mmmmi coïïrole ADVERTEMTIÊW TELEGRAMMEN. PRIJSK0LVEN en BILJARTEN Londensche veemarkt. Burgerl. Stand der gemeente St. Maarten Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Burgerlijke stand der gemeente Schagen FRL\S STOLLÏÏERCk 4 legerkamp rondo n de sterkste vesting van Frankrijk is ingesloten in een reeks verschansingen, «elke terecht de benaming mogen dragen van oninneembaar, zoolang zij door Duitsche troepen zijn bezet. Zonder schroom mag derhalve «orden beweerd, dat het leger van den maarschalk Bazaine is ver loren. Die werken zijn aangelegd met het dabbele doel, om elke poging van Bazaine tot het doen van een nitval op groote schaal te verijdelen, en tegelijk om de eerste vesting en grootste wapen plaats van Frankrijk met goed gevolg aan te tasten. Ten einde de belegering dier plaits met hoop op een gnnstigen nitslag aan te vangen, wordt een artileriepark aangevoerd, dat waarschijnlijk alles overtreft, hetgeen ooit voor de belegering eener vesting is bijeengebracht, terwijl nog daarenboveo naar het leger van den Kroonprins zoo veel zwaar belegeringsgeschut is afgezonden, dat deze bevelhebber voov de belegering van Parijs, indien het daartoe komt, in geen enkel opzicht gebrek aan het ver- eischte materieel zal oudervinden. De Koning van Pruisen, heeft als opperbevelheb ber der Dnitsche strijdmacht, bevolen, dat drie nieuwe legerkorpsen zullen worden geformeerd ten einde met des te meer klem t« knnnen overgaan tot de be slissing der groote quaestie, zoodra de wapenen over het lot der vijaudelyke legers uitspraak zullen hebben gedaan. De gemiddelde prijs voor een plaatsvervanger bij het Fransche leger is thans tusschen tien en elf duizend fr.en voor een plaatsvervanger met een militaire medaille gedekoreerd en in het bezit van een getuigschrift van goed gedrag wordt twaalf duizend tot vijftien duizend fr. betaald. Een officier uit Stettin schrijft van het -slagveld van Saarbriicken aan de Neue Stettiner. Zeit. het volgende: 'Niet ver van ons bivoak lag een kleinen heuvel waarop een eenvoudig kruis opgeslagen was. Ik wilde juist gaan zien wie daar begraven lag, toen de Generaal met eenige lieden het graf naderde met het doel om het te openen. Ik vroeg een sol daat van het 7ste regiment wat dat Seteekencn moest, waarop hij mij het volgende verhaalde Zoo even kwam de Generaal (von Monstein) mij tegen en vroeg mij: //Wel mijn zoon, zijn er velen i gevallen bij uwe compagnie.' 'Ja excellentie, zeer, zeer velen!* »Bij welke compagne staat gij De soldaat noemende het noramer. 'Leeft uwe kom- j mandant nog?' »Ne*n, hij en de meeste van de 1 onze zijn gesneuveld,' en ik wees hem op het kruis. De generaal sidderde, en tranen sprongen 1 hem uit de oogen: de vader had zijn zoon ver-i lorenDat vertelde de soldaat mij. Intusschen was het graf opengemaakt. Onze manschappen namen den doode er uit en wiesschen het gezicht. Lang staarde de vader op het bleeke gelaat vau 1 zijn geliefden zoonten slotte drukte hij een kus i op het koude voorhoofd en wendde zich af o:n de noodige schikkingen te maken, opdat een doodkist uit de stad gehaald werd om daarin zijn zoon neder te leggen." Te Straatsburg viel bij het bombardement een granaat op de binnenplaats eener kostschool en kwam er tot uitbarsting. Zeveu meisjes werden gedood, aan vier anderen moeten de beenen wor den afgezet. Een inwoner van Ixelles heeft van zijn zoon die tot de ambulance behoort, uit Saarbriicken een brief ontvangen, waarin onder meer het vol gende voorkomt: 'Wij plassen hier letterlijk in het bloed. De dooden zijn zoo slecht begraven, dat men op het slagveld hier een voet, ginds een hand ziet uitste ken, die door de raven, welke bij gansche zwer men heen en weer gierenworden verslonden. Het is afschuwelijk tot in het hersenschimmige.' Als een bewijs van verregM-ide slordigheid der Frausche legeradministratie deelt