BEKENDMAKING. GEMENGDE BEUIGTEN. GElEE\TEAFkO\DIGI.\G. 1 Mei 1068. Rigting Amsterdam en Rotterdam. Rigting Helder. Des Zondags. Vertrek van den landmail naar Nederl. Indië. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. Burgerlijke staud der gemeeute St, Maarten. Burgerl. Staud der gemeeute Barsiugerhom e. a. MARKTBERIGTEN. Reenen nog niet geslaagd isdaarin te zoeken j valt. Er zouden er toch onder de tegenwoordige j Ministers zijn die niet wilden opstaau en dan j is het Zeer moeijelijk hunne zetels in te nemen, j Sedert een paar dagen heeft zich te Rotterdam j eene nieuvre industrie geopenbaard die niet alleen gevaarlijk voor de beoeteuaars maar ook schadelijk voor de winkeliers kan worden. Zij is deze wan- neer bestelde winkelgoederen bij kalanten op be- j zien of na koop zijn bezorgd verschijnt een paar i nnr later iemand, die onmens den winkelier of1 met een (valsch) briefje van dezen het bezorgde goed komt terughalen onder te kennengeving dat1 de winkelier zich vergist heeft ot iets dergelijks terwijl alsdan daarna blijkt, dat de winkelier van1 deze laatste daad onbewust is en mei alzoo van het bestelde en bezorgde beroofd is gi-worden. Aan een particulieren brief van Kediri dd. 13 Maart jl. ontleent men het volgende: Zatur- dng avond jl. zaten eenige lieeren in de sociëteit g'zelllig bij elkander kaart te spelen toen een Javaan binnentrad in Adams tenue, met over het] gelaat hangende haren bij wijze van een masker zoodat hij onkenbaar was. Met eene stoutmoe dige onbeschaamdheidwelke iedereen verbaasde streek hij in tegenwoordigheid van civile en mili taire autoriteiten het geld en de fiches op en, aleer men van zijne verbazing was bekomen ver dween de dief, zooals hij gekomen was. Men vraagt zich hier af, waar moet dat heen De dader is nog niet gevonden en zal ook wel niet gevonden worden. Zou liet niet het beste zijn om zelf de taak der politie op te nemenom dat gespuis onschadelijk te maken door het zich aanschail'eu van revolvers oin dergelijke indringers ontzag in te boezemen voor het eigendem van an deren door ze zonder crbaruiiiig ueder te schieten. Eenejonge knappe bruid te Antwerpen zoude gaan trouwen zij had den ganschen nacht allerhande geluksdioomeo gehad eu was bij het eerste kraaijen van den haan reeds ter been op den dag welken zij den gelukkigsten haars levens noemde. De feestdisch was reeds sedert veertien dagen bespro ken hij zou niets te wenschcu overlaten want men had op geen stuiver onder of boven gezien en de genoodigden zouden zich deu lekkeren kost voorzeker goed laten smaken. Het bruidje had het hoofd vol blijde verwachtingen en het hart vol hoop, welke echter allengs verflauwde, toen hel zachtjes aan last begon te worden en de brui degom nog niet kwam opdagen. Moede langer op hem te wachteu reed men eindelijk naar het stadhuis, om te zien of hij daar niet zijn zon maar hoe vlijtig men ook zochthij was nergens te vinden en treurig verliet men het stad huis toen men den ontrouwen kerel van verre in zijn werkpak zag staan. De bruid snelde er met hare getuigen nnar toeom hem rekening van zijn zonderling gedrag te vragen. Hij ant woordde enkel „dat hij zich bedacht had dat hij er voor bedaukte om te trouwen aangezien het brood veel te duur was, eu dat hij maar liever jonkman zou blijven." Dit tooueel had eeu groote hoop volk doeu blijven staan en eindelijk keerde de bedroefde bruid met bare fa milie naar huis. De collecte te Eukhuizen voor de nagela ten betrekkingen der oulangs verongelukte vis- schers gehoudeuheelt nagenoeg 1000 guldens opgebragt. Een vreeselijke gruweldaad i3 dezer dagen te Lontonav (Frankrijk) gepleegd. De echtelingen Romain leefden sedert langen tijd in slechte verstaudhondingde vrouw die zeer jaloersch was verwekte dikwijls door hare ver- wijtingen zeer onaangename huiselijke tooneelen. 