Mengelwerk. HARKTBERIGTEN. Londensche veemarkt- Aangevoerd 2965 Runderen, 17,100 Schapen en Lammeren, 256 Kalveren en 220 Varkens Runderen 6; Schapen en Lammeren 6.; Kalveren 8 Varkens 6. een oude heer, allen met den witten band, voorzien van het roode kruis, om den arm. Een dezer dames het was de eenige ongeslnijerde antwoordde ontkennend op de vraag of zich een doctor in het rijtuig bevond en vroeg daarop on- middelijk, welk Fransch legerkorps zich daar bevond. BHet korps Canrobert, luide het natuurlijke antwoord. Tot verbazing van beide Pruissen viel de dame in zwijm; waarop de oude heer de navolgende verklaring i gaf: «Pardon mijne heeren, deze dame is de echtgenoot van maarschalk Canrobert; is het veroorloofd te passeeren?» Tegen dit verzoek bestonden geen bezwaren. Eenigen tijd geleden werd aan een varens gezel de voorstel gedaan, of hij genegen was, om tegen een ruime geldelijke belooning, zijne huisvrouw af te staan. Den schippersknecht beviel dit wel maar hij dnrfde zijne vrouw met dit voorstel niet aan boord komen, daar zij hem, zooals hij zeide, onuitsprekelijk lief had. Op herhaaldelijk aandringen besloot hij er toch eindelijk toe, en tot zijne vreugde.... stemde zij toe. De man heeft voor het geld een scheepje gekocht en drijft thans een aardappelhandel. Teu einde echter niet van eene voor hem zoo voordeelige zimenleving te vervreemden heeft hij zich van eene andere schoonheid voorzien. De vraag is echter, of hij daar weder op zoo'u voordeelige wijze van af zal komeu. Het Weekblad van het Regt deelt het vol gende adres mede, door den heer van Angelbeek ingediend, waarop zijn eervol ontslag gevolgd is. vAan Z. E. den gouverneur-generaal van Ned. Indië geeft eerbiedig te kennen mr. J. J. van Angelbeek, raadsheer in het hoog gerechtshof van Ned. Indië; dat, blijkens het hierbij eerbiedig overgelegd cer tificaat van den geneesheer dr. D. Doijer, de noodzakelijkheid voor adressant bestaat om tot herstel van gezondheid naar Nederland te gaan; dat adressant passage heeft besproken met eene schip, waarvan het vertrek thans op deu 1 öden dezer bepaald is weshalve hij de eer heeft U Exc. eerbiedig te verzoeken hem eervol te willen ontslaan uit zijne betrekking van raadsheer in het hoog geregtshof j van Ned. Indië, en hem een tweejarige verlof tot herstel van gezondheid naar Nederland te verleenen, en in genot van een verlofstraktement van f 5574 s'jaars en van vrijen overtocht voor hem en zijn i wettig gezin, bestaande uit echtgenoot eu negen kinderen." Batavia, 7 November 1868. 't welk doende enz. Metz, la pucellp, is niet meer!" Dien uitroep doen Dailij News en Dailij Telegraph in één ndein hooren. De maagdelijke vestiug, die nimmer bezweek ouder geweld van wapenen; die den Duit-, schen Keizer, na een beleg van tien maanden, tot den aftocht noopte ze is gevallen onder den dwang des hongersDe capitulatie zegt Dailij levert de troepen van de volgende legercorpsen in handen der Duitschers: het geheele korps van Eaudmirault, dat van Frossard, dat waarover vroeger Bazaine 't bevel voerde, de Keizerlijke garde, en een deel van Canrobert'9 korps. De bloem alzoo van het Fransche leger. Ook de bnit aan krijgs- grootste sympathie voor hem gevoelt. Ik zal het hem gevenals gijmijnheer Wijse, zoo goed wilt zijn als een bekwaam tolk mijne gevoelens aan den keizer bloot te leggen. Ik zal mijne tong moeten beteugelen mejuf- vrouw J om bij den keizer de begeerte niet te doen ontstaan, zijne lieve nicht van aangezigt tot aan- gezigt te zien. Gij zijt wel complaisant. Ik kan het slechts bij woorden laten blijven ware ik echter een lid der familie zoo zou ik haar ook door daden dienen. Hoe meent gq dat vroeg zij levendig terwijl een hoog rood haar gelaat bedekte. Dan zou ik mij veroorloovenu mejufvrouw aan te Rieden de reis met^ mij te maken. Zij werd door deze opmerkzaamheid van Wijse aangenaam verrast. Zij vestigde een langen vrien delijken blik op hemdrukte hem zacht de hand en zeide met een betooverenden glimlach. Ik dank u, mijnheer