mm k oma KIES VEREENIG ING Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Burgerl. stand der gemeente Barsingerhorn Burgerlijke Stand gemeente Haringcarpel. Ingezonden. Advcrtcntiën. G. BOSMAN Schagen k. BREEBAaRT, Th. J. WALLER A. W. Gezellen, Voorz. J. Beers. C. Grin. 8439 J Schenk Dz. T. Lanser. J Spaans Jz. M- Haringhuizen. C Kos. Penningmeester. J Schenk Jz. loco Secr. rullen derwaarts komen om de feestviering van Z. M. den "koning bij te wonen. Zij zullen het paleis Buitenrust aan den Scheveningschen weg betrekken. Dat de koning van Wuttenburg zou overkomen voor bet feest wordt weer tegenge sproken. Uit een gisteren te Singapora aangeboden en in den namiddag bij het Departement van Koloniën ontvangen telegram van den luitenant- generaal van Swieten, gedagteekend Atchin 22 dezer, blijkt het volgende: Te Gighen is onder een saluut van 21 schoten de Nederlandsche vlag geheschcn. Het is een belangrijk feit, dat zeer vermoedelijk op anderee gunstige gevolgen hebben zal. Pedir, tot dusver zoo vijandig gezind, heeft een aanbod van toenadering gedaan. Het gerucht, dat van dien Staat vele hulp troepen in Atchin zijn, is onwaar. Voor eenige dagen zond de slager J. J.Z. zijnen knecht U. O. uit, om verschillende kwi- tantiën ten gezamenlijke bedrage van p. m. f 50 voor hem te ontvangen. Tot zijne verwondering komt zijn knecht niet terug. Na verloop van eenige dagen (laatstleden Woensdag) komt de knecht zich zelf bij de politie aangeven, nadat hij het geld deels verloren en deels verteerd had en na eerst nog eeu pleizierreisje naar Purmerend en Alkmaar te hebben gemaakt. Hij was ongehuwd en genoot bij den slager behalve kost en inwoning een loon van f 5 per week. Een arbeider op het spoor te Soest is bij het zand laden tusschen de buffels van deu trein geraakt en dood gedrukt. Bij Kabinets-order is bevel gegeven om, waar Z. M. de Keizer van Rusland arriveert op H. Ds. reis, van de grenzen naar Amsterdam, overal saluutschoten te lossen en door de muziek orpsen het Russisch volkslied te doen spelen. Het kindje van den heer K. te Varsseveld eenige uren zonder opzicht gelaten, werd bij de terugkomst der huisgenooten dood gevondcu in een tobbe, waarin niet meer dan 3 Decimeter water stond. Parijs telt thans 8000 beambten van politie. Onder het keizerrijk had bet slechts 4000. Te Antwerpen is een persoon in hechtenis genomen, die op zijne kamer in een logement den ganschen morgen revolverschoten loste op den muur. Tot de politie zeide hij, dat hij pastoor Santa Cruz was eu dat hij alle republikeinen zou dood schieten. Spoedig bleek het, dat de mau krank zinnig was. In den tuin van mevrouw V. d. H., te Hel mond heeft een paar meezen thans reeds, niet al leen jongen uitgebroed, maar ouden en jongen vlogen reeds door het struikgewas rond, een op 24 April ongehoord vroege gebeurtenis. Voor het gebruik eener kamer nabij het konink- lijk Paleis, te Amsterdam, iu een straat waar den 12den Mei de optocht zal passeren, wordt f 400 betaald. Te Leiden is een vrouw, bij het proeven van het vleesch, dat zij voor het middagmaal ge reed maakte, een stuk in de keel blijven steken, tengevolge waarvan zij