Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Jfê 479. Tiende Jaargang. Het nieuwe weekblad „de Oranjeyaan." Nog iets over de verkiezingen. GEUUXE 15EUIG'm\ "ia SCHAGER COURA abonnementsprijs voor duik maanden Voor Schagea f 1,00. Franco per post door het geheele Rijk ir 1,15. Afzonderlijke Courantenh 0,10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Abonnementen op dit blad worden door alle PRIJS DER ADVERTENTlëN Van een tot vijf regelsf 0,75. Iedere regel meerder«0,15. De 85 cents zegelregt niet mede gerekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. Boekhandelaren en Postdirecteuren aangenomen. UITGEEFSTER WED. F. J\ Die timmert aan den wegli, Verwacht gezegh. (Cats.) O-,--, DIDEBIOH. BRIEVEN PEANOO. Gelijk de lezers van de Schager Courant zul len bespeurd hebben uit eene advertentie in het vorige nummerzal een weekbladhetwelk zich ten taak stelt de conservative beginselen te ver dedigen, met 1 Januarij e.k. in deze plaats uit komen. Wij begropten de verschijning van zulk een blad met ongeveinsde vreugdeen hebben dan ook op de vraag der uitgeefster, of wij het konden goed keuren dat dit blad misschien ook bij haar zal worden uitgegevengeantwoord dat dit onze ..volle toejuiching wegdraagt. Wij gelooven toch dat de verschijning vau zulk een blad het doel dat wij beoogeu in de hand zal werken. De be ginsels waar wij voor geijverd hebbenvreezen gteu tegenspraak door tegenspraak zullen de gevoelens van ous en onze lezers winnen in kracht, aarheid cn zuiverheid. Openbaring van denkbeelden is het eenige mid- want beiden moeten wij de waarheid en het wel zijn des vaderlande voor oogen hebben. Wij zijn twee pelgrimsdie verschillende wegen inslaan en soms ver van elkander ronddoolen maar toch aan het einde van de baan elkander in dezelfde heilige stad hopen te ontmoeten. Waarom zouden wij dan niet in eensgeziddkeid en met broeder- 1 lijke liefde onze verschillende wegen kunnen bewandelen Onze dichter P. C. Ilooft zegt ergens: Daar 't zoo verderflijk in 't bestuur is aller staten Is zonder eers genot de cerwaardigen te laten. Deze regels bevatten eene vermaning evenzeer voor de volken als voor de regenten. Als het volk zijn beste en eerwaardigste burgers verwerpt om Alles wat in ous vaderland groot en beroemd is schijnt thans zich bij voorkeur te seharen bij de partij der liberalen of der antirevolutionairen maar in het gewest der bchoudsmannen is het winter. De aauhoudende regens hebben ook de veehon- ders in deze streken zoo schrijft men uit den Alblasserwaard genoodzaakt hun vee op te stal len ofschoon bij guostig weder het gras neg wel voor 14 dagen in overvloed voorhanden was. Re zen, hagel, sneenw en zware wind maken het ver blijf in de weide langer onmogelijk, te meer daar de laag gelegeu polders van één tot eenen-cen halven voet water op het zomerpeil hadden. Voor de vele veldmuizen is deze toestaud evenwel de ondergang, hetgeen den laudboawer hoogst gewensckt toeschijnt daar deze diertjes op eene schrikbarende wijze vermeerderden. Met den handel in hennep is het nog zeer stil. Jbr is eigenlijk nog geen markt, aangezien de commissiekoopers tot heden nog weinig of geene orders ontvingen. Wat van het oude gewas nog te vinden was, is tegen f 18 mcnschen van veel minder alooi te kiezen, als het mannen, dien de dankbaarheid des vaderlands 50" KedpoQd"eü° genomen." Het'gewas8van'dit ten zeersten hebben verdiendachteruit zet voor jaar is echter oneindig beter dan het vorige. Voor personen die zich nog verdienstelijk moeten ma-'e kaa.- wordt thans t 25 de 5U Ned. pouden betaald, teiwijl ;de zoogeuaamde gocboter tegen kenals het uitstekende bekwaamheden ongebruiktf i3q en de weib0ter tegen f 1,15 het Ned. pond 1 -

Schager Courant | 1866 | | pagina 1