LANDBOUWERS. PABBI1K MARKTBERICHTEN GrofsmederijIjzergieterij, van stoom- en andere werktuigen te Nieuwediep. Br.-er-en, mid f17 jaren ecbtjenoot van Maart je Simt. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 3 tot en inct 6 Mei 1878. GEBOREN 5 Mei Gniirtje, dochter van Gor- nelis Prins en van Aagje krijj-inan. ONDERTROUWD; 3 Mei. Gornelis Jacobu- Groen. j. in. oud 38 jaren te Anna Panlovvna en Geertje Hopman j. d. oud 24 jaren te Schagen. GEHUWD: 5 Mei l.lzak van der Sluis j. 111. oud a5 jaren en Elisabeth Zeeman j. d. ond 23 jaren, beiden te Sc hagen. OVERLEDENGeene. Burgerl. stand der gemeente B trsingerhorn Ingeschreven van 3o April tot 7 Mei 1878. GEBOREN: 6 Mei Lourens, zoon van Pieter de Graaf en Trijntje Rood, ONDERTROUWD: 5 Mei Bouke van Zwol j. m. en Johanna v. d. Kaai jd. beide wonende te Barsingerhorn; Geert Beers j. m. wonende te Bar- -singerhorn en Trijntje van der Oord j. d. wo nende te Winkel. GEHUWD: Dirk de Graaf j. m. oud 24 jaren wonende in die gemeente en Trijntje van Lieven j. d. oud 25 jaren wonende te Wieringerwaard. OVERLEDEN: 3o April Dieuwertje Doorn weduwe van Siinon Mars, oud 55 jaren. Burgerlijke stand der gemeente Winkel Ingeschreven van 16 tot 3o April. GEBOREN: Hugo, zoon van Willem Schut en Meinuwtje Groot. Anna Margaretha Adelheid, dochter van Johann Gerhard Wilhelm Buther en Neeltje Muller. Neeltje, dochter van Michicl Kromhout en Neeltje .lolfer. Hendrik, zoon van Hark Smit en Grietje Maat. Arend, zoon van Jan Otto en Antje Schotsman. ONDERTROUWD: Jan Koomen, jongman van Ilaringcarspel en Maartje Komen jongedochter. Gornelis de Hart, jongman van Sijbecarspel en Jantje Jonker, jongedochter. Hendrik van Essen, jongman en Aafje Vink, jongedochter. Gerrit Stam, jongmanen Aaltje Nieuweboer jongedochter van Hoogwoud. Dirk Kos, jonkman en Lij- sebeth Nes, jongedochter van Hoogwoud. Her man Bernard Lenghaus, jongman en Lijsebeth de Beurs, jongedochter van Hoogwoud. GETROUWD: Mijndert Groenewoud en Ma ria Kruit. Corn. Kruit en Maria Elisabeth Wit- baard. OVERLEDEN: Lijsbeth de Beurs, 73 jaren, weduwe van Jan Wit Klz. Luitje NicolaasBruin 9 jaren, zoon van Klaas Bruin en Grietje Slik ker. Jan Karmelk, 46 jaren, echtgenoot van Maartje Knol. Haarlem, 6 Mei. Op de mirkt waren 277 pairden aan da lijn, waaronder een aantal Veulens en jonge paardeu. De prijzen liapen van f 100 tot f 600. De handel was zeer levendig. Er waren slechts enkele buitcnlandsche kooplieden. Purmerende, 7 Mei. Kaas: aangevoerd 1C3 stapels kl-ine f16.a 35.50 3 stapel middelbare f 25 Boter f 1.a 1.20 per kg. Eeieren: Kip- f 3.a f 3.40 Eenden f 3.50 per 100 gt. 63 Runderen, vette koeijen boog in prijs. Melk- koeijen prijshoudend; paarden; 109 Vitte Kalveren f 70 a .90 per Kilo, vlug; 110 nuchtere dito f 7 a per stuk, stug. 60 vette Varkens 50 a 60 ct. per kilo, vlag: 80 magere dito f 16 a 30 per stuk 606 Biggen f 5 a 8. vlug; Ter Voorjaarsmarkt van gisteren was 1927 stuks aangevoerd; pri]zen zeer hoeg; handel: Geldekocjjen zeer vlug, Kalfkoeijcn matig. Hoorn. 4 Mpï. 3 hectol. Tarwe f12,1 heetol. Rogge f 7,6 hectol. Gerst f7,6 hectol. Haver f6,25 Mosterdzaad f21,Karweizaad f22,25 Boonen 28 hectol. bruine f 14,gele f 16,Paarden- f9,— Erwten: hectol. vale f hectol. groene f 14 8 hectoi graauwo f 20,hectol witte f 14, alles per hectol.3021 KG. Kopboter f 1,13 a 1,25 por KG. 22 300 Kip-Eijeren f3. a 3 10 6400 Eend- Eijercn f 3,40 a beiden per 100 stuks 15 Paarden f 70 a 250 25 Koeijen f 170 a 280 40 Kalveren f5 a 20 1450 Schapen f25 a 38 1950 Lameien f13 a 22 180 Varkens f 17 a 25 9 Zeugen f 35 a 55 500 Biggen f0 a 11,50 Kippen f a Eenden f a alles per stuk. Londen. 6 Mei 300 Runderen, 16000 Schapenon Lammeren Kalveren eu Varkens. Prijzen Run deren 6[4, Schapen 6[8 en Varkens 5[0 per steen. Advcrtcntiuii. Getrouwd IJZAK VAN DER SLUIS en ELISABETH ZEEMAN. Schagen, 5 Mf.i 1878. 