Wijse! ik dank u harte lijk voor uwen goeden wil. Zij scheen in dat oogenblik zoo schoonzoo bekoorlijk in het oog van den jongen lorddat hem eer hij zelf wist hoeeen avontuurlijke bijna dolle gedachte in het hoofd kwam. Er was maar een middel om haren wensch, den keizer te zien te bevredigen het was een middel zoo als het alleen in het brein van een Engelschman kan opkomenmaar wie weet of zij het niet goed keurde Als iemand aanspraak mogt maken in de familie Bonaparte opgenomen te worden dan materieel moet verbazend groot wezen, want Metz was Frankrijk'8 rijkste farsenaal. Wat echter van nog meer belang voor de Duitschers mag heeten, is, dat een prachtige armee van minstens 150,000 soldaten hunjnn weder ten dienste komt. Waarheen zal baron von Molkte die strijdmagt zenden? Zal hij ze aanwenden om Parijs te helpen verpletteren Of zal hij ze naar Noord en Zuid laten oprukken, om overal den tegenstand der departementen te verstikken? Arm Frankrijk! Wat kan 't uitrichten tegen zulk een orermagtzeker wel mag Koning Wilhelm Zijn voorzienigheid danken voor een krijgsgeluk, zooals de geschiedenis er geen voorbeeld van geboekt heeft. Doch zoo hij dan een hoogere macht erkent laat ons hopen, dat die erkentenis hem tot gematigdheid zal stemmen 1 Van zijne beslissing hangt thans vrede of oorlog, wel of wee voor iniloenen medeschepselen af. Hij schnive die verantwoording niet op de Voorzie nigheid 1" In den nacht op Vrijdag op Zaterdag van verleden week zijn te Ambij in Limburg twee diefstallen met inbraak gepleegd, en wel bij Afej. de Weduwe Hennns en Tomei. Eene groote partij zilverwerk en eenige duizende franken werden ont vreemd. Men beeft in den loop van den dag voorafgaande aan den diefstal vier verdachte personen opgemerkt, die sedert spoorloos verdwenen zijn. Het is der i justitie nog niet mogen gclukkeu de hand op hen te leggen. Een der Fransche krijgsgevangenen te Gent is een rijzig en breedgeschouderd tamboer-majoor die te Oatende geboren, eenige zijner kinderjaren te Gent had gesleten. Aldaar moest zelfs nog een zijner broeders, een metselaar wonen; doch in tal van jaren had hij hem niet teruggezien. Terwijl hij, het hoofd met doeken omwonden, en met den grooten zilveren knop in de hand een1 en ander aan een zijner lotgenooten mededeelt,! ontmoet hij een werkman opzijn Zondags gekleed, omdat 't Allerheiligen dag was, die hem met aandacht opneemt. Zijn gelaat wordt plotseling rood als bloed zijn handen trillen en ontroerd roept hij uit: Broeder zijt gij 't Do werkman herkent de stem en vliegt den tamboer-majoor om dca hals. Men meldt ons van Alkmaar, dd. 7 dezer: „De groote najaars-veemarkt, alhier is drukker dan ooit bezocht geweest. Volgens officiële opgave die echter nooit het juiste getal kan aangeven, waren er 4700 beesten aangevoerd. Gerust mag men het werkelijke getal grooter noemen. Hoewel de prijzen vooral voor dragtig vee, hoog waren, zijn ze toch minder dan ten vorige jaretoen er meer hooi in voorraad was en de landerijen beter met gra9 waren voorzien dan nuterwijl daarenboven het tegenwoordige hooge binnenwater het stallen direct noodzakelijk maakt. Behagen 3 Afovcmber 1870. Aangevoerd 4 Paarden f 40 a 90, Stieren f70 a 120, gelde Koeijcn f90 'a 220, Kalf- koeijen f 180 a 200, Vaarzen f 60 a 120, Gras i waren het voorzeker de Wijseszij waren van1 ouden adelrijkgezien in Engeland en Na- poleons gezind geweest en gebleven. Hierop bouw-j de de jonge lord zijn plan en daarom antwoordde hijgij zijt zoo welwillend jegens mij mejufvrouw, dat de wensch bij mij opkomt u een plan voor te slaan waardoor gij in staat zult zijn het verlangen van uw hart te bevredigen. Gij maakt mij nieuwsgierigmijnheer Wijse. i Hoe zou ik op St. Helena kunnen komenzonder mij aan alle vormen te ontrekken. Geen men- schelijk lid onzer familie denkt er aan eene reis naar St. Helena te doenen hoewel ik den moed hebde openbare meening te trotserenen mij alleen en zonder bescherming aan zulk een verren togt te wagon zon mijn vader er zich zeker met alle kracht tegen verzetten. Goed, mejufvrouwmen kan u beletten alleen te reizenmaar men zou u toch niet kunnen ver hinderen de reis naar St. Helena met een gemaal aan uwe zijde te ondernemen 1 Mijn gemaal Ik begrijp n nietmijnheer Wijse Welnu mejufvrouwik zal duidelijker spreken. 