de L'berté het volgende staaltje meê. Gedurende bet gevecht te Weisenbnrg wachtte een batterij artellerie met koorts achtig ongeduld op nieuwen toc?oer en ammunitie. Daar komen eindelijk de caisons opdagen; men opent ze, en vindt - niets dan schoenen. Londen, 27 Augustus. Aan de Times wordt uit Berlijn gemeldHet vierde pruissische leger, dat onder bevel staat van den kroonprins van Sak sen, bestaat uit twee corpsen van het leger van prins Friedrich Carl en is bestemd om de flank van het leger van den kroonprins van Pruissen te dekken. Het leger van prins Freidrich Carl wordt door 2 divisien landweer aangevuld. Thionville is door de landweer omsingeld. B rass el, 27 Aagastas. LTadépendance behelst het volgende berigt nit Arlon, gedagteekend van gisteren'Personen, die den I9den 11. uit Metz vertrokken zijn, verzekeren, dat het leger van Ba zaine, onder bescherming der vestingwerken, in de vesting is teruggekeerd. Het is onjnist, dat een talrijk fransch corps zich in het arrondissement Montmedy bevindt; ten minste gisterenochtend was zulks het geval niet. De Pruissen hebben den spoorweg der Ardennen tot bij Carignan afgesne den. Te Longnion is de lijn door de Franschen ondermijnd. L'Etoile Beige behelst het volgende telegram Montmede, 27 Augustus. Het corps van Ba zaine is nog altijd te Stenay. De keizer is te Bi- thonville (Betheniville De Pruissen doen verken ningen tot voor de poorten van Montmedy. Parijs, 27 Augustus. Het gerucht, alsof de vesting Lonhwy zou zijn aangevallen, wordt tegen gesproken. Carl Hart, de pruissische officier, die als spion heeft teregtgestaanis heden-ochtend gefusilleerd. Berlijn, 27 Augustus. De Staats-Anzeigp ver- wacht, dat het groote hoofdkwartier zich ans 1 reeds te Saint-Dizier zal bevinden. Van vor- i ming der fransche vrijcorpsen gewagendemerkt dat orgaan aan, dat ten hunnen aanzien, behalve eene magtiging van het ministerie van Oorlog volgens de beginselen van het volkenregt ook nog gevorderd wordt, dat zij aan de fransche militaire wetten onderworpen verklaard en door fransche officieren aangevoerd worden. Heeft dit niet plaats dan, zegt het blad, kunnen die corpsen enkel als benden worden aangemerkt. Hetzelfde blad maakt een verbod openbaar omtrent den uit— en doorvoer van paarden over de gezamenlijke grenzen des Rijks. De bepaling van 16 Julij omtrent den uit voer en doorvoer van wapenen tot krijgsgebruik wordt ook op dit verbod toepasselijk geacht. Parijs, 27 Augustus. In de heden gehouden zitting van hst Wetgevend Ligchaam heeft de heer 1 Thiers gezegd: Ik heb uit liet Journal Ofliciel vernomen, dat ik benoemd ben tot lid van het j verdedigings—comité. Ik had die benoeming niet j willen aannemeu, tenzij de opdragt van wege de S Kamer was geschiedechter heb ik, het gewigt van het oogenblik in aanmerking nemende, de J benoeming aangenomen, onder voorwaardedat de Kamer haar bekrachtige. De Kamer heeft daarop verklaard, dat het gouvernement van oordeel is, j dat de heer Thiers, die de vestingwerken heeft gesticht, uit den aard der zaak geroepen moest worden om tot hunne verdediging mede te werken. De heer Steenackers heeft voorgesteld, den heer Thiers bij acclamatie tot lid vau het comité van defensie te benoemen. De voorzitter heeft gezegd, i dat, daar de Kamer reeds van haar gevoelen had doen blijken, het niet noodig was, het voorstel van den heer Steenackers in overweging te nemen. MARKTBERIGTEN. Sehajjen 25 Aug. 1870. Aangevoerd 8 Paarden f50 a 150, Stieren f 70 a 110, 45 gelde Koeijen f 90 a 280, Kalfkoeijen f 185 aj 200 4 nucht. Kalveren f 12,50 a 16 I magere Schapen f 10 a 13, vette dito f 18 a 29, Lammeren f 12 a 15, Bokken en Ge;ten f 3 a 7, 21 magere Varkens 12 a 25 28 Biggen f5,50 a 8 60 Konijnen 10 a 75 ets. 60 Kippen 15 a 100 ets. per stuk Boter f 1,22J per kilo, Kaas 40 a 45 ets. per kilo, Kipeijeren 2,50 a 270 per 100. Purmerende 30 Aug. Boter f 1,10 a 1,20 per X. P. 120 vette Kalveren 70 a 90 ets. per N. P. 27 nacht, dito f 8 a 20, 87 vette Varkens 44 a 55 ets. per N. P. 51 magere dito f 15 a 18, 268 Biggen f5 a 8, kipeijeren f3,00 eend dito f per 100. Alkmaar 26 Ang. Kleine kaas f 27,50, corn missie dito f26,50, middelbare dito f 27, laagst prijs f 14, aangevoerd 681 stapels, wegende 161 33 kilogrammen. 