Schwalbach en de Napoleoniden. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn BEURSTIJDINGEN. Mexicanen 8pC 14}. Londen, Wisnelk. aigt 11,80, 2 m 11,65. Parijs, 57 56} Hamburg35} 35. Bordeaux 15 dagen 56} MARKTBERIGTEN. been, die het refrein: Wij gaan nog niet naar hnia' zongen met het gelegenheids-couplet: »Wij hebben onze schoenen laten lappen, Om de bakkers dood te trappen.' Er werden eenige glazen bij bakkers ingesmeten, de mariniers rukten uit en zetten schildwachten voor de deuren der bakkers. Daarop giug het volk lagchende heen. Een arbeidersgezin in de omstreken van 01- denzaal schijnt geheel onverwachts van zorgvolle omstandigheden tot de hoogste welvaart te zullen geraken. Men verzekert namelijk dat dit gezin van een overleden bloedverwant in Noord-Amenka de aanzienlijke som van f 200.000 ten deel zal vallen. Het schijnt dat koning Wilhelm bevolen heeft den ouden Garibaldi niet heel hard te be handelen, als hij in de handen der Duitschers valt. Maar wat dan met hem aan te vangen Sommige bladen raden aan, hem naar Wilhelms- hobe te zenden om er keizer Napoleon wat op te vrolijken. Aan den anderen kant is er weinig sprake van dat door het voorloopig bewind aan Garribaldi de uitnoodiging zal worden gerigt om met het zoodje dat hij uit Italic heeft medege- bragt weder naar huis toe te gaan. In de vorige week is te 's Hage op een der drukst bezochte pleinen een vrouw bevallen. Moeder en kind werden door de politie spoedig naar het gasthuis vervoerd. De omstanders schon ken voor beide eenige liefdegaven. In eene sociëteit te Luik werd over het Belgische leger gesproken en een pruisische luite- tenant die toevallig tegenwoordig was, veroorloofde zich dood kalm, met den bekenden ondragelijken trots, de spottende vraag: //Is er dan waarlijk een belgisch leger En wel zoo deugdelijk, waarde heer, gaf hein dadelijk een jongmensch ten antwoord dat ik de eer heb er toe te bekooreu en dat ik u de keuze laat uw beleediging in te trekken of u met mij te meten. Een rendez-vous werd voor den volgenden mor gen besproken en de pruisische luitenant werd zwaard gewond weggedragen. Op den stal van den heer B. Greebe, land bouwer te Zalt-Bominel, heeft een merrie twee levenlooze veulens geworpen, welke nan elkander gegroeid waren en dus als het ware één geheel uitmaakten; niettegenstaande de werping ontijdig plaats had, zijn de veulens overigens welgeschapen ze hebben de grootte ongeveer van eene geit. Om de merkwaardigheid van het exemplaar is het door den rijksveearts, den heer Beins, naar de veeart senijschool ts Utrecht opgezonden. Een groot aantal leden van 'd« ambachts stand vereeniging te Gouda heeft, van het voor- IV. Terwijl de vraagwelke uitzigten Louis Na poleon op de hand der Spaausche gravin had de groote wereld in Parijs bezig hield zag me vrouw Solmes alleen deze zaak goed in. Zij keu- de het karakter van Lodewijk Napoleon beter dan ieder ander en maakte voor zich zeiven de op merking dat gekwetste ijdelheid in vereeniging eener door wederstand nog meer geprikkelde be geerte den president ligtelijk tot eenen stap kon brengendie geheel Europa zou verbazen. Mevrouw Solmes werd zeer ongesteldalleen door de gedachtedat de spaansche gravin kei zerin van Frankrijk zou kunnen worden. Zij gunde de spaansche dit geluk niet en was er over verbitterd dat haar oom die vreemde dame met glans wilde omstralenterwijl hij voor den noodkreet zijner familieleden doof bleef en niet eens hunne schulden wilde betalen. Zulk een ligte rol mogt Engenie niet hebben en ook Louis Napoleons leven moest wat zuur gemaakt worden als hij werkelijk betrekkelijk de spaans che de gedachten in het schild voerde die mevrouw Solmes vermoedde. Zij betaalde nu agentenwelke haar van iede- ren tred van Eugenie