De koningin der bende. scharwoude, aangevoerd door hunnen verdienstelijken komman/tont. Spoedig was daar op het terrein alias gereed gemaakt en aan^ebragt wat dienen kou om een feestflijken tint aan dpn wedsli^jJ te gevon. Ten 9 ure befon de wedsfrijd voor do gewone en buitengewone leden op 100 pas afetand. Onge v»«r ton half elf ure weid deae wedstrijd geschorst, ten einde de aankomst aftewachten van den trein welke uit (Je Helder de leden van het Artillerie vrijkorps zoude medebrengen. De vereeniging vWestfriesland* met haar luisterrijk vaandel, ont ving de vertegenwoordigers der Hcldersche Zuster vereniging aan het station en geleidde ze naar het schietterrein. Daar werden zij ontvangen door den geëerden voorzitter van //Westfriesland* die hen eene kernachtige rede, de oorzaak ontwikkelde der uitnoodiging tot de Heldersche vereeniging gerigt en de wensch uitsprak dat de band, die ailever- eenigingen reeds bond thans sterker zou worden aangehaald, tusschen de beide tegenwoordige korp sen. De majoor-kommandant van het Artillerie Vrijkorps, Mr. D. P. H. Aberson beantwoordde dezen wensen door de verklaring dat de afsland tusschen Helder en Schagen, die reeds door den spoorweg zooveel verminderd was, nog meer zou woi den ver kort door het vriendschappelijk zamen zijn der beide vereenigingen. Daarna begon de kampstrijd der leden van het Artillerie Vrijkorps op 100 pas afstand, waaraan door tien hunner werd deelgenomen en na afloop daarvan werd de strijd tusschen de leden van //Westfriesland op 100 en 200 pas voortgezet en voltooid. De uitslag was als volgt: Wedstrijd A. Het maximum der te behalen punten was 25. Prijs aangeboden aan het Artillerie Vrijkorps te Helder door de Schagervereeniging Westfriesland// zijnde een kristallen sigarenstel, behaald door den heer Beenhouwer, met 13 ponten en 5 treffers. Wedstrijd BI voer de werkende leden van «West friesland// op 100 pas. Ie prijs, een geelhouten scheerdoos, geschonken door Z. M den koning, behaald door D. Rogge veen Cz„ met 15 punten in 5 treffers. 2e prijs, een hangklok, aangeboden door het eerebestuurslid E. Hoekstra, behaald door J. Rog geveen Cz., met 12 punten in 4. treffers. 3e prijs, een sigarenstel met zilver gemonteerd, aangeboden door hh. buiteng. leden, behaald door N. Schellidgs, met 12 punten in 3 trtffers. 4e prijs, een uieuw-zilveren olie- eu azijnstel, aangeboden door den heer A. Knikker, behaald door W. Korver, met 11 punter, in 5 treffers. 5e prijs, twee kristallen kaasstolpen, aangeboden door den secretaris, behaald door W. Mcurs met 10 punten in 5 treffers. 6c pi ijs, een met zilver gemonteerde sigarenko ker, behaald door Jb. Goudsbloem, met 7 punten in 4 treffers. Wedstrijd B2, voor denzelfden op 200 pas. le prijs, een zilveren ovliuder-horologie met zilveren ketting, geschonken door het gemeeuiebe- stunr van Scltfge», behaald door J. Roggeveen Gi. Het 8 pUntëö in 4 treffers. 2e* prijv t#ee aieuw-zilveren boteiwlootjH, ge- schonKi»'* doof eenige jonge dames, behmld door N. Schelling?, met 8 punten in 3 treffers. 3e prijs, portemonnaie met zilver gemonteerd, aangeboden door mevronw N.N0 behaald door D. Roggeveen Cz., met 7 punten in 5 treffers. 4e prijs, een veldflesch, aangeboden door den kapitein.kommandant, behaald door W. Korver, met 6 punten in 3 treffers. 5e prijs, 2 platen in kleurendruk, aangeboden door den heer H. R. de Meör, behaald door Jb. Goudsbloem, mei 4 punten en 4 treffers. 6e prijs, een met zilver gemonteerde sigaenko- ker, aangeboden door den heer J. Mul, behaald door J. Zwart, met 4 punten en 4 treffers. De rozenprijs, bestaande in een met zilver ge monteerde sigarenkoker, werd gewonnen door den heer N. Schelling#, doch niet dan na daarom ge kampt te hebben mot 3 mededingers, door het schieten van een witte roos trad hij zegevierend uit het strijdperk. Wedstrijd C, voor de buitengewone leden van Westfriesland,/» op 10) pas. le prijs, een bronzen inktkoker, aangeboden door den kapilein-kommandant, behaald door den heer Jan Keet, met 16 punten. 