Recommandatie. ADFERTEKrriEfll SNIJBOONEN Gerrit Reijer. Abr. SLOOS, PUBLIEK VERKOÖPEN: BOUWLAND ANNATTO, GrofsmederijIjzergieterij FABRIEK van stoom- en andere werktuigen te Nieuwediep. Ch. Bosch Reitz. 14RKTBHRIGTHN. Burgerl. Stand der gemeente St. Maarten Burgerlijke stand der gemeente SchageQ Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn TE KOOPtegen f 1.50 de 700 750 bij Zegt tiet voort. KA.5 ea BOTER Kleursel, vermaning door onzen geachten bnrgc meeste tok i stilte aangemaand; de heer G. van S., hierover ge- J bdgd, wierp rich in woede op onzen burgervader en bragt hem verscheidene slagen op de borst toe; onmiddelijk volgde hierop eene vechtpartij. liet ongelukkigst van alles is, dat, zoo men zegt, de burgemeester heden morgen ongesteld is geworden en bloed heeft opgegeven. Te Leerdam zijn dezer dagen twee paarden verkocht, te zamen 75 jaren tellende, waarvan het een dit jaar nog een fliuk veulen heeft ter wereld gebtacht. Door de commissionairs en handelaren in en om Utrecht wordt al de kaas opgekocht, die zij maar magtig kunnen worden. De prijs, f 25 tot f 28, stijgt dan ook hierdoor. In de omstreken van 's Hertogenbosch ster ven veel varkens aan het miltvuur. Te Zevenbergen is een 76jarig man inden vierden echt gehuwd met een 20jarig meisje. Bij het verlaten van het stadhuis, werd hij door het volk bespot. Het Vaderland meende de Hagenaars te moeten waarschuwen, dat er jl. Donderdag weder een pleizertrein tegen de residentie was losgelaten. Inzonderheid aan 't strand te Scheveningen hebben de heeren pleizierreizigers het gortig laten liggen. Men kon ze niet van de plaats verwijderen, waar dames baden; zelfs één klom er op een badkoetsje, waarmede eene dame in zee was, maar werd daar voor dan ook aan de politie overgeleverd; een ander opende een koetsje, dat uit zee was gekomen. Men zal voor de tweede bezending pleizierreizigers, die de tentoonstelling allerminst bezoeken, voor sterke politiemagt zorgen. Uit Woudsend schrijft men aan de N. R. Ct.: Op eenigen afstand van ons dorp woont een oud arm vrouwtje, bij wie men wel eeus aangaat om uit te rusten; en van wie de faain zegt, dat zij soms ook een borrel aan de vermoeiden schenkt, zonder patent te bebben als kroeghoudster. Twee kalsngelievende kommiezen, die hiervan de lucht hadden gekregen, zouden die vrouw iu flsgranti gaan betrappen. Zij komeu bij haar, gaan zitten en vragen ieder om een borrel, die zij hun ver schaft. Dus hield zij een sluiperkroeg, en was de vogel geknipt! Althans, zoo meenden de ambtena ren. Doch vragende, hoeveel zij schuldig waren voor de borrels, antwoordde de vrouw: „niets, die 1 geef ik om godswil; ik houd geen kroeg, want, dau zou ik er een patent voor moeten hebben; j maar wie van mijn huisje zich bedient om er te i rusten, moet mede in de huur er van bijdragen, en die bijdrage is voor elk der heeren een gulden." 1 Daartegen viel, uit een belastingovertredend oog punt, weinig te zeggen, en de ambtenaren zagen zich ten slotte, hoewel zij eerst hoog en laag sprongen, genoodzaakt, die buitengewone kamer huur te betalen, tot uiterst groot vermaak van de aanwezigen. Als een staaltje van strikte eerlijkheid wordt het volgende medegedeeld. Een der heeren deelne mers aan bet reünie van het Metaleu Kruis had zijn portefeuille, waarin eemge bankbilletlen waren, verloren, maar was niet weinig in zijn schik toen hem bij zijn vertrek aan het station door een kas siersknecht de