u nmm Aclvcrtentiuii. Kevalentc Ara bi ca De üevalenta Arabica, Dit Berlijn wordt van Vrijdag 11. gemeld De toestand biedt heden geene merkbare ver andering aan, al moge, zooals in de dagbladen wordt gemeld, het plan eener voorloopige Confe rentie meer kans hebben. Te veel gewicht mag hieraan echter niet gehecht worden. Bijna alles wat van zulk een Conferentie kan verwacht worden, is reeds verkregen door de herhaalde ;;t'dachtenwisselingen tusschen de gezanten onder ling en met prins Bismarck, waarbij zij waar schijnlijk wel van al de volmacht waren voorzien, welke hunne kabinetten hun, in welk geval ook zouden verleenen. Het vertrek van prins Bismarck van hier naar Varzin wordt hier eer in eenon- gunstigen dan in een gunstigen zin uitgelegd; want juist bij een bevredigenden loop der onder handelingen zou hij eer gevaar hebben geloopen zijne Paaschvacantie te moeten opgeven dan in liet tegenovergestelde geval. Een voerman was Dingsdag namiddag bezig huiten de voormalige Heerepoort te Groningen steenon te vervoeren. Twee van zijne kinderen, een jongentje en een meisje, kwamen hem aldaar koffie brengen; terwijl de man zijn koffie gebruikte, hadden deze kinderen zich verwijderd oin te spelen, en zij waren daarmee nog bezig, toen de man het voor een geladen wagen gespannen paard bij den bek nam om het vooruit te trek ken. Hij bemerkte niet, dat zijn zoontje van ruim 3 jaar met de raderen van den wagen in aanraking was gekomen en daaronder neerviel en overreed alzoo zijn eigen kind. Het knaapje is kort daarop aan de gevolgen overleden. BIJ een dezer dagen vastgestelde wijziging in de organisatie der infanterie en der artelerie is ingetrokken de bepaling, dat de dépots der regimenten infanterie zullen worden gecomman deerd door luitenant-kolonels en verder bepaald dat bij het wapen der infanterie voortaan: in plaats van een luit -kolonel en vier majoors per regiment, zullen zijn: bij het regiment grena diers en jagers en hij elk van vier der acht an dere regimenten, drie luit-kolonels en twee ma joors; bij elk der vier overige regimenten twee luit-kolonels en drie majoors. De luit-kolonels en majoors hij bovenbedoelde regimenten zullen zijn commandant van een veld- hataljon of van het dépot. Voorts is bepaald, dat het gezamenlijke getal der luit-kol. hij de korpsen van het wapen der artillerie gelijk zal zijn aan het getal der majoors hij d ie korpsen. 1 Er komen heerenhoeden in den handel waarvan hot binnenleder met eeno bruine kleurstof, Coralline, is gekleurd, hetwelk aanleiding geeft tot hot ontstaan van uitslag op het voorhoofd, wat vooral door sterk transpireeren wordt bevorderd. Of deze schadelijke eigenschap aan een Coralline zelf is toa te schrijven, is nog niet uitgemaakt. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 3o April tot en met 2 Mei 1878. GEBOREN: Geene. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: 2 Mei. Jan Sijm, j.m., metselaar 24 jaren te Oudcarspel en Antje Rleeker j. d., 28 jaren te Schagen. OVERLEDEN Geene. X Daarna opstaande, stiet zij een gil nit en oen tien tal passen achteruit tredende, ging zij mot haar rug togen eeue der masten vau het vaartuig leunon; zij stond daar nog bleeker dan te voren, sprakeloos, on- bowegelijk, met opengespalkte oogen en geopenden mond Zij was het volmaakte beeld der verbazing. Er had zich eene verschijning aau haar vertoond onder de gelaatstrekken eener vrouw met vermager de wangen, met een verbleekt voorhoofd met diep liggende en door tranen verdoofde oogen. Deze vrouw was mevrouw de Monrocq. Voor hen, die haar zoo schitterend van glansen bekoorlijkheden gezien hadden was zij niet herkenbaar. Er bleven van hare schoon heid geene sporen meer over. De gravin trad tot Blanche vooruit en reikte haar eene door de koorts verteerde hand toe. Blanche aarzelde om aan die voorkomendheid tc beantwoorden. Gij weigert de hand te drukken, die u vrij ge maakt heeft! mompelde de gravin