Tegen den kapitein der stoomboot, varende tusschen Amtlo en Zwolle, is ecne vervolging in gesteld, doordien hij oorzaak zoude zijn geweest, dat het beurtschip van Rotterdam naar Deventer fn de nabijheid van lleino met volle lading is ge; zonken. De schade aan de ladingdie volgens opgaaf p. m. f 60,000 bedraagt moet zeer aanzienlijk .zijn. In htft doTp Haren had dezer dagen een treu rig voorval plaats. Een meisje van omtrent 20 jaren in dienst bij Govert Brun heeft zich door verwurging van het leven beroofd nadat men vier dagen te vergeefs naar haar gezocht had vond men eindelijk het ontzielde ligchaam in knie lende houding op de rogtas. De Koning van Dahomey heeft weder een groot menschenoffer gebragt. Volgens brieven uit Lagos van 10 Nov. stond hij op het puntom tegen de Ashantijnen te velde te trekken en ten einde dc welwillendheid der goden op zijne onderneming te verwerven deed hij 200 menschen slagten. Dit is de derde gruweldaad in het loopende jaar. Hier uit ziet men hoe weinig is te vertrouwen op de vertelsels, die verspreid zijn nopens de beschaving- bevorderende pogingen van den tegenwoordigen beerscber in Dahomey. Onder de gasten te Compiègne bevindt zich de Heer Jamin, hoogleeraar in de physica en ge kozen tot leermeester van den franschen kroonprins. De maarschalk Canrobertdien men vroeg wie de onbekende heer wasmet wien de Keizerin zich onderhieldantwoordde «Een geleerde een man die alles kentwat niemand weet en niets weet van hetgeen iedereen kent." Op den van Haarlem naar Uitgeestenz. in aanleg zijnden spoorweg heeft in den laten na middag van 19den op de hoogte van Holland op zijn Smalst, alwaar het spoor kruisgewijze ligt, een treurig ongeval plaats gehad. Eeu der voorste zand- of materiaalwagensiu welke wagens zich mede een aantal arbeiders bevond, door de loco motief in vollen gang voorgesleeptgeraakte los met het gevolg, dat de wagens met kracht tegen en op elkander drongenzoodat die letterlijk verbrijzeld zijn, terwijl van de zich daarin bevin dende personen zij die nog in tijds daarvan kouden afspringenongedeerd zijn gebleven de overigen echterwien dat niet zoo spoedig moH gelukken bekwamen hoogst ernstige kwetstereii waarvan de gevolgen thans nog niet met zeker heid kunnen vermeld worden. In de vorige week heeft de commissaris van policie te Gouda vergezeld van den inspecteur eu een paar agenten, in eeue schuur, staande nabij het spoorweg—stationaangehouden eene groote hoeveelheid rundvleeschafkomstig van een der negeu achter die schuur begraven en weder opge dolven koebeesten welke aan de veetyphus hadden geleden. De daders nabij de schuur woonachtig, j hadden op het eerste gerucht van de policie om binnen de schuur te komen de bij zich hebbende lichten nitgedaanzoodat van elders licht moest gehaald wordenwaarna men bij het vleesch hetwelk een ondragelijken stank verspreidde ook nog slagters-gereedschappen vond. Het desiufecteien der riolen te Weenen door middel van ijzer-vitriool heeft ten gevolge gehad dat al de ratten dezer stad ziju vernietigd. Pro fessor Hertl klaagde onlangs, dat het hem bijna onmogelijk was zelfs tot hoogen prijs een enkele rat te bekomen voor zijne anatomische proefnemiu- gen- Eenige jongelieden waren onlangs in eene herberg te Zaandam aan het twisten geraaktonder het naar huis gaan terwijl de zaak scheen bijgelegd te zijn werden aan een hunner onverwachts door zijnen kameraad waarmede zoo even de twist was afgeloopen ernstige verwondingen toegebragtten gevolge waarvan hij is overleden. Zondag avond heeft ten huize van den heer Lagerweij achter de Beurs te Rotterdamtijdens de afwezigheid der bewoners eene inbraak plaats gehad. De ongenoode gastdiehetzij met of zonder gezelschap bij zichaldaar dit onwelkom bezoek heeft gebragtheeft aan de achterzijde van het huis, uitkomende aan de open plaats der Remonstrantsche kerk eene ruit uit eene lantaarn gebrokeu om naar binnen te komen. Van daar door de