1 Gij zoudt gemakkelijk en spoedig de reis kunnen 1 doen als gij u wildet vernederen mijne gemalin i te worden. Het was haar alsof zij uit de wolken viel. Zij i zag haren danser lang aan en wist nietof zij er over lagchen of nadenken zon. Wijse bleef kalm en gaf haar den tijd over zij ne woorden na te denken. En jahoe langer zij er over dachthoe minder bespottelijk zij den kalveren f 25 a 60, 6 nucht. Kalveren f 8 a 16, magere Schapen f 16 a 20, vette dito f 20 a 28, 8 Bokken en Geiten f 1 a |6, 31 magere Varkens 10 a 15, 43 Biggen f 5 'a 7 30 Konijnen 15 a 40 ets. 40 Kippen 30 a 100 ets. 10 Eenden 40 a 70 ets. Duiven 40 a 50 ets. per stuk. Boter f 1,40 per kilo, Kaas 27 a 40 ets. per kilo KipeijreH f4 a 5 per 100. Alkmaar 3 Nov. Kleine kaas f 30,25, com- mi.-sie dito f36,50, middelbare dito f 38, laagste prijs f 16, aangevoerd 518 stapels, wegende 120231 kilogrammen. 1 5 Nov. Aangevoerd 13 Paarden 40 a 96, 4 Koeijen f 110 a 140, 7 nacht. Kalveren fg a 16406 Schapen f7 a 36, 12 Geiten f4 a 7, 60 magere Varkens f 10 a 20, 316 Biggen f5 a 8, Boter per kop 82 a 92J ets. Purmerende 8 Nov. Boter f 1,35 a 1,45 per N. P. 72 vette Kalveren 80 a 110 ets. per N. P. 62 nucht. dito f8 a 17, 160 vette Varkens 44 a 52 ets. per N. P. 26 magrtfe dfto f10 a 13, 400 Biggen f 5 a 7, kipeljcreh f5,00 eend dito fper 100. Hoorn, 3 Nov. Kleine kaas f29,75, aan gevoerd 179 stapels, wegende 48358 kilog. Mede inblik 2 Nov. Kleine kaas f28, aangevoerd 119 stapels, Boter f 1.36 per kilog. kipeijeren f3,75, Eend dito f4,25 per 100. Amsterdam, 7 November. Tarwe onveran derd. Witb. Pools, f 370, bonte dito f 355 beide per 2400 kg- Rogge in loco tot verhoogde prijzen met goe den handelOdessa f 189 Galatz f 190 Petersb. f180, 183, Archangel f192 van boord,lager cont aut zonder korting. Verder op gewone cou- ditiën Galatz f 192 alle3 per 2100 kg. Oplevering lioogerr verkocht, in deze maand f 187, 186, Maart f 190 191, 192. Lijnkoeken, f 11 a 15$ Petroleumf 26./ Een ongelukkig getal. net getal 21 had voor Lodewijk XVI een merkwaardige betee- kenis. Op den 21 en April 1770 werd hij ver loofd op 21 Junij had het huwelijk plaats, waar bij verscheidene menschen om het leven kwamen, op 21 Junij 1791 vlood hij vau Parijs naar Va rennes en werd door de revolurianairen gegrepen, kwam voor een geregtshof uit 21 regters bestaande en werd 21 Januarij 1793 onthoofd. Velen geven aalmoesenmaar weinigen oefenen barmhartigheid uit. voorslag vond. Het kwam haar eindelijk zelfs voor, dat zij er eens ernstig over moest den ken. Wijse toch was een jongevriendelijke wel opgevoederijke lord. Beiden vereerden den kei zer en beiden hadden dan zeker een pleizierig huwelijks reisje. Na eenige oogenblikken ant woordde zijIs dat ernstmijnheer Wijse? Volle ernstwas het antwoord. Mag ik hopen mejufvrouw 1 dat gij u aan mijne hoede wilt toevertrouwen Ik houd het voor onmogelijk mijnheer Wijse, dat wij die reis te zamen maken zeide zij lag- chend en bloozendterwijl zij hem de hand toestak. De gelukkige overdekte haar dadelijk met vu rige kussen. Kort daarna was hij bij haar vader om die hand te vragen. De door mevrouw Letitia bijeengeroepen familie raad nam zijne vraag in overweging, en het be sluit viel ten gunste van Wijse. Thomas WijseEsquireen mejufvrouw Bo- naparte werden als bruidspaar verklaard.. De voorbereidselen tot het huwelijk duurde lang en toen het jonge paar in het huwelijks- boodje gestapt was en de reis naar St. Helena zou aanvaardenkwam de tijding te Rome dat de groote Napoleon de oogen had gesloten. Zoo kwam er niets van de reishet jonge paar bleef gedurende het rouwjaar te Rome en vertrok 1 daarna naar Engeland, i (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1870 | | pagina 3