I TE KOOP 1870 1 1871. I WIJZIGING. NOTARIAAT. MAGAZIJN ADVBRTKnrriËnr DONDERDAG 7 SEPTEMBER. Correspondentie. Badhoeve in Haarlemmermeer, Lincolnsh.ir© Ras, op Woensdag den 16 Augustus gemaakte kleeding stukken Burgerlijke stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 1 7 Augustus 1871, MARKTBERIGTEN. ie Timmerwerk enz. 2e Straatwerk en 3e Verfwerk. van Aan F. Druif, te Dordrecht. Wat blieft u? Aan F. Druif te Dordrecht. Eu van Druif ook? Dus van en aan Druif? la mijnheer, 't Is misschien zonderling, maar 'k zal 't u ophelderen. Ik moet naar Dordrecht en heb daar die f 120 noodig. Als ik ze nu meeneem, dan vrees ik dat ze verteerd zijn eer ik in Dord recht aankom; daarom neem ik een postwissel dan ben ik er zeker van dat ik ze te Dordrecht kan ontvangen. Zekere Engelsman drukte eergisteren op het terras van het Badhuis te Scheveningen, zijn ver wondering er over uit, dat hij nergens de Hollanders zoo sterk vertegenwoordigd had gezien als hier in Nederland het geval is. Amsterdam, 7 Augustus 1871. Vreemd genoeg, maar een feit nogtans is 't dat men soms van buiten af nieuws moet hooren om trent zijn eigen stad. Ik herinner mij, terwijl ik dit schrijf, een der in Rotterdam goed bekende anekdoten betreffende den brand van het museum Booijmanshet gewezen gemeentelandshuis van Schieland aldaar. Dat huis, nu fraai weer opge bouwd, staat midden op een plein en heeft dus eigenlijk niet met direkte buren te maken, maar bij gelegenheden van brand als anderzins, zou men toch meenen dat de geheele buurt in rep en roer kwam. 't Bleek niet; want toen 's morgens een melkboer uit een andere gemeente kwam en aan een dienstmeisje, dat twee huizen van den brand woonde vroeg, hoe het toch eigenlijk aangekomen was, bleek het dat het vrijstertje er niets van wistwel had ze vroeg in den morgen al zoo veel rook meeneu te zien in de straat; maar och verder dacht ze niet. Ziet u meneer, daar heb ik het nu juist, daar zijn we er éér ik het zelf wist; ze dacht niet ver der. Wanneer u eens hier in Amsterdam waart zoudt u menig neefje of nichtje van dat dienst meisje aantreffen. Bij voorbeeld: Ik las verleden in een Belgische courant, dat het volgende jaar hier *de komedies plechtig ingewijd zou worden. Ik moet u zeggen, dat ik van 't heele feit hoe genaamd niets wist. Echter 't kau mogelijk zijn, en 't zou flink wezen, heel flink. Want ik kom nu maar alleen hierop neer, dat we een komedie hebben, dat eigenlijk geen komedie genoemd zou kunnen worden. Jaren en jaren geleden hadden we een steenen komedie, een behoorlijk gebouw, vierkant eu hecht, eufin een huis, dat ge kondt toonen. Zoo als ieder weet brandde die komedie af, en nu hebben we sedert dien tijd nog tnaar geen nieuwe. Maar zult ge zeggenze geeft 's winters toch operaas en hollandsche stukken, in rijm en in onri>— Juist, heel goed; maar daar zit hem na juist net kwaad. Ik zie in dat geheele schouwburgstelsel een allernaarst bewijs van half heid; we geven tooneelvooistellingenmaar iu een loods, in een houten loods, die natuurlijk van binnen zoo behoorlijk mogelijk bekleed is en die van buiten, om er niet al te gek uit te zien, van boven tot beneden, aan alle vier de kanten, be hoorlijk geverfd moet worden; iets dat verschrikke lijk