1,1. Vrijdag was Romain een weinig laat te hnis gekomen zijne vrouw deed hem hevige verwijtin- gen ten gevolge van welke Rocnain het hnis verliet en in de schaar ging slapen. Onder de plaats gehad hebbende woordenwisse ling had de vrouw gezegd dat zij zich den dood geven zon maar daar zij dit reeds meermalen gezegd had hechtte de man er geen geloof aan. Toen Romain den volgenden morgen vroeg wilde ontbijten voor hij zich naar zijn werk begaf klopte bij op de denr en daar men dezelve niet opende, klom hij door een venster in huis een dikke rook die hem belette iets te onderscheiden kwara hem tc gemoet. Op zijn hulpgeroep kwamen de baren toegesueld welke hem bielpen den braud te blusschen die groote vorderingen maakte, en als- toen kon Romain eerst over de nitgestrektheid zijner ramp oordeelcu. Zijne vrouw eu twee kin deren lagen verkoold op hun bed. Zoo het schijnt had zijue vrouw de bedden in brand gestoken. De heer K. E. Numan heeft voor de commissie nit het provinciaal geregtshof in Noord-Holland met goed gevolg het notaris-examen afgelegd. De gemeenteraad van Utrecht heeft den heer van Hens f 112,000 aangeboden voor de oude gasfabriek aan het Vreeburg, ten einde daar eene korenbenrs te boawen en die heer wil zich daarop nog bedenken. De Lamartine is hard ziekdie beroemde dichter is 76 jaren oud men vreest voor hem. Te Bergen-op Zoom is een reroplagant uit eene der hooge verdiepingen van de kazerne ge sprongen met dat gevolg dat hij spoedig een lgk was. Te Reeuwijk bij Gouda is een gezond kalf met drie pooten te koop. Het onlangs te Parijs verkochte schilderij van Terburg, dat 182,000 francs heeft opgebragt en voorstellende de onderteekening van den vrede te Munster prijkt thans in eene der zalen van den Baron von Rothschild te Weenen. Te Geldersch Veenendaal is een persnon bekeurd wegens het zin gen van het f H'ien Neerland» bloed'' na zons ondergang waardoor hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan het verwekten van nachtelijk buren gerucht. Te Hardenberg is een man wegens de sterke hitte, dood op het land gevallen.Aan de Oude sluis is een schuur afgebrand men vermoedt of liever men wil vermoedeu door het broeijen van lompen. Te Breslau is de nieuw gebouwde 283 voet hooge toren der Michaëlis-kerk ingestort. Tegen hpt laatst dezer mannd worden de nieuwe aardappelen in massa verwacht. De Engelse-hen hebben 450,000 pond sterling bij een gebragtom eene telegraafcoramunicatie over Rusland en Perzie met Indieaan te leggen. Den 13 Mei is «Ie Pans jarig eeweest. Er is sprake van dat Napoleon UI en Keizerin Eu- géuie peter en meter zullen zijn van de jong ge boren Oosteurijksche prinses. Uit deu lJssel bij Deventer is opgevischl hst lijk eeuer moeder met haar kindhet wichtje was aan de moeder vast gebonden. Op den weg tusscben Arnhem en Amersfoort is een burger door een soldaat mis handeld de burger verkeert in gevaarlijken toestand, de soldaat zit in de doos. De boogleeraar van Rees te Utrechtis in de zwemplaats jammerlijk verdronken. - Te Leiden heeft een wachtmeesterwapen smid der huzaren zich door middel van een pistoolschot van het leven heeft beroofd. Hij 1 heeft het pistool tegen den mond gezet zoodat i zijn hoofd is verbrijzeld. De overledeue laat een 1 huisgezin met kinderen na. