Weldadige Plaats- en Landgenooten Burgerl. Sland der gemeente Carsingerhorn c. a. BEURSTIJDINGEN. Amsterd. 11 Junij. W. S. 2] pC. 55 Rusland, oude 5pC. 95} 5pC. 1829 97 Oostenrijk, Metaliek, 5pC. 47 Spanje, th. 2} pCt. 34 3pC. binnnl. 33 Portugal, 3pC. 41 BI. Grieken. 5pC13J Mexicanen. 3pC. 16 Londen, Wisselk. zigt f 1 1,88 2 m. 11,77 Parijs, r 56j *56 Hamburg, Wisselk. zigt f35è 84J Bordeaux, 15 dagen 56 55; Metal. Coupons f 22,70. MARKTBERIGTEN. afsluiting lot wering der veeziekte in de laatste 3 weken dan zal men de overtuiging niet ongegrond vinden dat de veeziekte in dit gewest als geweken kan worden beschouwd. Twee advocaten van de Parijssche baliede Heeren Floquet en Gambetta ziju voor den raad van discipline der orde van advocaten aangeklaagd, omdat zij bij het bezoek van den Czaar aan het paleis van justitie vieve Polen hebben geroepen. De raad heeft echter met eene kleine meerder heid beslistdat er geenerlei maatregel tegen die heeren kan genomen worden. In de vorige week zijn 30 Fransche bisschop pen naar Home vertrokken. Dt Fransche Katholieken doen zeer snel schietende geweren naar een bijzon der model vervaardigen. Zij willeu die den Paus tot wapening van zijn gtheele leger aanbieden. G. L. oud 27 jaren, boerendienstmeid wo nende te Deldener Esch onder de gemeente Delden, maakte dezer dagen door zicli in de sloot van den staatsspoorweg te verdrinken een einde aan haar leven. Sedert eenige dagen was zij niet Zoo opgeruimd als gewoonlijk. De reden waarom zij tot deze vreeselijke daad is overgegaan kan uiet gegist worden. Garibaldi heeft als „dictator" van Rome aan alle buitenlandsche gezantenmet uitzondering van den Franschen gezanteen memorandum ge zonden waarin geprotesteerd wórdt tegen al wat in Rome sinds 18 49 gebeurd is. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat eene geit te Herwijnen geworpen heeft zeven jongenkraamvrouw en kinderen zijn allen bezwe ken. Door wijlen den heer A. de Rooy. Hz. te Capelle (Langestraat) overledenzijn onder meer andere legatenvermaakt aan de diaconie-artnen dezer gemeente eenige perceelen land, een kapi taal vertegenwoordigende van p. m. f 25,000 en aan de Hervormde kerk mede aldaar 2 perceelen waardig ruim f 2000. Berigten uit Candia van 21 Mei j) over Athene ontvangen, bevestigen niet alleen het mis lukken van Omer Pacha's togt tegen Sphakia maar voegen daarbijdat de opstandelingen meer en meer stout worden en op 24) Mei een aanvid op eenebij Suda gelegerde afdeeling Turkscli krijgsvolk gedaan hebbenzij hebben echter na eeu langdurig gevecht die positie in de magt der Turken moeten laten. Te Athene vleit men zich met de gedachtedat de opstandelingen al zijn zij buiten staat om het geheele eiland te ver meesterenden strijd althans zoo lang zullen kunnen volhondendat de Europesche diplomatie zich eindelijk gedrongen' zal gevoelenom na drukkelijk tusscheubeide te komen. Bij de stranding van de tBaron Pallandt van Rosendael," kapt. Kramers, op Texel dato 21 April jl. verloor de Heldersche sloeperman Cor- uelis Ditozijn vaartuigje. Hij had zich des morgens in de Noordzee aan boord van de i Pallandt" begeven zou met zijn makkers bij het binnenvallen van dien bodem as sistentie verleeuen maar met het kostbare schip ging ook zijn vaartuigje te loor en daardoor zijn middel van bestaan. De ondergeteekeuden met- zijn lot'bewogen wagen het u eene gave te verzoekeu ten einde het verlies door Dito geledente vergoeden. Zij doen dit met vrijmoedigheid omdat zij van hem kunnen getuigen Cornelis Dito is een mandie reeds op 19jarigen leeftijd zich door het redden van schipbreukelingen zeer gunstig heeft onderscheiden toen hij bij het standen van de Jantina Gezinakapt. Rozena bg Huisduinen, op 10 Jau. 1852 nadat alle pogingen met de reddingboot mislukt waren zwem mende gemeenschap tusschen het strand en het wrak wist tot stand te brengenwaardoor de ge heele eqoipagie werd gered Een held in stormgevaar die sedert dien tijd veel lauweren won door bij verschillende stran dingen tal van menschenlevens te helpen red den Een vaderdie aan zijn talrijk kroost het gouden eermetaal hem door Z. M. den Koning geschon ken kan toonenmaar niet zelden het noodige mist om zijne kinderen te voeden en te klee- den Een Christen, die getoond heeft de moeijelijke les te willen betrachten :ellebt uwe] vijanden lief," daar hij eens een man door wien hij kortjte voren zwaar was gegriefd en beleedigd, uit de haven van het Nievwediep heeft gered Een man eindelijkdie zich door uitmuntend gedrag zeer gunstig onderscheidt. Meer behoeft er zeker niet vermeld te worden om u tot eene gave aan te sporen. Behalve door de ondergeteekeuden zal ze gaarne ontvangen wor den door de uitgeefster dezer courant. Helder1 Junij 