strnctie heeft reeds zestien moorden aan het licht gebragtde vermoorden zijn allen vrouwen welke hij doof niqidel van ecu scheermes den keel heeft afgesneden.- Tc Parijs had dezer dagen ten huize van een wiiikelier in petroleum eeue heiige outploflrig plaatsten gevolgo van het vlam vatten van petroleum, Al de glazen van de winkelramen werden verbrijzeld met uitzonderiug van één enkelen op dit glas dat als door ecu wonder gespaard was gebleven stonden de woorden ge schilderd tVerkrijgbaar petroleum zonder reuk en zonder gevaar voor ootploffing." Er schijnt in den omtrek van Edam een of of meerdere personen te zijn, die blijkbaar zeer verlegeu om geld zijn, althans voor een paar weken geleden is er aldaar ter stede in het kan toor van Gebroeders Groot ingebrokenge noemde heereu hebben getoond zeer voorzigtig te zijn, bnnne finantien zoodanig te bewareu.dat het moeijelijk is die op te sporenalthans de dader of daders hebben niets kunnen vinden, lleter gelukte hun dit in de voorgaande week ten kantore van de heeren P. 8ligcher en Comp te Monnickendam alwaar zij eeue som van van ruim f 9U zijn magtig geworden. Terwijl zij later wederom te Purmerende zijn ingebroken in het kantoor van de stoomboot. De bewoners toch een verjaarfeest bij een hunner vrienden vierende, waren er ook anderen die zich een blijde en vro lijke avond wilde bereidenalthans zij zijn het hnis achter ingekomendoor de woonkamer heeD gewandeld en vervolgens naar de wachtkamer hebben daar zeer behendig een ruit uit de deur van het kantoor verbrijzelden zich daardoor meester gemaakt vau eene som vau p, m. f 32 die zich aldaar in een geldmandje bevondze hebben echter getoond niet alles te begcerenver mits ze nog een lOcents stukje en eene halve cent in het mandje hebben laten liggen. De policie en de regtbank doen onderzoek tot dus verre echter te vergeefs. Het zalindien de daders op deze wijze voortgaan, moeijelijk zijn hen op te sporenvermits zij nergens een carte de visite of photographisch portret aehterlateu. Een ieder zorge alzoo zijne wouing gesloten en zijn geld in verzekerde bewaring te honden. Uit Twenthe wordt geschrevendat men daar van alle kanten den afgetreden minister van Uinnerilandsche Zaken hulde weuschte te brengen, doch daarin veelal werd belemmerd door den weusch van den heer Thorbecke telveu dieerkentelijk voor al die bewijzen van sympathie en op prijs stellingverzocht daarvan af te zien. Onder an deren moet het plan hebben bestaan een prachtig bniten voor hem te doeu bouwenwaartoe de gelden door onderscheidene der eerste firma 's ia Twenthe reeds grootendeels waren zamenge- 1 bragt. Maar ook daarvoor moet de oud-minister hebben bedankt. In ieder geval is het zeker,1 dat deze streek des lande, het thans zoo indlis tri et-le Twenthe de voormalige zoogenaamde Ach terhoek," gaarne blijk er van wil geven, dat zij erkentelijk is voor de vrijheid ook in handel eu wattdel, waarin Nederland zich thans mag ver heugen en waartoe de heer Thorbecke zoo veel heeft bijgedragen. Donderdag ochtend omstreeks 4 nreis te Amsterdam aan de Utrechtsche tijde bij de Scholembrug een lijk gevondendat naar het gasthuis gebragt zijnde, herkend werd voor dat van V. D. commissionair in pettenwonende op de Joden Breestraat aldaar. De man was den vorigett avond te ongeveer ten 11 oredoor den nachtwacht te Ouderkerk ontmoet en medegenomen naar het wachthuis, alwaar hij gebleven is tot des nachts ruim half twee ure na koffij en brood te hebben gebrnikt beeft hij zijn weg oaar Amsterdam vervolgd. Volgens den berigtgever schijnt ergeene verwonding of mishandeling te hebbeu plaats gehad. Men schrijft nit Rome aan de Tijd o. a. «Zijne Heiligheid heeft eindelijk den dag vast gesteld waarop de heiligverklaring van de marte laren van Gorcnm zal plaats hebben. Voor de belangrijke plegtigheid namelijk heeft de Paus uit gekozen 29 Junij van het jaar 1867. Het is de moeite waart op dien datum acht te geven. In de eerste plaats omdat Z, H. op den zelfden dag tevens de 18 honderd jarige herinnering vieren zal van het martelaarschap van de HH. apostelen Petrus en Panlns. In de tweede plaats omdat Pius IX te midden van de onzekerheid waarin