stikte. In de te Chicago verschijnende Illinois- Staatszeitung kwam vóór eenigen tijd de volgende cnriense advertentie voor Belooning en waarschnwing. Mijne vrouw, Rarbara Nikschen, geboren Roslem, is weggeloopen of mij ontstolen. Wie haar mij terugbrengt, sla ik het hoofd in. Daar ik mijne eigen schulden niet betaal, is het zeer waarschijn lijk dat ik ook de bare niet zal betalen. Louis Nikschen. Dezer dagen meldden de KI. Crt. de ge boorte van een kalf van 54 kilo. Nu deelt men mede dat te IJlens, bij den landbouwer R. R. Svbrandv, een kalf ter wereld kwam van 't ge wigt van 55 kilo. Dit is dus voor de deskundigen nog merkwaardiger. Onder I-euvenbeim (Gelderland) heeft dezer dagen een koe, nog geen volle 2 jaren oud, 3 levende kalveren geworpen. De raad der gemeente St. Maarten heeft bepaald, dat de kermis te Valkoog voortaan zal worden gehouden op den laatsten Zoodag van Aug. en den daaropvolgenden Maandag en Dingsdag. Voor de hongerlijdenden in Indië heeft men thans te Londen ruim f 1,000,000 bijeeDgebragt. Ingeschreven van 21 28 April 1874. Geboren: 20 April, /oost Cornelis, zoon van Willem Verheus en Antje Raat. 23 ifpril. Petrus, zoon van /an Mul Wz. en Elisabeth Pauk. 24 April. Rebeeca, dochter van Alexander Mozes en Doetje van Dijk. 25 April, /ohannes, zoon van Baptist de Swart en Anna Maria Baptist. 27 April, /an, zoon van /an Donker cn n«je Biesboer. 26 April. Aaltje, dochter van Pieter Kromhout en Grietje Portegijs. Ondertrouwd: 24 April. Gerrit Bol, jra., oud 25 jaren en Anna Cornelia Denijs, jd„ oud 20 jaren, beiden wonende te Schagen. 24 April. Arie Koster weduwnaar van /acoba Braaf, oud 34 jaren en /annetje Groen, weduwe van /an Cim, oud 43 jar.-n, beiden wonende te Schagen. 24 April. Nicolaas Overtoom, jm., oud 27 jaren, wo nende te Schagen en Helena van Daatiberg, j.d., ond 30 jaren, wonende mede te Schagen, doch bin nen de laatste zes maanden ook gewoond hebbende te Zijpe. 24 April. Antonie van Nuland jm.. oud 32 jaren en' Cornelia Mekken, jd., oud 28 jaren beiden wonende te Schagen. Gehuwd: 24 April. Cornelis Langerijs, jm., ond 24 jaren en Grietje Bosman, jd., oud 23 jaren, beiden wonende te Schagen. Overleden 24 April. Cornelis de /ongh, oud ruim 5 weken, zoon van /ozcph de /ong en Antje Kieft. 23 April. Cornelis Waag, oud ruim 5 .maanden, zoon van Gerrit Waag en Trijntje Bruin. 1 2G April. Willem Roggeveen /nz., oud 63 jaren, i echtgenoot van Aaltje Velluin. Ingeschreven van 21 tot 28 April 1874. i Geboren: 21 April, Alaas, zoon van Jan .Boon tjes en van Grietje Rietvink. 24 dito. Neeltje, dochter van Pieter Scheuk en van Dienwertje Nieuwland. 27 dito Cornelis, zoon Pieter Rezelman en van Guurtje 7/uttcr. Ondertrouwd: 25 April. Jan Denijs, jm. wonende te Winkel en Jansje A'wast, jd. wonende te .Bar singerhorn. Gehuwd: 26 April, Jan Liefhebber, jm. oud 24 jaren en Antje Prins, jd. oud 23 jaren, beide wonende te .Barsingerhorn. 26 dito. Jacob Zander jm. oud 22 jaren wonende te .Barsingerhorn eu Grietje Jonker, jd. oud 1S jaren, wonende Sïjbecarspel. 26 dito- Gerrit Kossen jm. oud 28 jareu wonende te Anna Paulowna en Trijntje 7/oekstra jd. oud 23 jaren wonende te Barsingerhorn. 