GEMENGDE lïEWGTEW Burgerlijke stand der gemeente Schagen. BEURSTIJDINGEN. Amsterd. 2 April. W. S. 2} pC. 53 I Rusland, oude 6pC. 92 BpC. 1329 97 1 Oostenrijk, Metaliek, 5pC. 44 idem A 64J Spanje, th. 2} pCt. 31 3pC. binnnl. 32 Portugal, 8pC. 40 BI. Grieken. 5pC13 Mexicanen. SpC. 16 Londen, Wisselk. zigt f 11,82} 2 m. 11,75 Parijs, 56} v 56 Hamburg, Wisselk. zigt f85} 34J Bordeaux, 15 dagen 56 55} Metal. Coupons f 21,80. Burgerl. Stand der gemeente Barsingerhorn c. a. MARKTBERIGTEN. Purmerende 2 April. Aangevoerd Oudemel- melksche kaas kleine f 81 Nieuwemelksche f 28 Wordt vervolgd. te graven en inderdaad kwam nu ook weldra bet lijk van den vermiste te voorschijn. Door een schot in den rug en zes s&belstekeu had men den onge- lukige omgebragt. Openlijk beschuldigde nu echter de zoon van den vermoorde den ouder-hoatvester B. van den moord en het gedrag van dezen ver wekte dan ook oogcnblikkelijk zulk eene hevige verdenking, dat hij onmiddeüjk werd in arrest genomen. Hij moet de daad reeds bekend en de wraak als motief voor zijne misdaad opgegeven bebben. Er blijft op het eiland Texel nog altijd een zucht bestaan om het te verlaten en in Noord-Auierika een geweuscht beter vaderland te zoeken. Op bet voetspoor van ben, die in het vorige jaar derwaarts vertrokken, verlieten 8 a 10 dagen geleden p. m. 60 en gisteren 30 personen hunne oude woonplaats, om zich naar Noord-Amerika in te schepen. Deze landverhuizing is van een sterken invloed op het ei land Cocsdorp, waar reeds een en twintig wonin gen ledig staan. Als een bijzonderheid mag gemeld worden dat te Nymegen eene zeug, toebehoorende aan Jau Beven in de Ooij 23 biggen heeft geworpen waar onder een doode. Bij H. Brnyns te "Wglc aan Duin is een lam ter wereld gekomen dat de buitengewone zwaar te had van 11 pond ven gewoon lam weegt slechts 0 a 7 pond eu dit is dan ook het zwaarste, dat hoogst waarscheinlgk ooit geboren is. Oepasseerden week werden te Enkhuizen 210 tal haring 42,000 stuks gevangen waarvan de prijs f 1,40 a 1,50 de 200 stuks jbedroeg. Ook schelp- viscb en schol werd aangevoerdprijs van de laatste f 6 s 8 het wigtje 50 N. p. In de vorige week werd een Sjarig kind van J. N. hetwelk in den vijver van het voormalige slot te Schagenwas gevallennadat het reeds begon te zinkeu, door den veldwachter Jan Ouds hoorn die tot dat einde te water was gesprongau van een anders wissen dood gered. In de Rijnsstreken openbaart zich eene meer dan gewone zucht tot landverhuizing naar Noord- Amerika. Gravin Folstoij hofdame vau de groot Vorstin Maria vau Rusland heeft een been tje van een snip in de keel gekregen en is aan de gevolgen.overleden. De leden der 2e. Ka mer van de Staten Generaalhebben op de be groting voor het departemeut vau oorlog f 85,750 afgedonsjeu Mtn verneemtdat er onder dé varkens op een matroos. Een politie agent zag den man door twee knapen aanvallen en nederslaandie oogenschijolijk met een koffer of reisaak een hevigen tegenstand bood. De agent van politie maakte alarmmaar de 9chorken gingen op de vlugt en namen den koffer of reiszak met zich. De matroos was door een slag met een looden kogel gevaarlijk gewond werd naar een gasthuis gebragtbleef zonder kennis eu stierf nog voor den dag aanbrak men vond bij hem een lang maleisch meseen zilveren horolopie ter waarde van een guinée. Op de binnenzijde van zijn matrozen hoed was de naam John. Smit te lezen. Tot nn toe is er nog niemand gevonden, die den vermoorde herkend heeft. Ik gaf Langdon dit berigt terug met de meening dat het niet missen kon of vrouw Danton was werkelyk de eigenares van het kistje. Doch de voorslagom mij er een vierde van af te staan had mij onaangenaam getroffen en ik verklaerde hem onverholen dat de geregtigde persoon bet ge heel zoo erlangen na aftrek mijner kusten en schade vergoeding voor mgn tijdverlies, dat nog al aanmerke lijk was. Zoo zolt gij dan wel met tweehonderd pond tevreden zijn vroeg hij. Ik antwoordde dat ik deze som voor zeer mild zonde honden. Goed! voegde hij er bij. Wees dan zoo goed den eigendom af te leveren en de zaak is afgedaan. Zijt gij heden avond daartoe bereid Aan vroaw Danton Wel zekerantwoordde ik. Zij ishelaaste T. zeide Langdondoch heeft mij vol magt gegeven het kistje met den inhoud iu ontvangst te nemen. in de provincie Friesland, eene vreemdsoortige ongesteldheid beerscht.