1 z p f t goedkoop te maken. Met den eereten trein van s Schagen vertrekkende en gebrnik makende van de stoomboot- onderneming Alkmaar Packet is men omstreeks 10 nur 15 mi- noten te Amsterdam en kan aldaar tot 's avonds (1 uur 30 minuten vertoeven om met den laatsten trein van Alkmaar tem» te gaan. De pry's voor de reis heen en terug bedraagt van Schagen 2e Klesse en le Kajuit f 3 en Se Klasse en 2e Kajnit f 1,60 In de drukkerij van de N. R. C. in de Wijn straat te Rotterdam eene schoonmaakster door de atoomsnelpers zóódanig verwond, dat men voor het behoud van haar leven vreest. Dr. Polano is onmiddelijk toegesneld om de lijderes bij te staan. Als een bewijs van de algemeene verbittering, welke te Weenen tegen graaf von Biamarck heerscht wordt gemeld dat de Allg. Medinicische Zeitung een betoog bevatwaarin men tracht in vollen ernst het bewijs 'te leveren dat genoemde graaf san zinsverbijstering lijdt. Een inwoner van Berlijn liet vóór eenige dagen zijn dochtertje doopen en verlangde dat baar den naam van vKriegsrike" zou wordeu gegeven. De geestelijke maakte den vader op het dwaze van dien naam opmerkzaam. Ja antwoordde hij ik besef dit 't worm moest eigenlijk naar hare moeder, sFrederike" heetenmaar aan vrede valt niet meer te denken en derhalve moet het zoo blijven. Den 26den der vorige maand is in een hois te Weenen een ijzingwekkend tooneel voorgevallen. Een aldaar wonende schrijnwerker, op genoemden dag van een langdurige reis huiswaarts gekeerd vond zijn vijfjarig kind dood zijne vrouw ziel togende en zijne oproeping om zich naar het leger to begevenop de deur vastgehecht. De arme man zoo zeer door het ongeluk bezocht werd door eene beroerte getroffen en was plotseling een lijk. De vrouw op het sterfbed blies eenige oogenblikken later den laatsten adem uit. In de Victoria steenkolenmijn nabij Dukin- held beeft 11. Donderdag eene ontploffing plaats gehad terwijl 73 ardeiders aan het werk waren in den achtermiddag had men 30 mannen en jon gens uit de 500 ellen diepe mijn aan liet daglicht gebragt waarvan vele deerlijk gebrand men vreest dat de overigen niet meer leveud zullen wordeu opgehaald. Uit Groedc schrijft men van den 27 dezer. Heden moigeo werd de bevolking van ons dorp: reeds vroegtijdig ia rep en roer gebragt door het berigt dat in den zoogeuaamden pnrngiepnt in het park rondom de Hervormde kerk het Jijk gevonden was van een persoon van liet vrouwe lijk gcslagt. Na onderzoek daar de trekken zeer misvormd waren bleek dat het lijk was van een 28jarige dienstbode alhier woonachtig. Nader bleek nit 't een en ander dat zij bet liniswaar zij bij eene bejaaide weduwe inwoonde nachts, welligt om I of 2 nur, stil had verlaten door de achterdeur en zich toen in den nabijliggenden put schijnt geworpen te hebbenhare muilen werden op den kant gevonden. De oorzaak van dien zelfmoord schijnt niet bekend. Als om de bewogen gemoederen een weinig affei ding te verschaffen brak heden middag omstreeks 2 ure een hevig onweervergezeld van eene soort van windhoosover ons dorp uit ongelukken zijn geloof ik niet te betreuren alleen zijn een paar flinke boomen op eene nabügelegene weide omgeworpen. De Minister van Finantien heeft het volgecöe ter algemeene kennis gebragt Daar de postgemeenschap tusschen Nederland en onderscheidene Duitsche Staten langs den gewonen weg over Pruissen door bet uitbreken van den oorlog in deze oogenblikken gestremd is zoo zijn van de zijde der Nederlandscbe Postadministratie met die van Frankrijk de noodige schikkingen getroffen om de correspondentie uit Nederland herkomstig en bestemd voor Duitsche Undeo als Oostenrijk, Beyeren, Würtemberg, Baden en andere die niet over Proissen, maar wel over Fiank rijk zijo te bereiken, tijdelijk langs den laatstgenoemden weg te doen verzenden. De .brieven bestemd voor Daitschland die men over Frankrijk weoscht ver zonden te hebbenbebooren voortien te worden met het opschrift: over Frankrijk. De verzending dezer brieven kan geschieden geheel ongefrankeerd of gefrankeerd tot bestemming, tegen een port van 40 cents voor eiken brief van 7| wigtje en daar beneden. Er is brand ontstaan in bet bijna geheel voltooide gebouwingerigt tot