met eeno naauwe- lijks verstaanbare stem. Daarop liet B'ar.cho bevende van aandoening en dankbaarheid, zich op hare knieën neêrzinken en de hand, welke mevrouw de Monrocq haar toestak, aan hare lippen brengende, riep zij uit: O, dank, heb dank dat gij medelijden met mij hebt gehad Blanche, sprak de gravin met oene verstikte en door zwakheid bijna onverstaanbare stem, ik heb er behoefte aan om u uit te leggen waarom ik eerst zoo laat aan u gedacht heb. Spreek, mevrouw, spreek, ik zal geknield naar u luisteren Hier niet, hernam mevrouw de Monrocq. Kom in mijne hut, beneden, kom meê Dezo twee vrouwen, dio vroeger onverzoenbare medeminnaressen waren, hadden elkander met één blik begrepen; de bittere glimlach harer lippen had al de geheimen harer zielen blootgelegd. Voortaan vereeuigd, schenen zij nog maar ééne gedachte te hebben. Op elkander geleund, daalden zij in de ka- MAEKTBE RICHTE X Schagen 2 Mei. Aangevoerd 10 Paarden f 100 «400 Veulens f a Ossen f a 8 Stieren f 100 a 250. 116 magere Geldekoeien f 180 a 260, 40 vette dito f 250 a 370, 90 Kalfkocien f 220 a310, 40 Vaarsen f 170 a 260, 20 Graskalvreen f 90 a 130, 20 nuchtere Kalveren f 5 a 15 650 Overhouders f 28 a 42, 100 Lammeren f 11 a 17 20 Bokken en Geiten 1 a 8,25 magere Varkens f 16 a 25, 89 Biggen 6 a 11, 40 Konijnen f 0.10 a 0.75, 30 Kippen f 0.50 a 1 50, 6 Duivenf 50 a 1.50 500 kilogr Boter f 105 a 1.10, 40 kilogr. Kaas f 0-35 a 0.40 per kilogr.. 5000 stuks Kipeieren f 2.60 a 2.80. 3000Eenden dito f 3.30 a 3 4U per 100. Hoorn. 30 April, Ter markt waren ongeveer 3400 Runderen, waarvan ruim 1700 stuks uit Friesland; de kwaliteit was bijzonder schoon; do handel vlag en de prijs hoog. Van alle ziekten, die dagelijks do sierlijst ver meerderen, is de longteering zeker do meest aigcmecue, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. Tot heden heeft de wetenschap nog geen zeker middel tot herstel kunnen vinden, en moest zij haar taak beperken om het lijden der teeringzieke 1 to ver lichten en 't leven, met de grootste zorg eenigen tijd te verlengon.'t Is eenieder bekend, dat men den borst lijden aaniaadt, een warmer klimaat op te zoeken, om er den winter door te brengen, zoo mogelijk in de nabijheid van dennenbosschen, waarvan do ui:wazc- ming een weldadigen invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zien niet vorplaaisen, en 't is voornamelijk tot dezulken dat wij onze woor den richten De ondervinding heeft eerst te Brnasel en later bijna overal geleerd dat de toer, die een hartsachtig product is van de dennon, een zeer merkwoai digeu en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan teering of bronchitis lijden. Dit is reeds gen it g om de aandacht der zieken op dit geneesmidd-1 te vestigen Men moot cr dus vooral op letten, dat men in het begin dor ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De gorings o verkoudheid kan in eeue bronchitis, ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk «lat men, om het meeste voordeel van dit geneesmiddel to hebben, zich er van bediene, zoodra men aanvangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttig, om iat vele borstlijders geheel onbewust zijn vau hunne krank heid en slocuts meencn, dat ze oen zware vei koud beid of lichte bronchitis hebben, als do beginselen der teering reeds werkelijk aauwezig zijn. De teer wordt gobruikt in den vorm vau teorwater. Vroeger deed ineu wat teer in eene karaf, en vulde die met water, dio men tweemaal per dag schudde, gedurende een week, voordat m. n het gebruikte. Men verkroeg dan een weinig werkende oplossing, waarvan d«< uilwerksels zeer verschillend waren eu vau eon zcor scherpen en onaaiigeiiamen smaak. Tegen woordig vindt men bij de beste apothekers, onder den naam vau Goudrou de Guyot, een zeer geconcentreerde teerlikeur, die in staat stelt, om onmiddeiijk op eon gegeven oogenblik een zeer heldor en aroinatick teer- waier to bereiden van niet