Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. EOTOiElM III 22stc Jaargans. No. 1079 c: Tijdsbcschouwingen. (iemengde Berichten. Dil blad verschijnt twee ma.nl per week: fFoens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in bet eerstuitko- mend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers f 0.07J. Advertentiën van een tot vijf regels f o q5; iedere regel meer ƒ0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen. Is arbeid aan een rots te biên. Oostersche kwestie. Nog altijd is deze in één doen. De Russische overwinnaars gevoelen zich niet op hun gemak en de Engelsclie diplomaat stookt met volle kracht. Oppervlakkig blijft de toestand dezelfde, maar onder die oppervlakte zal wel reeds aanwezig zijn een begin van het bezinksel van vuilheid, dat eindelijk voor den dag zal komen. De berichten, die inen in de De meeste effecten staanj paar wetsveranderingen reeds veel verinogen, maar dan verkocht te hebben, te laag. Hunne waarde hangt voor de toekomst af, eensdeels van de welvaart der betrokken mogendheid, maar grootendeels toch van den st indaard der eerlijkheid onder de menschen en daar die zelfde waarborg aan elke zaak waarde verleenen moet, zie ik voor mij weinig verschil in effecten, vastgoed of hypotheek. Staatsloterij. Hoe vele malen is reeds in het licht gesteld het schandelijke van de staatsloterij. Couranten leest zijn onschuldig, wel eens aardig Voor zoo ver men zich ter harer verdediging echter van lafheid. Dan zou Italië Engeland in beroept op de menschel ij kheid, dat men ter het naauw hebben gebracht met de vraag wat leiding van de bestaande zucht om te spelen, bet eigentlijk meende; een andere keer beet het de tusachenkomst van den Staat wenschelijkacht, dat Oostenrijk een vernuftig middel heeft bedacht kan toch nooit worden toegegeven, dat de Staat 0111 de oneenigheid te stoppen, hetwelk daarin in die richting het kwaad mag uitbreiden. Een zou bestaan dat iedereen evenveel nam als Rus- noodzakelijk kwaad mag niet buiten zijn gren- land genomen beeft. 'zen gaan. Naar het dagblad van Zuid-Holland Eindelijk weet men van een of- en defensief verneemt zou er sprake zijn oin het aantal loten verbond dat Bismarck aan Disraeli zou hebben in de staatsloterij weder met tooo te vermeer- voorgesteld. deren en het geheele aantal dus te brengen op Het een al dwazer dan het ander, doch dit 22000 loten. De spelers kunnen dus nu voor dunkt ons zeker dat Rusland geen nieuwen oor j het vervolg beter geholpen worden en wie weet log begeert en dan zal het aan Engeland moeielijk het mogelijk is het kleine voordeel dat aan vallen om te vechten. Op dien grond rust onze den Staat valt, de compensatie voor het nadeel verwachting, dat al het dreigen van Engeland dat de zedelijkheid lijdt. Men zou meer kunnen niets onrustbarends beeft. Intussclien moet toch doen in het voordeel der schatkist. Verdubbel op eene of andere wijze aan den tegenwoordi- en verdriedubbel het getal loten en de winst gen toestand een einde komen. Wij zien dat zult gij verdubbelen en verdriedubbelen doch einde niet zonder eenige ongerustheid tegemoet, tegelijkertijd zult gij in de belasting die gij heft want het zal zelfs de hoogst gespannen verwach- een der sterkste driften in den inensch prikke- ting nog in laagheid overtreffen. Het slot za) len, een aanzienlijk kapitaal vernietigen en spil- naar ons voorkomt geen oorlog zijn, maar trans zucht en traagheid in de hand werken, actie, doch, en dat is de groote vraag: ten J Nieuwe belastingen. Wij zullen aan nieuwe w iens koste belastingen moeten gelooven En geen wonden moet de Minister ook niet mede doen aan eene veroordeeling van het registratie recht. Vóór deze belasting valt niettegenstaande de theorien van een paar staathuishoudkundigen veel te zeggen; in ieder geval is zij bekend^ wordt sints jaren gedragen en zou hare billijker en evenrediger toepassing verre te verkiezen zijn boven elke nieuwigheid. Effecten. Is het beleggen van geld in effec ten raadzaam Wie in den tegen woord igen tijd ziet niet met eenigen angst de daling der effecten tegen Wie in effecten raad geeft, geeft een defecten raad. Deze stelling heb ik honderdmaal beves- tigd gezien. De oorzaak daarvan ligt in de lo terij, die de prijzen der effecten beheerscht. Effecten zijn een voorwerp van speculatie en daarom eene bezitting van onzekere waarde. Maar welke bezittingen zijn er zeker? In meer dere of mindere mate is elk kapitaal aan de willekeur van het toeval, althans aan onbekende wetten overgegeven. Ik zie dus niet in, waarom iemand, die geld over heeft en dit niet dadelijk of voor de toekomst rentegevend in zijne zaken gebruiken kan, dat geld niet in effecten beleg gen zou. oor den kleinen burger is dit veel raadzamer dan hypotheek of vast goed. Hoe veel gemakkelijker en eenvoudiger is die beleg- culeer nooit; beleg alleen uw geld; verkoop nooit noch uit vrees voor verlies, noch inkoop op winst. Wie uit vrees verkoopt zal meestal te vroeg verkoopen en de <~.ikele maal, dat het op