Weekmarkt, Jl. Donderdag heeft het Prov. geregtshof te Arasterdam den gewezen stationchef aan het station der Centraal-spooorwegmaatschappij te El- burg-Epe II. T. schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde misdaad van diefstal door een be- Mijn plicht. Geschiedenis eener weeze. Burgerl. Stand der gemeente St. Maarten Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Ingeschreven van 2 9 Mei 1871. Burgerlijke stand der gemeente Schagen. geluk een achtingswaardig huisgezin in diepen rouw. De vrouw van G. de Y. verrigtte des morgens,1 aooal» gewoonlijk, haar huiswerk, terwijl haar jongste i kindje, 1| jaar oud, bij haar speelde. Toen de vrouw zich kort daarna naar de vaart begaf, om een dweil uit te spoelen, is het kindzoo het schijnt, naar eene tobbegevuld met waterge- ïoopen, heeft het cvenwigt verloren en is met het hoofd voorover in 't water gevallen en zoo jam merlijk verdronken. Wie beschrijft de radeloos heid der moeder, toen zij haar kind in dien toe stand vond. De uitslag van de stemming voor twee le den der Provinciale Staten in het district Schagen, is geweest als volgt: Geldige billetten 5 tl, zoodat de volstrekte meer- dorheid was 271. De stemmen werden uitgebragt op de heeren: Ph. Hulst 427; Mr. W. van der Kaaij 273; Jonkhr. Mr. D. van Foreest 201; W. Bos 53; A. Maclaine Pont 47 H. Koomen 23, enz. Zoodat verkozen zijn de heeren Ph. Hulst en Mr. W. van der Kaaij. Den 30 April nam de heer H. Meijer pred. te Wieringerwaard, beroepen naar Idsega- huizen c. a. afscheid van zijne gemeentenaar aanleiding van 1 Joh. II: 18a. Door den raad der gemeente Anna Paulowna is benoemd tot hulponderwijze aan eene der open bare scholen aldaar, de heer 8. Baert, thans tijdelijk hulponderwijzer te Nieuwediep. Dezer dagen zijn drie heeren per zeilboot over het schildmeer naar Appingadam vertrokken, om daar een bezoek af te leggen. Op de terugreis moeten zij, men weet nog niet hoe, op eene treu rige wijze zijn omgekomen. Twee althans zijn dood met het bootje aangedreven. Men meldt uit Oudorp, dd. 1 dezer: rBij de voltooijlng der bestrating van de Nol len, de weg die van de llalvemaansbrug naar het naburig St. Ptmcras en Koedijk leidt, ontving onze geachte Burgemeester, de heer W. Bos. van het gemeente-en poldcr-district-bestuur alhier een prachtige zitveren inktkoker met toepasselijke in scriptie, begeleid door een sierlijk album met de photogrammen der leden van die besturen, als blijk van erkentelijkheid voor zijne onvermoeide werkzaamheid, betoond bij het tot stand brengen van dat werk. Te Pitshurg in Amerika wedde een jong- mensch om een dollard dat hij een billardbal in den mond kon nemen. Hij won de weddingschap, doch moest den Doctor 5 dollards betalen om den bal er weder uit te krijgen. Op eene der grootste boerdereijen ter wereld, in het graafschap Marion, in Oalifomië, waar niet n nder dan 3000 runderen zijn, heeft men de oudervinding opgedaan dat eene kruising van in- heemsche koeijen met Shorthornstieren het beste melkvee oplevert. W.t gij ui eea deter kl.ioen dMi, mI u gerekend worden, ola hodt gij bet tao nwj gedaao. Jesai v. Nasareth. Ik wil er niet meer over nadenken, zeide zij bij zich zelf en er niet meer met haar over spre ken. Ik zon eindelijk nog zoo dom worden om door de blaauwe oogen en het zoete stemmetje van de kleine mijne plannen van spaarzaamheid en nieuwe huishouding omver te werpen. Bovendien gevoelde zij dat Alice een sterken verdediger soa gevonden hebben indien haar man thuis was geweest; de mannen zijn altijd zoo ligtvaardig en dom en hare kinderen zal zij er ook maar niets van zeggen, kinderen begrijpen van zulke saken niets. Neen Goddank! kinderen weten niets van valschheid, zelfzucht, kloeke be rekening, daarom zeide dan ook de wijze van NazarethWordt gelijk de kinderen, want hun ner is het koningrijk der heemlen. Waarom dacht vrouw Piermont niet daaraan? De kleine Alice was