A3¥S5trsimggr KATKNEPPELEN PRSJSKATGOOIJEN, ÏE IOOP, BEHANGSELPAPIER KiSTPIPIia. AVORDT GEVRAAGD: EDI EIIDEIIIEISJE EEN LOOPJONGEN. irj. l de iiiu kops r. j. l. bruiloftsliederen Grondpapier. om dadelijk te aanvaarden SCHOORSTEENSTUKKEN- De kiesvereeniging „Vrijheid" De Centrale Kiesvereenigiug Wed. P. J. G. Diderich De algemeene kies-vereeniging Mr R. J. Graaf Schimmelpenninck, 1 11 (Vervolg der beriglcu in het bijvoegsel.) A. Luijkes. L. v. d. Vijzel. C. Waal. P. de Geus Dz. Alb. Brinkman. G. Borst. B. Jelgersma*. Gz. S. Keizer Sz te Texel. J. L. T. Groneman, te Wieringerwaard. C. van Veen, te Helder. F. H Leis, te Zijpe. Th- J. waller, te Anna Paulowna. A. T. van Aken, te Alkmaar, Secretaris. Mr. G. van Leeuwen, te Alkmaar, Voorzitter, Mr. D. P- H. Aberson. te Helder. A. R. Kaan, te Wieringerwaard. C. Spaans te Broek op Langedijk. G. Apeldoorn, te Egmond binnen. J. van der Oord, te Barsingerhorn. P. Kamsteeg, te Alkmaar. Mr. P, Binkhorst, te Alkmaar, Secretaris. Een leerling op het gymnasium te Saar- brucken, Becker genaamd, was wegens zijne voort durende luiheid en slordigheid herhaaldelijk ge straft en had het laatste jaar zoo weinig vorde ringen gemaakt, dat hem bij het examen geen prijs kon worden toegekend, terwijl drie andere leer lingen, met hem in dezelfde afdeeling, bekroond werden. Reeds meermalen had hij gezegd, zich daarover te zullen wreken. Hij heeft dit dan ook op eene afschuwelijke wijze gedaan. Den 25sten Mei, des namiddags ten 3 are, terwijl de leeraar zich een oogenblik uit de leerzaal had verwijderd haalde hij een revolver met zes loopen uit den zak en schoot dien behendig op zijne drie kame raden af. De een was de oudste zoon van den predi kant Eybisch te Linkweiler, de tweede was een zoou van den he^r Brandt, directeur van het gym- nasiain en de derde een zoon van 'den predikant Dormer te St. Johann. Eybisch kreeg twee ko gels in het hoofd en verkeert in hoogst gevaarlij ken toestand. Brandt werd aan het hoofd en aan da borst gewond, doch gelukkig niet gevaarlijk. Dormer week bij het op Kern gerigte schot ter zijde, tengevolge waarvan de kogel hem voorbij vloog en den muur trof. Bij onderzoek is gecon stateerd, dat Becker met koel overleg heeft ge handeld, zonder eenig spoor van geestverbijstering. liet geld, waarmede hij den revolver had betaald, had hij, volgens zijne eigen bekentenis, een paar weken te voren van een zijner kameradeu geleend. In dc week van 25 31 Mei zijn in de provincie Friesland 12 gevallen van pokken bijge komen. als: te Leeuwarden 4, Sneek 3, Franeker en Tjietjerksteradeel ieder 2, Oldeboorn 1, waar door het totaal der gevallen sedert Ik Jauuari jl. bedraagt 107. Uit Sneek meldt men ons van 3 Juni: Gisteren nacht heeft een kind van vijf weken op eene treurige, wijze het leven verloren. Vader en moeder hadden zich des avond te buiten ge gaan aan sterken drank en waren zeer bedwelmd gaan slapen. Bij het ontwaken vonden zij hun kind dood gedrukt. In het midden van den polder Charlois is bij het uitdelven eener sloot een doodkist gevon den, inhoudende een doodshoofd met eenige been deren, en een eind verder eenige stukken hout, vermoedelijk van een schuit afkomstig, voorts eenige steenen, alles waarschijnlijk afkomstig van vóór de iudijkiug, die drie eeuwen geledeu heeft plaats Te Rotterdam had eene vrouw, die langs de aan de Wester haven liggende schepen melk ventte, het ongelijk van eene loopplank in het water te vallen. De allaar aanwezige sjouwer D. B. sprong haar onmiddellijk ua, en had het genoegen haar zonder letsel aan wal te bren gen, van waar zij per vigelaute naar hare woning is vervoerd. Te dier plaatse kwam een boeijerschnit, geladen met steenkolen uit het Boerengat varen; maar dit vaartuig werd door den hevigen stroom teruggedreven, zoodat de schipper een anker uit wierp, dat eveuwel slipte. Hierdoor is de schuit tegen een aldaar liggend Rijnschip aangevaren en heeft een lek bekomen, tengevolge waarvan zij onmiddelijk zonk. De schipper en zijn S3 jarige vader zijn nog in tijds op het Rijnschip overge sprongen, en daardoor het gevaar ontkomen. Woensdag ochend had aldaar eene in de Raamstraat wonende 76 jarige vrouw het ongeluk, dat hare kleederen, door de stoof met vuur waar op hare voeten rustten, in brand geraakten. Zij bekwam zulke ernstige brandwonden, dat zij, on- middelijk in het stedelijk ziekenhuis opgenomen, daar reeds denzelfden avond aan de gevolgen overleden is. Men maakt zich te Texel ongerust over het lot eener boot, waarin drie personen, die, om