logement en stalling van Mq'ufvrouw de Wed. A. van Waaidenbarg, te Gamerenbij Zalt-Bommel. Door de spoedig op gekomen brandspuiten en de ijverige pogingen van den brandweer was men den brand weldra meester, en heeft de schade, volgens schatting, zich slechts tot f 350 bepaald. Gemeld gebouw is bij de Zut- phensche Brandwaarborgmaatschappij voor f 18000 verzekerd. Onder de omstandigheden die aan moed willige brandstichting doen denken behoort, dat bij nader onderzoek bleek dat wanden en deurstijlen van het vertrek, waar de brand uitbarstte en andere plaatsen, met kooltcer waren besmeeid, In den vroegen morgen is zekere A. S. te Gameren en diens zoon, verdacht aan gemelde misdaad, door den commissaris van politie in verzekerde bewaring genomen des namiddags is de officier van justitie regter-commissaris en de substituut-griffier bij de Arrondissements-Regtbank te Tiel aangekomen, ten einde hel noodige ouderzoek te doen. Uit Zwolle schrijft men, dat de gevolgen van den ooilog zich daar reeds doen gevoelen- De verzending van visch naar Duitschland heeft geheel opgebonden. Dientengevolge wordt de paling, die in de vorige week f60 de 100 pond opbraotna voor f 35 verkocht, «i de snoek, d>e toen ftO galden kon vindt nu tot f 25 geen aftrek. Het hof van assises in het departement der Sine heeft uitspraak gedaan in de bekende zaak van Philippe deze 32jarige man is schuldig be vonden aan moord vau vcrschillrnde vrouwen van slechte levenswijze, met welke hij des avonds ken nis aauknooph* om ze, wanneer hij met haar alleen was door middel van een scheermes te vermoorden met het doelom zich van hare kleinodiën en geld meester te maken. Een mislukte moordaanslag door hem op eene fatsoenlijke vrouw, schilderes van beroep beproefdbregt hem eindelijk in handen der justitie. De jury heeft hem tot de doodstraf veroordeeld. Men spreekt van vertrouwelijke stappen door de Keizers van Rusland en Frank rijk gedaan ten doel hebbende om tosscheu de beide hoven eene goede verstandhouding le vestigen. Re# Is zijn naar men zegtd»ze onderhandelingen zoover gevorderd dat de beide Keizers het omtrent vele punten eens ziju en de hoop bestaat op eene spoe dige algeheele overeeustemming. De laatste hand daaraan zal gelegd worden iu eene bijeenkomst tnsschen A'exander II en Napoleon ff Iwelke zal plaats hebben onmiddelijk na Keizers aankomst te Nancy. Het valt niet te ontkennen dat wan neer tusschen Frankrijk en Rusland ten aanzien van de groote vraagstukken welke nu nog Europa verdeeld houden eene volmaakte overeenstemming en levens eene opregte zamenwerking in het belang van den vrede tot stand komt-, de vrees voor het algemeen worden van den oorlog zal verdwijnen en de toestand na het eindigen van den tegenwoordigrn oorlog ze<-r z»l worden vereenvoudigd. Zondag jl. was er kermis op het bekende Rucphensrhe heidje nabij Breda. Toen de rnaré- ehaossée bet bevel der policie betreffende het slui ten der herbergen op het bepaalde uur wilde doen nalaven viel zulks niet in den smaak der heidjes- -Dezer dagen brak te Driel een hevig onwe der los, waardoor de wed. Schimmelg werd ge dood nalatende zes kinderenwaarvau het jong ste ongeveer 10 jaren telt. Het zware weder werd vergezeld en gevolgd van slagregen eu buitengewouen hagelslag waardoor in deze om streken aan vele vruchteu maar vooral aan het koolzaad dat bijna rijpheid heefd bekomeneeno onberekenbare schade is berokkend. Omtrent het Chineesch gezantschap, dat Am sterdam bezocht vernemen wij het volgende; De ambassadeur Ping-Chuo, bekleedt te Peking eene betrekking, gelijkstaande met die van secretaris bij het ministerie van buitenl.zaken: zijn zoon, 4 edelen en 12 dienstbaren vergezelden hem; de Heer Bowra, attaché bij de Eugelsehe ambassade in Chi na, is hem toegevoegd als tolk op deze reis, die op 's Keizers kosten geschiedt. De vreemde bezoekers waren zeer ingenomen met Amsterdam; toen zij door de Leidschepoort de stad binnen kwa men, zeide Ping C'hun: vHier zou ik willen wonen; dit is schooner dan Parijs en Londen, Hij be- zigtigde de Hooge Sluis en bezocht vervolgens het Paleis voor Volksvlijt waar de Heeren Mr. J. A vanEyk en Ch. Boissevain met hem rond gingen het geheele