25 11 Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad, M 500. Elfde Jaargang. Volksweerbaarheid. tjitg-bepstee wed. i5. cr. o; dideeioh. beieven zfït^iisrco. SCHAGERCOURAN abonnementsprijs voott drie maanden Voor Seliagen f 1,00. Franco per post door het gcheele liijk n 1,15. Afzonderlijke Couranten0,10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Abonnementen op dit blad worden door prijs der advebtentlën Van een tot vijf regels0,75. Iedere regel meerder0,15. De 35 cents zegelregt niet mede gerekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. Boekhandelaren en Postdirecteuren aangenomen. Die timmert aan den wegh, Verwacht geïegh. (cats.) Een onzer lezers heeft aan de redactie toege zonden het reglement der vereeniging tot oefening in den wapenhandelopgerigt in zijne woonplaats, een stadje in vele opzigten aan Sc ha gen gelijk. Hij stelde dit ter onzer beschikking om daarvan zoodanig gebruik te maken als het meest dienstig kon zijn voor de alhier opgerigte vereeniging. Hij deed ditgelijk hij ons mededeelde omdat naar zijne meening de vereeniging dus ingetigt voor allen toegankelijk zou zijn en genoegzame levens vatbaarheid bezitten. Schoon wij in het minst niet willen treden in cene regeling der zaakwelke aan eene zoo ui terst voor hare taak bekwame commissie als te dezer stede, is opgedragen, meenen wij die com missie, zoowel als de jeugdige vereeniging geen ondienst te doen door het bedoelde reglement hier te laten volgen. Art. 1. Het doel der vereeniging is vrijwillige oefening in den wapenhandel ter bevordering vjn 's lands weerbaarheid. Art. 2. De vereeniging bestaat uit gewone en buitengewone leden. Gewone leden zijn verpligt aan de wapenoefeningen deel te nemenbuiten gewone niet. Art. 3. Iedervrij van hinderlijke ligchaams- gebreken, die den ouderdom van 17 jaar bereikt heeft en gewoon lid der vereeniging wenscht te wordenmeldt zich daartoe aan bij een lid van het bestuur. M anneer het bestuur in de aanneming bezwaar vindtverzendt het de aanvraag naar de na te melden commissie, die er over beslist. Art. 4 Gewone en buitengewone leden erlangen van den penningmeester een bewijs van' lidmaat maatschap waarop de betaling der contributie of bijdrage wordt aangeteekend. At. 5. Opzegging van het lidmaatschap geschiedt Lij schriftelijke kennisgeving aan den secretaris en kan ten allen tijde plaats hebben. Ontzetting van het lidmaatschap heeft plaats bij besluit van de commissiemits uitgesproken door den president in eene openbare vergadering. Het ontslag als lid geeft geen regt tot terug vordering van behaalde contributie. Art. 6. Het bestuur wordt uitgeoefend door een presidentsecretaris en penningmeester onder toezigt eener commissie. Art. 7. De commissie van toezigt bestaat nit vaste en wisselende leden. Vaste leden zijn, bui tengewone leden die f 25 of meer in de kas der vereeniging storten e n fungerende officieren nit het corps. De wisselende leden worden door de vereeniging benoemd. Er zijn 8 wisselende leden waarvan 2 bij liet bestuur fungeren als penningmeester en secretaris. Voor ieder lOtal leden boven 50 wordt dit getal met 2 vermeerderd. De helft der wis selende leden treedt jaarlijks af naar een door het lot te maken rooster. Art. 8. De president wordt uit en door de vergadering benoemd. Hij treedt af op 1 Janua- rij van ieder jaar. De secretaris en penningmeester worden benoemd uit de wisselende leden Aior de commissie van toezigt. Zij wordenzoo lang hun beheer duurt niet als leden der commissie aangemerkt. Zij tre den af op 1 Januarij van ieder jaar. Art. 9. Het