kennis gaven. Langs dezen weg vernam zij dat Eugenie eene reis wilde doendie zeer geheim moest worden gehouden. Het vermoeden lag voor de hand, dat zelfs de jaar af, wekelijks enkele centen bespaardwaar- i voor men nu varkens aankoopt, die in zooveel stukken zullen gedeeld worden als er leden zijn om vervolgens bij loting ieders aandeel te bepalen. Enkelen valt een heerlijke ham ten deelallen krijgen ten minste een pond spek. Voorwaar een navolgenzwaardig voorbeeld voor handwerkslieden die zoo licht wekelijks eenige centen uitgeven aan dat vergifiigende vocht van Schiedam of andere onnoodige uitgaven doen. Bij Dokknm is in het middernachtelijk nor een gevecht geleverd tusscben een crediteur en zijn debiteur, hetwelk daarmede geëindigd is, dat de laatste nog geld toekreeg van den eerste om de zaak maar geheim te hoaden. Er is nu wel geen twijfel meer of de vrede zal weldra geteekend worden de //vereeniging tot bevordering van het stemregt der vrouwen,» te New-York heeft een harer ledenEmilie J. Mer- riman afgezond met deopdragt om bij de ,Koning Wilhelm en Joles Favre pogingen aau te wenden tot bet tot stand brengen van den vrede. Men leest in het Handelsblad vOnze Antwerpsche correspondent meldt ons on der dagleekening van 26 dezer het volgende Zoo even (8 oren 's avonds) verneem ik dat de Franscbe geïnterneerden 500 in getal en door 50 Belgische soldaten bewaakt, op het fort no. 5 te Edeghem nabij Antwerpen, te 6 uren aan het muiten zijn geslagen. Zij heb ben een binnenmuur doorgebroken waardoor zij in twee afdeelingen waren gescheiden eu daar on ze troepen bevel hadden in geen gevaltenzij uithoof*!^ van eigen verweer op de geïnterneerden te vuren is het eenigen hnnunr gelokt van de1 wallen in de vestinggracht te springen. Evenwtl zullen er weinig de vlugt hebben kunuen nemen daar de troepen der nndere vestingen onverwijld toegesneld en de ikleine bezetting ter hulp zijn gekomen. Ook van het garnizoen van Autwerpen j werden officieren geieqinreerd. Te middernacht was de tijding van de algehee- le demping dezer muiterij nog niet bij mij ont vangen. Men verwachte overigens min of meer een dergelijken opstand zoowel op het fort no. 5 als op andere forten.» Te Utrecht zijn in de afgeloopen week 50 personen gestorven meerendeels aan de pokken. Te Amerongen is een meisje in haar bruids dagen doorgegaan met een ander dan haar brui degom een reeds gehuwd man. Van den Ham (Overijsel) meldt men dat Dingsdag middag over die gemeente een lievig on weder is losgebarsten, vergezeld van regeu terwijl in de btfurtschap Magele door een windhoos in de richting van het zuidwesten naar het noord oosten aauzienlijke schade aan de gebouwde eigen dommen werd toegebracht. Een huis aldaar werd vernield en twee zijn bijna geheel ingestort, in één der laatste is een koe omgekomen. Twee an dere woningen zijn zeer beschadigd. De bewoners president niet eens het doel van het voorgenomen uitstapje wist. Mevrouw Solmes wilde het geheim der reis ontdek keu en besloot incognito van de partij te zijn. Zij hechtte zich als aan de hielen der spaansche en toen deze op een avond naar den noorder spoorweg reed liet zij er zich ook heen brengen. Zij nam een kaartje tot Brussel toen zij door hare spionnen vernam dat Brussel Euge- uies reisdoel was. Te Brussel werden groote feesten gegeven. Wat wilde Eugenie daar dus doen Bij de feesten te Brussel was ook eeu spaansch gezelschapdat den Belgen het stierengevecht wilde doen aanschouwen. Dit gezelschap stond onder de hoede van gra vin van Montijodie veel van stierengevechten hield en zoo lang zij in Spanje woonde nooit verzuimd had ze bij te wonen. Zij was naar Brussel gereisd om het gezelschap over te halen zich te Parijs te vestigen Mevrouw Solmes volgdenu zij het geheim