onaangename» smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van genoomdo teerlikeur iu een glas water, en men verkrjigt ter stond een teerwator, meer of minder met de feromatieke b.st.mddeeloii der teer bezwangerd, en van zoo ge- riiigeu prijs dat eon tlacou vau twee francs voldoende is om tieu a twaalf liters teerwator te bereidou. Om dezo bereiding juist te bewerkstelligen, hei ft men slechts de wijze van bereiding iu te zien die bij elke flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur (Goudron de Guyot) dat men met dou besten uitslag proeven go- nomen hoeft in zeven hospitalen en gasthuizen Ie Parijs, alsook to l'russel, Weeucn eu Lissabon. juit af cn sloten zich daar op. Gedurende dien tijd bad bot schip al zijne zeilen bijgezet, om zich zoo snel mogelijk van de kust to verwijderen, want de horizon was bezwangerd mot zwarte wolkon, cn de zee, welke reeds onstuimig was, was in do verte mot schuim bedekt; alles voor- spcldo eou storm. Zoodra zij alleen en voor aller blikken verborgeu waren, hielden Blanche en do gravin olkander gedu rende eenige oogenbhkken omarmd en gaven beideu deu vrijen loop aau bare tranen. Blanche nam op con canapé nevens de gravin plaats. Na dien vreeslijken nacht, sprak laatstgenoemde verliet ik half krankzinnig, vernedeid, vernietigd, over wonnen, het huis, waarin de ontknoopiug van dat vreemde treurspel plaats had. Het gerucht der schande, welke mijn naam omgaf, dat tot mij doordrong, het verlies der eer mijns broeders, de mijne als een prooi aan do liedoren en aan deu hoon dos volks toege worpen, eene beschuldiging van mcdeplitigheid, waarin de haat, welke men den markies de Caylus toedroeg mij bijna gestort had, dat alles verwarde mijn geest en als ik in do eerste plaats aan de krankzinnigheid en daarna aan den dood ontsnapte, dan was het niet omdat ik, gedurende drie maamden, niet genoeg geleden had van al de folteringen der ziekte, welke het ligchaam sloopt, en der vernedering, welko aan de ziel knaagt'. Naarmate zij sprak, werd de stem der gravin meer opgewonden eu trillender. Hare oogen schenen door den gloed der koorts te worden ontstoken, hare woor den verlieten piepende hare bleeke en bevende lippen, hare tanden klapperden en geheel haar ligchaam trildo. blanche vestigde een blik vol medelijden op haar. Ik keerde tot het leven terug, vervolgde mevrouw de Monrocq en toen dacht ik aan u. Ik berekende naar het gewigt der schande, w\ lke ik droeg, den last van die, welke op u drukken moest. Ik mat uwe smart naar mjjne eigene, uw lijden naar mijne folte ringen. Ik begreep zal ik het u zeggen aan het vuur mijner liefde voor dien man, de innig heid van uw harstogt.... Ik gevoelde eindelijk dat mjn hart mij Oven als u, had knnnen vervoeren om zijn medepligtige te worden, en ik riep uit: lk ben vrij, terwijl zij de keten, de keten der schande voort sleept! De Heer Guyot, heeft tevens kleine kapsules, ter grootte Tan een gewone pil vervaardigd, dio o.ider een enveloppe van gelatine zuivere Noorwcegsciio teer bevatten. Deze vorm is hizonder aan te b velen voor hen, dio een afkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten zjjn. Twee of drie teerkapsules genomen op't oogen''lik dat men gaat eten, vervangen gemakkelijk do trserli- keur Ieder flacon van twee francs vijftig centimes bevat zestig kapsules Dit is vold ende om to bewijzeu hoe goedkoop het gebruik is der kapsules de Go idron de Guyot Vijf tot zeven en een halve cents daags. Wanneer eene verkou«lhei«l verondeul is, of wanne r m"n het flect wil bispoeligou kan m>n do teor.iap- sales ge ijktijdig gebruiken met de teerlikeur. d e men dan pij 't eten en naar ded gaan inneemt D .ze dnbbele aanwending ontstaat van liet gabrnik van a;- kookscls, palos en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 't perste gebruik do gezegende werking. Verkrijgdaar bij W. A- Hazen te Schagen Ondertrouwd GEERT BEERS Cz. 4364 te Kuliiorn en TRIJNTJE VAN DER