- in plaats dat de zeugen gezonden en welgeschapen biggen werpenbrengcu zij slechts 3 d 4 wanschepsels voortdie men onmogelijk kan aanfokken aangezien zij iu eene fatsoenlijke varkens-wereld hunne familie tot schan de zouden zijn. De prinses van Wallis wordt weer beter. In Engèlaud schijnt de runderpest geheel geweken te zijn. HlUUHSI'KL ttl'UAAF No.GA. G H Wit speelt en geeft in 5 zetten mat. Oplossing van de Schaakspel-opgaaf No 63. Wit. Zwart. D5 oj) D5 F6 op E5 C7 Cl onverschiilig CL C3t eu mat of C5 G5f en mat. Goede oplossing ontvangen van J. de H te Brussel, A. S. te 's Gravenhage en J. P. te Spanbroek. GEBOREN 28 Maart. Johanna, Margaretha dochter van Gerret Bleekeren van VVouterina Broek 30 dito Cornelis zoon van Jan Glatpootjea en Catbarina Smit 31 ditoJoh arm es zoon van Simon Kuis cd Bregje Groot, 30 dito Jannetjedochter van Cor nelis Bakker en Catharina Selderhcek. 30 dito Gij vergeet dat het in de bank berustende is en heden niet meer afgehaald kan worden. Waar dan wil ik er morgeu vroeg heengaan. Te negen nre kant gij de aanwijzing hebben, maar gij zult bij de C. bank nog eene bekrachtiging moeten bij brengen dat gij de regte persoon zijt. Eeu ligte verandering, gelijk aan een zomerwolk vloog over Langdon's gezigt. Ik ben hier vreemd, zeide hij. Het zal daarom bet beste zijn dat gij zelf het in bewaring gegevene terug neemt en dat gij het mij in uw huis over handigt. Laat ons stellen om twaalf nor. Mij ook goed ala dat u aangenaam is. Wij drukten elkander da hand en scheidden. Na hield ik het voor passend de zaak aan mijne vrouw medetedeelen die met de thee op mij gewacht bad. Zij bemerkte dadelijk dat ik mijmerende was en wilde daarom de oorzaak wetentoen verhaalde ik haar de geheele geschiedenis heel uit voerig, zij zag mij verbaasd aan. Ik vroeg haar hare meening omtrent Langdon en zij verklaarde mij dat zij hem voor een bedrieger hield. Onmogelijk zijne opgaven zijn volkomen juist. Waarom mistrouwt gij hem Hij is zoo vleijendzoo hoffelijk en kruipend. Hij speelde met de kindereo en wilde zich ook bg mij aangenaam maken, maar zijn zijn bakke baard bevalt mij niet. Ik kon mijnen lachlust niet bedwingen. Neen Alice, zeide ik, gij doet hem onregt. De ze Langdon is een aardig mensch en het verwondert mij geenzins, dat hij bij een schoon, lief vronwtje, zoo als gij zijt, zich aangenaam wilde voordoen. Schertst ciet met mijListon ik ben overtuigd, Theodora Margarethadochter van Jan Ooitreen en Ad ca Geertruida Overtoom. ONDERTROUWD Jan Donker jm. oud |23 jaren, wonende te Barsingerhoro met Jaufje Biesboer jd. oud 20 jaren wonende alhier. GETROUWD; 30 Maart. Dirk Rood, jm. oud 23 jareu met Pietertje Snijders jd. oud 26 [jaren, beide wonende alhier, 31 Arie Erix jm. oud 22 jaren, met Jannetje Stadig jd. oud 21 jareu, beide alhier wouende. Ingeschreven van 26 Maart 2 April 1867. GEBOREN26 Maart. Aunadochter van Ger- hreht Raap; 29 dito. Elisabeth dochter van Klaas Keesman en vau Elisabeth Landman Heodrica dochter van Jan Baptist de Swart eu van Anna Maria Baptist. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN26 Maart. Jan Smit oud 4 maan den 30 dito. Gerrit Bood oud 86 jaren 30 dito. Jacob Groot oud 5 maauden. Behagen den 28 Haart, 1867. Aangevoerd 5 Paarden f 26 a 100383 Scha pen (Ovethouders) f 18 a 25; 26 magere Varkens f 12 a 20; 58 Biggen f5 a 7,50; Konijnen 10 a 60 ets. Kippen 60 a 100 ets. Eenden 50 a 90 ets. Duiven 15 a 20 ets. Boter 77} ets, per kop of 1,03 per N. Kaas 25 a 40 ets. per N. Kip-Eijereu f 2,20 Eend dito f 2,60 per 100 stuks. dat deze Langdon een bedrieger is. Wil ik er dan den advocaat Woodward eeus over spreken Ja doe dat. Ik meende dat gij dien niet mogt lijden. O, neen! dat bebt gij mis, Woodward is een regtscbapen man en heeft een vlugge kopzijn scherts alleen Kan ik niet verdragen maar de man is opregt en ziet scherper dan gijdat is zeker. Gij vertrouwt de menschen veel te veel. Dan wil ik nog dezen avond een bezoek afleggen bij Woodward. Ik moest in de woning van den advokaat tot middernacht wachten. Hij kwam zeer moede en ontstemd te huis, toen ik hem over mijne aange legenheid ouderkield schonk hg mij terstond zijne volle opmerkzaamheid. Hij nam mij nog twee uren iu het verboor en liet mij eindelijk gaan met de beloftedat hij als het ware toevallig om twaalf nre bij mij zon zijn, het nur, waarop ik het kistje en den schat volgens afspraak aan Lang don moest ter hand stellen. Den volgenden dag ging ik niet aan het werk. Woodward was reeds te elf ure bij mij en wij be spraken te zamen de aangelegenheid. Precies twaalf uur verscheen Langdon. Ik stelde hem Woodward voor als mijn regts- vriend, langzaam reikte hij de hand, en de advo caat begon dadelijk van de zaak te spreken. »Uij zult wel zoo goed zijnMijnheer Langdon, zeide hij" mij te verklarenop welke wijze gij den naam en de woniDg van den heer Liston vernomen hebt Met genoegen.

Schager Courant | 1867 | | pagina 3