wistde spaansche naar denin de voorstad Scholbeck staande circus. In de groote raimtedie wel tien duizend personen kon bevatten waren nu ongeveer acht duizend menschen vereenigd. Plotseling traden tien ledendie buitengewoon slecht gekleed wa ren het strijdperk binnen. Op hen volgden twee Torreaders te paard. Onder trompetgeschal werd een stier losgelaten. De tien krijgers hielden het beest hunne rood bonte mantels voor. Het dier laat zich eenige oogenblikken plagen, maar rent daarna op een der Torreadors toe. hebben zich gelnkkig gered. Het grootste gedeelte van de bovenkappen der drie eerstgenoemde huizen draaide een poos in de locht rond en kwam later op vrij grooten afstand, als niteengeschnt weder neer. De hoos trok later hooger open toen zag men de wolken snel in het rond draaijen als een rad om zijn as. Ingeschreven van 21 28 November 1870. GEBOREN 22 Nov. Johanna Maria dochter van Fredrik Otto van Dörnberg Heiden en Ma ria Maaskant. 23 dito. Frederik Wilhelm zoon van Johan Adam Leijh en Maria Catharina Cos. 23 dito. Johanna dochter van Johannes Overtoom en Hendrika Potter. 25 dito. Antje, dochter van Tennis Harp en Antje Blaauboer. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD Geene. OVERLEDEN: 19 Nov. Helena Wilhelmina Karolina oud 50 weken dochter van Ernst Lo dewijk Schoeman en van Aafje Vollenga. Ingeschreven vau 22 29 November 1870. GEBOREN 25 Nov. Cornelis zoon van Mar kus van der Klooster en van Ariaantje Liefhebber. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN 28 Nov. Maartje Gijzen echt genoot van Jacob Waterdrinkeroud 34 jaren. Dingsdag den 29 Nov. 1S70. Amsterd. VV. 8. 2}pC. 52); 3pC 62 Rusland, oude 5pC. 92) 1831, 5pC Oostenrijk, Metaliek 5pC. 44} idem idem Nationale 1854 C 51) Spanje thans 3pC. 30 f Portugal3pC. 291 BI. Grieken5pC 9). Metal. Coupons f 19.85 dem nationale 24.25 Sehagen 1 November 1870 Aangevoerd 165 Paarden f 25 a 300, Veulens f40 a 60, Ossen f120 a 200, gelde Koeijen f 100 a 270, Vaarzen f70 a 120, Ötraskalvcren f20 a 35, nucht. Kalveren f9 a 12, magere Schapen f 17 a 20, vette dito f 24 a 39 3 Bokken en Geiten f2,50 a 4, magere Varkens f 10 a 15, 42 Biggen f 4,50 a 8 30 Konijnen 15 a 50 ets. 25 Kippen 25 a 125 ets. 70 Een- Deze toont zijn vlugheid in het uitwijken zon der zijn mantel in den steek te laten. De stier stoot op den mantelde Torreador doet een sprong en op het oogenblik dat de toeschouwers hem doorstooten wanen komt hij tusschen hen teregt. De stier houdt woedend voor de afschutting stand. Op dergelijke wijze gaat het spel voortterwijl som tijds een mantel op de hoornen van het dier blijft hangen. Latei komt het gevecht te paard aan de beurt. Bij den strijd werd door eene onhandigheid van den berijder het paard door den stier ge troffen. Het dier viel neder. De belgische toeschouwers gaven teekenen van afgrijzen van zulk een spel en honderden stem men riepen bijna gelijk assez assez 1 In de voorste rij zat echter een persoon wier oogen niet van het strijdperk waren aftebrengen. Het was een jonge dame. Zij riep niet mede integendeelin ademlooze spanning met voorover gebogen hoofd verleidde zij den uitslag van den strijd. Eene andere dame tegen over haar sloeg haar gade en bestudeerde hare trekken. Dit was mevrouw van Solmes. Zij was hoogst voldaan over hetgeen zij heeft bijgewoondwant het oogenblik dat zij uit het geziene een kapitaal zal smedenis DÏet meer ver. Eenige tijd later maakt de volkstemming Lo dewijk Napoleon tot keizer - een manifest des nieuwen keizers deelt de verwonderde wereld mede, dat de yparvenu» zich eene bruid heeft gekozen. Mevrouw Solmes leest met innig verdriet den naam dier bruidalleen de gedachtedat zij een middel bij de hand heeftom der keizers-

Schager Courant | 1870 | | pagina 2