J. M. te Zijpe het hebben laten loopen wei den van schapen op de gronden langs het N. iloll. kanaal behoorende on der de gemeente Zijpe veroordeeld in eeue geldboete van f 15. en bij niet voldoening enz te vervangen door gevan genis van drie degen en in de kos ten iuvorderd. bij lijfsdwang. Ij. B. te Petten benadeeliug door vertreding der kunstmatigen beplanting met helm van den zeedijk te Petten veroordeeld in eeue geldboete vau f3 bij niet voldoening enz te vervangen door gevangenisstraf van I dag. BEKENDMAKING. besloot dos, om ze stil en ongezien te laten pas- sereuen kon liet zijn, als een gewoon menscli stil en bedaard van achteren door de koppel heen te komen. Bij de drijvers gekomen zijnde, vroe gen zij Mulder: vwaar n.oet jij heen?" Zijn antwoord was snaar VVolvega". Zij lieten livrn ongedeerd gaan en daarna zette hij het op ceu loopen en bragt nog bij tijds van een en ander rapport aan den heer burgemeesterdie terstond vergezeld van de noodige politiegeadsisteerd door eenige burgersde koeijen heeft aangehouden eu in bewaring gesteld bij den schutraeester J. Scha- rerde koppel bestond uit 26 stuks. l)e drijvers hebben zich tegen de openbare inagt verzeX Twee processen-verbaal riju opgemaakt als één op grond der provinciale- eu ééu op grond van de gemeente-verordening. ÜI-MCINÜOE: bëiugten. Niet Terschelling, zoo als eerst het plan va« mnar Vlieland zal in telegrapbische verbinding met Harlingen worden gesteld. In de nabijheid van 's Gravenhage is brand ontstaan in een wa termolen Z. K. H. Prius Alxander heeft dapper roede gepompt. Het Rotterdamsche zeekanaal vordert met rtuzen schreden. Te Utrecht te Groningen en te Arnhem is de cholera afnemen de. Te Maastricht is brand ontstaan in de gevangenis, het paleis van .lustitie en de kazerne der maréchaussee met betrekkelijk geringe schade is de brand gehluscht de oorzaak is onbekend. Te Nijverdal bij Zwolle, is een 18 jarig jongeling op de stoombleekerij van de Heeren Salo non sou en van Heel, tusschen een rad geraakt en jammerlijk omgekomen. De Keizerin van Mexico is te Parijs aange komen. J. B. te Koog aan de Zaan, heeft door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt, en te Worinerveer is een mandje uit het water gelia ild waarin een pas geboren kind lag. Te Amersfoort is in eene daghuurders- woning brand 1 ontstaan de vrouw des huizes heeft verklaard dieu brand, doormiddel van een bos stroo te heb ben aangestoken zij is in handen der justitie. De kastelein D. J. F. der nieuwe sociëteit op de Ruiue te Leijden heelt zich door eeu pis toolschot van het leven beroofd. In de maand Julij zijn te Antwerpen ruim zes maal meer menschen gestorven dan geboren. De heer Rodenberg te Kampen heelt f 20,11011 aan de hervormde diaconie vermaakt. Wij zijn van eoeden hand geinformeerd Hat het stations of liever het halte gebouw van den Staats Spoorweg voor de gemeente Schagen zoo niet nog in dit jaar dan toch zeker in het be gin van 1867 aanmerkelijk zal worden vergroot. Naar de reeds bestaande teekrning ziju de kosten van dien bijbouw op f 10,000 geraamd. In de gemeente Schagen ia ten begin gemaakt met het leggen der gaz-pijpen. VERGADERING van den GEMEENTERAAD Zitting van den 6 Augustus 1866. Afweaig de hreren C. Siuit en J. LUthert. De vergadering wordt geopend eu voorgezeten door den Burgemeester. Door den Secretaris worden gelezen de notulen van het verhandelde in ue laatstvoor^aande vergadering van den 9e. Julij die worden uoedg'-keurd eu gearreateerd De voorzitter geeft mededecling van een aan het gemeentebestuur gerigt adres van het Departement Schagen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen van 20 Julij jl. daarSij te kronen gevende dal de commissie belast met