vin den kanaaldijk in den kolk van sluis X<>. 0 stuurde. Het was een verschrikkelijk gezigt die slede met de drie kleine kinderen in het water te zien storten en dobberen. De vader sprong zonder aarzelen te waterdoch ijsschotser) schoten achter hem en sneden hem dus weg naar den wal af. Onmiddelijk snelden te hulp do Heer en J. C. Richt, oud ontvanger der plaatselijke belastingen 5 J. Feytcn rijks-ambtenaar en A. Staal kapitein der NÏaastrichtsclic schroefstoomboot die het geluk li dden den vader met zijne kinderen te redden. Men schrijft uit Doesborgh: De gisting onder de Xederlandsche gasverbruilcers schijnt thans algetnean te worden. Zutphen is voorgegaan, Kampen volgt en in ons Docsborghjewaar men anders nog al lang kalm blijft, begint men langzamerhand een algemeen gemor te hooren. Men klaagt over slecht gas en eenige familien hebben het reeds door petrolenm ver vangen, omdat bij een gelijk gebruik de sora die zij betalen moeten aanmerkelijk hooger is dan in dizdftle maand van vorige jareo. Wg weten niet in hoe ver de burgers hierin gelijk of ongelijk hebben maar soo hetgeen *ij beweren waar is, is het ook voor den gas- fabrikant, wenschelijk dat hij door het leveren van beter gas de bestaande grief weg neemt. De Italiaansche bladen maken gewag van het vernietigee der rooverbende van Oreco, die sedert een gcruimen tgd de schrik van de bevolking der beide Calabrien was. Het overvleugelen der bende is echter op het verlies van een aantal soldaten te staan geko men j terwijl ook aan de zijde der roovers verscheidene dooden gevallen zijn. Hun aanvoerder, Greco, is ge vangen genomen. Hg is naar gemeld wordt, een man van 10 jaren, van middelmatige grootte, doch met eeue buitengewone ligchaamskracht bedeeld. Te Karlsruhe verwekt een diefstal van diaman ten groot opzien. Het blijkt, dat sedert verscheiden jaren de verschillende Badensche orden met hrillanten vervalscht waren en slechts glas bevatten. Er is een ondersoek ingesteld: een ambteuaar is in zijne bedie ning geschorst. De kanonnier B. van het 2de reg. vest.-art. te Breda die, verscheidene dienstjaren lelde, is, voor het front van het regement, als ouverb terlijk dronkaard weggejaagd. GEMILXGDÜ ISEIIIGTEIV. De heer P. Meurs is benoemd tot hoofd inge land der Schager- en Niedorper-koggen en de hee ren K. Breebaart en C. Smit tot plaatsvervangers Het wegruimen der sneeuw heeft te Zwolle f 1200 gekost. De heer P. Mijer is den 28 December te Batavia als Gonserneur tieneraal opgetreden. Te 's Hertogenboch is een 2$ kind in een ketel met heete soep gevallen en twee dagen daarna aan de bekomen brandwonden over leden. Te Tilburg is het paardenspel van Blondin en Dassie ingestoit, gelukkig was het niet bezet. Eeu bejaarde weduwe zonder kinderen te 's tira- venhage, die stil van hare renten leeft, wenscht tot gezellig verkeer bij zich te hebben een dito heer. De oud.-Is Belgische geneesheer J. A. van Hove is in 90 jarigen ouderdom te Herenthala overleden in 1803 was hij te Leijden gepromo veerd. De vrouw van zekeren W. Metskes te Leeuwarden is van drie meisjes bevallen kraam vrouw eu kinderen zijn welvarende. In de omstreken van Deventer heeft men reeds een ooije- vaar waargenonomen men mag dus met eenigen grond verwachten dat de winter voor goed geweken is. Op de openbare straat te Rome isden 16 dezer, een Zonaaf vermoord geworden. In Engeland schijnt de cholera, nog op enkele plaat sen in vrij hevige mate te heerschenin het dorp Coxlioein bet graafschap Durham eischte zij in de vorige week 26 slagtoffers op eene bevol king yan 1500 z°elen. Op het strand te Kat wijk is besteed geworden voor 3 tarbotten en 120 tongen de som van f61 de tarbot was berekend tegen f 7 per stok en de tong tegen circa f 0,35. De leening voor het paleis van volksvlijt te Amsterdam groot een millioen is volgeteekend naar men zegt. Te Rome is eene danseres op het tooneel gearresteerd en vervolgens cellulair opgesloten omdat zij den actenr die haar bruidegom voor stelde bad omhelsd. De Belgische graaf van Vlaanderen zal zich met prinses Matie Lonise Alexandrine van Hohenrollern in den echt ver- eenigen. Ia de laatste tien jaren zijn er in Engeland niet minder Jan 9016 mcnschcn door onheilen in dc mijnen omgekomen. Te Ede is een varken geslacht dat 821 Ned. ponden schoon aan den haak woog. MCII VAKitl'Eli OPGAAF Ko. 50. ZWART. "Wit speelt en geeft in 9 zetten mat. Oplossing van de Schaakspel-opgaaf No. 5A Wit Zwart 1 G6 op F5 E3 DA 2 HA FA F8 115 3 FA E5f DA E3 4 EA G5f en mat lliervan hebben wij goede oplossing ontvangen van J. F. te St. Maarten en J. de H. te Brussel. GEMEESTEAFIONDIGINGEN. De BURGEMEESTER der gemeente SC HAGEN berengt ter kennisse der veehouders binnen de gemeente Dat als voorbehoedmiddel tegen den veetyphus wasschingen met kreosootwater worden aanbevolen. De ondervinding vooral in Engeland heeft ge leerd dat runderen op welke dat middel dage lijks wordt toegepast, bijna