m ar m GEMENGDE BEIUGTEN. GEMEENTE-AFKONDIGINGEN. G H V-.* liurgeflijke stand der gemeente Scltagen. Burgerl. Stand der gemeente Carsingerhorn e. a. I betaald mot 300 francs en loges met 1000 en 1500 I francs. Keeds te 3 uur des nsmiddage verdrong lich de menigte aan den ingang van den schouw- burg. De Keizer, de keizerin en princes Ma- tthilde woonden mede de voorstelling bij. liet ge heel heeft weinig voldaan en men verzekert dan ook dat Verdi zelf weinig te vreden is over zijn werk en te midden van de voorstelling den schouw burg verlaten heeft om naar Italië te vertrekken Als eene tegenstelling van den rijken Ame rikaan waarvan de 'dagbladen onlangs melding maaktennoemt men nu den jongen Lord Bel- gravekleinzoon van den markies van Westmin- tereen knaap van 13 jaar die als hij in het bezit zijner vaderlijke erfgoederen komt de rijkste man der wereld zal zijn- Toen datgene wat nu als het meest fashionable gedeelte van Londen onder den naam van Belgrave-Square bekend staat slechts een schapenhoeve waswerd het door de eerste markies bij perceelen verhuurd voor 99 jaren. Op het tijdstip dat de erfgenaam der "Westmin ster eigendommen zijne meerderjarigheid bereikt zullen al deze huurtermijnen vervallen zijn en zullen de opbrengsten dezer bezittingen, die nu f 12,000 per dag bedragen tien of twintig maal zoo veel opbrengen dus een inkomen opleveren van 150 h 200 duizend gulden daags. De Figaro bevat een artikel over de groote menigte vreemdelingen die nog niet aankomen. Men sprak zooveel zegt het bladover hetgeen gedaan moet wordenwanneer de vreemdelingen Frankrijk zullen overstroomenmaar wat zal men doen indien de vreemdelingen weigeren te komen Intusschen maken restaurantshotelscafés en alle andere door vreemdelingen bezochte hui zen toebereidselen om hen zoo veel mogelijk te snijden. Vleesch visch groenten eijeren (20 cents per stuk), aardappelen (10 in plaats van 14 cents per kilo) stijgen reeds in prijs. Het meel is heden (per 157 kilo) 72 fr tegen 61 in de vorige week en 49 fr. iu het vorige jaar. De kastenmakersdie in het 'gebouw der ten toonstelling werkzaam zijneischen weder eene verhooging van loon. Zij voeren aan, dat de groote afstand hen verpligt om gebruik te maken van de restaurants enz. iu de nabijheid van het veld van Mars gevestigdwaar het ontbijt alleen 2 frs. kost. Men deelt aan het Utr. Dagblad mede Door onzen gezant te Parijs zijn 5 a 6 koeijen met een stier van het Bret;rgi,e-ras aangekocht, gesteld worden die zijn regt bewijst of laat be wijzen. Adres Z. IJ. poste restante. In de eerste week na de verschijning dezer ad vertentie, kreeg ik niet minder dau drie houderd en dertig brieven welke ieder eene verschillende beschrijving van het kistje gaven. Het was natuurlijk mijr. pligt al die brieven te lezen. Ik kreeg er intusschen spoedig een tegen zin in, mijn tijd met zulke prullen te verkwisten en om dit werk mij voortaan gemakkelijker te ma ken liet ik de volgende regels bij de advertentie voegen Öp mededeelingen welke geen getrouwe en naauw- keurige beschrijving van het kistje en zijn inhoud geven, wordt niet gelet. Vijf maanden na deze tweede advertentie wachtte mijtoen ik 's avonds van mijne werkplaats terug kwamin mijne woning een welgekleed hupsch J'ongmensch met glanzend zwart haar en groote rulleude bakkebaarden van dezelfde klenr. Hij was in een levendig gesprek gewikkeld met mijne vrouw, die ik, zoudt gij dit kunnen gelooven niets van het kisije had medegedeeld. Gij kent de angstige naauwgezttheid van Alices geweten en het zon haar zeer bedroefd hebben uit mijnen mond de be kentenis mijner aanvankelijke zwakheid te hooren. En wanneer ik haar het eene vertelde, moest zij ook alles weten. De Treemdeling vroeg met een glimlach of ik de persoon wasdie eene adverteutie had inge zonden betreffende een kistje mét geldswaarde en overhandigde mij een kaartje met den naam J. R. Langdon en daaronder waren met potlood de groote letters S. P. L. geschreven. Tf'ordC vercctyd. ten einde omtrent de vatbaardeid dezer beesten j voor de veeziekte aan de veeartsenijschool aldaar i proeveni te nemen. Voor het vervoer over Rot- j terdam is door den minister van binnenl. zaken de noodige dispensatie verleend. De ruimte op de tentoonstelling te Parijs voor elk land beschikbaar gesteld als volgtFrank- rijk 61,814 vierkante ellen, Nederland 1897 j België 6881 Prnissch 7880 Zuid Duitschland 7879 Oostenrijk 7380, Zwitzerland 2091, Spanje 1604, Portugal 713, Griekenland 713, Dene- marken 