OORD te Winkel. Barsingerhorn 4 Mei 1878. De ondergeteekende kinderen en behuwd- kinderen Betuigen hunnen welmeeneiiden dank, voor de zoo ruimschoots ondervonden belang stelling, zoo van hier als van elders hij gelegen heid van het afsterven hunner geliefde moeder NKEETJE HOLVAST, \V,«I. Win. Vader. iïaniens broeders en zusters, 4363 D. VADER Wzti. Schagen 3 Mei 1878. Een Boer hier uit de omstreken meldde mij jl. markt dag dat hij vier maanden aan slechte sf ijsverteering leed waardoor hij zeer verzwakte. Door het gebrnik van vier Bussen Steia- li-ntn, die hij bij mij kocht, kan hij thans weder alle spijzen gebruiken, waardoor hij in staat is, zijne vroegere bezigheden te kunnen hervatten. MeppeL P LAGRO. BIEDT HUIP AAN ALLEN die aan maagkramp, slechte spijsverteering, verstoppingen, diar rhara, rooden loop, aambeijen, maagpijn, maagwater, winden op gezetheid, hartkloppingen, maagkanker, loonilinid, lnstcloosheid duizeligheid, verzwakkingen, en honderd andere ziekten, lijden die uit eene gedesorganiseerde spijsverteering voortspruiten De prjjs der Revalenta is: kleine bussen 1,10,1 to £2,10 2 to 3,93, 6 pond 8,75, 12 pond 17. De RevalentaBiscuits in bussen van 1 pond kosten f2.10 Men lette er vooral op, dat iedere bus, tol waarborg der echtheid, door „F.VON WINDHEIM en Ca, VERKOOPHUIS" geteekend is. Ver-hovphuis te Amsterdam», SchagenW. A. Hazen. Alkmaar, J. Brengers Gz, Enkhuizen, J. RiemlerbofT. Haarlem J. P. Karthaus. Wed. de Lange en van Ek. Hoorn Breve Dijkheffen. Koog aan d Zaan, H. de Jager. Medemblik, K. H. Idema. Monnickendam, K. Slot. Nienwediep, Carel A. J. v. Rosendael. 4352 PnrmerendeS. J. Veen. Zaandam, H. G. van Aken, en NieuwenMiis En de bekende Depots. De gravin verborg haar gelaat in liarc beide han den. Blanche beschouwde haar, zonder eeu woord te spreken cn met tranen in hare oogen. Eindelijk, hervatte de gravin de Monrocq na oen oogenblik stilzwijg-n, besloot ik dit land to ontvlugteu maar ik wilde het niet verlaten vooidat ik wist, dat gij vrij waart, Blanche; op mijne knieën, door gebeden, met tranen smeekte ik mijn broeder om uwe gtnado ik ha«i er mijn leven voor willen geven om die to verkrijgen, maar dat was onmogelijk Ik kon niets meer van den markies verkrijgen dan uwe ontvlug- ting te begunstigen en u op hetzelfde vaartuig te doen aan boord gaan, waarmede ik naar Frankrijk zou worden teruggevoerd Blanche, hiermede heb ik de smart willen vergoeden, welke ik in uw hart ge stort heb, de wonden willen verzachten, welko ik u geslagen heb. Oi ik weet wel dat dit vreeseljjk onge luk de kolonie gered heeft, maar.... ik weet ook wat liefde is en gevoel daar dat men zich in do eerste plaats moet vernederen voor eeue vrouw, aau wie men hare liefde ontstolen heeft Blanche reikte op hare beurt hare hand aau do gravin, die haar met hartelijkheid drukte. Als ik u vergiffenis scheuk, sprak Blanche daarop dan koester ik jegens bem echter haat over den ge- ledeneu hoon en hoop op wraak. Ik weet niet of de hemel mij dit geluk zal vergunnenhij zal mij niet tc vergeefs door mijne stervende moeder hebben doen vervloeken op den dag, toen ik met hem mijne geluk kige woning ontvlugtte. Een groot gedruisch brak plotseling het gesprek der twee vrouwen af. De dreigende storm was los gebarsten. Het schip, dat genoodzaakt was geweest te wenden, kon zich niet van de kust afhouden, waar heen de wind het had teruggedreven. De baren om vatten met hare ijzersterke arme dit schamele stukje hout, en verhieven het ten hemel, om het weder in de afgronden, welke de zee er voor delfde, te doen ncderstorten. Zoolang het dag was geweest hid men de manoeuvres nog gemakkelijk kunnen uitvoeren, maar toen de nacht aanbrak, vermeerderde het gevaar. Krachtiger dan al de inspanning van de bemanning, en al de kunde van den kapitien, deden de woeden de golven en de bulderde windvlagen het schip kraken en rukten zjjne masten neder.

Schager Courant | 1878 | | pagina 4