portefeuille in de beste orde weder werd ter hand gesteld. De aanbrenger ontving eene belooning en antwoorJde op de vraag, wie de eerlijke vinder was, dat iemand die onbekend wenschte te blijven, portefeuille ene. bezorgd had ten kantore van den heer L. kassier te Breda, met verzoek een en ander aan den daarop rechtheb bende te doen terugbekomen. Op de wolmarkt te Zwolle zijn de prijzen zeer hoog, nu de lakenfabrieken in Frankrijk weder in werkiog zijn, en gebrek aan grondstof bebben. Jl. Woensdag morgen kwam zekere P. H. in een koffijhais te Deventer, waar hij een glas bier eischte. Toen de kastelein het hem wilde overreiken, bemerkte bij tot zijnen schrik dat de man overleden was. Ontnidelijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen, die niet mogt baten, want de ongelukkige had reeds den adem uitgeblazen. Het volgende antwoord op eene huwelijke aanvraag deelt de Arah. Crt. mede: Ik heef de averdensie in Arems Crand gelese en wel lus om dien Juvrou X C te spreeke, om reede ik ook graag huw we wil met iinant dien daar ook sent in heeft en bj okka*i wel in ale eer en deug van diens wil wese. daar om hoope ik daar ik geen geit hep de Arems Crand dit brifie an Juvrou X C sal wille opneeme alsdat ik vreidag onder majun heel aleenig sel sitte in het hokkie warin de beer timmer de vis verkoop en as dat ik daar nie binne dan op het baukie er bei. Een aleenig lopent vrei gesel van 8 gulde sweeka vas. De grijsaard A. v. R„ wonende te Scheve ningen, had zich gisterenmiddag naar zijn aardap- pelenland in de Westdoinen begeven, doch was in den laten avond nog niet huiswaarts gekeerd. Men ging hem zoeken en vond hem in zijn land voor- 1 over op den grond liggen; een beroerte had hem i getroffen. 1 De eenige olifant in den Jardin des Plantes i die het beleg van Parijs overleefd heeft, gaf dezer dagen een merkwaardig bewijs van zijn goed ge heugen. Nadat zijne makkers Castor en Pollux, geslacht en opgegeten waren, zou ook de beurt aan hem komen en hij was zelfs reeds stevig vast gebonden om de doodelijke kogels te ontvangen, toen er onverwachts tegenbevel werd gegeven en hij in het leven bleef. De man die hem vastge bonden had kwam dezer dagen voor het eerst we der in zijne nabijheid om hem voedsel te brengen, maar de olifant liet dit onaangeroerd staan en pakte den bedoelden persoon beet. Hij deed hem eenige luchtsprongen maken en wierp hem eindelijk met kracht tegen den grond; gelukkig echter viel hij buiten het bereik van zijn snuit. Hij zal zich waarschijnlijk wel wachten om voor den tweeden i keer zoo dicht in zijne nabijheid te komen. Vier geachte stadgenooten van 's Hage, de hh. Gebr. S., hebben jl. Maandag met een koet sier van den stalhouder Verkuijlen, die hen naar Gouda reed, op den dijk iu de nabijheid dier stad negen personen gered. Dit negental, boeren en boerinnen, bevond zich, in een boerenwagen, door een wat al te opgewonden koetsier bestuurd of liever niet bestuurd, eerst boven op den dijk, wel dra langs de hooge helling naar beneden rollende en eindelijk met rijtuig en al in het ditpe water beneden. Men begrijpe hoezeer de hulp van de vijf Hagenaars dit in het water gevallen pleizierpar- tijtje te stade kwam. Jl. Dingsdag avond is in Parjjs in de na bijheid van den Triomfboog een luchtballon neer gekomen met het opschrift: «Napoleon III zal naar Frankrijk terugkeeren.* Behagen 31 .lu(uituv t*tf I- Aangevoerd 2 Paarden f 40 a 100. 