GEMENGDE BERIGTEiY POSTKANTOOR SCHAGEN. Scherpschullerscorps le Schageu. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. Burgerlijke stand der gemeente St, Maarten. Bnrgerl. Stand der gemeente Barsingerhom e. a. Ten einde te voortomen, dat de room piet door de aarde verontreinigd worde, doet men meestal om dezen zak eeu tweedes. Deze wijze van boterbe- r idiug bespaart nataarlijk veel arbeid, maar faalt daarenboven cimmeT; de boterafscheiding heeft veel meer volkomen plaat», dan bjj bet gewoue karnen. Men geeft daarbij de verzekering, dat de kwaliteit der aldus verkregen boter voortreffelijk is." Als een treurig bewijs, boe noodlottig bet is èn voor ouders èn voor kinderen, wanneer deze laatsten tegen hnnne wil en aanleg een beroep moeten kiezen, door vader of moeder voor hen be schikt, kan het volgende treurige voorval strekken: Nabij Tilbnrg woont een welbemiddeld landbouwer, v. R. genaamd, die drie zonen had. Een dezer wilde gaarne het fabriekwezen leeren. Dikwijls smeekte hij zijne onders daarom; maar vrachteloos. De vader verkoos, dat zijn zoon landbonwer zon worden en de zoon moest zich dit tegen wil en dank laten welgevallen. Na na verleden week nog maals dringend, maar te vergeefs, bij sijiie ouders te hebben aangehouden, om toch zijne keuze in te willigen, ging hij verleden Vrijdag, 's morgens, van huis en 's avonds vonden eenige houthakkers zijn lijk, hangende in eenen hoogen boom. De on- gelukkige negentienjarige zoon had op eene hui veringwekkende wijze een einde aan sijs leven gemaakt. Men schrijft uit Harlingen Wij hebben tegenwoordig nog al het geoot van rondtrekkende duitsche muziekanten te booren. Een troepje dezer nomaden bezocht oos voor een paar dagen weder en terwijl een hnnner bezig was met de gebruike- lijke collectie tot slot, valt zijn oog op een lijst van getrokken prijzen in de Nederlandsche staats loterij. Op zijn vraag wat die cjjfers beteekenen, kreeg hij een voldoend antwoord; doch zijn briefje ter confrontatie aanbiedende, werd hij verwezen naar het kantoor van den collecteur, den heer P. Postuma, aangezien daar te vernemen was, hoe het stond met loten, hniten de gemeente gekocht. Onze muziekant wacht totdat men op de hoogte van genoemd kantoor gekomen is, en gaat al collectee- rende, informeren naar den stand van zijn nommer. Tot zijn voldoening bleek het, dat daarop f 25,000 gevallen was zoodat hij voor zijn f 1050 of daaromtrent kon bekomen. Hans verruilde maar zonder dralen zijn briefje voor geld; van papier wilde hij niets weten, baares geld; moest het zijn. En zoo met vollen buidel het kantoor uitgaand# voegt hij zich dadelijk weer bij fijne kameraden en valt met de overige weer in; «Wir jonger musiek anten." Uiltlag der verkiezing te Alkmaar. (Aftredend lid de heer Jbr. Mr. C. van Foreest). Opgekomen 2333 keizers. Uitgebragt 1212 stemmen op de heer luitenant-generaal W. J. Knoop; 1106 op den heer van Foreest. Gekozen; de luitenant- generaal W. J. KNOOP. paar dagen doorgebr agteens rond gekeken en vind ik niets dan maar ergens anders heen. Hij gaat natuurlijk met den trein. Wie reist te genwoordig nog per schuit of diligence? Zonder iets bijzonders te ontmoeten of te ondervinden komt hij te A. Onderweg heeft hij bij zieh zeiven be dacht dat het misschien wel wat onbeleefd, wat plattelanJsch zou zijn, zoo maar bij zijn vriend te komen en te zeggenAmicedaar ben ik, ik kom bij u logeren. Neen, ik zoek een goed logement, ik heb geld geuoeg en dan beweeg ik mij vrijer. Ik ga van Klem een paar malen een visite maken vraag hem naar sommige familie'a met huwbare dochters en alles zal wel goed gaan. Hij vraagt aan een zijner medereizigers naar een goed, fatsoenlijk logement. Deze verwijst hem naar «de Slimme Vos" en van der Steen begeeft er zich heen. De waard bezorgt hem eene fraaije kamer, doet zijn koffer boven brengen en onze reiziger installeert zich alsof hij 't huis was. Hij bestelt een fiksch ontbijt en houdt zich aoo goed, dat de herbergier spoedig begrijpt, een gast gekregen te hebben voor wien hij alle respect