Abr. SLOOS, verkoopen verhuren Gemengde berichten. Aclvertention. PUBLIEKE VERK00PING. Correspondentie. Men vrage tc PAKIJS Aan de groote magazijnen \n Printemps» Burgerlijke Stand der gemeente Schagen BURRTBERIGTEN. publiek verknopen: Nadere informatien te bekomen ten kan tore van den notaris P. van LEEUWEN te ALKMAAR. zich met zulk een gedecimeerde, nitgeputte armee te meten met een vijand, niet alleen talrijker maar wiens troepen veel minder hadden moeten doorstaan. Maar ook, zonder die overdrijving, is de toestand van dien aard, dat zij gerust aller ellendigst mag heeten. In den Schipka-pas heeft 't gevecht voorloopig voor goed een einde genomen. l>e Turken, door sneeuw en koude gedrongen, zijn naar de vlakte afgedaald en hebben dus hunnen aanval oj gegeven De Kussen, die natuurlijk dit voorbeeld nntkun. neh volgen, maar den pas bezet moeten houden- zullen ook hier aan een verschrikkelijk lijden zijn blootgesteld, waartegen echter vi len hunner troepen beter bestand zullen zijn, omdat deze aan een noor delijker, kouder klimaat gewoon zijn dan de Turken Dit wordt, naar 't ons voorkomt, bij de beoordeeling van den toestand der Russiesche troepen in Bul garije wel wat al te veel over 't hoofd gezien. Men overwregl niet genoeg, dat voor 't grootste gedeelte der Russiesche troepen strenge winterkoude niets buitengewoons is maar iets waaraan hun ligchaam van jongs af gewoon is geraakt en dus daartegen gehard. Ziet daar 'l weinig belangrijke nieuws dat van 't tooneel dea Oorlogs over de afgeloopen week werd bericht. Wij gaan steeds dieper 't najaar in en, wat aanvankelijk hij ons maar geen ingang wilde vinden, de profetie nl. dal deze veldtocht go heel vruchteloos zou zijn, wordt meer en meer waarschijnlijk, ja grenst bijna aan zekerheid. Arin Rusland M at stond gij daar stout en fier in de lente des jaars aan de overzijde van den Donau met een trotschen blik 't verschiet doorborende, vut gij welhaast uwe lauweren zoudt plukken en aan Europa toonen, welk een geduchte macht gij ge worden waart sedert de Krim— dagen, onzaliger ge dachtenis. Hoe brandei gij van verlangen oin die vlek uit uw jongste verleden uit te wissen en te doen zien dat gij een waardig tegenhanger van uwen machtigen Duitschen nabuur geworden waart Maar eilaas, die illusie is bitterlijk verstoord, d' hoop jammerlijk vervlogen. Verkropte spijt en wree vel vervullen uw gemoed, want gij gevoelt 't, gij zijt niet, die gij waandet te zijn; uw macht was een vertooning en uwe illusie een jongelings droom. Maar wat ontbreekt u dan jjit, dat gij nog te weinig gevorderd zijt op dien weg, die de eenige is, die tot den roem geleidt en waarop wettig ver kregen lauweren zijn te plukken. Eisch meer ken nis, grootere beschaving. En zoodra gij die zult verkregen hebben, dan zult gij 't recht hebben oin u te gevoelen, wat gij dan ook werkelijk zult zijn de eerste mogendheid van Europa. Te Haarlem heeft jl* Zaturdag, o.a., de acte van hoofdonderwijzer bekomen de heer J. Klok van Spanbroek, geboortig van Scliagen. In de dd. 9 dezer gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, werd de begrooting vast gesteld voor het dienstjaar 1878, tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 2G,442.79i. Zaturdag 13 dezer werd eene vergadering gehou den door de alhier gevestigde afdeeling der Holl. Maatschappij van landbouw, waarin met algemeene stemmen, het besluit werd genomen, tot de stichting, door de afdeeling, eener school voor landbouwkun- dig onderwijs. Het was een verblijdend terken van ernstige belangstelling in de zaak, dat sommige aauwezigen, staande de vergadering, hunne zonen reeds voorloopig als leerlingen lieten inschrijven, terwijl het bestuurslid, de heer J. Govers, een navol genswaardig voorbeeld van ondersteuning gaf, door het ten gebruik aanbieden van eenig uitstekend ge legen en geschikt terrein, waarop, door verbouwing van planten en gewassen, de theorie aan de practijk kan worden getoetst. De school, waarop alleen jingc- lui van 14 jarigen en ouderen leeftijd {worden toe