27 Aug. Aangevoerd 6 Paarden f 30 a 120, 6 Koeijen f110 a 220, 12 nucht. Kalveren f7 a 14, 98 Schapen f10 a 28, 70 Lammeren f 5 a 10, 2 Geiten f 5, 50 magere Varkens f 10 a 20, 16 Biggenf4 a 7, Boter per kop 82 a a 90 ct. Hoorn, 25 Ang. Kleine kaas f 29,25 aange voerd 247 stapels, wegende 67159 kilog. Medemblik 24 Ang. Kleine kaas f2 9, aangevoerd 180 stapels, 830 koppen Boter f124. Amsterdam 29 August. Tarwe hooger; bij gerijven N. bonte Pools, f350, 355, beide per 2400 kg. Rogge in loco tot verhoogde prijzen met goe den handel: Odessa f210; Galatz f210, 208 Petersb. f202; gebroeide Taganrog f193, alles comptant zonder korting; verder op gewone con ditiën Galatz f215, alle3 per 2100 kg. Opleve ring hooger verkocht, in deze maand f199. Oc- tober f210 209, 210 211. Boekweit bij weinig omgang lager verkocht 142, 143, 144[2 Nijkerker en Amersf. f257, 260 263. Lijnkoeken, f 10 a 14 Petroleum, f27. Aangevoerd 4690 Runderen, 28,360 S»V»pen en Lammeren, 449 Kalveren en 180 Vai ens. Runderen 5;2 Schapen en Lammeren 5.4; Kalv -en 5.4; Varkens 5.8. Ingeschreven van 23 30 Augustus 1870. GEBOREN Geene ONDERTROUWD: Geene GEHUWD: Geene OVERLEDEN 26 Augustus Zwaantje Sijlvester ond 74 jaren, Wed. van Evert Willem Beth. 27 Augustus Jantje Stam oud 6 maandeu kiud van C. stam en Jaunetje Spaans. Ingeschreven van 23 30 Augustus 1870 GEBOREN28 Augustus Mozes, zoon van Simon Meerloo, en van Femia Koopmans29 dito Aaltje, dochter van Jacob Pool eu vau Japikje Wighont. ONDERTROUWD: 27 Augustus Simon Mantel, jonkman en Trijntje Dekker, weduwe van Tennis Warnaar. beide wonende te Barsingerhorn. GEHUWD: 27 Angnstu9 Simon Groet, jonkman, oud 21 jaren wonende te Barsiugerhorn, en Antje Fraij, jougedochter, oud 22 jaren, wonende te Westzaan. OVERLEDEN: 25 Angnstns Cornelis van de Klooster, oud 22 maanden; 28 dito Gerrit Rossen, echtgenoot van Trijutje Dekker, oud 53 jaren. Ingeschreven van 23 30 Angnstns 1870. GEROREN24 Angnstns, Cornelis zoon van Jan Borst en Catharina Balvers. ONDERTROUWD: Geene GEHUWD Geene OVERLEDEN Geene om fraaije prijs en premie, op WOENSDAG 7 SEPTEMBER, bij G. KATER, kastelein te BARSINGERHORN, in »'t Fortuin." 5032 Hoeren liefhebbers worden uitgenoodigd deze partijen met hunne tegenwoordigheid te vereeren. De eiken dag meer en meer plaats hebbende vervalschingen der chocolade maken dit product zoo als het zijn moet, znivere cacao met suiker tot eene zeldzaamheid. Gemalen koren, vet, verf en specerijen maken veeltijds de eenige bestand- deelen uit van het fabrikaat, hetwelk voor znivere chocolade verkocht wordt. Het is blijkbaar, dat ook de opregte fabrikant hieronder lijden moet. Dit zijn de redenen, waarom wij meenden onze chocolade—fabriek in haar geheelen omvang, onder 1 geneeskundige controle te moeten plaatsen. Het i opzigt door gedurige analisering betreft zoowel de ot de bewerking gebezigde grondstoffenals het 1 gereed zijnde product en biedt den consumenten een zekeren waarborg, dat zij eene voor de gezond heid /.eer heilzame chocolade gebruiken. Wij be- ve1 de geneesheeren, apothekers, als ook de be- v urders van hospitalen en kostscholen onze ca o-fabrikaten aan, welke in koekjes of als poe der, eu vrij van olie, in de voornaamste handels etablissementen van Nederland verkrijgbaar gesteld zijn, voor onze in gros klandisie leveren wij de chocoladen, franco vracht Arnhem en franco in komende regten. 5081 Hofleveranciers, te Keulen aan den Rijn

Schager Courant | 1870 | | pagina 3