kostbaar is, en dat bij een steenen gebouw geheel vervalt. Ik wil nu maar zeggen, dat die houten loods, waarmee zoo menig vreemdeling den draak steekt, toch onbesuisd veel geld kost. En waarom heeft men nu zoo lang gedraald om tot het besluit over te gaan van een anderen schouwburg te bouwen? Ja ziedaar juist wat zich moeielijk laat oplossen. Het ging wel zoo en och men dacht niet verder. Sommigen meenen, dat «een merkwaardigheid' toch altijd reen merkwaardigheid' blijft, al heeft ze betrekking op smaak of op wansmaak. Zoo noemt men het Rotterdamsche stadhuis met zijne grillige koppen met dikke bniken en ronde hoofden 'op merkelijk' wegens de zottigheid. Ik denk niet alzoo. Wat dwaas is en bekrom pen moet veranderd worden, want ook het mede lijdend schouderophalen is een bewijs van afkeu ring, en dat doet men bij het zien van onze schouwburgloods. X. L. S. Kantongeregt te Schagen. Zitting van 29 Junij 1871. 1. D. v. D, H. d. N, en J. G. Cz. te "Warmenhuizen, wegens het plegen van straat schenderij en baldadigheid, ieder f 3 boete, subs, één dag gevangenisstraf. 2. E. S. M. B. en J. K. te Zijpe. 3 C. E. te Nieuwe Niedorp. 4. J. T. te Zijpe 5. W. V. Az. te Petten, allen snbs. 2, 3, 4 en 5 wegens enkele diefstal veroordeeld tot ieder zes dagen gevangenisstraf. 6. J. G. en J. S. te Zijpe, wegens zoeken en rapen van eijeren in de duinen te Callantsoog, ieder f 10 boete, en subs. 2 dagen gevangenisstraf. 7. J. P. te Anna Paulowna, wegens het zich bevinden met geladen geweer in het veld aan de Luidwal, (zoogenaamde Slik) nabij de van Ewijck- sluis te Anna Panwlowna, zonder jagtacteof bui tengewone magtiging. Vrij gesproken, de kosten te dragen door den Staat. 8. K. J. E. te Warmenhuizen, wegens het bou wen aan den openbaren weg te Warmenhuizen, zonder voorafgaande aangifte ter gemeente secre tarie van het voornemen daartoe, boete fl subs. 1 dag gevangenisstraf. 9. C. X. te Zijpe, laten grazen van een paard op de gronden van het N. H. kanaal te Zijpe, zonder vergunning, boete f10 subs. 2 dagen gevangenis straf. 10 en 16. K. B. te Kolhorn, zich tweemaal bevinden blijkbaar beschonken toestand op den openbaren weg in de gemeente Barsingerhorn, 2 boeten van f 3, voor ieder subs. 1 dag gevange nisstraf 11. D. V. te Winkel, 12. X. X. te Schagen, en 13, L. v. 8. te Barsingerhorn, wegens het, zitttende daarin, rijden met een hondenwagen binnen de gemeente Schagen, ieder f 3, boete en subs. 1 dag gevangenisstraf. 11. A. B. te Wieringerwaard, wegens rijden anders dan in zeer gematigden draf binnen de gemeente Schagen f3, boete subs. 1 dag gevan genisstraf. 15. C. d. V. te St. Maarten, wegens het rijden met een hondenwagen in de gemeente Haringcar- spel, f 3, boete subs. 1 dag gevangenisstraf. 17. S. K. te Haringcarspel, wegens het niet ge sloten hebben van zijn herberg te Haringcarspel na des nachts 11 ure. IS. P. S. 19. X. v. S. en 20 X. v. D. allen te Haringcarspel, wegens het zich bevinden in een herberg te Haringcarspel na des nachts 11 ure, ieder, f 1 boute voor ieder 1 d&g subs gevangenis straf. 21. A. J. te Zijpe en 22 X. B, te Schoorl wegens het zich bevinden in een herberg te Zjjpe na des nachts 10 ure, ieder f6 boete, voor ieder subs. 2 dagen gevangenisstraf. 