4390 Voor de vele bewijzen van deelneming, bij de voltrekking van ons Huwelijk, zoo van hier als van elders Ondervonden, betuigen wij onzen welgemeenden dank. 4391 T. BAKKER. E. A. BAKKER Knipper. Schagen 8 Mei 1878. Alkmaar 4 Mei. Aangev. 6 Paarden f 85 a 400, 39 Koeien f 170 a 217, 32 nucht. Kalveren f 4 a 18, 1643 Schapen f 23 a 40, 1116 Lammeren f 7 a 18, 253 magere Varkens f 14 a 26, 282 Biggen f 4 all 23 Bokken en Geiten f 3 a 10, 22 k. Bokjes f 25 a 70 ct., Boter per kop 70 a 77 ct. Alkmaar. 6 Mei. Vee. Koeijen f 278 vette Kalveren f34 a 110. 8 nuchtere Kalveren f 6 a 14 3 Schapen f 42 a 110 vette Varkens 42 a 53 c. per KG. magere Varkens f ondervraagden, alsof zij de omstandigheden, welke haar onder de wilden gevoerd hadden, vergeten had. Men zag dat zij ongelukkig was en men geloofde dat zij krankzinnig was. Men liet haar de vrijheid en het regt om van de algemeene weldadigheid te leven. Zij verlangde niets meer. Op denzelfden dig, waarop Blanche te St Pieter kwam, had er op eenige mijlen afstand van Marti- niqae, aan boord van een bij Dominique geankerd engelsch vaartuig, een ander tooneel plaats. Engeland had weder po.-ingen aangewend om zich van Martinique meester te maken, maar even als de vorige, waren zij ijdel geweest. Eene door den gene raai Barrington gekommandeerde expeditie had ten doel om zich van die belangiijke kolonie meester te maken. De generaal had, om zich van de verovering te verzekeren, betrekkingen op het eiland noodig. Op zekeren nacht, terwijl hij eene schets van de kusten der kolonie zat te beschouwen, boorde hij aan zijne deur kloppen en trad er een man binnen. Die man was ien gewoon mairoos van do bemanning van het schip, waarop zich de generaal Barrington bevond. Hij baog eerbiedig terwijl bij tot den generaal vooruit trad. Het zal u weinig helpen, zeide hij, terwijl hij op de voor den generaal liggende teekeniug wees, of gij gansche nachten doorwaakt met de beschou wing van dergelijke stukkeu jiapier gij zult daar mede Martinique toch niet veroveren. Hoe weet gij dat Ik weet het en dat is genoeg. De kusten, waar op men kan aanlanden, zijn zeer goed versterkt; de bewoners zijn zoo dapper als leeuwen; door geweld zult gij nimmer in dat land komen. En hoe moet ik het dan aanleggen vraagde Barrington. Waar de kracht schipbreuk lijdt, daar gebruikt men list; waar tien duizend met geweren gewapende manschappen en twintig met kanonnen voorziene schepen zouden worden afgeslagen, daar kansorawij- leu een enkel man slagen. Dat is goed en wel, maar waar is die man te vinden 1 Onder je toekende heeft de eer zich beleefd aan te bevelen tot liet leveren van alle soorten van Kruidenierswaren Tabak en Sigaren, Wijnen van de H.H. BOONZAIJEH en van t HUL te Gorinchen worden bij afname van minstens J anker franco thuis bezorgd volgen- prijscourant, per flesch met geringe prijsverhoo- ging. 4394 K. DEMJS, bierkade te Schagen Voor de vele bewijzen van deelneming, bij ons 2.5.1 ahig huwelijk, zoo van hier als van elders ondervonden, betuigen wij onzen harte- lijken dank. 4383 J. LIGTHERT. E. LIGTHERT Kruijer. Schagen 8 Mei 1878. Aan onze plaatsgenooten, die ons zoovele bewijzen van deelneming hebben gegeven bij ons smartelijk verlies, wordt hartelijke dank toegebracht. 4^92 J. H. W. SLANGEN. P. SLANGEN van den Berg. Schagen 6 Mei 1878. Hebt gij al naar hem gezocht Ik beken van neen, hernam Barrington, een verwonderden blik op den matroos slaande. Welaan, generaal, zoek er dan ook niet naar, hij is naar u toe gekomen. Zijt gij het dan? Ik zelf. Barrington beschouwde oplettend den man, die tot hem sprak, zijn blik, zijne woorden, zijne gebaren naauwkeurig nagaande; de matroos bleef stom en onbewegelijk onder dat onderzoek en onderging het als een man, die gevoelde dut men zijn verstand on dervraagde. Begrijpt gij wel, hernam de generaal, van hoe veel gewigt de zending is welke