26 dito. Gerrit Smit, jm. oud 23 jaren, wonende te Schagen en Sijtje Smit, jd. oud 20 jaren, wonende te Barsingerhorn. 26 dito. Dirk Smit, jm. oud 26 jaren, wonende tn Schagen en Grietje Spaans, jd. oud 21 jareu. wonende te Barsingerhorn. Overleden2 L April. Grietje Moeliker, oud 4 jaren. Ingeschreven van 13 tot 27 April 1874. Geboren: 17 April Simon zoon van K. 7/essing en Te. Rijkts. 20 dito. /acob, zoon van Leend. Roggeveen en Wa. Slagwater 21 dito. Grietje, dochter P. Brugman en Tr. Melger Swerver. 27 dito. Genit, zoou van lJsbr. Bruin eu Jannetje Ho ogvorst. Ondertrouwd: 25 ^dpril, Al aas Mooij en Maartje Burger. Gehuwd: 23 April, Jan Burger jm. oud 33 jr. wonende te 7/aringcarspel en Grietje Dekker jd. oud 20 r. wonende te O. Niedorp. Corns. Wit jm. oud 21 jr. wonende te BarsiDgeihorn c. a. en Geertje Maneveld jd. oud 19 jr. wonende te 7/aringcarspel. Overleden: 18 April Guurtje Stammes, oud 75 jaren, wed. van Corns. Bijpost. MARKTBERIGTEN. Schagen 23 April. Aangevoerd 3 Paarden f 60 a 200, Ossen f180 a 220, 850 Geldekoeien f 140 a 240, Kalfkoeijen, f 180 a 245, Hokkelingen f 40 a 70, 60 Nuchteren Kalveren f 5 a 11, 568 Schapen f 27 a 35 magere Schapen f a dito a Lammeren f Overhouders f 27 a 35 3 Bokken en Geiten f 1 a 7, 20 magere Varkens f 13 a 18, 66 Biggen f 4.50, a 8, 15, Konijnen f 0.10 a 57, 8 Kippen f 0,80, al, Ecuden f a ets. per stuk Boter f 095 a 1,26 per kilogram. Kaas 35 a 5<7 ets per kilo. Kipeijeren f 250, a Eend eijren f 3,35 fa— per 100. Purmerend e, 28 APRIL Boter, f 1,25 tot f 1.40 12 Paarden 135 vette Kalveren 60 a 90 ets. per N. P. 204 Nuchtere Kalveren f 5 a 16 per stuk 7 9 vette Varkens 42 a 56 per N. P. 76 magere Varkens f12 a f 20- 270 Biggen f 2,50 a 4 1220 Schapen en Lammeren Kip-eijeren f 2,50 af Eendeijeren f 3,30. VERLICHTING VAN SMAKTEN. leder weldenkend en edelmoedig inensche gevo> lt een natuurlijke deelneming in de tegenwoordigheid van menschen die met kwalen bezocht zijn, inaar hoeveel zegenrijker zoude dat medelijden zijn, in dien men hun de middelen lot verlichting aan de hand kon doen- De heer Aug. de Marbaix heeft door zijn uitvinding van het Keu d'Anvers, dat middel gevonden eu reeds menige zieke dank baar voor zich gestemd. Getrouwd: GEJVBIT iKOSSXN van Anna Panlowna en Barsingerhorn, 8437 26 April 1874. Getrouwd: GEA&XT SMIf van Schagen en SlJT/fc SMIT. Barsingerhorn, 8438 26 April 1874. Getrouwd: C. LANGERIJS Cz. en 24 April 1874. 8423 De ondergetcekenden betuigen hunnen hartelij ken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij gelegenheid van de voltrekking van hun huwelijk. Schagen C. LANGERIJS 22 April 1874. G. LANGERIJS Bosman. De Kiesvereeniging bovengenoemd heeft in hare algemeene vergadering lot kandidaten voor twee leden der Provinciale Staten, voor de verkiezing van 7 MEI 1874 gesteld: lo. den Heer Dijkgraaf van den Polder Waard en Groet [aftre dend lid], 2o. den Heer M ethonder en Heemraad van de Gemeente en van den Polder Anna Panlowna, en deze in plaats van den Heer C. MULLER Cz. die wegens zwakke gezondheid niet in aanmerking wenscht te komen. Het bestuur voornoemd

Schager Courant | 1874 | | pagina 2