tijd geschiedt wordt dubbel opgewogen door de meerdere malen, dat men te vroeg blijkt Do Spaansche bladen maken melding van een huive ringwekkend foit, dat wij zoo zacht mogelijk modo- deolen en toch door nauwkeurige opgaven wordt bevestigd. Te Aranjuez werd ongeveer een jaar geleden d >or zekeren José Komarès een spekslagerij opgericht, dio om de uitstekende fijnheid der pasteien, enz spoedig oen groote naam maakte. In de onmiddelijko nabijheid had zekere I'cdro Mureno 69n kapperswinkel opgez t, die zich spoedig in een druk bezoek verheugde, sodor' eenigo maanden verdwenen uit de stad en de omstreken verscheidene personen, zonder dat hun fa milies er achter konden komen, waar zij waren ge- blev -n Door een toeval werd onlangs het goheira ontdokt Zekoro Francisco Audral ging naar den kapper, terwijl zijn broeder Stevano hem in een naburig kof fiehuis wachtte Francisco kwam niet terug: Audral ging hem bij den kapper zoeken, doch deze verzekerde dat zijn klant vertrokken was. Francisco is niet weer gevonden. Dat voorval maakte de politie opmerkzaam, die eindelijk het geheim ontdekte. In een der salons van den kapper bevond zich een geheime trap, die do slachtoffers naar eon ondetaardsch verblijf voerde, waar zij door don slachter Romurès voor zijn zaak werden aangewond. De misdadigers zijn thans in ver zekerde bewaring. Dezer dagen werd aan een dor bureaux van politie te Parijs eene vrouw opgebracht, die haren aangespannen ezel zoo geweldig sloeg, dat een der leden van de Vereeniging tot bescherming van dieren haar niet al,een den knoestig stok, waarvan zij zich bediende, ontrukte, maar tegelijk de hulp der open bare macht inriep, om, haar, volgens de wet van 2 Juli 1850, te doen boeten voor hare handeling. Voor d n Commissaris gebracht, ontkende zij volstrekt niet dat zij het dier onbarmhartig geslagen had, maar zij voegde cr bij: „'t Is nog al de moeite waard, zooveel omhaal voor een ezel te maken. Wie trekt er party voor mij, als mijn man mij slaat?.... De Yoce delle Yeritè, meldt dat de Paus ter gelegenheid van het Paaschfeest, het college der kar dinalen heeft ontvangen. In antwoord op eene rede voering van den kardinaal-deken Z. Hm. Di Pitro, heeft Zijno Heiligheid haren dank uitgedrukt voor de woorden van verkleefdheid, door den redenaar uitge sproken. De Paus drukte de hoop uit, dat de ver dwaalde zonen der Kerk eindelijk haar gezag, en dat van den ltocmschen Paus erkennende, zich zullen on derwerpen. Te Musei, op het eilend Sardinië, heeft eeno bende roovers in de woning van den pastoor inge broken en er voorwerpen gestolen ter waarde van 500 fr. Den pastoor,, den doodegraver en twee vrouwen bonden de booswichten in zakken dreigende hen te vermoorden, toen er gelukkig bijtijds hulp opdaagde. Te Lemberg is een woekeraar gearresteerd, Peter Sukin genaamd een deuguiet die een aan tal pensioentrekkende ambtenaars weduwen met kinderen reeds sinds geruimen tijd had benadeeld. HÜ schoot namelijk geld voor, tegen eene maan- delijksche rente, die op ongeveer de helft van het pensioen kwam. Natuurlijk nam hij dan het mandaat, waarop zij het pensioen konden ontvangen, in beslag. Maar opdat men ten kan tore van den betaalmeester niets daarvan zou bemerken, gaf hij tegen den dag der uitbetaling het papier aan de weduwe terug en natp, om zekerheid te hebben dat zij het hem na gebruik j wonderbaarlijke grenst. Hiertegen zouden een weder zou ter band stellen, een of meer kinde- De oorlog in Atjeh beeft inillioenen schats ver slonden en de aanleg onzer nieuwe spoorwegen en groote werken zal andermaal inillioenen kosten. Nadat vruchteloos beproelil is eene in komsten belasting door de Tweede Kamer te laten aannemen en herhaaldelijk eene successie belasting in de rechte lijn is voorgesteld, meès al echter beperkt tot opgaande lijn of tot bet bij testament genotene in de nederdalende is de regeering thans daarop teruggekomen en houdt zij hare voordracht vol tegen een voorloopig verslag der Kamer, dat van weinig sijmpathie met het voorstel getuigt! Wij gelooven niet dat het ministerie zal slagen dezen tegenzin te over winnen. Het argument wij moeten geld heb ben is zeker een krachtig argument maar heeft te veel van een pistool op de borst, oin in woorden te overtuigen. Er zou ook wel iets be ters zijn voor te stellen dan deze omslachtige, geheel van de goede trouw der belastingschul- in ging en dit zijn eigenschappen, die aan de meeste digen afhangende invordering: in plaats menschen passen. Doch bij ben, die op mijn raad eene nieuwe belasting in te voeren had men effecten koopen, moet ik aandringen op eene enkel maatregelen te nemen tegen de ontduiking zaak; Koop nooit om weer te verkoopen. Spe-( eener bestaande belasting. Men kan me: grond aannemen dat van het recht van registratie op vaste goederen door te lage aangiften, ontduikin gen bij scheiding en verzwegen overgangen een vijfde van de belasting gesmokkeld wordt en dat met eene gerustheid van geweten, dia aan het

Schager Courant | 1878 | | pagina 1