen aan zijn vader toebe- hooreude in het veldtoen hij bij het na deren v»n eene onweersbui besloot huiswaarts te keeren. Op de hoogte genaamd Goy-Vieux- Sarts in een naatiwen weg gekomenver deelden de schapen zich in twee groepen cn weigelden vooruit te gaan. Wera beschutte zich achter een struik en wachtte. Zijn broeder hem niet ziende terngkomeiiging hem te gemoeten was hem tot op een twintigtal ellen genaderd een vreeseliike donderslag werd gehoord. Een verschrikkelijk schonwspel ver toonde zich toen aan zijne blikken. De jeugdige herder en bet grootste gedeelte der kudde wa ren door den bliksem gedood. De jonge Wera was aan het hoofd getroffen al zijne haren waren weggenomen en de electrieke stroom bad over zijn voorhoofdgelaat en borst een diepe voren gegroefd. Zijn ligchaam was ge heel naakt, al zijne kleederen waren in flarden gescheurdals hadden woedende handen die in slukken gescheurd; overigens geen spoor van bloed. Het ijzer van zijn schopje van den steel geslagen vond men op eenige ellen afstand de steel was in twee stukkeu gebroken. Een klein metalen crucifix en scapulier welke de jouge Wera droeg werd op 15 ellen afstand teruggevonden. Van de 152 schapen, waaruit de kudde bestond werden 126 gedood. Zij waren allen met bloed overdekt. Van sommigeu was het hoofd afgerokt, van anderen was bet doorboordvan andere weder waren de pooten gebroken enz. Wat den hond be treft, deze is niet teruggevonden men weet niet waar hij is gebleven. De bliksem viel als een vuurregen over eene uitgestrektheid van 60 ellen laog en 15 ellen breed. Herder en kodde waren in het vuur gehuld. De broeder van den ongelukkigedie van deze ramp getuige was werd met geweld ter aarde geworpen, maar ondervond slechts een hevigen schok. De overledene jongeling was 21 jaren oud en van een voorbeeldig ge- drag. Dezer dagen zijn te Duisburg in het openbaar verkocht eenige kostbare voorwerpen toebehoorende aan den Heer Langemed. doctor aldaarten einde nit de opbrengst daarvan te dekken het achterstallige bedrag der belasting op de gebouwde eigendommen waarvan de voldoening door hem was geweigerd Men kon van de zaamgevloeide menizte niet meer bedingen dan 4 th. 25 silbergr. Terstond werden de bedoelde voorwerpen aau den Heer Lange ter hand gesteld. De Hernhutter kolonie Königsfeld nabij Willingen, tellende rnim 400 zielen, mag als voorbeeld gesteld worden aan vele gemeenten zoo groote als kleine. Sedert 50 jaren dat tij bestaat, beeft geen enkel lid dier kolonie een proces gevoerd tegen een der overige leden, is de hnlp der policie ingeroepen om eenigerlei reden of heeft iemaud hunner zijn brood ge bedeld. jm Te Delden zal eene stoomweverij voor 200 looms worden opgerigt. In het hertogdom Nassau zijn sedert 1 Januarij niet minder dan 29 personen wegens majesteitschennis vervolgd. In den nacht van 22 op 23 Mei is in het vorstendom Lippe de bliksem in twee boerenwoningen geslagen met het gevolg dat een drietal jeugdige kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Men verhaaltdat de eigenaar van eene der groote ijzersmelterijen in Frankrijk eene portefeuilledie bOO.OOO francs ia bankbilletten bevatteiu een gloeijende hoog-oven heeft laten vallen. De negen eerste voorstellingen van de Africaine van Mejjerbeek te Parijs gegeven, hebben in het geheel 100,195 fr. opgebrsgt. De koningin van Engeland heeft van hare civile lijst een jaarljjksch pensioen van 100 it st. toegekend aan de weduwe van John Leech den beken den teekeuaar vau de geestige platen van de Punch. Te Parijs zal deze week eene zeer zeldzame collectie verkocht worden namelijk bet jagtge- reedschap van den bekenden leeoweiidooder Jules Gérard. Daartoe behooren een paar pistolen die hij van den graaf van Parijs ten geschenke heeft ontvangen en een karabijn met getrokken loop, waarop de sporen zigtbaar zijn van den beet eener leeuwin waarmede de onverschrokken Nimrod moest worstelen. Te Parijs is voor de regtbank een begin ge maakt met de behandeling van het proces tus- schen de erven van mevr. de Pauw en de nalatenschap van den giftmenger Contv de la Pommerais. De eerste eischen de nietigheids verklaring der endossementen door mevr. de Pauw op verscheidene polissen ten gnnste van haren moordenaar gesteld die daarmede op haren dood speculeerda. Onder de geschenken bij hare afscheidsvoor- stelling te Petersbarg door Friederieka Gosmann baar bij die gelegenheid geschonken komt oa. voor een horologie, welks kast is gevormd van een enkelen robijn. In het kanton Geneve (Zwitserland) zijn 42,000 vreemdelingen zoo uit andere kantons als