bestnur benoemt voor liet tijdvak van zijn beheer den commandant. De verdere offi cieren worden benoemd door het bestuur in over leg met de commissie. De commandant draagt voor elke vacatureeen dubbeltal voor. De onder-officieren worden benoemd door den commandant. Art. 10. Het bestuur neemt alle maatregelen welke het dienstig acht in het belang der veree niging geeft daarvan kennis aan de commissie doch voert ze niet uit, wanneer de meerderheid der commissie er zich tegen verzet en binnen drie dagen na haar besluit de vereeniging tei beslissing oproept. Indien echter het verschil tnsschen het bestuur en de commissie eene uitgaaf vau meer dan f 10 betreft is het bestuur tot die uitgaaf niet gereg- tigdtenzij het na de vereeniging opgeroepen te hebbendaartoe door haar gemagtigd wordt. Art. 11. Op den eersten Zondag in de maanden JanuarijAprilJulij en October wordt eene al- gemeene vergadering gehoudenaanvangende ten 7} ure des avonds. Op deze vergaderingen wordt zoo noodig voor zien in de aanvulling van het getal wisselende leden. "Wanneer de meerderheid der commissie het bestuur of meer dan 20 werkende leden dit verlangen wordt eene buitengewone algemeene ver gadering belegd. De secretaris roept de leden op ter vergadering. Op iederen laats ten Zondag der maand verga dert het bestuur met de commissie. Tusschentijds voorkomende zaken worden tussclien het bestuur en de commissie schriftelijk behandeld. In de algemeene vergadering van Januarij wordt voorzien in de keuze van een president. De secretaris houdt notulen van al de vergaderingen. Art. 12. Gewone leden betalen eene contributie van f0,25 f 1 of f2,50 's jaars. De contributie van flwordt ingevorderd per kwartaal, die van f 0,25 en f2,50 bij vooruitbetaling in eens. Buitengewone leden betalen eene contributie van f 5 's jaars of f25 in eens. De contributie wordt geïnd door den penningmeester. Art. 13. Het bestuur kan bij mandaat op den penningmeester beschikken over f 10 of minder. Geene uitgaven geschieden dan op verantwoorde lijkheid vau den penningmeester tegen kwitantie, llij is rekcnpligtig aan de commissie en doet telken jarc in de vergadering van Januarij aan de ver eeniging mededceling van de door de commissie goedgekeurde rekening en verantwoording van ont vangsten en uitgaven. Art. 14. Op de algemeene vergaderingen heeft ieder tegenwoordig gewoon lidregt van stem. Hij brengt 1 stem uit f 0,25 contribuerende2 stemmen uit f 1 contribuerende en 3 stemmen uit f 2,50 contribuerende. De buitengewone leden hebben eeno adviserende stem. In de vergadering der commissie heeft ieder lid 1 stem. Benoemingen hebben plaats inet volstrekte meer derheid. Aftredenden kunnen herkozen worden. Overige besluiten worden met meerderheid van stemmen genomen. Het voorstel waarover de stem men staken is afgewezen. Art. 15. Geen wettig besluit kan genomen worden in eene algemeene vergadering wanneer meer dan j van het gezamenlijk aantal leden f 0,25 en f 1 contribuerende ontbreekt. De commissie kan geen wettig besluit nemen wanneer meer dan ■J der leden ontbreekt. Art. 16. Ieder is gehoorzaamheid verschuldigd bij de oefeningen aan het gezag door het reglement op die oefeningen vastgesteld. Art. 17. De commissie van toezigt is belast met de redactie en handhaving van een reglement op de militaire oefeningen welk reglement algemeen verkrijgbaar is. Art. 18. Voorstellen tot het veranderen van dit reglement worden behandeld in de zomer-ver- gadering van Julij. Reglement op de exercitiën. Art. 1 De oefeningen in het exerceren hebben

Schager Courant | 1867 | | pagina 1