2e prijs, een kristallen bierglas op zilveren voet stuk, aangeboden door h.h. werkende leden, be haald door W. de Pater, met 6 punten, na ge kampt te hebben met de h.h. H. C. Sloos eir W. Roggeveen, die mede ieder 9 punten geschoten hadden Met genoegen werd op het terrein de tegen woordigheid opgemerkt der h.h. voorzitter en kom mandant der Langedijker vereeniging. De tijd was reeds zoo ver gevorderd dat men terstond zich naar het station moest begeven, üp het stationsterrein werden de geweeren en hoofdeksels der overwinnaren in den strijd door eenige jonge dames met groen en bloemen versierd, hetgeen echter niet strekte tot verfraaijing van de tuin van den vricndelijken Heer stationschef. Den avonds ten 8 ure werden de prijzen aan de overwinnaars uitgereikt in hel lokaal van den heer A. Knikker, door den heer Voorzitter van Dörn- berg Heiden d'e zich op de ineest verdienstelijke wijze van die zeer moegelijke taak kweet. Do heer J. Denijs Jz. was de tolk der werkende leden om hun nen dank te betuigen aan het bestuur voor de moeite die zij zich voor dezen wedstrijd getroost hadden, waarna de kapitein-koinmandant tot zijn korps een treffende toespraak hield, terwijl ten slotte de voor zitter een woord van dank rigile tot hen die door hunne tegenwoordigheid de feestelijkheid hadden Ik heb gehoord dat er 30,000 daalders te ha len zijn. De baron heeft het klooster gekocht van de regering. Morgen moet de overdragt geschieden en moet hij betalen. Zoo luidt het konlract dat de baron gisteren uit de stad heeft gehaald. Hij zal ziju portefeuille wel goed geborgen heb ben in een van de talrijke kamers. Daar Levi ook wel den weg in zal weten te vinden. Hij zal het tock achter slot en grendel hebben. Och kom, in geen half jaar is hier in deze streek een diefstal gepleegd, zoodat de menschen gerust zijn geworden. Gij hebt gelijk, maar in dat half jaar hebben wij ook niet veel uitgevoerd omdat Lea niet mede wilde doen. Met haar durft Isaak Loser alles wagen, zonder haar niets. Zij zal er dan ook nu weder bij zijn, onze goede sehoone koningin. Dat heb ik ook vernomen, maar gij verspreekt u, onze koningin is zij niet meer, zij beeft slechts ooren en oogen voor dien melkmuil. Dat zal wel anders worden, als de wittebroods weken over zijn. Stil, wat was dat Daar komt iemand, langs den bergweg. "Wat kan dat zijn Ik hoor niets meer. Het waren toch duidelijk voetstappen. Laat ons ze nagaan. Een onzer moet hier blijven. Dan ga ik alleen. Ik moet weten wat het was, want ik houd niet van gluipers, die eerst nader komen en dan weer weg willen sluipen. uitgeluisterd. De man met zijn hooge laarzen trok zijn mes. Steek uw mes weg Sclilom, zeide de andere. Wilt gij den wandelaar volgen, om te weten wie het was, mij goedmaar gij moet u door nie- tnaud laten zien voor dat Levi en Isaak hier zijn. Schlorn borg zijn mes weder in de laars en sloop den bergweg op. De andere bleef op den boom stam zitten luisteren. Het bleef een poos stil, toen klonken voetstappen op den weg langs het bosch. Aha! zeide de dief, daar kooien de anderen. Voor alle zekerheid stond hij echter op en ver- school zich achter een boom. Drie inannen kwa men nader. Een hunner liep zwaaijende en I sprak in zich zeivennu eens zacht dan wat luider. Hondsvottendomme joden, waarom zou men niet drinken. Wilt gij zwijgen, Slachter? "Waarom zou ik zwijgen Hebt gij alleen een tong gekregen om te zwetsen en te sclireijen Isaak Loser zal u naar den duivel ja^en. Dan jaag ik hem naar den henker. Leib kwam nu van achter zijnen boom. Heeft lyj weder te veel gedronken M atriep de beschonkene, oind.it gij joden slechts uijen met knoflook gebruikt, zou een eerlijk man I geen glaasje wijn mogen gebruiken. Leib werd boos, Slucher riep hij, gij ziet dit wij met ons driën zijn En wat zon dat Dat wij u zullen binden, als gij niet in een oogenblik stil zijt en dat wij u het mes door de keel jagen als gij tegenweer wilt bieden. De dronk ïard was sterk, maar toch begreep hij dat hij niet tegen drie bestand zou zijn, vooral Een zeer geanimeerd bal bekroonde de feetvie ring eu eerst in den morgen van den 4den ver- lieten de laatje fcestgenooten de feeszaal. - - De Heer T. Groot Jb/;. burgemeester vat MMw(H