zeer gelukkig toen zij verlof kreeg met moe dien middag te gaan wan delen, zij vermoedde niets kwaads, zelfs nog niet toen vrouw Piermont haar in een huis bragt dat er zeer boawvallig uitzag. diende van een voerman. Met toepassing van ver zachtende omstandigheden, is de beschuldigde ver oordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van 3 jaren. Een verschrikkelijk voorbeeld van moord lust doet in Londen veel van zich spreken. Een vijftienjarig dienstmeisje Agnes Normanstaat teregt onder beschuldiging van in verschillende huisgezinnen, vier jonge kinderen, benevens een aantal katten en kanarievogels, door worging om het leven te hebben gebragt. Men moet hier krankzinnigheid of een bijna onbegrijpelijke inge boren wreedheid vooronderstellen, want eenig doel of voordcel heeft de misdadigster met het dooden van zooveel weerlooze schepsels blijkbaar niet kan nen beoogen. Toezegging van beroep naar Broek op Lan ge tl ijk, is gedaan aan ds. J. Kooij, te Dedeinsvaart. Brnssel, 6 Mei.. In een door le Nord me- degedceblen brief nit Frankfort leest men: ar Volgens van goedtrhand ontvangen informatien, zal het definitieve vredes-verdrag alhier worden ondertee kend, zoodra men het eens zal zijn geworden over de wijze van betaling der oorlogs vergoeding." Te Middelburg bevindt zich een gezin, be staande uit 4 zusters en 1 broeder die gezamen lijk 409 jaren tellen en waarvan de jongste zuster pas haar tachtigste jaardag vierde. Allen genieten een goede gezondheid. i Door den landbouwer Jan Boon, te Texel, werden jl. Maandag zeven kievits-eijeren in één i nest gevonden, iets dat hoogst zelden is. De kievit legt gewoonlijk vier eijeren. Jl. Maandag hadden te Delft eeuige ondeugende bengels de stoutheid, om het stroo, enz. dat zich in de vuilnisbak bevond van de infanterie-kazerne op de paardenmarkt, in brand testeken, waardoor, zoo het niet bijtijds was ontdekt nlligt een ongeluk had kunnen ontstaan. Een korporaal nam de belhamel van het troepje in arrest en zou hem, op last van zijn chef, naar het bureau van politie overbrengen, maar in de Doelstraat gekomen, werd hem de doortogt door een aantal moeders betwist, wier medelijden (schoon misplaatst) voor den knaap was opgewekt. Onze korporaal was te ridderlijk om tegen het zwakke geslacht geweld te gebruiken, en maakte dus met zijn arrestant regtsomkeert naar de kazerne. Nadat de delinquent,, voor zijne straf eenige tijd in de politiekamer had doorgebragt i en nadat hem door een inmiddels ontboden in- specteur van politic duchtig de les was gelezen,1 werd hij op vrije voeten gesteld. Koninklijk Hougaarsche Preinieleening voor het jaar 1870. Dc aanstaande trekking voor deze leening, onder i controle van de Koninkl. Hong. Hoofdboekhonding 1 en Staats—Ccntraal-Kassa f.n onder Garantie van i de (Kon. Hong. Regeering vindt, volgens annonce' van de Herren Isenthal <t C. Amsterdam, in onze editie van heden, reeds op den 15 Mei plaats. Niettegenstaande het betrekkelijk geringe getal der voor «leze Trekking bestemde loten, kan men daarbij toch reeds Hoofdprijzen van f 150000, Moe! vroeg zij, wie woont hier? Alles ziet er hier zoo donker en treurig uit, in den tuin staat i geen enkele boom, geen bloem, geen grashalmpje, i overal liggen steenen en scherven Wij blijven 'toch zeker niet lang in dit leelijke huis, moe? i Vrouw Piermont gevoelde op eenmaal dat haar geweten begon te spreken, zij gevoelde schuld eu berouw; maar zij moest toch haar pligt doeu. Zij nam Alice bij de hand en kwam in een klein, slecht gemeubeleerd kamertjewaar een oude vrouw zat met een onbehagelijk voorkomen en sleeht gekleed. O, duwde vrouw Benkow er uit, na dat juf vrouw Piermont zich had bekend gemaakt, o! dat is dus dat kind Ja, dat is Alicezij hield zich plotseling in en werd tot aan liet voorhoofd rood van ont- i roering vrij noemden ze altijd Alice Piermont, maar netunrlijk moet er thans een andere naam voor haar worden gezocht. Waarom moe I vroeg de kleine en zag ver schrikt eu met een beklemd hart tot de vronw op, die zij negen jaar lang haar moeder had ge noemd. Ben ik dan niet meer Alice Piermont Zij kuste de kleine op het voorhoofd. Wees een braaf kind, Alice! zeide zij bevende, en doet alles wat u deze dame zegt, wij moeten nn schei den Vaarwel! Maar Alice die zoo bleek was geworden als een doode, klemde zieb vast aan de hand harer f5000, 4 h f 1000, 13 f500 «nt., enz., zonder verdere bijbetaling winnen. Een geheel lot kost voor deze trekking f4.