10 Algemeen Nieuws-, Advertentie- Landbouwblad, BERIGT. Jft. 538. Twaalfde Jaargang. A. 18GS. Hlct hel oog op dc aan staande verkiezing van leden voor de 2e Kamer der Sta- ten-Generaaiberigten wij onzen lezersdat liet volgen de nummer van dit blad in plaats van op IVoensdag avond den Tl dezer, zal wor den uitgegeven op Dlngsdag den 21 bevorens. VERKIEZINGEN, Mr YW van. der Kaai] IVEr. J. L. de Bruin Kops. GEWONE BERIGTEN. GEMENGI)E BEIUGTEN. SCHAGER COURA ABONNEJCENTSPRIJS VOOR DRIB MAANDEN Voor Schagen f 1,00. Franco per post door het geheele Rijk t 1,15. Afzonderlijke Couranten0,10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Abonnementen op dit blad worden door alle Die timmert aan den wegh Verwacht gezegh. (Cats.) prijs der ADVERTENTlëN Van een tot vijf regels0,75. Iedere regel meerder0,15. De 85 cents zegelregt niet mede gerekend. Groote letters naar de ruimte die zij beslaan. Boekhandelaren en Postdirecteuren aangenomen. TJIT3-EEPSTER WED. 3?. J\ O DIDEBICH. BBIEVEN FRANCO Uit een onderstaand berigt blijkt, dat door de vCentrale kiezers-vereeniging* in ons district, in eene op den 13 dezer gehouden vergadering tot kandidaten voor het lidmaatschap der 2e Kamer zijn verkozen de hecren en Naar otize overtuiging had de vereeniging gee- ne betere keuze kunnen doen. Het zijn beide mannen van erkende liberale rigtingen met de vereischte talenten toegerust. Wij noodigen daarom de kiezers ten dringenste uit hunne stemmen op die personen uit te bren gen. Niet dat wij iets willen afdingen op de talenten en het karakter van den heer van Foreest dat zij verreintegendeel hij is een bij uitnemendheid regtschapen man maar iemand die tot de anti revolutionairen behoortdie de dagen van vóór 1795 terug wenscht en die onze belangen niet begrijptanders zou hij in der tijdzich niet zoo krachtdadig hebben verzet, tegen het nemen van de rigting van den Noord-Hollandschen spoorweg ten Oosten van het kanaalhad toch de heer van Foreest, onze vertegenwoordiger, zijnen zin ge kregen wij zouden voor eeuwig van het genot van den spoorweg verstoken zijn gebleven. Schagen, 13 Januarij 1S6S. Heden middag werd alhier gehouden eene ver gadering van kiezers uit het district Alkmaar, daar toe bijeengeroepen namens het bestuur der vrij zinnige kiesvereeniging de Grondwet te Alkmaar. In deze vergaderingwaar 76 leden tegenwoordig waren werd besloten tot het constitueren eencr centrale Kiesvereeniging voor het district Alkmaar en een voorloopig bestuur benoemd bestaaude uit de heeren Mr. P. A. de Lange en P. A. van der Drift te Alkmaar, B. Bakker Bzn. te Helder K. Breebaart te Winkel, L. F. Koelman te Scha gen J. van Eeden Jr. te Ktominenie en J. C. de Leeuw te Anua Paulowna Polder. Aan den eerstgenoemde werd het voorzitter schap, aan deu laatstgenoemde het secretariaat opgedragen. Na deze constitutie der vereeniging werd over gedaan tot het bespreken van verschillende can- didaten, die voor het lidmaatschap der 2e. Kamer in aanmerking konden kooien en werd van ver schillende zijden den wei.sch geuit dat hoe ver dienstelijk ook ia vele opzigten velender tegen woordige leden der Kamer mogten zijuthans geheel nieuwedoor geene antecedenten gebonden personen mogten worden gekozenen werden dns daartoe krachtig aanbevolen de heeren Mr. W. van der Kaaijte Alkmaar en Mr. J. L. de Bruijn KopsHoogleeraar te Delft. Ook de heer oud- minister Olivier werd om verschillende redenen als eeu zeer nuttig lid der Kamer ter sprake gebrast; doch eindelijk na belangrijke en allezius van liefde tot orde en onze grondwettige instellingen getui gende discussien, tot stemming overgegaan, waaruit bleek dat 60 stemmen werdenuitgebragt op den heer Mr. W. van der Kaaij en 49 stemmen op den heer Mr J. L. de Bruijn Kops die alzoo tot candidaten dezer vereeniging werden geproclameerd, de overige stemmen wareu verdeeld tusscheu de heeren van Bosse en Olivier. Nadat was vastgesteld dat van deze keuze bij advertentien onderteekend door het voorloopige bestuur aaD de kiezers van dit district zal worden kennia gegeven werd deze vergaderiug door den voorzitter gesloten. GEMEENTE SCHAGEN. Man. Vr. Tot. Bevolking op 31 Dec. 1866. 