l hdrft hl de vori^1» week aan viter zijnei osR-fgesclWrifii mfct ftitnrte vrmiwert, in gttrottol. len dag verschaft, door hen geheel voor zijne reke. ning, in de gelegenheid te steHen de tentoonstel, ling in 't paleis voor volksvlijt te Amsterdam te bezoekeD. Het probleem der lncht-scheepvaart is opge- lost! Zoo vinden wij vermeld staan in» San-Fnncisco New-I,etter": Binnen een jaar zal de gewone reis naar New-York, Europa en China zijn per lucht- wagen. De proeven met den model-stoomwagen te Shell Moondpark zijn geheel naar wensch afge- loopen en hebbeu iedere verwachting overtroffen. De kracht van den propeller was grooter. Wij mogen nu verwachten, dat de geoctroijeerde lacht- stoomvaartmaatschappij van Californië spoedig alle spoorwegen, stoomschepen en telegraphen zal heb ben overbodig gemaakt. In vier weken zal de eerste luchtstoomwagen, ingerigt voor zes personen, met eene snelheid van minstens 30 mijlen (Engelsche) over de Siërra Nevada naar Ne<v-York en andere voorname plaatsen wegvliegen. Het ik' jammer, dat het alweer een Amerikaansch berigtia! In de Opinion Nationale leest inen de vol gende historische anecdote. Op eene soirée bij koningin Victoria van Engeland begon plotseling de lamp te stooraen. De koningin stond op en draaide de pit neer. Eene algetneene onsteltenis onder de aanwezigen. Eene der hofdames kon zich niet wêerhouden, uit te .roepen: Hoe Uwe Majesteit beeft zich verwaardigd Zij zelve IMaar mijn hemel! antwoordde de koningin, vindt gij dit zoo vreemd? zoo ik geroepen had: De lamp stoomt! zou eene van mijn eeredames tot den kaujerheer hebben geze.'dMaar zie dau toch mijnheer de lanp stoomt. De kamerheer zon zich daarop tot den eersten kamerdienaar gewend hebben Mijnheer de lamp van den koningin stoomtDe eerste kamerdienaar zou vervolgens een knecht geroepen hebben, maar de lamp zou op 't oogenblik nog stoomem, Ziedaar de reden waarom ik 't zelve heb gedaan. Van geachte zijde wordt uit 's Bosch het volgende gemeld: Sedert een paar dagen hebben de heereu van der V'lugt en van Vliet, aannemers van den spoorwoglijn Hedels, Bosch het werk doen staken, en zijo voortvlugtigEen der borgan de heer Mr. Mulder, lid der Gedeputeerda Staten van Noord Brabant, schijnt verder de rol van aannemer te zullen vervullen. Onder zijne leiding althans worden de werken voortgezet. Te Constantinopel zal eerstdaags eene courant voor vrouwen het licht zien, geschreven in liet Turksche en getiteld tTerah" (vooruitgang). Wan neer men bedenkt hoe stiefmoederlijk, tot dusverre de Turksche vrouw behandeld is "geworden, hoe zeer ze nog veroordeeld is om ver gehouden te wor den van elke beschaving, dan zal men begrijpen niet in zulk een toestand als bij verkeerde. Is de gebeele bende nog niet bij elkander. Wij wachten op de andercu. Dau ga ik wat slapen. Hij strekte zich in het natte gras uit en sliep spoedig in. Hebt gij al narigt van de anderen, Leib? Schlom was bij mij, de anderen zullen nakomen. Waar is Schlom? Wij hoorden iets en toen is hij er op uitgegaan ora te zien wie het was. Wacht daar komt hij te rug. Wat was het Schlom Ik weet het niet zeide hij met een beaenke lijk gez'-g'. Hoe Schlom gij weet het met en zijt gij niet bang. In de duisternis zag ik niets, maar ik hooide voor inij loopen. Er waren er twee, Zij gingen te rug den berg af. Dikwijls bleven zij staan en praat ten zacht. Het was een man en eene vrouw. De vrouwenstem was klagend, menigmaal schreide zij en dan troostte de mau haar. Ik wilde nader tre den, toen hoorde ik een zware zucht die mij door het hart sneed en keerde terug. Gij hebt gelijk Schlom, eene vrouw die weent eu een man die troost zijn niet gevaarlijk. En daar komen ook de anderen, maar te voet, den wagen schijnen zij in den steek gelaten te hebben. M at zou er gebeurd zijn Vijf personen kwamen nader. Het waren Isaak Levi, Jacob Koppelman, de blaauwe en Lodewijk. aar zou Lea met haar lieveling zijn, zeideLeib. Zij waren toch bij hen. Leib daar valt mij iets in zei Schlom. Wat dan Stil 1 daar komen zij, de oude hoort ons i Isaak Loser trad ongeduldig nader.

Schager Courant | 1869 | | pagina 2