Spot met den ouderdom. GEWONE BERIGTEiN. GEMENGDE HERIGTEN. over dc koloniale hervormingspartij te kunnen ver gelijken met die van Basliat tegenover Proudhon. Zon men niet mogen vragen of deze verge lijking wel juist is Zou men niet veeleer de vergelijking tegen den minister mogen omkeeren Zou er in de koloniale kwestie van Bast ia t niet meer dan ééne gelegenheid zijn geweest om zijn scherpzinnig *wat men zieken wat men niet ziet" den minister en zijn partij voor de voeten te werpen. Zou misschien de liefhebberij van Proudhon voor kunstmatige organisatie en zijn afschuw voor den individuelen eigendom hem niet eene zekere mate van sympathie voor ons koloniaal beheer hebben doen opvatten Misschienin elk geval is de vergelijking van den minister wel wat gewaagd. Snekk. Men spot tegenwoordig met Thorbecke. Treurige belooning voor staatkundige verdiensten liet Dagblad gaat voor, welligt was het beter niet te letten op deze schaamteloozc schennis van het heilige, maar toch het wordt wat erg, wan neer wij den ouderdom op zich zelf tot voorwerp van spot zien maken. En dit doet het Dagblad wanneer het van vader Thorbecke spreekt. Zul ke lafheden zijn echter minder onschuldig dan men deukt. Groote mannen worden niet van hun voetstuk geworpen maar langzamerhand be zoedelt de laster huu beeld en elk nieuw smetje weet men kunstig op het beeld te leggen tot dat het zwart is voor het oog des volk. En het volk veroordeelt dan. Dit is im mer zoo gegaan. Aldus is het schavot gebouwd voor 01 denbarn e veld en heeft men den moord mogelijk gemaakt der de Witten. Onze zeden zijn zachter geworden schavotten rigt men niet meer op, maar men lastert nog, men pijnigt nog, men spot ook^ en toont zich in dit opzigt getrouw aan het verleden. Gelukkig dat ook hunnerzijds de staatslieden niet met het verledene gebroken hebben en dat er nog immer mannen gevonden worden, die hun leven wijden aan de ondankbare taak om nuttig te zijn voor hun land. Zeker steunt hen hierin de overtuiging dat de uitspraak van het nageslagt regtvaardig is. Wanneer de partijdriften zijn bedaard en het ge weten des volks ontwaaktwordt elke op waardi ge wijze geleden beleediging een triomf en naar mate de laster aanvankelijk beter geslaagd is, stelt de waarheid bet karakter van den beleedigde later beter in het licht. Veritas. Er is vóór eenige dagen te Londen een man gestorven van wiens rampzalig^leven men zich geen denkbeeld kan vormen en wiens weder waardigheden een ieder ongeloofelijk zullen voor komen. Zijn naam was Holland en bij leed in erge mate aan monomanie tot zelfmoord. Op zekeren dag besloot hij een einde aan zijn leven te maken en wierp zich om overreden te worden, voor een hard rijdend paard hel dier verschrok en sprong op zijdeHollandbleef ongedeerd en werd door de voorbijgangers naar huis gebragt. Kort daarna nam hij vergif in doch eene zoo groote dosis, dat bet zijoe uitwerking miste en hij liet weder uitbraakte. Men dacht toen dat hij van zijne zacht tot zelfmoord wel genezen zoude zija maar weinige dagen later opende hij 'snachts te 12 nren volgens Florian het nur der mis daden zijn venster op de 8de verdieping en sproDg er uithij bleef toen aan een uitstekend ijzer in den muur hangenop zyn hulpgeroep kwamen eenige lieden toesnellen die hem nit zijne benarde positie hielpen. Pas aan dat gevaar ontsnapt, ontstak bij in zijne woning een groot vuur, om zijn huis te doen verbranden en zelf in de vlammen den zoo lang gezochten dood te vinden iu tijds werd de brand ontdekt en de dadelijk aanwezige brandweer deed het verschrik kelijk voornemen van Holland mislnkken. Vervol geus maakte hij een louw vast aan een spijker in de zoldering zijner woning en wilde zich daar aan