kelderverdieping naar boven gaandeheeft hij gebruik gemaakt vau eeu lampje eu eeu doos je lucifers hetwelk voor de huisgenooten iu de voorkamer was gereed gezet, om bij de terugkomst dadelijk licht te kunnen hebben. Vervoigeu6 heeft hij eenige voorwerpen weggeruimddie op eene groote kist stonden en het met koper beslagen deksel opengebroken. Tot zijne-groote teleurstelling vond hij daarin toevallig niets dan eenige artikelen, tot de affaire behoorende en daaronder een partijtje krakeJiugen. Hij schijnt daarvan geen liefhebber te zijn geweest althans men kan niet merken dat hij vau de schoone gelegenheid gebruik heeft gemaakt om er eeus eeu proefje van te nemen. Misschien is hem dc lust daartoe ook wel vergaan door een onverwacht gerucht of zoo iets j althans het is duidelijk te zieu dat hij de al te intieme iuspectle in loco niet .soortgezet maar zich als- toeu door een kelderluikaan den Vissersdijk uitkomende stilletjes verwijderd heeftzouder iets mede te nemen, tiet ergste is intusschen dat hij bij die ontsnapping zeker in de haasthet bran dende lampje in een grooten hoop spaanders heeft geworpen. Gelukkig dus dat dit uitdoofde daar anders in eeu oogenblik het gebeele benedenhuis in vlam had knnncn staau. De policie heeft 1 onroiddelijk het uoodige onderzoek in het werk gesteld. Dezer dagen heeft in de gemeente Hooglani bij den herbergier C.terwijl zich niemand isf 1 huis bevond een diefstal plaats gehad van eenigr F honderde guldens. Er inoet zich aldaar en in ik 1 omstreken naar men wileene dievenbende be- vinden die zich ook hier aan misdrijven schuldi; maakt en heden is een persoon in hechtenis genomen, die vermoedelijk daartoe behoort. Jongstleden Maandag is door den commis saris van policie te Kampen met bevel van ge- - vangeneming en overbrenging naar het huis van arrest te Zwolleopgezonden de persoue van Petronella van der Straaten weduwe van Gernt Bos; eene allergevaarlijkste kwaaddoensterdie reeds wegens diefstal verschillende correctionele en gevangenisstraf had ondergaan. Zij had gedurende de vorige week aan de policie handen vol werks verschaft door op hoogst brutale wijze verschil lende diefstallen te plegen die echter niet op heeter daad waren ontdekt; zoodat zij steeds op vrije voeten moest worden gelaten. Ten bewijze hoe gevaarlijk zij voor de maatschappij was geworden zal bet niet onaardig zijn in liet kort mede te deelen dat zij eerst zich schuldig maakte aan een eenvoudigen diefstal van buitenshuis te 1 koop gestelde goederenvervolgens pleegde zij diefstal in een bewoond huis door middel vau opensluiting met een valschen sleuteldaamw diefstal in een bewoond huis door middel van he moedwillig verbreken van een glasraam en inklim- mingen eindelijk zich arglistig toeeigende acht nieuwe zijden parapluies die zij op een anders naam had gehaald en gedeeltelijk naar de bank van leening gebragt. Maandag morgen zullende worden ontslagen uit de gevangenis op de Koren marktspoort waar zij als verdacht van een anderen diefstal gevangen zat, bleek het na haar vertrek, dat zij eene der haar ten gebruike gegeven stroo- matrassen had losgetorndhet stroo in de krib onder een deken had geborgen en de matras onder hare kleederen verborgen medegenomen. ij twijfelen er geensins aan of de justitie zal wel zorg dragen dat Kampen gedurende geruiinen tijd vau die gevaarlijke inwoonster bevrijd blijve. Het roodvonk beerscht te Hardenberg in zulk een hevigen graaddat in de vorige week 4 kinderen uit ééu huisgezin aan die ziekte zijn be zweken. Een persoon uit de gemeente Groot-Znndert die verdacht was gehouden van inoord van den particulieren jagtopziener S. Beleten als zoodanig eenigen tijd iu het huis van arrest te Breda heeft doorgebragtis door de justitie op vrije voeten gesteld geworden. i Gedurende de drie laatste weken was de schelvischvangst te Urkwegens het ruwe weder i voor de visschers zeer gunstig.

Schager Courant | 1866 | | pagina 2