Hakhout. KLEEDING-STIKKEN. Bewaarschool. MAGAZIJN vennootschap Groot asortiinent in alle Heeren winterjassen Paletos en Kinderen Constunis. Damesmantels, pale tos, in alle mogelijke modellen, maten en prijzen bestaande in een voorraad van 500 stuks, Sn. Keet. Dz. C0C0SZEEP. G. Govers. de Boer. E. Hazeu. de Koning. 4588 N. Stammes. Timmerman. H. Meurs. de Pater. A. van Lon. Muutjewerff. 170 a 180 PARKEN, VETMAN en DIRK VRIESMAN, 4536 FRANZ STOLLWERCK ZO^E^i te Keulen aan de Rijn 4527 van gemaakte t© Sch-agen. Mooije en nieuwe sorteering in Turf- en Kolenbakken. Groote en kleine turfmanden. Overschoenen en vilten Pantoffels, Omberdoozen en Speelkaarten. Domino- en Schaakspelen. Dam- en Schaakborden. Mica Lampenkappen en Schoorsteenen. Klastic Tochtband, 45 ct. per JNed el. Lampen 1,50, 1,75 en 2 gulden. Porceleinen dito 4, 5 en 6 gulden. Ordinaire en fijne Ballons. Alle soorten Larnpenglazen. Bronner's gazbranders, 4526 Köthe's lampen, glazen, -enz. Waterstoven. Lucilers zonder gevaar enz. De Bazar. Aromatisch Mondwater, tot behoud en zui vering der tanden is een beproefd middel tegen kies pijn scheurbuik en smartelijk tandvleesch de flesch a 90 ets. (4532) Dr. Romershausens Oogwatertot behoud, versterking en herstel van het gezigtin groote fla cons a f 1 en in kleineJ kilo) a 30 ets. Idiatonzeker middel tegen kiespijn. HaarbalsemEau de Cologne philoco- Wormpatronen tot verdrijving der wormen bij kinderen en volwassenen a stuks 6 ets. Staal wijn wordt met het beste gevolg gebruikt tegen bleekzucht gebrek aan eetlust geeuwhonger, zenuwachtige hoofdpijn en vooral bij beginuende long tering. De flesch f 1. Universeel-Zuiverings-Zout voor alle lijders aan maagpijn maagkramp braaklust slechte spijs vertering enz. per poud a 60 ets., in de depots te Schagen» W. A. Hazen; Medemblik J. Droat Alkmaar, H. J. Ansingh Nieuwediep W. V. Bruinvis Kakhuizen. C. Zwart, Schagerbrug A. Ellen De ondergeteekenden bestuurderessen van de bewaarschool, herinneren en verzoeken zeer vrien delijk en tevens dringend de jonge dames van deze plaats en omstreken, hunne PRIJSJES voor de aanstaande verloting, voor 10 December in te zenden; bet geringste zal zelfs met liefde worden aangenomen. Ouderen uit welken stand, worden tevens ver zocht deze zeer nuttige inrigting voor onze lieve kleine harten met milde prijsjes te gedenken. Schagen 80 November 1869. Verkooping op Dingsdag 14 December 1869, 's morgens ten 10 ure, van 4537 staande op de struik, in het Bosch vGraaf en Steiii,aan den Middenweg, in den Heer Hugo Waard. B'j a'tte °P den 25 October 1869, voor den Notaris Abr. SLOOS, te Winkel verleden, is door de hceren GEERT BEERS Dirks- zoon en DIRK KOORN Janszoon, beide van beroep schipper en koopman en wonende te KOL- HORN, gemeente Barsingerhorn voor een onbe- paalden tijd aanvang genomen hebbende den 25 October 1869, onder de firma BEERS en KOORN een contract van aangegaan tot het drijven van handel in Turf, Hout, Steenkolen, Boter, Kaas en alle ver dere daaraan verwante artikelen. Bij die akte is verder nog bepaald; Dat beide vennooten geregtigd zullen zijn tot het teekenen der firma en tot het aangaan van 1 alle handelingen en verbintenissen de vennootschap betreffende met bepaling nogthans dat een der1 vennooten niet geregtigd zal zijn buiten toestem-1 miug van den anderen voor rekening der vennoot- schap gelden ter leen op te nemen aan derden i ter leen te geven, onroerende goederen te koopen, vervreemden, huren, verhuren of te verhypotheken, 1 zullende bij het aangaan van die overeenkomsten van deze toestemming uitdrukkelijk moeten blijken door de onderteekeuing van beide vennooten met hunne gewone handteekening onder bijvoeging van die der firma. 