niet door die ziekte woiden aangetast. Om de noodige kreosootolie ad f 0.16 per Ned. pond (waaruit bet kreosootwater door schudding met water bereid wordt) te bekomenmelde men zich aan hij den Heer W. A. Hazen alhieral waar even als ter gemeente Secretarie eene korte handleiding betreffende de wijze waar op uit de olie kreosootwater in den vereischten graad van verdunniug wordt bereid eu de aanwen ding van dat middel en van het carboolzunr (ad f 1,50 per Ned. pond) is te verkrijgen. De Burgemeester voornoemd noodigt de veehou ders dringend uitom gevolg te geven aan de op hen rustende verpligtingom de middelen aantewenden die in staat geacht worden van hon de beerschende veeziekte te kunnen afweren en zoo doende medelewerkeu tot bestrijding en beteugeliug dier ziekte. Schagen den 19 Jaouarij 1867. De Burgemeester voornoemd. H. R. DE MeèR. AFKONDIGING. De BURGEMEESTER van SCHAGEN Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezete nen dat bet kohier voor de Grondbelastiug 1867. bet herzieniogs kohier voor het personeel 186J en het 2e. kwart, kohier van het patentregt 186£ op den 21 en 18 Januarij 1867 door den heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord Hollaud zijn executoir verklaard En herinert alzoo een eigelijk dat geene recla- matiën tegen den aanslagingevolge de Wet zullen worden aangenomendan die binnen drie maanden na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren cn voor of op den 2Aen April aanstaande zullen zijn ingeleverd worden de mitsdien een ieder aangemaandter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zij e reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van ceno Duplicaat-Kwi tantie, wegens de voldoening van het geen bij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onweten- heid voorwende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 21 Jannarij 1867. Do Bnrgemccster voornoemd II. R. DE MEÊR. Het GEMEENTE BESTUUR van SCHAGEN: Gelet op eene verklaring van den deskundige Jan Kweldam slagter te Schagen waaruit blijkt, dat de noodzakelijkheid mede brengt oai do voorwerpen van personendio in onmiddelijka aanraking ziju geweest met het door veetijphus aangetaste en te dier zake afgemaakte rundvee van Cosnelis Kos Cz. landman te Schagen eu alzoo geacht moeten worden smetstof Ie kunnen verspreiden voor zooverre die ongeschikt ziju om gedesinfecteerd te worden in beslag te nemen en te vernietegen Overwegende dat die van besmetting verdachte voorwerpen bestaan in cn toebehooren aan de na- tenoeraen personen t.w. Een broek overhemd pet, twee halsdoeken en een gezoiidheidsdoektoebehoorende aan Hendrik Kiezeling, arbeider te Schagen. Een broek overhemd pet halsdas en een paar klompen toebehoorende aan Pieter Kiezeling arbeider te Schagen Een broek twee overhemden en een paar kou sen toebehoorende aan Willem Kiezelingarbei der te Schagen; Een broekoverhemd en pettoebehoorende aan Jan Boerscn arbeider te Schagen i Een broekoverhemd en pettoebehoorende aan Klaas Snaas te Schagen Een broek overhemd kousen en pet toebehoo rende aan Gerrit Zwens arbeider te 8chagen Een broekoverhemd en pettoabehoorende aan Cornelis Landman arbeider te Schagen Een broek overhemd en halsdoek toebehoorende aan Cornelis Goudsblom arbeider te Schagen Een broek overhemd en een paar klompen, toe behoorende aan Jan Kweldam slagter te Schagen Een broek overhemd pet en een paar klom pen toebehoorende aan Jacob Krans arbeider te Schagen. Gezien artikel 69 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125.) Verklaart dat er genoegzame reden bestaat om al de voreovermelde goederen te onteigenen en te vernietegen. Dit besluit zal terstond aan tleeren Gedeputeer de Staten der provincie Noord-Holland worden medegedeeld. Gedaan te Sehagen den 16 Jannarij 1867. Het Gemeente bestuur voornoemd. De Burgemeester H. R. DE MEÊR. De Secretaris A. J. VAN CANTFORT. Het GEMEENTE BESTUUR vau SCHAGEN Gelet op eene verklaring van den deskundige Jan Kweldam slagter te Schagen wsaruit blijkt, dat behalve de voorwerpen, genoemd bij besluit van 16 dezer maand nog behooreu en beslag ge- gomen en verniettigd te worden de voorwerpen welke in onmiddelijke aanraking zijn geweest met het door veetijphns aangetaste en te dier zake af gemaakte vee van Cornelis Kos Cz. landman te Schagen eu geacht moeten worden smetstof te knnnen versprijden en ongeschikt zijn om gedes infecteerd te worden Overwegende dat die van besmetting verdachte voorwerpen bestaan in en toebehooren aan gemel den Cornelis Kos Cz. tw een broekeen pet twee koedekkeneen lijn aan den zolder wartels aan de lijntwaalf koetouweneen roskam en schnijerdrie heijen bezemseen boender en twee handschrobbers en een luiwagenbenevens eenige van besmetting verdachte voorwerpentoebehoo rende aan den knecht van gemelden Cornelis Kos Cz. genaamd Jacob Berkboot, wonende te Schagen, Een broekeen kieleen pet en een paai kou-

Schager Courant | 1867 | | pagina 3