moet hebben. Tegen den middag begeeft hij zich naar zijn vriend van Klem, die niet weinig verwonderd en verheugd is ziju ouden vriend eens weer te ont moeten. Hij noodigt hem nit binnen te komen; weldra zijn beiden in een druk gesprek over het verledene. an der Steen vooral, hweft bet druk den vriend zijoer jeugd te vertellen van zijn ge lukkigen handel, van zijn verkochten winkel, enz. Doch plotseling schijnt onze held uitgepraatop de vragen van zijn vriend begint hij met een kort ja! en neen! te antwoorden. En geen wonder! de dochter des huizes is binnengekomen om de heeren een bittertje voor te zetten en de trouwlustige is opgetogen. Hij boort of ziet Diets dan dat meisje. Verrukkelijk schoone maagd, dacht hij bij zich zeiven, gij pastet op een trooaj maar ik wil u alle genoegens verschaffen, welke een eenvoudig rente- Ifet oude kwaasd, dat verlofgangers wanneer lij tot inspectie te zamen komen, een ruim gebruik van sterke dranken maken, heeft in het ntbnrige Nieuwe Niedorp een groot ongeval teweeg gebragt Twee jongelieden keerden van Winkel hniswaarts en vertoefden nog eenige tijd in een herberg. Zij werden, zoo men verhaalt, eerst schertsende, later ernstig, handgemeen, waarbij de een den ander met een voor de hand liggenden paal een zoo harden slag op het hoold toegebragt, dat hij dadelijk be wusteloos nederviel en eenige aren later is overleden, Z. M. heeft benoemdtot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Winkel, den heet A. Sloos, candidaat— uotaris te Wieringen. Te Parijs hebben den 10 en 11 dezer, ernstige ongeregeldheden plaats gehad; met het opwerpen van barricades is een begin gemaakt, doch de mi litaire magt en de policie hebben den voortgang.' nog bij tijds gestuit, den 10 werden 2000 en den 11e 3000 personen gearresteerd. Den 12 zijn de keizer en de keizerin in een open rijtoig, zonder militair gevolg, door de stad gereden, en heeft men geroepen „leve de keizer, leve de keizerin." Te 's Hertogenboseh is een soldaat verdronken. De koningin der Nederlanden heeft met de grootste belangstelling in het Bois de Boulogne een wedren bijgewoond nu het blijkt dat H. M. in dergelijke volksvermakelijkheden vermaak schept, verwachten wij dat Hoogstdezelve de aanstaaude Schager hard draverij met een bezoek zal vereeren. In Doitsch- land is sprake van eene belasting op petroleum en gas. De 90jarige oud-hoogleeraar van Hengel, te Leiden, heeft zich de trappen van het stadhuis laten opdragen, ten einde bij gelegenheid van de jongste verkiezing van een lid voor de Staten-Ge- neraal, zijne stem uit te brengen dat mag be langstelling lieeten De onderkoning van Egjpte wordt in den Haag verwacht. RIGTING AMSTERDAM en ROTTERDAM. 7.2 en 10.83 's morg. 3.3 en 7.7 's avonds. RIGTING HELDER. 10.33 's morg., 5.46 en 10.35 's avonds. ARRONDISSEMENT. N. NIEDORP, OUDE NTED. en WINKEL. 7.2 'b morg. en 7.7 *s avonds. SCHAGERBRUG en 't ZAND. 5 's morg. en 8.30 's avonds. St. MAARTENSBRUG en St. MAARTEN. 5 's morg. en 3.30 's avonds. nier zich kan scheppen. Gij zijt het ideaal mijner droomen! Niemand dan gij zulten moet de mijne worden. De gastheer begrijpt evenwel niets vaa die plotselinge afgetrokkenheid, hij stoot hem ein delijk eens aan en vraagt hem, of hij er genoegen in neemt, morgen de partij bij te wonen, welke in zijn huis gegeven zal worden. Van der Steen, die bijna spijt gevoelt, dat hij een logement heeft gezocht en niet liever familiaar bij vaa Klem zijn intrek beeft genomen, haast zich de invitatie aan te nemen, en kort daarna neemt hij afscheid tot morgen. Hij wandelt ia den loop van den dag de stad eens door, doeh wijl hij zich niet kan vermaken, keert hij reeds vroeg in den avond naar zijn logement terug en gaat met de kippen te bed. Hij slaapt onrustig en wordt tegen middernacht wakker. Vergeefs doet hij alle moeite om den slaap weer te vatten. Heerlijk schijnt de maan op zijne kamer en hy besluit eindelijk op te staan en oen» een luchtje te gaan scheppen. Het weer is prachtig, de straten zijn eenzaam, dacht hij, dus veel werk behoef ik van mijn