hjj leeft en niet zeker schijnt van een dager niet tegen opziet, om dit groote eeuwfeest vau het martelaarschap der prinsen der apostelen reeds nn te bepalen en te vereenigen met de heiligver klaring van de martelaren van Gorcum als hadde hij niets te vreezen van al de gebeurtenissen die in aantogt schijnen." Aan de Fransche kust zijn verschillende flesschen eu overblijfselen aangespoeld van het stoomschip Londen dat in de golf van Biscaye is gezonken. Eenige passagiers hebben hun laatst i vaarwel aan familiebetrekking in eeue flesch gestoken en aan de golven toevertrouwd. De inhond der verschillende briefjes wordt door de Engelscho bla- 1 den openbaar gemaakt. t Te Caledonia niet ver van Portage in Wis- 1 consin (Noord-Aincrika) is een zekere Joseph i Crele overleden, die ondersteld wordt de oudste 1 mensch der wereld te zijn. Het register der Room- i sche kerk van Detroit werd gezegd de aanteekeuing 1 te bevatten dat hij is gedoopt in het jaar 1724, zoodat hij tijdens zijnen dood in zijn 141ste jaar was. Onder de bewoners vau het eiland Urk heeft in het vorige jaar de pokziekte in hevige mate gehecrscht. Ongeveer een vijfde gedeelde der bevol king, welke ruim 1500 zielen lelt, is door die ziekte aangetast geworden terwijl er bijna een vierde van de aangetasten overleden is. Nu behoort, zoo als men weetbijna de gèheele bevolking tot de Cristelijk Afgescheidene Gemeente. De groote meer derheid was dus niet ingeënt en blijft steeds niet tegenstaande de verwoestingen door de ziekte aau- gerigttegen de inënting "gekant. Als een staaltje van dien afkeer kan het volgende dienen De op het eiland gevestigde geneesheer had bekend gemaakt dat er voor ieder gelegeuheid bestond om zich des middags tusschen 12 en 1 ure gratis te laten iuëutcn. Do school werd daarvoor beschikbaar i gesteld. Onder de weinigen die daarvan gebruik maakten behoorde een jongentje wiens beide broe- i ders aan de pokken ledeu eu dat beveesd was zelf] ook door de ziekte te worden aangetast. Den weerzin zijner ouders tegen de vaccine gissende verzweeg hij wat hij gedaan had. Zij bemerkten er ook niets vaD tot dar de moeder des Zaturdags de inmiddels opgekomen pokken bespeurde. In woede ontstoken strijkt zij dezeonder het uiten der vreesselijkste verwenschingeubijna geheel weg] en doet zij haar kind dn hevigste pijn lijden. Daarmede niet te vfedénV. ftat'zij dit kind eten van het overgeschoten voedsel zjjuer zieke broertjes en legt zij hem zelfs tnsschen beide te slapen opdat hij toch maar de pokken zou krijgen, Het i kind heeft intusschen de pokken niet gekregen. Wij vernemen dat te Batavia Raden Saleh die i zich sints eenigen tijd ten nutte zijner studiën en ten behoeve vau het Dataviaosch genootschap van kunsten en wetenschappen op reis bevindt en reeds vele manuscripten en oudheden heeft verza meld dezer dagen iu de omstreken van Djocjocarta de versteende beenderen heeft uitgegraven van een reusachtig dier der voorwereld. De ruggegraat is 18 voet lang, elk lid daarvau is 10 vierk. duim, de ribben zijn 6 a 7 voet lang 4} duim breed eu 2J duim dik. Ook zijn vier slagtauden gevon den eu vijf leden vau een vinger ter leogte van iets meer dan een voet. De kop is verbrijzeld. De ledeu van den ruggegraat hebben geeu gewrich-i teu eu zijn zoo glad als waren zij afgezaagd. Tus- schen deze ledeu bevonden zich losse stukken ver-1 steend been vau een duim dik eu zoo breed als1 de leden zelve, net is nog ftiet te bepalen tot welke diersoort bet gevonden exemplaar behoort. 1 In eeue plaats nabij Kesten aan de Moezel niet ver van Coblens werd jl. Donderdag eene i openbare verkoopiug gehouden en na baren afloop namen twaalf inwouers van Kesten plaats in eene i schuit om huiswaarts te keeren. Pas hadden- sij echter Coblenz bereiktof de hooge waterstand deed lut vaartnig omslaan en alle twaalf vonden den dood in de golven. Te Ardan in het comitaat Doboka werd dezer dagen een gruwelijke moord gepleegd. De verslagene een deurwaarder, werd door zijn moor denaar bijgestaan door eeuige dorpsgenooten in stukken gehakt eu deze den honden tot voedsel voorgezetin de hoop dat op die wijze de sporen van de gepleegde misdaad zooden verdwijnen. Dit