gelaten, zal, uaar men verneemt, zoo mogelijk reeds primo Nov. woiden geopend. Op den 23 dezer zal het Departement Wie- ringcrwaard der Maatschappij Tot Nut van 't Al gemeen zijn 25jarig bestaan vieren. Twee der oprigters, de heeren J. Waiboer en D. R. Kaan, zullen dan als sprekers optreden. Men meldt dat jl. Zondag de pleiziertrein van Brussel uaar s' Hage, bij Schiedam aan een vreeselijk onheil ontkomen is. Toen de trein daar aan kwam stond nl. juist de brug open om een schuit door te laten; slechts nog juist bij tijds bemerkte de brugwachter het gevaar en slaagde er in, door meteen roode vlag den trein tegemoet te snelleD, jiOg tijdig te doen stoppen. In de vorige week heeft te Twijzei ern jager op patrijzen schietende, eene vrouw die den weg passeerde in het aangezicht getroffen. Hoewel ernstig gewend, schijnt zij niet in levensgevaar te verkerren. In Winterswijk is de toestand niet rooskleu rig. De lasten der gemeente drukken in sterke mate op de ingezetereneen hunner, die zich ever zijn aanslag bezwaard gevoelde, besloot de gemeente metterwoon le verlaten. Naar aanleiding van dit feit, hebben een 24tal goede ingezetenen het vol gend adres aan den raad ingediend. »De ondergeteekende inwoners der gemeente Winterswijk, betuigen aan het gemeentebestuur hannc h K»ge ontevredenheid over den gang van zaken in deze gemeente. Een der beste burgers gaat ons verlaten, terwijl uit den vieemde geen nieuwen hier zullen komen wonen," ten gevolge van de rampzalige wijze van heffing der gemeentelasten. Wij stellen het gemeentebestuur voor deze feiten geheel en al ver. antwoordelijk, maar achten ons verplicht, als goede burgers, op het ernstige gevaar te wijzen, dat onze gemeente te dezen opzichte bedreigt.v Te Berlijn heeft een man met zijne vrienden gewed voor 75 mark, dat hij een trein over zich zou laten heengaan. Hij won de weddinschap, maar verloor zijne vrouw, die verklaarde dal zij niet wilde samenwonen met een man, die zoo weinig haar eti zijn gezin liefhad, om dergelijke streken te begaan^ Een Uitgever van het Westen laat zich in de volgende bewoordingen uit tegenover zijne abonné's en klanten. De békende aanspraak van Brutus, bij den dood van Caesar, gelijk Shakespeare die mede deelt, wordt gebezigd om dienst te doen bij deze vermakelijke travestie: f Hoort ons om onze schulden en houdt u gereed om te kunnen betalen. Geloof ona dal wij in nood zijn, gelijk wij u in langen tijd vertrouwen hebben geschonken. Erken uwe schuldieheid en steek cie hand in den zak, opdat gij onmiddclijk inoogt over de brug komen. Indien er een onder u is een enkele klant die ons niets schuldig is tot hem zullen wij zeggen: Ga ter zijde, beschouw u zeiven als een gentleman. Indien de overige willen weten waarom wij hen manen, dan luidt ons antwoord aldus: Niet wij zijn bezorgd voor ons zeiven maar onze crediteuren zijn het. Zoudt gij liever wenschen dat wij naar de gevangenis gingen terwijl gij vrij liept, dan dat gij uwe schulden betaalt en ons op vrije voe. ten laat? Zoo als wij overeenkwamen, hebben «ij voor 0 gewerkt: zooals wij beloofden, hebben wij u het blad geleverd; maar nu gij niet betaalt, manen wij u. Hier zijn overeenkomsten voor aangenomen werk, contracten voor abonnementen, beloften, voor lang erediet et» aanmaningen voor uitgestelde betaling, u. Wie wordt er gevonden, zoo dom, dat hij er geene courant op nahoudt? Is er zoo iemand, hij behoeft niet te spreken, want hem bedoelen wij niet. Wie is er zoo dom, dat hij niet adverteert. Zoocr zi>o iemand is, laai hem stilletjes heengaan; hij is evenmin onze man. Wie is zoo lang, dat hij zijne drukkers niet betaalt? Zoo iemand, dat hij spreke, want hij is de tnan, dien wij zoeken n De hardlooper Bertaccini heeft jl. Dinsdag na zijn fameuzen loop om het Malieveld te s'Graven hage eene koude gevat, aan de gevolgen waaavan hij reeds gisterenmiddag, in het gasthuis der resideniie bezweek. De Parijsche brief wegms plaatsgebrek volgend nommer. in het - het prachtig GEILLUSTREERD AIjBUM bevattende 31 gravures der nieuwste modes, door de eerste Pirijsche artisten geteekend, en 36 bladzijden met inlichtingen omtrent de stoffen en de kleuren welke het aanstaande saizoen zullen worden ge dragen. 