nit andere landen ge vestigd buitendien zijn er 4000 personen bewoners van het kanton genaturaliseerd. Te Zwaag is dezer dagen een kind van 4 jaren te water geraakt en dooi de moeder er uitge haald terwijl het nog eenigzints leefde. In stede van terstond hnlp in te roepen ging zij bij een boor een praatje houden en vond te huis komende haar kind overleden. Te Aven- horn is eene burgervrouw van vier kinderen bevallen. Op bet kerkhof père la chaise te Parijs is het gedenk teckeo voor den beroemden schilder Delacroix opgerigt, onthuld geworden. Z. K. H de kroonprins der Nederlanden heeft in de vorige week een groote inspectie over de te Haarlem in garuizoeo liggeude dra gonders gehouden. Te Parijs heeft zich een comité van eman cipatie gevormd dat zich voorstelt bijstand te verleenen aan de bevrijde negers in Amerika. In de WatergTaafmeer te Amsterdam leven 4 broeders die allen in de jarao 1813 - 1815 in dienst waren en waarvan drie bij Waterloo gestreden hebben. In de vorige week zijn te Leyden 14,056 stuks lammeren op de lam- merenmarkt aangevoerd. Volgens Noor- weegsche bladen is den 7 dezer langs de ge- heele Noorweegsche knst eene aardbeving waargenomen. Naar wij vernemen zullen de Waterloofeesten te Alkmaar en te Texel door het stafmuziek van de marine ta Nien- wediep opgeluisterd worden. Een onbekende heeft aan het invalidenhuis te Leyden 50/20 kistjes waterloo-sigaren geschonken voor de onde krijgers die op 18 Jnnij aldaar feest komen vieren. In het dorp Kessel (Noord-Braband) is door een daglooner een koperen werpspies vau Romeinscheu oorsprong opgegraven. Dit voor werp is van eene ligt roode kleurloopt zeer scherp uit en beeft gelijke hardheid als eeu wapentuig uit staal vervaardigd. TeSt. Jaus klooster is ten gevolge vau het heerschen der kinderpokken de openbare school voor 14 dagen gesloten. De hoofd- en hulponderwij zer en bijna al de kinderen waren er door aangetast. Een van de doctoren had op één oogenblik 134 patiënten. De goochelaar Bosco vertoont eiken avond in den schouw burg San Carlo te Napels het wonder van den fl. Jauualius, onder den luidruchtigsten bijval der menigte. In den avond van den 21 is te Scheveningen een duidelijk fata morgana (luchthespiegeliug) en vervolgens een prachtige zeebrand waargenomen. Te Tilburg is een 70 jarig gepen«ioneerd soldaat en strijder bij den slag van Waterloo in hechtenis genomenbeschuldigd wegens aanslag op de zedeo. Hij heeft dus de kans, om deze maand te Leyden feest te vieren verkeken. De Grootvorst-troonopvolger van Itustand is door den keiier van Oostenrijk tot chef van het 61ste regement infanterie benoemd. Door bet onweder dat io de vorige week heerschteis de woning van den heer A. Kieft te Lutje Hoogcarspel getroffen, met het gevolg dat die groote hoeve met eene uabij gelegene woning afbrandde, vier koebeesten zijn in het land doodgeslagen. De ex-president der Zuidelijke Staten vau Noord-Ameriks Jefferson Davis is met zijne familie en staf bij Maron gevangen genomen en naar Washington opgezonden. Te Mero- el-Kebir in Algiers hebben voor keizer Na poleon groote manoeuvres plaats gehad die Z. M. met groote belangstelliug heeft gade geslagen. Te Leyden zijn in de vorige week eene vette koe en een veulen door den blikaem gedood. Op het hulpspoor van den Staats-spoorweg Zotphen - Goor is een man die op een der boffers van de locomotief zatdoor de snelle vaart duizelig geworden er afgevallen en door de locomotief die over hem heenging ge dood. In de vorige week ziju ni.t bet Westland de eerste mandjes aardappelen naar Amsterdam verzoodenzij tijn goed van smaak en in korten tijd tot wasdom gekomen. - Uit Athene berigt men dat op den 1 2 dezer een scherp gevecht heeft plaats gehad tusscbeo eene bende moitelingen en eenige compagnien geregelde troepen. De laatste hebben eene duur gekochte zegepraal behaald. De boekdrukkers te Berlijn verlangendat hunne gezellen des Zondags even vele uren zollen arbeiden als gedurende de andere dagen van de week de laatsten hebben hiertegen verzet aangeteekend. In Frankrijk worden adressen onderteekend waarin de keizer ver zocht wordt de accijnsen af te schaffen. Zitting van 18 Mei 1865. 1. C. V. V. te Haringcarspelhet laten weiden van een paard langs den openharen weg, zonder vergunning, boete f2, bij niet voldoening 2 dagen gevangenis en in de kos ten invorderb. bij lijfsdwang. 2. J. B. Jkz. te Z'jpebet laten grazen van drie rnnderen aan den pnblieken weg boete f 4,50 bij ziet voldoening binnen twee maanden na aanmaning één dag gevangenisstraf

Schager Courant | 1865 | | pagina 3