1334 1327 2661. Later ingeschreven. Man. Vr. Tot. Geboorten: 57 53 1 10. In de gem. gek. 116 134 250. 173 187 360. Overleden 40 38 73. Uitdegem. vert. 122 116 238. Mnn Vrou« i In 1867 geboren 29 24 Van elders ingekomen48 49 In 1867 overleden: 18 13 Naar elders vertrokken 37 50 77 73 603 605 60 63 Bevolking op 31 December 1867. 553 642 De iudeeling der bevolking was naar de verschil lende gezindheden als volgt Xederlandsch Hervormden 798; Doopsgezinden 29 Chr. Afgescheiden 39 Hoomsch Catholijkea 22 9. Volgens berigten uit Nicolajew aan den Amnr, zijn bij Wladiwoatock buitengewoon rijke goudla gen ontdekt. De commanderende Russische ad miraal heeft zich naar de plaats begeven om een onderzoek te doen en de opgaven juist bevonden daar hij en degenen die hem vergezelden binnen een half uur 5$ pond zniver gond vonden waar onder stukken van verschillende grootte en zeer fijn gehalte. De regering heeft het wassclien nog niet algemeen veroorloofd maar overal militaire posten geplaatst die reeds met Chinezen en andere inboorlingen in bloedige aanraking zijn gekomen. Een zomerverblijf aan den Hilversiunschen straatweg waarin des winters altijd een bewaarder werd achtergelaten was juist dezen winter zonder bewaarder gebleven met het gevoig dat zekers A. B. wonende te llilversnm zich toegang daarin wist te verschaffen en op verschillende tijden de menbelen enz. daaruit wegvoerde. Hit is echter gevat en vervolgens naar de gevangenis overge- bragt. In Algerië sterft men gedurig aan hongers nood welke gepaard gaat met eene bittere konde. In den tijd van drie dagen heeft men rond de stad Mascara alleen een en veertig lijken opgeraapt, die door honger en koude waren bezweken. Volgens opgaaf in het franscbe dagbiad la Ga- zette dn midi wordt door eenen vorigen afge vaardigden van Algerië berekend dat reeds 200,000 Arabieren op dusdanige wijze zijn omgekomen. 162 149 311. Dns vermeerderd met 11 88 49. 1345 1365 2710. Nederlandsche Hervormden 1620, Lntherscben 24, Herstelde Lntherschen 2, Doopsgezinden 142, Remonstranten 9, Christelijke Afgescheidenen 2, R. Catholieke 868, Israëlieten 42. Totaal 2710. GEMEENTE ST. MAARTEN. Man. Vrouw. Bevolking op 31 Dec. 1866. 626 532 Later ingeschreven personen. Z. M. heeft den heer H. R. de Méér op zijn verzoek eervol octslagen als burgemeester der ge meente Schagen. Uit eene bos in de Roorosch Catholijke kerk te Voorschoten, is door middel van inbraak, het zich daarin bevindende geld gestolen. De be kende eénbeenige danser heeft te Sonthampton waar hij voorstellingen gaf, in een aanval van delirium tremensgetracht zich de keel af te snij den zijn toestand is gevaarlijk. De goede verstandhouding tosschen Frankrijk en Rnslacd laat veel te wenschen over toen de beide keizers gepasseerdeo zomer bij elkander warenwas het allee botertje tot op den bodem. De aartsbisschop van Parijs heeft in de kerk „Notre Dame" tot slot eener predicatie ge zegd Ik bid God Frankrijk te zegenen hetzij de vrede behouden blijve, hetzij mogt blijken, dat de oorlog onvermijdelijk is zulke predicatien trek ken natnnrlijk aller aandacht. Garibaldi schijnt zijne aanvallen tegen Rome te willen hervatten. De diligence van Alkmaar op Hoornis op pde hoogte van Schararondevan den dijk gerold;

Schager Courant | 1868 | | pagina 1