—, een half f2.een kwart f], De nitloting dezer leening onderscheidt zich nog daardoor gunstig, dat bij de op den 15 Mei plaats vindende trekking 700 prijzen in 14 Seriën getrok ken worden. Iedere Serie bij deze leening hetjt derhalve slechts 50 Nummers. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algetneene kennis, dat, uithoofde van deu invallenden Hemelvaartsdag, de wekelijksche markt zal worden gehouden op Woensdag den 17 Mei e. k. Schagen den 9 Mei 1871, Van Dörnberg Heiden. C. de Pater Weth. Ingeschreven van 25 April 9 Mei 1871. GEBOREN 25 April. Aafje. dochter van Pieter Kos en Dienwertje Out. 2b dito. Antje, dochter van Cornelis de Vries en Trijntje de Jong. 27 dito. Maartje dochter van Reijer Roos en Hillegonda Rens. 29 dito Geertje dochter van Klaas Wit en Maria Makkes. ONDERTROUWD: Geene GEHUWD: 30 April. Cornelis Brommer jm. oud 21 jaren en Trijntje Govers jd. Ond 18 jaren. Willem Govers jm. ond 21 jaren en Grietje Brommer jd. ond 18 jaren 6 Mei. Jacob Biesboer jm. oud 31 jaren en Guurtje Schager jd. ond 21 jaren. Paulus Bas jm. oud 25 jaren en Gerritje Bas jd. oud 21 jaren, allen wonende te St. Maarten 6 dito. Jan Tesselaar jm. oud 25 jaren wonende te Ila- ringcarspel en Petronelle van Uanxleden jd. ond 22 jaren wonende Ie St. Maarten. 0\ ERLEDEN 2 Mei Cornelis (luisman ond 48 jaar echtgenoot van Bregje Tijm. GEBOREN Geene. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: 4 Mei Pieter Stapel, jm oud 20 jaren, wonende te Schagen en Maartje Groet, jd. oud 23 jaren, wonende te Barsingerhorn. 4 dito. Jan Broersen, jm. oud 28 jaren, wonende te Rar- singeiborn en Femmetje Stapel, jd. ond 21 jaren, wonende te Schagen. OVERLEDEN 3 Mei Klaas Timmerman, echt genoot van Aagje Kromhout, ond fi.8 jaren. Ingeschreven van 2 9 Mei 1871. GEBOREN 3 Mei Izaak., toon van Gerrit de Vries en Sophia Meerlo2 Mei. Johannes, zoon van Jacob Overtoom en Maria Zoomer,, 3 Mei Cotnelia dochter van Pieter Kossen en Eva Breed. ONDERTROUWD: 6 Mei. Dirk Ranke jm. wonende te Schagen en Catharina Twisk, jd. wonende te Castricnm. GEHUWD: 6 Mei Arend Knol, jm. en Aaltje stiefmoeder. Moe! Moe! riep zij hartverscheurend, gij zult mij toch niet hier latenniet waar moe lief! Ah, bah zeide de strenge vrouw Benkow, ter wijl zij de kleine tot zich trok en tnsschen de scheidenden trad, wat moet dat hnilen beteekenen. Meisjes, die hier zoo schreijenworden in een donkere kelder gestopt. En vódr Alice, half blind door hare tranen, zich van vrouw Benkow kon losmaken, was hare pleegmoeder weggegaan voor altijd en het ont stelde kind met de ernstige, naar ziel en ligchaam haide vrouw Benkow alleen. In ieder geval, zeide jufvrouw Piermont met kloppend hart bij zich zeiven, in ieder geval heb ik mijn vpligt gedaan. Alice heeft* geen regt op mij en als mijne eigene kinderen iets noodig heb ben mag ik het niet aan vreemde geven. Veertien dagen later kwam Piermont van zijne reis terug. Hij was een zwaarlijvig man met een groote roode snor en kleine blaauwe oogen. Hij scheen louter vleesch en zag er uit alsof hij m het geheel geen ziel in zijn ligchaam had en toch ontvingen zijne kinderen hem zoo vreugdevol dat het huis weergalmde van hanne blijdschap, een stellig bewijs dat hij toch goedhartig was, want kinderen zijn op dit punt kenners ea bedriegen, zich nooit. Slot volgt.

Schager Courant | 1871 | | pagina 6