ophangeu het tonw was versleten en brak zoodat de ongelukkige weder gered was. Alstoen ten einde raailging hij een huwelijk aan met een lief meisje, maar dat een onverdragelijke in borst had al spoedig leefden de echtelingen in onmin en nu ongeveer acht dagen geleden maakte Holland zichbij eene woordenwisseling met zijne vroowzóó driftig, dat een zijner bloedvaten barstte, tengevolge waarvan hij weini- nige oogenblikken later overleed. Te New-York brandde in den nacht van 2 op 3 Maart het mnsenm van Barnnm af. Vol- geos de New-York Tribune zijn er 300,000 cu riositeiten verbrand. Behalve het gevaar des vnurs bestond bij deze brand nog een ander gevaar. Sedert kort toch is aan dit mnseum eene mena gerie verbonden en toeo bet vuur veld won werden de wilde dieren onrustig. Wel bragten de oppassers der menagerie eeuigen in veiligheid maar zij konden niet tijdig genoeg voor allen zorgen. Zoo brak onder anderen een groote tijger uit zijn hok en zocht de vlngt dwars door de samengedrongen menigte in Broadwy. Het dier was echter zoo onthutstdat het met hangende ooren en den staart tusscheu de pooten ziju weg vervolgde zonder iemand leed te doen. Door wa terstraleu uit de brandspaiten werd hij gedwongen om te keeren en een der poütie-agenten die voorzigtigheidshalve achter een ladder had post gevat schoot hem ter neder met een revolver. Midden in den brandte 5 uurtoen ieder dachtdat alle levende wezens dood waren in het mnsenmverscheen de zwarte beer voor een venster van de tweede verdieping. Een ladder werd daaronder geplaatst en een bcerlievende spuitgast ging naar boven en trachtte het dier eene strik over den kop te slaan. Doch de beer verzette zieh daar tegen en bad eenige oogenblik ken later den voordood te wijten aan zijn wan trouwen jegens den spuitgast. Er zijn twee leeuwenvier leeuwinneneen panter, twee hyena's, een ijsbeer, twee zwarte beeren een luipaard twee lynxen vier stekel varkenseen jakhals, vier kangoeroes, twee tij gers een gemsbenevens alle apen en papegai- jen verbrand. De giraffe is gered maar half ver brand. Het schoone circassische meisje de renzin en de dikke dame zijn geredmaar de laatste is door den schrik zeer vermagerd. Barnnm schat zijn verlies op een millioen gnldenterwijl niet meer dan een derde van het mnsenm was verzekerd. Men zal zich her inneren dat zijn vorig mnsenm den 13 Jolij 1865 eene prooi der vlammen is geworden. De heer Charles Dickens heelt in Amerika van voorlezingen te Washington een zuivere ont vangst gehad van 10,000 dollars en van acht lezingen te Philadelphia een zuiver profijt van 19,000 dollars. Onder de verschillende verhalen van zon derlinge zaken die somtijds door reizigers op- gedischt wordenzon men zonder twijfel de omstandigheid gerangschikt hebben dat de Abys- siniërs een biefstuk nit eeo levend rand gesneden hebben en dat* bet beest er niet te minder om was, behalve het gewigt. Verscheidene correspon denten der dagbladen bevestigen dit echteren volgens ooggetuigen geschiedt de operatie door eene snede in de henp van het beest te maken de huid op te blazenhet vleesch er uit snijden en vervolgens de huid weder zaam te voegen en ze met koemest te beleggen. Kort daarna graast het rand weder als te voren den volgenden dag is het zelfs in staat last te dragen. Een heerlijk middel om steeds versch rundvleesch te hebben zonder ooit een rund te slagten. De relikien aaa Keizer Napoleon I toebehoord hebbendestijgen niet in waarde doch dit zal niemand verwonderen als hij hoort welk een on eindige massa van die voorwerpen.de markt overvoerd. Zoo men al die zoogenaamde relikien bij elkander voegde zon men een berg hebben van de hoogte van den Montblanc. Een portefeuilledie aan den grooten