3381 Dit prachtig album wordt franco en gratis verzonden aan ieder, die daarom de aanvrage doet aan de groote magazijnen „Au Priwtemps'' Parijs. Op Dindsdag den 23 October 1877, SjmR voormiddage 11 ure, in de herberg "HET BONTE PAARD" te Noordschar— w O u d e van 3392 Een IIVISMANSWONING voor de uitoefening van de Boerdkrij en den Landbouw zeer doelma. tig ingericht met ERVEN, ter wederzijde van de straat te Noordscharwoude, voorts 2 stuk ken uitmuntend WEILAND en 6 akkers dito BOUW LAND aldaar, 9 akkers te Zuidscharwoude en 1 akker te Oudkarspel, te z.imen groot 9.48.60. Uitvoerig aangeduid op de alom verspreide bil- le.teu en te bevragen ten Kantore van den Notaris Pli, HULST te Zuidscliaiwoude. Ingeschreven van 9 tot en met 15 Oct. 1877. GEBOREN Giene. ONDERTROUWD 12 October. Picter Schouten weduwnaar van Maarlje Bakker, landman oud 39 jaren te llaringcarspel en Trijntje Stapel, jonge dochter zonder beroep oud 29 jaren te Scliagen. GEHUWD: 12 October. Jan Tames, weduwnaar van Neeltje van Twuijer, arbeider oud 80 jaren te Scliagen onlangs te Winkel woonachtig en Maartje Bakker j.d. zonder beroep oud 26 jaren wonende te Schagen. OVERLEDEN. 11 October Gerbrand Smit, ond ruim 5 weken zoon van Simon Smit en van Grietje Groenveld. Schagen 11 October Aangevoerd 9 Paarden f 70 a 300 8 Veulens f 90 a 110 Ossen f a 3 Stieren 95 a 150 87 Gelde-koeijen. ma gere f 150 a 200 25 idem vette f 210 a 295 35 Kalfkoeijen f 195 a 270 30 Vaarsen f 95 a 145 20 Gras-Kalveren f 59 a 70 4 Nnchtere-kalveren f 14 a 19 10 Rammen f 45 a 110 300 Schapen f 24 a 3S 512 Overhouders f 19 a 25 Lamme ren f a I okken en Geiten f a 20 Varkens magere f 12 a 36 idem Vette fa 60 Biggen f6 a 9 60 Konijnen f 10.0 a 0.75 80 Kippen f 25 a 1.75 50 Eenden f60 a 75 Duiven f aGanzen f a Zwa nen f a 200 kilog. Boter 1,33 a]l,60 40 kilog Kaas f 0.35 0.45 1500 stuks Kip-Eijeren f 4.50 5.stuks Eend-Eijeren f a Alkmaar 13 Oct. Aangevoerd 8 Paarden 62 a 400 4 Koeien f 170 a 230 12 nuchtere Kalveren f 12 a 24 826 Schapen f 17 a 68 Lammeren a 11 Geiten f5 a 12 kleine Bokjes f a 0,153 magere Varkens f 16 a 28 249 Biggenf 6 a 12 Boter per kop f 95 a 110. Londen. Aangeroerd 8 Oct. 3200 Runderen 4.6|6. 8000 Schapen en Lammeren 5.6,.n 110 Ki.luun 5.6 VaiLcns 3.6.4,10. Notaris te Winkel, zal op WOENSDAG 7 NO- KM HER 187 7, des morirpns 11 ure, in de herberg van S. G r o o t te HARINGBUIZEN gemeente BARSINGERHORN Eene Boerenplaats met 11 Hectaren, 13 Aren, 60 Centiaren, uitmuntend Bouw en Weilanden gelegen in de gemeente BARSINGERHORN ren OUDE NJE~ DORP toebehoorende aan de erven van wijlen de chtelieden A. van Wachendorff van Rijn en Trijntje Blankman. Benevens een Woonhuis en Erf gelegen on der de gemeente BARSINGERHORN groot 60 Aren, 40 Centiaren, toebehoorende aan den Heer Jan Miers te SCHOORL. 3387 Men is van meening WOENSDAG 24 OC TOBER 1877, des morgens 9 ure precies, ten huize van den heer K\. QUAX, aan de Sint Maartens Vlotbrug te Zijpe, 3398 1. Om contant geld in het openbaar te 12 Melkkoeijen, 2 Vaarsen, 3 Kalve- 2 Paarden, beiden zeer mak, 15 «HMBfefcSchapen, 34 overhouders, Hooi, Stroo, Mest, Takkenbossen, Rijtuigen en Tuigen, Boere- en Bouwgereedschappen, Huisraad en Inboedel enz. 2. En in het openbaar tot Kerstijd 1877 te eenige perceelen uitmuntend Weiland, gelegen aan de Sint Maartens Vlotbrug te Zijpe. Op WOENSDAG den 31 OCTOBER ]S77 voormiddags 11 ure, in de herberg tHET HUIS TE BREDEROODEte Ondkarspel, van een stuk uitmuntend WEILAND, in de Bleek- meer onder Haringcarspel, groot 3 bunders 30 roeden en 30 ellen en 8 akkers zeer vruchtbaar BOUWLAND te Ocdkarspel, groot te zamen 3 bunders 4 roeden en 7 0 ellen, stuksgewijs ver meld op de aanplakbilletten. 3393 Behoorende aan de kinderen van den heer P. KROON Az. en nader te bevragen ten Kantore van den Notaris HULST te Zuidscharwoude.

Schager Courant | 1877 | | pagina 2