geep te trekken, naar Terschelling waren afgevaren. Zij is aldaar aangekomen en ook weder vertrokken, maar sedert 10 dagen heeft men geen tijdiDg, zoodat men het ergste vreest. Twee jongens stonden met elkander te praten en verhoovaardigden zich tegen elkander op den rijkdom huns vaders. rMijn vader," zeide de eene, (heeft op de huizen van vele menschen een hypo theek, ei!" fHom! wat zegt dat, op huizen van anderen? mijn vader heeft een hypotheek op zijn eigen, ei!" Den 1. Mei heeft een Duitsche gouvernante be Petersburg eene zonderlinge weddingschap ge wonnen. Haar meester, eene rijke Rus, had na melijk beloofd haar te huwen, indien zij binnen een bepaalden tijd een millioen gebruikte postze gels verzameld had. Veler harten in Duitschland toonden zich bereid om de landgenoote behulp zaam te zijn; postbeamten bleven niet achter, en zoodoend was het getal op den bepaalden bijeen. De gelukkige gouvernante is mejufvrouw Struve, van Altona. Een kleermaker die te sterven lag, trooste zijn weenende vronw in deze voege. Lieve Mina, als ik gestorven ben, trouw dan met onzen gezel Jacob; hij is een goed inensch zeer oppassend en bekwaam in het vak, net iemand die je lijkent." Ach mijn lreve man! huilde zijne gade vdat hadden Jacob en ik ook al met elkander afge sproken. Een Hamburgsche tabakshandelaar heeft een halfjaar lang gewerkt aan een eigenaardig geschenk voor den Keizer, 't is namelijk een buitengewoon getrouwe nabootsing van het slot Babelsberg uit tabaksbladen en cigaren bestaande. Het is niet minder dan 5 voet hoog en circa 8 voet breed. Aau mevrouw Niemanu-Sebach zijn, voor zij op reis naar Europa ging, te Washington een aan tal kostbare voorwerpen, meereudeels cadeaux van gekroonde hoofden, ontstolen. Gebruik makende van het oogeblik, dat de gevierde kunstenares als Adrienna Lecouveur op het tooneel stond, is een dief in de kamer van haar hotel binnengedrongen en heeft zich van al de genoemde kleinodie, die zij in haar reistasch bewaarde, meester gemaakt. EN op WOENSDAG 21 JUNIJ 1871, ten huize van den kastelein J. SELDERBEEK op de Loet te Schagen. 5691 Zegt het voort. Eene BOERENHOFSTEDE. Schuur, Tuin, goed bemest en bewerkt BOUW- en WEILAND, in de gemeente ANNA PAULOWNA (NOORD HOLLAND) alwaar zich eene protestantsche en Roomsch Catholieke kerk en gjede scholen be vinden, groot 29 hectare (bunders) aan den Spoorweg. De helft der koopsom kan op de perceeleu gevestigd blijven. De verschillende veldgewassen en Inventaris kunnen tegen taxatie worden overgenomen. Te bevragen bij den Heer C. SMIT, burge meester te Barsingerhorn. 56SI van 0,17 i cent per rol en hooger, om dadelijk in dienst te treden, tegen hoog loon EN Adres met franco brieven of in persoon bij de Uitgeefster dezer Courant. 5688 Een SCHILDERSKNECHTbij voorkeur ongehuwden gewoon op 't platteland te werken, voor geruimen tijd werk begeerendevervoege zich in persoon of per franco brief bij J. P. OTT, Mr. Huis- Rijtuigschilder te Koedijk. 5687 te Langedijk en St. Pannras heeft in hare verga dering, gehouden 81 Mei 1.1.met algemeene stem men tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten Generaal verkozen den Heer 5684 en spoort met allen ernst de liberale kiezers aan hunne stem op den 13 Junij aanstaande op ge noemden Heer uit te brengeu. net Bestuur der Kiesvereeniging Vrijheid, Langedijk en St. Pancras, Ph. Hulst. S. P. Heringa. Jb. Kroon. in het kiesdistrict Alkmaar heeft in hare vergadering van 17 Mei j.1. met algemeene stemmen tot can didaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen het aftredend lid 5677 IN SOORTEN. De nieuwe BRIEVENBESTELLER, GIDS voor allen prijs 10 cents. Al het bovenstaande RUIMSCHOOTS in voor raad bij te Schagen, op de Laan naast IJzak Hoogendijk. 5692 Het Bestuur der Centrale Kiesvereeniging, W. van der Kaay, te Alkmaar, Voorzitter. K. Breebaart, te Winkel. Ph. Hulst, te Zuidscharwoude. voor Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal in het district Alkmaar, heeft in hare vergadering, op den 20e Mei 1871 te Alkmaar gehouden, met algemeene stemmen gesteld tot haren Candidaat voor de vacature van het lid maatschap van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, den heer 5679 Oud-Minister van Finantiën te 's Gravenhage. Zij noodigt hare mede-kiezers in dit district dringend uit, om op Dingsdag den 13 Junij i 1S71 hunne stemmen op dien heer uit te bren- gen en door eene getrouwe opkomst zich van bunnen 1 burgerpligt te kwijten. Het Bestuur,

Schager Courant | 1871 | | pagina 3