23. G. M. H. te Barsiugerhorn, wegens het niet aanwezig zijn als spuitgast bij het beproeven van de brandspuit te Barsingerhorn, f 2 boete, subs. I dag gevangenisstraf. En allen, behalve No. 7 in de kosten. Wegens plaatsgebrek eerst heden geplaatst. Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Ingeschreven van l 8 Augustus 1871. GEBOREN: 6 Augustus. Klaas, zoon van Jan Timmerinau sn vau Dieuwertje Portegijs; 7 Augustus. Simon, zoon van Cornelis Spaans en vau Grietje Spaans. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 7 Augustus. Arie Bot, oud 4 maanden. per 100. Purmerende, 8 Aug. Boter f 1,25 a 1,35 per N. P. 112 vette Xalveren 55 a 80 ets. per N. P. 25 nucht. dito f 10 a 19, 87 vette Varkens 42 a 50 ets. per N. P. 18 magere dito f 8 a 10, 203 Biggen f 2 a 4, kipeijeren f 8,— eend dito f3,3Q per 100. GETROUWD Dr. L FOREMAN en P. H. J. J. LILIÉVRE. Lkidrn 10 Augustus 1871, 5842 Heden overleed na cene korstondige ziekte SARA VAN HARENCARSPELin den onderdom van 37 jaren. Ruim 12 jaren was ze mij eene getrouwe dienst, bode en stond ze mij in lief en leed als eene dochter ter zijde. Met haar broeder treur ik om d»t vroegtijdig sterven, dat voor mij zich zoo zwaar zal doen gevoelen. Waar ooit aan een overledene hnlde wordt toe- gehragt, daar mag ook op haar graf worden ne- dergelegdde hetuiging van hulde aan echte getrouwheid. Haar aandenken zal bij mg en bij velep in ze gening blijven. 584j Dirkshorn 5 Aug. 1871. Alm. Bregman. In de advertentie der Commissie voor de HARDDRAVERIJ te Schagen (zie ommezijde) staatDingsdag 5 September moet zijn: Voor een wel opgevoed JONGMENSCH, ge durende twee jaren bij het vak werkzaam, wordt ter volledige bebwaming gelegenheid gevraagd bij bij een Notaris, liefst in Noord-Holland. Brieven franco, ouder no. 908, aan den heer A. XNOOP, Klein Heiligland, Haarlem. 5840 GEBOREN: 4 Augustus. Helena, Wilhelmina, Korolina, dochter van Ernst Lodewijk Schoeman en Aafja Vollenga; 4 Augustus. Doris, zoon van Dirk Stam eu van Jantje Xnijn. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 2 Augustus. Jan, oud ruim 6 maanden, kind van Jan KweldamPz. en Neeltjc Schagen. Schagen 3 Augustus 1971. Aangevoerd Paarden f a Stieren f 55 a 140, Ossen f 100 a 145, Gelde Koeijen f 80 a 160, Kalfkeoijen f 160 4 200, A aarsen f 80 a 120, Hokkelingen 50 a 100. 11 nucht. dito f 7.50 a 20, 660 Schapen magere f 12 a 23.35, vette 24 a 32, 88 Lammeren f 9 a 14, 3 Bok ken en Geiten f 1.50 a 5, 14 magere Varkens 7 a 10, 26 Biggen f 2 a 5, Konijnen 10 a 60, Kippen 25 a 50 Eenden. 30 a 65 cents per stak. Boter 133 ets. per kilo Kaas 30 a 45 ets. per kilo, Xipeijeren f 2,80 a 2,90, Eendeijeren f 8 van de GEMEENTEWERKEN te SCHA GEN over 1871, aanst.des middags ten 12 uren, in het Raad huis aldaar, als: 5839 "Waarvan de bestekken en voorwaarden van af Vrijdag aanst. ter Secretarie ter lezing zullen liggen. 5833 S. KEET Dz. Kleedermaker t« Schagen, bericht dat mogt de laatste tijd door de orerloopende drukte, elders iemand niet volkomen na zijn ge noegen bij hem kunne slagen, hij thans weder aan aller aanvragen kan voldoen, de zomer mode artikelen worden tegen spot prijzen opgeruimd en een groot gedeelte de? winter stoffen zijn alreeds ontvangen,

Schager Courant | 1871 | | pagina 3