de oprigting der DepartemeDta van een houten schut bg het erf van de bewaarschool i 1 een traliehek te doen makenis met algemecne stem men aangenomen. Gelezen een brief van den Hoofdonderwijzer J. H. W. Slangen alhier, strekkende tot kennisgeving dat ter vervulling der vacature van den kweekellng aan de openbare school zich heeft aangeboden en als zoo danig door hem ia benoemd Joban Baert broeder van den thaca aan de Normaal school geplaatsten kweeke- bug Simon Baert. Dat ook de beer Jacob Denijs Jz, zijn zoon Jan, daartoe heeft aangeboden dat beide daartoe evenwel geschiktheid aan den dag leggen. De liter Dorbyl^. heeft daarop aanmerking en vraagt of door het^enoemen van den tweden voor noemden jongeling, de zoon van Dirk Klok, niet wordt beuadeeld, te meer daar deze laatste er zich ge heel op toelegt en reeds op de school als kwcekeling is werkzaam geweest. Na overweging heeft de Raadalvorens hierover een besluit te nemen bepaaltdat du Schoolcommissie met den Hoofdonderwijzer zal sprekenen Let adres zoo als het daar ligt te wijzen van de hand. De voorzitteriu nanmerkiug uemende dal het getal scholieren beneden den leeftijd vau 6 jaren zeer groot is, wenscht dco Raad in overweging te geven om voor het vervolg den leeftijd van de toetelaten kinderen op de openbare lagere school met een jaar te verhoogeu om daardoor dat getal wat te beperken bepaaldelijk met het oog op-en in het belang van de bewaarschool waarop gezien art. 4 der verordeuiug tot regeling van het lager onderwijs alhierluidende op „de school worden de kinderen niet toegelaten voor „zij hun zeade jaar zijn ingelrdeu" hetwelk met al- geineeue stemmen is goedgekeurdzoo dat art. 4 der voornoemde verordening voortaan zal luiden op de „school worden de kinderen niet toegelaten voor zij „hun zevende jaar zijn ingetreden. De voorzitter geelt mededeeling dat op den Sden de zer door Burgemeester en Wethouder», ten kantore van den Gemeente Ontvanger eene kaa verificatie beeft plaats gehad en dat het resultaat daarvan is geweest als volgt Batig Saldo der laatst voorgaande dienst f 507,98$ He overige onlvaugslen f 12564,45$ De ontvangsten der loopende dienst bedragen f 6005,62 KAMO.UEREGT f19078,06 Totaal der ontvangsten Ue uitgaven over de laatst- voorgaande dienst hebben bedragen f 13228,00$ Dc uitgaven der loopende dienst 4686,47$ Totaal der uitgavenf17914,48 Zoo dat het saldo bij kaa bedraagt .f1163,58 Hetwelk voor kenuisgeviug ia aangenomen. De voorzitter brengt ter tafel de rekening en ver •ntwoording van Burgemeester en Wethouders be treffende de gemeente met al de daartoe betrekkelijke bescheiden over de dienst van 1865 roet bepaling naar aanleiding van artt. 218 en 219 der Gemeeutewet dat dezelve ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd en tegen betaling der kosten zat worden verkrijgbaar gesteld. En aangezien deze rekening van te grooten omvang ia om ataaode deze vergadering te worden onderzocht wordt besloten eene Commissie te benoemen en zijn daartoe benoemd de vier Raadsleden. De voorzitter brengt ter tafel het Politie Reglement voor deze Gemeente van den 19 Augustus 1861 ten einde hetzelve naar aanleiding van art. 178 Gemeente wet te herzien waarop tot herziening van genoemd Reglement wordt overgegaan eu artikela gewijze in behandeling genomen eu daarmede gevorderd zijnde en met art. 121 wordt door leden bet bewaaraebool alhier, in aanmerking nemende dat de voorste' gedaan, om het reeds vergevorderde uur de toegang lot de openbare school, vooral vod kleine werkzaamheden voor heden te staken hetwelk kinderen in den wintervrij moeijeljjk isen de »'ge®«'eo wordt goedgekeurd met bepalingdezelve te de kinderen der beide scholen minder berval,eD aanstaanden