2 Veulens f 50 a 60, Stieren f 70 a 140 - Ossen f a Gelde Koeijen f 70 a 260, Kalfkoeijen f i Vaarsen f 160 a 200, Hokkelingen 7 0 a 105. nucht. dito f 15 a 21, 4 Rammen f 30 a 40, 750 Schapen magere f 12 a 23, vette f 26 a 34, Lammeren f 14 a 19, - Bokken en Geiten f - a 17 magere Varkens f 8 a 20, 25 Biggen f 3 a 6, Konijuen 15 a 75, Kippen 40 a 150 Eenden. 35 a 60 cents per stuk. Boter 133 a 146} ets. per kilo Kaas 35 a 45 est. per kilo, Kipeijeren f3 a 3,10, Eendenijeren f per 100. Piirmer ende, 2 Sept. Boter f 1,25a 1,50, per f P. 75 vette Kalveren 70 a 90 ets. per N. P. 29 nucht. dito f 11 a 22, 66 vette Varkens 45 a 52 ets. per N. P. 24 magere dito f 10 a 14, 355 Biggen f 3 a 6, kipeijeren f 3,50 eend dito f 8,40 per 100. A 1 k m a ar 4 Sept. Aangevoerd 37 Koeijen f 180 a 250, 235 Kalveren f 30 a 105, 3 nucht. dito f 8 a 17, 479 Schapen f 16 a 36, 119 Vette Varkens 38 a 51 ets. per kilogr. Medemblik, 23 Aug. Aangev. 260 kop Bo ter 1,60 per kilogr. Ingeschreven van 14 Aug. 5 Septemb. 1871. i GEBOREN: 16 Aug. Trijntje, dochter van W. Neefkes en A. Meurs. 31 Aug. Jan, zoon van K. Koopman en T. Maats. 1 Sept. Klaas, zoon van D. Brak en A. van Dok. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 14 Aug. Aafje Kos, ond 16 weken. 31 Aug. Jan Koning, oud 3 weken. Ingeschreven van 29 Aug. 4 September 1871. GEBORENGeene. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 29 Aug. Anna Kamp. oud 7 weken, kind van Gerrit Kamp en Aaltje de Lange; 2 Sept. Pietcr Kweldam, oud ruim 4 weken, kind van Antje Kweldam. Ingeschreven van 29 Aug. 5 Septemb. 1871. GEBOREN: 1 Sept. Alida, dochter van Jan Baptist de 8wart en van Anna Maria Baptist ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: 30 Aug. Elbregt Vos, oud 18 dagen. 588 9 Beste kleine kromme Notaris te Winkel, zal op Dingsdag 3 October 1871, na afloop der verkooping te houden ten ver zoeke van Heeren kerkvoogden der Hervormde ge meente te Barsingerhorn, in de herberg #'t Fortuin" aldaar 5888 Een perceel uitmuntend best gelegen in den Hooglandspolder der gemeente Bar singerhorn aldaar, kadastraal bekend iu Sectie C No. 391, groot 52 aren 40 centiaren. In eigendom toebehoorende aan Jan Pater. Nadere informatien verkrijgbaar ten kantore van bovengenoemden Notaris. van R. J. FULLWOOD Co., vroeger R. J. FULLWOOD BLAND te Louden. De gebruikers van dit Kleursel worden ge waarschuwd dat er onder den naam van An- nattoen zelfs van Verbeterd Annattovele namaaksels verkocht wordenen wel in Kruiken der ECHTE ANNATTO, door de NAMAKERS opgekocht. De eenige Echteonverbeter bare en door deskundigen goedgekeurde Annatto, is die van de Heeren R. J. FULL WOOD Co. te Londen. De Kruiken zijn, behalve met het Etiquet van die Heeren ook nog voor zien van een Hollandsch berigtmet de handtee- kening van den Ondergeteekenden Agent C. P. LOHME1-JER waarop men meer bijzonder oplet tend gelieve te zijnom zich voor bedrog te vrij waren. C. P. LOHMEIJER 5891 'Opvolger van G. A. LIEVENDAG. KantoorZwanenburgwal, C. 382. Dépot voor Schagen: bij W. A. HAZEU. In verschillende Steden en Dorpen kunnen op franco aanvrage Dépots verkregen worden. Alle mogelijke gietwerkenzoowel van ijzer koper als metaal worden binnen den kortst mogen lijken tijd afgeleverd. 5890 Door middel van den stoomhamer kunnen de zwaarste gesmede stukken voor molens, sluizen, enz. binnen weinige dagen tegen de billijks te prijzen gemaakt worden.

Schager Courant | 1871 | | pagina 3