gebouw werd zeer door hem bewonderd- hij stond bij vele tentoongestelde voorwerpen stil. Gelijk alle beschaafde Chineesche, maakt Ping Chun verzen. Het volgende stokje aan Holland ge wijd, en door den Heer Bowra in het Eugelsch ter- taald, kan tot een staaltje van zijne dichtetlijke be- gaatdheden strekken. AAN HOLLAND Een koningrijk van oude vermaardheid! Waar eens de zee woedde, wild en woest, daar ge- ven nu de aardbezieu hare vruchten, eu wuivende aren hun eraan. Lange bruggen maken van verwijderde oevers één, eu schepen getijden langs bieede kanalen. Lange reijen huizrn vonkelen in het maanlicht, waaronder de stroomen helder, als edelgesteenten glin steren. Dank, vriendelijk dank, is men schuldig aan hen wier kunde dit heeft gewrocht, wier energie groot was aan wie het land zijn bloei is verschn digd Zulke vermogens, zulk werk, zulke inspanning moeten nimmer vergeten worden. GEMENGDE BEIllGTËN. mannen echte zonen vau een oarnslig geslacht. Zij stelden zich in zoo flagrante oppositiedat de maréclianssées genoodzaakt waren hun met <<e bajonet te beduiden dat de zorgende burgervad» r verlangde dat ze naar buis en naar bed zouden gaan. Wat van die zonen der natunr niet door overreding te bekomen waswerd op die wijze ver kregen. In de vorige week vond men zekeren Leek wagenmaker te Hoorndood in zijn bed met een verbrijzeld hoofd veroorzaakt door een pistool schot. Overgegeven aan den drank verkocht hij dezer dagen eerst al zijn voorraad hout en rijtuigen enz.enz. en heden avond zou ook zijn hois in het openbaar verkocht worden ,doch niet om schulden. Bij het bezigtigen daarvan vond men hein iu dien toestand reeds kond met de pi stool bij zich. Hij was ongehuwd en uaauwelijks 40 jareu oud. Te Newcastle is Zondag ochtend brand ont staan in de groote meelfabriek der iirma Robert Brown en comp. welke geheel is vernieldde schade wordt op 70.000 st begroot. Ook de langst dit gebouw loopende spoorwegbrug over de Tyce heeft door dit ongeval veel geledeD. Het stoomschip West of Eageland is op de hoogte van de Starthet bij heerschen van een digten mist zoo gedocht in botsing gekomen met den Schoener Raphael dat deze in weinige oogenblikkeu met de geheele equipage ia de diepte wegzonk. Op den 14 Julij a. s. zal te Haarlem publiek worden verkochthet huis bewoond geweest door K-enau Simoiis Hasselaar staande in de Spaarn- wouderstraat bij de Slenielstvaat. Wijlen de heer P. Schellingen notaris te Nienwendam heeft voor de som van f 3800 aan onderscheidene arineu en kerken gelegateerd vrij van regten. De in voer vau vee uit de provir.cieën Groningen eu Friesland is voor Engeland weder open gesteld. Te Weenen «erken dagelijks 18000 menscbeu aan de vestingwerken. Te Madrid is een opstand nitgebroken. De Koniug en Koningin van Belgiezijn naar Engeland vertrokken om de bruilof van prinses Hrlena hij te wonen. Te Vliseingen is de ser geant v, K. van het 6e reg. Inf. zich, in de Schel debadende, jammerlijk verdronken. Voor de we luwe eu kinderen vau den onlangs te Sassenheim overleden predikant is bijeengebragt f 30,000 welke gelden zullen belegd worden in rene inschrij ving op het grootboek der N. VV. S, ten name der weduwe, eu nog vindt men lieden, die maar niet gelooven dat liet adverteren in dag- en week bladen een probaat middel is om bet doel te bereiken; hoe archi dom In Buckingham- paleis is een bal gegeven waarop roim 1700 personen tegenwoordig waren. Volgens den proissischen staalt Anzeigerwordt de regering met bewijzen van vaderlaudsch liefde overstelpt; de directe belastingen worden vooiuit betaald, niet alleen voor tel loopende jaarmaar zelfs voor volgende jaren (wij zouden het gelooven als onze boeren de grasmsaijers ook voor de volgen de jaten betaald hadden) jongelui die niet zelf ten strijde knnnen trekken, zenden vrijwillige giften; »lel« moedige dames ontdoen zich -au hare kleinoodiën enz. De keizer der Franschen is met vronw en kind voor pleizier naar Fontainebleau vertrokken. De betaling der coupons van de spaansche bnitenlandsche schnldzal eene maand worden uitgesteldde Spanjaarden zijn met Rothscbildt aan bet onderhandelen over een bijpotheek. op Hz-

Schager Courant | 1866 | | pagina 2