1867. L. VERHEY, Gemeente-Secretaris. G. E. BRON Hervormd Predikant. J. S. VAN BUCHEM, Pastoor. J. T ZUR MUHLEN Ridder der orde Franz. Joseph.vice Consul van Oostenrijk. J. GOEDKOOPHritsch vice-Consul. B. R. DE BREUK Lid van den Gemeenteraad. J. C, LEICH Kunstschilder, enz. D. DEKKER, Hoofdonderwijzer. De Nederlaiidsclie Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst heeft onlangs een belangrijk werk De Sterlte Atlas van Nederlandvoltooid en uit gegeven bij den boekhandelaar H. A. Frijlink te Amsterdam. Op twaalf kaarten is voor elke gemeente de sterlte door teekeus aanschouwelijk gemaakt, in verband met de gesteldheid van den grond daarbij geeft een begeleidende tekst (in groot kwarto) voor ie dere gemeente naauwkeurig op de bevolktheid de mate van welvaart, de vruchtbaarheid en de afna me der bevolking door de sterlte op verschillenden leeftijd enz. Het een en ander is over het geheele Rijk dictrictsgewijze geresumeerd, om ter vergelij king in allerlei rigtiug te dienen. Opdat de geneeskundigen niet alleen maar ook da besturen en de beschaafde ingezetenen der ge meenten inzigt zouden kannen krijgen in de om standigheden en middelen waardoor de physieke welvaart en volksgezondheid bepaald en verbeterd wordt is dat werk door de Maatschappij belange loos ondernomen en wensclit zij het thans in veler handen. De handel in aardbeziën is te Breda zoo groot als in- geene jaren het geval is geweest deze daar zoo menigvuldig ^groeijeude aangename vrucht is zoo overvloedigdat men die hoogst waarschijnlijk voor 3 h 4 centeu de Ned. kan zal kunnen koopen. te Parijsmet een bezoek te vereeren. In de Ilar» tenstraat te Amsterdam zijn eenige Israëliten met twee gasfitters aan het vechten geweestmet dat gevolg dat een der joden na'met eene ijzeren gaspijp, een fiksche oorvijg ontvangen te hebben veel bloed heeft verloren de gewonde verkeert echter bniten gevaar. Te Parijs zien thans 866 cou ranten het licht. Prins Napoleon zal in Italië blijven tot nS het vertrek van den Czaar en den koning van Prnissen. De wet op de schutterij is aangeno men met 37 tegen 34 stemmen. Ingeschreven van 4 11 Juug 1367. GEBOREN: Geeue. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 5 Junij. Vrouwtje Iiezelman oud 22 jaren. GEMENGDE BERIGTEN. De gemeenteraad raad van Amsterdam heeft met 23 tegen 11 stemmen verklaard dat het plau der regering, betrekkelijk de plaatsing van het centraal station binnen de hoofdstad des Rijks in strijd is met het wel begrepen belang van Am sterdam wij hopen doch twijfelen dat de raad, in deze, uit onpartijdige, oegen de zaak heeft gadegeslagen er bestaanbij het plaatsen van een spoorwegstation, zoo vele particuliere belan gen toen in den tijd de regering het stations gebouw te Alkmaar wilde plaatsen aan den oever van het groot Noord-Hollaudsch kanaal, met de ge legenheid voor de schepenom zonder overladen, te kunnen lossen niten ladeu in de wagens van den spoortrein heeft de raad dier gemeente, hemel en aarde bewogen nin het station aan de tegenovergestelde zijde der stad op het drooge te krijgenwaar het voor geen schip te genaken is en de regering heeft toegegeven. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft kennis gegeven dat voortaan ook vrouwen zullen toegelaten worden tot het afleggen van het exameD voor hulp-apothekers. Te Zwaag is het huis van een ver- wer totaal afgebrand.Te Helpman bij Groningen is bij gehuwde lieden onder den grond in het schapenhok het lijkje gevonden van een jongkind. De onde Rotterdamsche courant, zal den 17 Juug a. s. bij gelegenheid van den verjaardag van II. H. onze geliefde Koningin publiek wor den verkocht. Te Deventer zijnreeds den 1 dezer maand, nieuwe aardappelen aan de markt geweest. De heer Mr. A. Greebe is benoemd tot secretaris der gemeeente Zaandam. Op de Pinkster paarden markt te Utrechtwaren 841 paarden aan de lijn. Te Buckon in Mekleoburg is een jood de heer Marees in den zeldzamen ouderdom van 116 jaren overleden. Men zegt dat de Paus ook door Napoleon IIIzal worden uitgenoodigd om de tentoonstelling SCHAAKSPEL OPGAAF No. 71. ZWART. D E F Wit speelt en 'geeft in 3 zetten mat. Oplossing van de Schaakspel-opgaaf No 72. Wit. Zwart. 1)8 op D5 F 2 E2+ F4 Dóf "nat- of C6 op D5 F3 E2 onverschillig. D8 op D5 F2 E2f F4 G2f mat. Goede oplossing ontvangen van F. G. J. d, M. te Hellendoorn en J. F. te St. Maarten. Schagen den 6 Junij 186". Aangevoerd 5 Paarden f30 a 100; 181 Scha pen (over houders) f 18 a 24 33 Melk schapen f10 a 16; 1685 Lammeren f5 a 13; 13 Bok ken en GeiteD f 0,50 a 629 magere Yarkeus f 10 a 18; 150 Biggen f4 a 6; Konijnen 10 a 60 ets. Kippen 40 a 60 ets. Eenden 35 a 50 ets. Duiven 10 a 30 ets. Boter 75 ets. per kop

Schager Courant | 1867 | | pagina 3