toilet niet te maken. Kom ik straks weer binnen, dan wil ik nog eens proberen in te sluimeren, ik zal dus maar alleen een paar kouzen en een chambrecloak aan doen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Hij loopt stil naar be neden, opent even zachtjes de deur en is weldra buiten. Onwillekeurig rigt hij zijne schreden naar het huis «an van Klem. In opgetogen bewonde ring blijft hij er voor staan. Hier woont zij, die mij zoo dierbaar geworden is, die engel vol schoon heid en bevalligheid, doch niet lang zullen deze muren u beschutten, mijn schat. Spoedig komt eeu zeker iemand u vragen hem te volgen, om een koninginne leven te lijden, om geliefd, vereerd bemind te worden, omPlotseling staakt de nachtelijke wandelaar zijn alleenspraak. Het geblaf eens honds maakt aan zijne geestvervoering een einde en boezemt hem vrees in, Hij zet het op een BARSINGBRHORN. 7.45 's morg en 7.30 's avonds. WIERINGERWAARD en OUDESLUIS 5 's morgens. BUSLIGTINGEN. 5 en 10 's morg., 2.30 en 6.30 's avonds. OPENSTELLING VAN I1ET KANTOOR. 's morgens 's avonds 8 tot 12 ure. 2 tot 2.30 ure. 5 v 6.30 g Geldart. en aanget. brieven niet na 6 ure avonds. Dea Zondags worden GEEN postwissels afge geven of uitbetaald, en is het kantoor van 2 tot 2.80 NIBT geopend. Schietoefening van 13 Jnnij 1869. Op 150 pas is geschoten door den heer vice—presi dent Heiligers, luit. Roggeveen, sergt. Roggeveen, de schutters G. Kos en Goudsblom, 44 patronen werden verschoten, waarvan 15 treffers. De heer Heiligers sehoot in de roos. Op 100 pas zijn door 18 schutters 167 patro nen verschoten, waarvan 75 treffers. De vaandel drager schoot in de roos, de tamboer Krans maakte in 10 schoten, 10 treffers en 15 punten, de vaan deldrager in 10 schoten, 8 treffers en 13 punten en de fourier D. Roggeveen Cz. in 10 schoten, 9 treffers en 13 punten. Ingrschreven van 6 Mei 12 Mei 1869. GEBOREN: 8 Junij Jan Albertus zoon van Hendrik Simon de Kooij en lmmetje Raven. OVERLEDEN; 2 Junij (te Lekkerkerk) Carlina Maria Paetzhold oud 2 jaren, dochter van Carl Cornelius Paetzhold en Louisa Martijn. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. Niet ontvangen. gju Ingeschreven van 815 Junij 1869. GEBOREN: 11 Junij Simon, zoon van Dirk Spasus en van Cornelia Vis. ONDERTROUD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: Geene. loopen, angstig achter zich ziende of het gure dier, dat hem zoo op eenmaal tot de werkelijkheid te rugbrengt, bem uiet volgt. Jammer dat de man van achter geen oogen had. Hij had anders ook voor zioh uil kunnen zien eu zou den naehtwacfit niet omver geloopen hebben. Deze trouwe waker, meenende dat hij met een dief of inbre ker te doen had, greep heia echter bij zijn been en hield hem staande. Verontwaardigd dat bij zoo onzswiht op den grond was gesmeten, en ineeaeude dat dit met voordacht was geschied, maakte de nachtwacht weinig kromme sprongen mat ouzen held eu beet hem slechts toevolg mij Och. mijnheerriep van der Steen, ik heb uwé waarlijk uiat zien staan, ik had haast, vergeef mij, heb ik u ook pijn veroorzaakt Met al die malle praatjes heb ik niets te maken verstaat ge? Gij gaat met mij mee en als het blijkt dat gij onschuldig zijt, dan kunt gij morgen vroeg weer vertrekken. Ja, maar ik kan toch zoo niet meê gaan, waagde de ongeluksvogel nog in het midden te brengen, laat ik mij dan toch eventjes wat aankleeden, ik ben gelogeerd in de «Slimme Vos." Ja wel! soort zoeksoort, een slimme vos logeert in den slimmen vos, maar Jan de nachtwacht is ook slim, mannetje. Gij zijt ongekleed uitgegaan, welnu ga dan ook ongekleed met mij verder, en wat spoedig ook, verstaat gij ik heb meer te doen dan hier tot morgen ochtend met u te staan redeneren, voorwaarts I Van der Steen begreep dat er niets aan te doen was en stapte das naast den nachtwacht voort, die hem tot den volgenden morgen logies bezorgde in het wakers hnisje. Gelukkig was hij de eenige «gast" en berustende 1 in zijn lot lag hij zijn hoofd op de planken neer en sliep weldra nu (Wordt verwgi)

Schager Courant | 1869 | | pagina 3