911 Zweden en Noorwegen 1823 Rus- i land 2853, Italië 3249, Rome 554, -Donau vor stendommen 554 Turkije 1426, Egypte 396, China Japan eu Siam 792 Perzie 713 Marokk, Tuinis 1030, Vereenigde Staten 2867 Brazelië i de Amerik republieken en de Hawaieilauden 1908, Groot Brittannie 21,733. Z. M. de Koning heeft van J. Lievert te Delft ten geschenke ontvangen een potje grasboter de heer L. L. Casper te Amsterdam voor zijn ver jaardagvan zijne geliefde echtgnoote A. Bose eene welgeschapen doentergraaf von Bismarck eene gratificatie van 400,000 th. wij willen niet beoor- deelen wie het meest in zijn schik is. Te Utrecht is een jongeling bij het schijfschieten gewond en onlangs overleden. In Noord-Holland waren op 1 Januarij 1867, 426,573 zielen. Z. M. heeft op zijn verzoek eervol ontslagen als kantonregter te Reverwijk (vroeger te Schagen) Mr. W. L. Sluijtermau vau Loo, Wijlen mevrouw Rente Linsen geb Voombergli heeft vermaakt aan de hervormde kerk te Sassenheim f 3000en aan de berv. kerk aldaar f 2000 beide vrij van regten. NOTIFICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schagen brengen bij deze ter kennlsse van de Ingezetenen dezer Gemeeute en van alle daarbij belanghebben den dat de Lijsten bevattende de aangeslagene in de Rijks Directe Belastingen Zoo in opcenten als in hoofdsom, tot een bedrag van f 16 en 32 en hooger eu die alzoo en overigens de bevoegdheid bezitten tot het kiezen van Leden voor den Gemeente-Raad de Provinciale Staten de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn opgemaakt, ingevolge art. 6 der Wet vau <len 4den Julij 1850 (Staatsblad No. 37) op 15 Maart 1867 naar aanleiding van art. 10 dier Wet ziju vastgestelden te rekenen vau 25 Maart 1867 gedurende veertien dagen van des voor middags tien tot des namiddags ten twee ore, op de Secretarie dezer Gemeentevoor een ieder ter inzage znllen worden nedergelegd en daarenboven van elk een exemplaar derzelveu aan het Gemeen tehuis is aangeplaktten einde de des bevoegdeu in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren tegen die Lijsten in te brengen onder uitnoodiging te vens om die bezwaren vóór of op den 9 April J867 bij verzoekschrift op ongezegeld papierdoor de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Ge- meeuteraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaaktdat de aan den voet dezer gestelde nameningevolge art. 35 der meergemelde Wet zijn geschrapt van de in het gepasseerde jaar gesloten Kiezerslijsten. En opdat niemand hiervan onwetenheid voor- weude is deze afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijke is. Schagen den 20 Maart 1867. De Burgemeester H. R. DE MEÊB. De Secretaris A. J. VAN CANTFORT. NAMEN der van de in het gepasseerde jaar gesloten Kie zerslijsten geschrapte Kiezers Bijpost Arie; Diderich P. J. G.; Dorbeck Jan; Groet Jan; Henze Gerard; Hoedjes Cornelis; Kwant Klaas; Raven Daniël; Selderbeek Klaas. SCHAAKSPKL-OPCpIIAF No.es. B ZWART. C D E Wit speelt en geeft in 5 zetten mat. Oplossing van de Schnakspel-opgaaf No 61. Wit Zwa r D5 op B6 E6 op F4f G3 F4 haar goedvinden F8 G7f en mat of C6 C4f eu mat. of D5 B6 G6 op E4 C6 Cóf E6 C5 F8 - C7f en mnt. of D5 R6 A of C7 op B6 C6 Duf D4 C3 D5 D3f en mat, of D5 B6 II of ES op F8 C6 Dóf Dl C3 D5 D4f en mat. of D5 B0 D4 op E5 06 Ü5f E5 F6 D5 F5+ en raat. Wij ontvingen slechts goede oplossing van J, de II. te Brussel. Heeren liefhebben zullen, naar wij vertrouwen, thans begrijpen dat als de eerste zet niet is D5 op Bö, de oplossing faalt; door b. v. de zwarten G6 op E4 of B6 op B5 te laten spelen. Oplossing vau No. 62. Wit Zwa'rt B5 op E5 116 op H5 E5 G5 F6 G5 D6 Ea G5 114 of 6 E5 F6f of 4f en mat. Alleen goede oplossing ontvangen van J. de II. té Brusselimmers de .zwarten zijn bij magte U6 op H5 te spelen. GEBOREN 21 Maart. Jan, Zoon van Jan Kramer cn van Maar'je [Kossen; 24 dito. Coruelii, Zoou van Tennis Blokker en van Trijntje Dtkker. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD i Geene. OVERLEDEN: 19 Maart. Grietje Elisabeth Via Dieperink ruim 7 maanden. Ingeschreven van 19 25 Maart 1867. GEBOREN: 22 Maait. Simoo Zoon van Jacob Wa terdrinker en van 8ij:je Wit24 dito. Jan zoon van Jan de Graaf en van Trijntje Dikker 25 dito. Maartje en 26 dito. Bregtje dochters van Meijert Schenk en van Dienwertje ProDic25 dito. Pieter, zoon van Anderis Smit en van Neeltje Boontjes. ONDERTROUWD: 22 Maart. Heertje Govers jn>< en Coruelia de Vriesjd. beide wonende te Baisingei hon«

Schager Courant | 1867 | | pagina 3