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeeute SCHAGEX maken hiermede bekeud dat naar aanleiding van art. 184 en volgende van het plaatselijk Politie reglement dezer gemeeute, betreffende de dienst pligtighrid bij de Brandspuiten alhier alle geëmployeerden bij die spuiten den ouderdom van 50 jaren bereikt hebbende en ver langen uithoofde van ligchaamsgebrtken of zwakke gezondheid hnn ontslag te bekomen worden op geroepen om zich tot dat eindevóór of uiterlijk op deu 22 dezervan 's morgens 9 tot 12 ure ter Secretarie der gemeente aan te geven en hnnne herkenningsteekenen terug te brengen zul lende na dien tijd de zich niet aangemeld heb bende personen nog voor een jaar worden gecon tinueerd. Wordende wijders bekend gemaakt dat het pro beren en excerceren met de Brandspuiten zal plaats hebben op Donderdag den 28sten dezer maand des avonds ten zes ure tot welk einde alle manspersonen tnsschen de 17 en 50 jaren oud worden gelastzich op voormeld tijdstip te be vinden vóór het Raadhuis der gemeente op straffe bij bet genoemde reglement bepaald. Schagen den 18 Mei 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester D. TIMMERMAN Weth. L. B. De Secretaris A. J. vam CANTFORT. POSTKANTOOR SCHAGEN. BUSLIGTING. s morg. 6,80 en 10 uur, 's avonds 2,30 en 6,30 uur 's morg. 10 uur, 's avonds 6,30 en 7,30 uur. Arrondissement van het Kantoor. Schagerbrug't Zand St. Maartensbrug des avonds 3,45 en 11,80. Voor de overige plaatsen van het Arrondissement des avonds 11,30. OPENSTELLING van het KANTOOR, des morgens van 9 tot 12 uur, h avonds h 1,30 n 2.30 n n n 5,e 6,80 Voor alles wat de dienst betreft. 's morg. van 9 tot 12 uur, 's avonds 5 tot 6,30 uur Geen afgifte of uitbetaling van postwissels. Over Marseille des vrijdags om de veertien dagen te rekenen van vrijdag den 8 Mei j.1. Over Southampton des vrijdags om de veer tien dagen, te rekenen van vrijdag den 1 Mei j.1. Over Triëst des Woensdags om de veer tien dagen te rekenen van Woensdag den 6 Mei j.1. N.B. De tot dusver bestaande vaste expeditie dagen zijn opgeheven. Ingeschreven van 11 17 Mei 1868. GEBOREN: 12 Mei. Jan zoon van Dirk Bakker en Naatje Biesboer. 13 dito. Jan, zoon van Teunis Harp en Anlje Blauboer, 13 dito. Bernardua zoon van H -rmanna Beekman en Anna Maria Boes. 14 dito. Rozalie, dochter van Jacob Trompetter en Rebecca Lissauer. ONDERTROUWD: 15 Mei. Meindert Ligthart jra. oud 25 jareu wonende te Warinenhuizen en IJda Schouten, jd. oud 23 jaren' wonende te Schagen. GEHUWD 16 Mti. Aldert Ploeger jna. oud 30 jaren met Siberta Gieling jd. oud 25 jaren beiden te Schagen. OVERLEDEN 11 Mei. Jan Hofland, oud 10 we ken. 13 dito. Jan Bakker, oud 4 maanden. 16 dito. Leven), aangeg. kind van Dirk Brouwer en Grietje Deutekom. 16 dito. Elisabeth Kuiper, oud ruim een jnar. Ingeschreven van 11 18 Mei 1868. •GEBOREN: 13 Mei. Dirkje, dochter van Dirk Berkhout en Dieuwertje Dekker. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN: 17 Mei. Jantje Bruin, oud 6 maan den. Ingeschreven vaq 12 19 Mei 1868. GEENE. Schagen, den 14 Mei 186§. Aangevoerd 6 Ossen f70 a 90; 4 Stieren f 60 a 100! 56 magere gelde Koetjen f 100 a 140 98 Kalfkoeijen f100 a 175 80 kaarzen f80 a 150 Graskalveren f30 a 60 26 nucht. dito f 2,50 a 6 923 magere Schapen f8 a 22 990 Lammeren f5 a 1028 magete karkens f 12 a 26 136 Biggen f5 a 7,50; 12 Bokken en Geiten f 0,50 a 5 Konijnen 10 a 60 ets. Kip pen 60 a 90 ets. Eenden 55 a 75 ets. Duiven 10 a 25 ets. Boter 70 a 72$ ets. per kop of f 0,93$ a 0,96$ per N. Kaas f20 a 40 ets. per N, Kip-Eijeren f2, Eend dito f2,75 per 100.

Schager Courant | 1868 | | pagina 2