gij wilt ondernemen? Ik heb er te voren over nagedacht Zoo en gevoelt gij dat hier geen gewoon spion voor noodig is Als ik dit niet gedacht had, generaal, zou ik mij niet hebben aangeboden. Ik behoef u niet te zeggen dat de man, dien wij noodig hebben, verstandig moet zjjn het komt mij voor dat gij het overvloedig zijt Overvloedig niet, maar wel voldoende, want I verbeeld u niet dat deze partij zoo gemakkelijk te 1 spelen zal zijn. f Bezit gij evenveel geestkracht als vlug begrip? Daar vlei ik mij meê. Evenveel moed als geestkracht Die zijn evenredig, generaal. En evenveel vermetelheid als moed. Ik zeide u immers dat gij den man niet be- hoefdet te zoeken, dien gij noodig hebtAls ik mij hier bevind, dan is het omdat ik al uwe droom beelden kan vervullen. Laten wij de hoedanigheden niet opsommen, welke er toe noodig zijd; ik bezit ze alle en nog verscheidene, welke gij vergeet, vooral de ondeugden De ondeugden Gelooft gij dat bij dergelijke ondernemingen on deugden niet evenveel waard zijn als deugden? En a.s men zo niet heeft, generaal, dan moet men ze zich scheppen Barrington glimlachte in den matroos op zijn scliou- I)c kermis te W i e r i n- g e r w a a r d zal dit jaar aan vangen op Zondag; den twee den Juni. A393 W. SCHERMERHORN a|d NES (Gemeente Schagen) heeft een fraaije BEER tot dekking der zeugen be schikbaar gesteld. Dekgeld fi.5o per zeug niet inbegrip van 3 dagen kostgeld voor ouden, en .5 dagen voor jonge zeugen. Eiken dag langer blijvende, betaalt men 10 cents kostgeld. Drie weken na den eersten sprong niet houdende, kan men alleen tegen betaling van kostgeld we der laten dekken. 4^95 ZEGT HET VOORT. 5, (i en 7 JUNI GROOTE <rT— TENTOONSTELLING van BOTER, KAAS, WERKTUI-ft^V»» GEN, PAARDEN en KOEIJEN, in bet Oranje l'ark te Apeldoorn. 4^)6 Meldt u tijdig tot inzending aan den Heer 11. J. KOK ANKERSMIT te Apeldoorn, die gra tis programma's en inlichtingen zendt. Piijzen voor elke provincie aftonderlijk. Termijn van aangifte tot uiterlijk 25 MEI. Alle mogelijke gietwerken, zoowel van ijzer koper als metaal worden binnen den korst moge lij ken tijd afgeleverd. Door midd'el van den stoomhamer kunnende zwaarste gesmede stukken voor molens, sluizei •nz. binnen weinige dagen tegen de billijkstc prijzen gemaakt worden. 439 Ch. Bosch Reitz kloppende, sprak hij Ik geloof dat gij tot alles in staat zijt. E echter moet ik u nog eene vraag doen: kunt gij uw leven de eene of andere daad aanwijzen, well. mij voor u instaat De matroos haalde zjjne schouders op; daarop to Barrington naderende met dat gemak, hetwelk ledei een bezit, die zijne meerderheid gevoelt, zeide h'j: Wilt gij mij vergunnen, generaal, u eene vr te doen Spreek. Ilebt gij wel van een zekeren gelukzoeker hoe spreken, die, elf jaar geleden, onder daa naam 1'arneau op Martiniqno geweest is? Zeker. Meet gij ook dat hij zich gedurende I wee ma den voor den prins van Modena deed doorgaan Met eene ongeloofelijke vermetelheid!... Dan weet gij zeker ook hoe hij, aan boord va een oogelschem kaper gevangen genomen, met bchulj van een anderen man en van eene vrouw, er i. slaagde om zich van het vaartuig meester te maken; Daarbij gaf hij Let bewijs van zier grooten moed Gij weet ook boe hij uit de kolonie ontvlugtti en welke listen hij aanwendde om driemaal uit di gevangenis te ontkomen Die ganscbe geschiedenis doet zeer veel eer aar het verstand van dien man. Welaan! generaal, die man, wien gij verstand moed, vermetelheid, alle hoedanigheden, welke ver- eischt worden voor de moeijelyke onderneming. w< Ik nu gewaagd moet worden, hebt toegekend, die man ben ik Gij riep Barrim tcn uit. En hem zijne hand toestekende voegde hij er bij: Ik vraag n niets meer!.... Tarnrau, want hij was het, gl mlachte met zekere zelfaandoening en waren tiots over de opgewonden heid van den giueraaL Slot TO-'jjt.)

Schager Courant | 1878 | | pagina 3