Vr|jdag den 10e dezer des mor- Zitting van den 9 Augustus 1866. G. W en F. Q. te Schagenwegens het te zamen en in verteniging houden van een hazard of dobbelspel om en met centen op de openbare straat te Schagen veroordeeld ieder hunner in eeue geldboete van f 3. en in de kosten en hij niet voldoening der boete enz te vervangen door gevan- geuis van twee dagen voor ieder. A. V. te Schagen wegens het hardrijden met paard ed rijtuig binneu het bebouw de gedeelte veroordeeld in eene geld boete vau f 5 of gev. van 1 dag en in de kosten invorderd. bij lijfs dwang. T. II. te Medemblik wegens te hebben gereden met eu gezeten iu een kar bespan nen trut honden binnen de gemeen te Schagen veroord. bij verstek tot betaling eetier geldboete van f 8. en in de kosten der boete te betalen enz of gevangeuis van 2 dagen de kosten invorderd. bij lijfsdwang. A. R. te Schagerwaard het hebben laten loo pen grazen vau schapen op eens anders bezaaiden en in den oogst staaudeu grond zonder verguuniug veroordeeld bij verstek in eene geld boete vau f 5 en bij niet voldoeuing enz gevangenis van 2 dagen en in de kosten iovordetb. bij lijfsdwang Burgcrl. Slanil der gcmeenlc Barsingcrhorn c. a. Ingeschreven van 714 Augustus 1866. GEBOREN 9 August- Jan, zoon van Jan en van Jannetje Mosk. ONDERTROUWD Grene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN 7 Augustus. Cornelis Schuit oud SU jaren. 4 dito Cornelis Bestevaaroud 52 jaren GEMEEME AFkOADIGIAGEA. vermenging van raadzaam inag worden geachtheeft het departement verzocht zich tot deu Gemeenteraad te wenden om lo. of het niet mogelijk ware de sloot voor bet gehonw te dempen, of eene goede afzonderlijke brug daarover te leggen. 2a. in het gebouw te zijner tgd den benoodigdeo aanleg tot gazverlichting te doen aanbrengen. Waarover gedelibereed en na overweging is met algemeene stemmen besloten lo. voor de hoofddeur der bewaarschool eene brug te doen leggen. 2o. binnen de bewaarschool een aanleg voor gaz te doen daarstellen met dien verstande dat meterhunr onderhoud van den toestelornamenten enz. voor rdcening der bnurders verblijven. •De heer Cs. de Pater doet het voorstel omin plaats gens ten 9 urewaarna de vergadering is gesloten. Vergadering van den Gemeenteraad van Schagen, gehouden den 10 Augnstns 1866 des voormiddagsten 9 ure afwezig de Heeren Jao Noè, Jan Ligthart en Cs. Smit. De vergadering wordt geopend en voorgezeten door den Bnrgeraeeater daarna compareerde nog ter verga dering de Heer Smit. Kaar aanleiding van het bepaalde in de vorige vergadering wordt aan de orde gesteld de voortzetting van de herziening van bet Politie Reglement voor deze Gemeente die werkzaamheden worden voortgezet be ginnende met het 10e Hoofdstuk van de openbare veiligheid artikel 122 en verder ten einde gebragt. Geene bijzondere z-iken voor heden te behandelen zijnde, ia de vergadering gesloten. IJK EN HERIJK. Schagen, den 20 en 21 Angnslns 1866 Op eerst genoemden dag des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure., Op laatst genoemden dag alleen des voormiddags van 9 tot 12 ure, Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouwen ellen, kettin gen enz. ijzeren en koperen gewigten(de Medi- cinalen tot het greinde gonden en zilveren gewigten tot den haiven korrel ingesloten)brand- houtsinaten of wissen inhoudsmaten voor granen enz. met derzelven strijkels aismede tonnematen en de zoo van bontals blik koper en tin ver vaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer Gemeente worden hieraan herinnerd eu met passenden aandrang aangespoord om hnone verpligtingen in deze naaawkeurig te vervullen. Schagen den 18 Angostns 1866. De Burgemeester van Schagen H. R. SE Meêr.

Schager Courant | 1866 | | pagina 3