gelukte DÏet en nu droeg men bloedende stokken naar eene afgelegenen plaatswa&r men die bedolf. i De zaak was echter rugtbaar geworden en de bedrijvers beviodeu zich reeds in verzekerde bewa ring, Volgens de Echo der Gegenwart heeft men in de hoofdkerk te Akeu een deksteen gevonden op een kanaal tot bet afvoeren van water, tei diepte van ongeveer 8 voet benedeu den beganen grondwaarop de volgende merkwaardige inscriptie in de Latijnsche taal wordt gelezen «Iu dit graf is ter ruste gelegd het gebeente van Karei den Groote, God den Eeuwige Ier eeic te Aken. GEMENGDE BEIUGTEN. De oud-minister Thorbecke is te Zutphen en te Groningen tot lid der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal verkozen. De fransche kroonprins is aan de mazelen lijdende. Te Parijs zijn thans voor de dames bottines verkrijgbaar, waarvan de hakken met goud of zilver versierd zijnhet paar kost 300 francs. Te Amsterdum is op de prinsengracht eene vigelante in het water gereden; door spoedig aangebragtc hulp werden de koetsier en het paard gered. Te Amsterdam is te water gelaten de ijzeren schroefstoomboot Alkmaar Pa- ket No. No. 3gebouwd voor rekening van C. Bosman c. s. te Alkmaar, en bestemd voor de vaart tusschen die stad en Amsterdam. Z. M. heeft met I Mei eervol ontslag verleend aan Mr. J. Messchert v. Vollenhovenals burgemees ter van Amsterdam en daartoe benoemd Mr. O. Pock thaus te Haarlem. Te Amsterdam wordt eene vereeniging gevormd ter bevordering der afschaffing van bet zegelregt op de dagbladen en adverteutien. De veeziekte is op het grondgebied der ge meente Amsterdam uitgebrokenen wel op den stal van Ebli, op het Oetgenspad. De twee aan getaste beesten zijn onteigendafgemaakt en be graven de 5 overige op den stal zij» mede ont eigend en geslagt. De Hanoversche rtge- ring heeft de Nederlandsche grenzen door dra gonders doen bezettenten einde tegen het invoeren vau ruudcren te wakeu. Door schipper J. Huyg eu Co., te Velsenis concessie aange vraagd voor eene schroefstoombootdienst tot vervoer van personen en goederen tusschen Arasterdam, Beverwijk en Velsen. Men meldt uit Dublin dat een zekere John Morrisbet zoogenaamde centrale hoofd der Eeuiaua voor het graafschap Carlowdoor de policie is gearresteerd. Morris werd voor bijua even gevaarlijk gehouden als Stephens zelf en door zijne gevangenneming wordt derhalve aan de zamenzwering een gevoelige slag toegebragt. Op den lOden dezer werd een inwoner vau Litschau op den spoorweg van Meistau naar Brnnn in een rijtuig der eerste klasse beroofd eu bijna vermoord. De bedrijver dezer misdaad sprong op den weg en de duisternis van den nacht maakte het onmogelijk om hem te achterhalen. Het aantal troepen door Rusland naar Podolie Volhyuie eu de grenzen van Galicie gezonden wordt nog dagelijks vergioot. Daarenboven bevinden zich talrijke reseve-corpsen op eeuigen afstand van de punten tot waar de eerstbedoelde troepen zijn op gerukt. Deu 28sten Februarij heeft te Lyon een zwaar onweder als midden in den zomer gewoed terwijl in de omstreken eeue groote hoeveelheid sneeuw is gevallen. kA>TÜ\GEREGT. Zitting van den 22 Februarij 1866. K. W. te Zijpe wegens doorvoer van rundvee te Zijpe zoader gezoudsheids bewijs voor hetzelve afgegeven door de bevoegde autoriteik vau de plaats vau herkomst of afzending veroordeeld in eene boe te van i 10 en in de kosten en iavorderbaar bij lijfsdwang. J. M. te Schagen ter zake als boven veroordeeld als boven. J. K. te Zijpe ten zake als boven veroordeeld als boven. J. B. te Kolhorn wegens het zich bevinden in blijkbaar beschonken toestand op den openbaren weg binnen de Gemeente Barsingerhorn veroordeeld in eene boete van f3 en in de kosten. C. D. te Zijpe wegens het aanvoeren van onge- sraolten vet op het vasteland der provincie Noord- Holland op een punt langs de Zuiderzee veroordeeld tot betaling eener geldboete van £75 en in de kos ten. P. K. te Alkmaar wegens het te Zijpe debiteren van loten voor een onderhandscbe loterij van ma nufacturen beneden de waarde van honderd golden zonder verganning van den Burgemeester aldaar veroordeeld in eene boete van f 5 en in de kosten»

Schager Courant | 1866 | | pagina 2