4525 Zij, die iets te vorderen hebben van- ver schuldigd zijn aan- of borgtogten ouder zich hebben ten laste van den onder het voorregt van boe delbeschrijving, aanvaarden boedel en nalatenschap van den heer JAN BAKKER, in leven wa genmaken te Kolhorn, gemeente Barsingerhorn en aldaar den 21 November 1869 overleden, worden verzocht daarvan AANGIFTE of BETALING te doen ten kantore van den Notaris Abr. SLOOS, te Winkel, vóór of op den 15 December 1869. Zij, die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of borgtogten onder zich hebben ten laste van den boedel en nalatenschap van den heer GERRIT SL00VES, in leven landeigenaar te Heerhugowaard en aldaar overle den den 14 November 1869, worden verzocht vóór of op den 15 December 1869, daarvan AANGIF TE of BETALING te doen ten kantore van den Notaris Abr. SLOOS, te Winkel of aan de hee- ren executeuren-testamentair JACOB SLOOVES, rentenier aldaar en JAN SLOOVES, landman en kastelein te Heerhugowaard. 4535 *x* Zij die iets verschuldigd zijn aan- te vorderen hebben van- of borgtogten onder zich hebben ten laste van de nalatenschap van den Heer JACOB VETMAN, gewoond hebbende binnen de ge meente Winkel, en aldaar overleden den 5 Novem ber 1869, worden verzocht voor of op den 1 Janu- «rij 1870, daarvan BETALING of OPGAVE te doen ten kantore van den te Winkel standplaats hebbenden Notaris Abr. SLOOS, of aan de aldaar wonende heeren Executeuren-testamentair JAN De eiken dag meer en meer plaats hebbende vervalschingen der chocolade maken dit product zoo als het zijn moet, zuivere cacao met suiker tot eene zeldzaamheid. Gemalen koren, vet, verf en specerijen maken veeltijds de eenige bestand- deelen uit van het fabrikaat, hetwelk voor zuivere chocolade verkocht wordt. Het is blijkbaar, dat ook de opregte fabrikant hieronder lijden moet. Dit zijn de redenen, waarom wij meenden, onze chocolade-fabriek in haar geheelen omvang, onder geneeskundige controle te moeten plaatsen. Het opzigt door gedurige analisering betreft zoowel de i tot de bewerking gebezigde grondstoffen als het j gereed zijnde product en biedt den consumenten i een zekeren waarborg, dat zij eene voor de gezond- heid zeer heilzame chocolade gebruiken. Wij be-1 velen de geneesheeren, apothekers, als ook de be-1 stuurders van hospitalen en kostscholen onze ca- cao-fabrikaten aan, welke in koekjes of als poe-1 der, en vrij van olie, in de voornaamste handels-j etablissementen van Nederland verkrijgbaar gesteld 1 zijn, voor onze in gros klandisie leveren wij de chocoladen, franco vracht Arnhem en franco in komende regten. 4530 Hofleveranciers. In No. 633 der Schager Courant, vind ik eene advertentie waarin gehandeld wordt over van Arkel de Burgemeester de Controleur polsvoelen Labo- reeren dienstijver van ambtenaren ten behoeve der schatkist verwenschingen en vervloekingen het vreemde koetje het vreemde kalfje mishandelingen der Burgerij beetere zameustelliug der gemeenteraad overgeblevene raadsleden te vervangen door anderen en eindelijk de raadgeving om vromelijk te bid den. Wat nu het laatste betreft, daar zoude ik mij in zooverre mede kunnen vereenigen, dat ik de verlossing van onzen Burgemeester uit het gebed wilde nemen, en daarentegen het gebed om wijsheid en verstand, te verdubbelen, opdat het der Per sonele belastingen in de gemeentekas gestort beter worde besteed dan tot nu toe het geval was, ge tuige, om maar een klein staaltje te noemen, het jongstleden erbarmlijk mislukt nietige vuurwerkje waarvoor een veel grooter som dan vroeger werdt besteed; aan wien ligt de schuld? aan den leveran- cier of aan den besteller; hoe het zij het was niet 1 in den haak. 4533 Wil echter de bidder in zijn gebed toch iemand 1 opnemen, waarvan hij wenschte verlost te zijn, i welnu, hij neme dan in zijn gebed de tegenwoor- dige Minister van Finantiën op, de groote Finan- i cier, die met de eene hand geeft, om met de ande- i re hand wederom dubbel terug te nemen, getuige, het