Keizer beeft toebehoord, brengt nog. slechts 85 fr. open een zakdoek waarin de man zijn neus gesnoten heeft, maar 38 fr. Is hij nooit in de wasch geweest, maar slechts ge merkt No. 12 h dan is hij met 10 fr. duur betaald. Niettegenstaande de daling der prijzen heeft de boekverkooper van het badensche hof te Karlsruhe in het weekblad van den boekhandel dat te Parijs uitkomt aangekondigddat hij eerstdaags in bet hotel Dronot bij opslag zal laten verkoopen het eindje van de kaars dat bij het bed van Napoleon te Kaiserslauten heeft gebrand, toen bij deze stad doortrok eu zich in Rusland ging vernielen. L.l. Woensdag is een jongman arbeidende aan de opruiming van den ouden dijk bij Tuil door een nederstortend stuk aarde genoegzaam ver pletterd doordien hijbij het ondernitgraven met het doel om zulk eene instorting te doen ontstaanzich te digt onder de massa had bege ven. Terwijl hij daaraan alleen bueig was had den andere arbeiders slechts op eeuigen afstand de instorting waargenomen en ontdekten het on geluk toen zij bij de instorting komendede handen van den ongelukkige onder de aarde zagen uitsteken. Nn snelden verscheidene arbeiders toe, en ruimden de aarde weg. Nog levend haalde men den ongelukkige er onder nit, die onder het uitbraken van veel bloed naar huis vervoerd is op zijn levensbehoud is weinig hoop. L. 1. Donderdag gaf de Redprijkers kamer ede Roos" alhier hare laatste winter-voorstelling Heze werd door een talrijk publiek bijgewoond benevens ook door den anteur van het eerste stuk de ge meenteraad van Wielewaal en verscheidene leden der Heldersche kamer »Olympia". Het tweede stok was getiteld, Oom en Neef of de Verwarring. De mise en scène liet niets te «enschen over jammer maar dat het looneel zich in znlk een slechten toestand bevindt, wij kunnen daarom de heeren leden van het Nut uitt genoeg aansporen de reeds opgemaakte inteekeningslijst niet oninge vuld te laten dewijl zij aan dt-ze kamer ïnenigcn geuoegelijken avond te danken hebben. Bal na. Dit bleek reeds spoedig door de ontij dige opkomst der muziekanten die zeker nit gebrek aan memorie de les van vroeger schenen vergeten te zijn. Het dos door een paar krassen op de viool ge annonceerde bal was echter niet geanimeerd hetgten misschien wel is toeteschrijven aan de veel te wen- schen overlatende bediening. De kastelein bemoeide zich volgens gewoonte niet met het publiek. Zon hij ook meenen dat het publiek de spreuk vergeten is dat men de bakens verzet als het tij verloopt. De locomotief van den trein die den 31 Maart jl. van Harlingen naar Groningen zoo vertrekken is uiteen gesprongen de stoker ]<ehman is ver pletterd de passagiers kwamen met den schrik vrijen op den volgeuden dag is de eerste trein Alkmaar Helder nabij het Station Heer Ha- gowaard een ongeval overkomen dat zeer ernsti ge gevolgen bad konnen hebbenmen had ver geten het wissel te verzetten de trein liep tegen de 'veeladiog, een paar ledige wagons die daar stonden werden gedeeltelijk verbrijzeld en daarme de liep het gelukkig af. Te Horpmaal (Belgie) is Anna Maria Bos- mans, ond 85 jaren, hoisvrouw van den 82jarigen Henri Rolijnsbevallen van drie kinderen. Op Texel hebben de heeren Loman burgemeester; Bok schoolopzienerSikkes predikant en Honig pastoorzich in commissie vereenigd tot het inzamelen van giften ten behoeve van de zwan gere weduwe en vier jonge kinderen van den op 33jarigen leeftijd aan thyphus overleden hoofd onderwijzer H. Gerssen. Voor koeijen met hard voeder gemestis op de tentoonstelling de le. prijs f 50 .toegekend aan J. Waiboer te Barsingerhorn G. Groot <e Scbermeer erlangde den 2e. prijs f 30. Het spoorweg-station te Toulon is afgebrand. Voor

Schager Courant | 1868 | | pagina 2