willekeurig en daarom gewelddadig opdrijven der Personele en Patent belastingen, en aan wien Schagen waarachtig het spoor niet te danken heeft, want de groote Financier stemde in dertijd voor het konijnen spoor en tegen Schagen. Men bidde daarom danHEER 1 verlos ons van onzen tegenwoordigen Minister van Finantiën, geef onzen Burgemeester wijsheid en verstand, geef de burgerij meerder inkomsten, opdat zij de zwaardere lasten, hun op de schouders gelegd, ten behoeve? van eenen verarmden schatkist beter kunnen dragen en laat alle ongepatenteerde rijksabmtenarende kanker van Neerland welvarenna de Oost oprukken, om daar als koloniaal dienst te doen, Amen. E, H. Schagen 30 November 1869. ALKMAAR. J. BRONGERS Gzoon. Het fleschje 45 ets. me. Deze voor het versterken en tegen het uitval len der haren algemeen gezochte Balsem maakt het zacht en verwijdert de schilfers. Het is verkrijg baar in groote flacons a 90 en in kleine a 45 ets. Hoogcarspel F de Wit, Amsterdam. Cléban Co. Uooru Schnijl-Best. Brochures over het gebruik enz gratia. Niets pleit sterker voor de voortreffelijkheid on zer Coeoszeep, dan de vele namaaksels, welke men door imitatie vau Ktiquet en Stempel tracht aan den mau te brengen. »H KEKKHOFF, zonder C» H. KERCKKOFF. met KK; U. KERCKUEFF met E in plaats O." en nog meer andere zijn de nagemaakte Stempels, waarmede men door verandering of weglating van eene enkele letter het pnbliek zoekt te misleiden, ten einde een slecht product te kunnen verkoopeo. Ue goede echte soort van het Verkoophuis heeft den naam H. KEKCKUUFF zoowel op de Zeep ala op het Etiquet. Buitendien ataat op het Etiqnet onder aan gedrnkt onze Firma F. von Windheim en Co. Verkoophuis te Am sterdam. Wij verzoeken het geacht Pnbliek op deze bijzonderhe den wel te willen letten. Onze Cocoszeep schuimt sterk reinigt oogenblikke- lijk ontneemt alle scherpte aan de huid maakt haar zacht en blank en goeft haar een jeugdig frissen tint. Hen koopt een groot stuk roor 15 Cents Bij het wasschen van gekleurde goederen en tijden en wollen atoffen. doet tij. van eene zuiverder en minder scherpe loog bereid de klenren minder aan en maakt do wol niet hard. Zij onderscheidt tich bovendien van den na gemaakte soorten door hare witte en doorschijnende kleur, door droogte en hardheid in het gevoel. De nagemaakte gelijken io kleur en gevoel veel op eene vetkaars. Het Per-lsch Inseetenpoeder doodt oogenblik- kelijk Weegluizen, Vlooijen Motten Bladluizen. Mieren, en alle ander Ongedierte. Wij verkoopen het in.takjes voor 50 Ct. Portnian'sohe Politoer- of Wrijwasmet gehmiksaaowijting. Het fleschje kost 15 Cts. Vliegenlijmom Vliegen te vangen, het fleschje kost <0 Cts Brabanders Stljselglans doet het Ijzer glad en gemakkelijk over het goed heeoloopen en het goed krijgt een mooijen glans. Een zakje kost 13 ceot. De nieuwe Minerale Lijm is kleurloos, doorschij nend als glas eB hecht het gebroken voorwerp hetzij vau Porcelein,^Glas Bont. Marmer JJzer of ander Metaal too stevig aan elkander dat het eerder op eene andereplaats dan op de gelijmde breken zal. Eeu fleschje kost 30 cents. Het vlekkenwater neemt alle mogelijke vetvlekken weg uit Zijden, Wollen en andeie Stoffen zonder de kleu ren io het minst te veranderen. Prijs per flacon 40 cts groote flesch fl. Voor he Verkoophuis te Amsterdam. Schagen, W A. Hazeu. Alkmaar, J. Rrongers Gz Kokhuizen, J. Rienderhoff. Haarlem, J. P Karthauz s JPed. de Lange, en van E k Hoorn. P. J Ruitenberg Koog a/d Zaan, de Jager. Krommenie, wed. K. J. v. Trcichel Medemblik, K H. Idema. Monnickendam, K. Slot Nienwediep, fP. FBruinviiCarel A. JRosedaaal Purmerende, S. J. Peen. Uitgeest, wed. JRaas. Zaandam, H. G. van Aken en K. R ie uwen hui*. £n in de bekende Dépóts in de andere steden. 4524 Schagen bij Wed. P. J. G. Diderich.

Schager Courant | 1869 | | pagina 4