6 juhij. Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Ao. 1S7S. 22ste Jaargang. No. 1089. Bekendmakingen. Rrandspuitdienst. Belasting op successie in de regie lijn. Gemengde Berichten. Dit blad verschijnt twee maal per week: Woens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 lire worden advertentiën in het eerstuitko- inend No. geplaatstingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers f 0.07J. Advertentiën van een tot vijf regels ƒ073; iedere regel meer f o. l5. Groote letters naar plaatsruimte. Naar volksheil zonder deugd te dingen. Is arbeid aan een rots te biên. Postdirecteuren en Boekbandelaren aangenomen. POLITIE. GEVONDEN Een katoenen zakje. Dlaauw (geruit) waarin eenige goederen; de eigenaar kan zich ter terugbekoming aanmelden ter Secretarie van Schagen. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen. Brengen naar aanleiding van art. 228, alinea ader wet van den 29 Junij 1851, (staatsblad No. 85) aan belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste der gemeente, zullen moeten ingediend zijn binnen zes maanden vol gende op het jaar waarover dezelve loopen en dat bij gebreke daarvan, die vorderingen zullen verjaard en vernietigd zijn. Wordende dus allen, die nog eenige vordering ten laste dezer gemeente mogten hebben, over den jare 1877, uitgenoodigd die vóór den3osten Junij aanstaande in te leveren, ten einde zich daardoor voor de nietigheid en verjaring er van, te vrijwaren. Schagen den 28 Mei 1878 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, a. i. Cs DE PATER Weth. De Secretaris, DENIJS. r Burgemeester en Wethouders van Schagen; Maken bij deze bekend, dat op Zaturdag den 8 Junij aanstaande, des namiddags ten 6 uren, op de Marktplaats aldaar, proeven zullen wor den genomen met de KOODE m IILMUWK «RWDSMTEH, en roepen daartoe op al het dienstdoend per soneel bij genoemde spuiten om op dien dag voor of op gemeld uur aldaar tegenwoordig te zijn op verbeurte eener boete van één gulden voor ieder afwezige, welke boete voor de hoofdlieden wordt verdubbeld. Schagen 28 51ei 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. I)E PATER, Weth. l)e Secretaris, DENIJS. Geen treuriger bestaan dan dat van een Cas sandra! een ongeluk te profeteeren, dat niet meer is te ontgaan en waaraan toch niemand gelooft. Bij het bespreken van de successiebe lasting in de regte lijn voelen wij iets van zulk een bestaan. Wij zien in de aanneming dier belasting, den aanstaanden val van ons Ilium, den ondergang der liberale partij De aanneming dier belasting in de Eerste Kamer is toch te voorzien, maar tevens is te voorziendat van nu aan bij iedere verkiezingde leuze afschaffing der gehate belasting in de regte lijn, welke ons door de zamenspanning der liberalen is opgedrongen, een vreeslijk wapen, in de hand der oppositie zal worden. Alle kwade geruchten als b.v. dat de liberale leden in eene vergadering vóór de open bare zitting besloten hadden de wet aantenemen zullen dan wede ter 'sprake komen en het ver wijt zal worden gehoord dat in strijd met den letter en den geest der grondwet de gewigste volksbelangen achter de schermen worden he handeld. Met zulk eene leuze en zulke nie'- tegen gesprokene geruchten zal de oppositie meesteresse van het veld blijven. Bij de behan deling der wet in de Tweede Kamer hehben noch de minister van Financiën, noch de meeste sprekers laauweren gewonnen. De minister was al te toegevend jegens de amendementen; door die amendementen worden alle deuren voor de toe komstige ontduikers der wet wagenwijd open gezet. In de kwestie over de inbreng bleek de minister een alles behalve ervaren jurist. Vol gens hem en sommige leden der Kanter blijft het eene opene kwestie of over den inbreng ook regt van successie moet worden betaald, liet bleek daaruit, dat zij het hoofdstuk uit het burgerlijk wetboek, waarin de inbreng wordt behandeld nooit goed gelezen of begrepen hadden. Men had toch moeten weten dat het geven eu te houden ook naar het hollandsch regt niet aangaat. Geeft een vader iets aan een zijner kinderen dan geeft hij het onherroepelijk, het behoort dus niet meer tot zijn boedel. De broeders hebben het regt om het vroeger aldus genotene hem in rekening te brengen, maar het wordt daardoor niets anders dan een loutere fictieve bate, bij geen mogelijkheid kan het onder de actieve bestanddeelen des boedels worden gebragt, van daar dan ook dat de schuldeischers den inbreng niet kunnen aanspreken, dat men bij verwerping niets behoeft intebrengen en dat men ook niet meer behoeft in te brengen dan zijn erfdeel. B.W. art. 1135, 1134 en 1137 2e lid. Bij de bespreking van den eed kwam de taai- directe dan wel indirecte belastingen wordt ge rangschikt. De belasting op de sterke dranken zal ook door den vurigsten voorstander van de directe belastingen worden goedgekeurd en de patentbelasting zal bestrijders vinden in den rij der verdedigers van de indirecte belastingen. Een andere even onpraktische kwestie was de vraag of de erfgenamen in de regte nederdalende lijn een regt van inede eigendom hehben op de goederen hunner ouders. Of wordt niet door elke belasting de eigendom der ingezetenen min of meer verkort. De gemeente, die van de ingezete nen een belasting, bij wijze van hoofdelijken omslag heft, tast toch ook den eigendom der ingezetenen aan. Over de rechtmatigheid der belasting kan dus geen kwestie zijn, de oirbaar- heid alleen kan besproken worden. En juist hier hebben de bestrijders der wet hunne scherpe wapenen te huis gelaten, zij had den moeten aantoouen dat deze belasting bij voorkeur op weduwen en weezen zal drukken. Een huisgezin verliest den kostwinner, de weduwe en de kinderen worden daardoor armer; dan te moeten betalen is hard eu onbillijk en dut is te harder, daar de burgerlijke wet hen maatre gelen voorschrijft, die bet voor hen noodzakelijk maakt, de belastingen tot den laatsten cent te? voldoen, daarentegen worden voor anderen iu «leze wet alle deuren opengezet om de belasting te ontduiken. Het is dus tegen zwakken en onmondigen dat deze wet woedt, zeker en edel ridderlijk bestaan, dat het prestige der Tweede Kamer zeer zal verhoogen. De sterke mannen, de ongeloovigen, de verachters van den eed kennis der leden van de Kamer ook niet scliit- j voor dezen, heeft men allerlei egards, maar de terend aan het licht. Men sprak over het verschil zwakken, hen moet men treffen. De ongelijke tusschen gezindheid en gezindte. Men kan zien druk «lezer belasting zal dan ook meer en ineer dat het hun niet regt duidelijk was waarin dat aan bet licht komen en met ieder jaar zal het verschil lag, had men gedacht aan het oiulerscheid verzet van het gemoedelijk doel der natie stij- dat er is tusschen de woorden grootheid en grootte gen. 5\ ij zien dus in de aanneming der wet den ondergang der liberale partij. dan zou het duidelijk geworden zijn. Even als in die woorden drukt heid bij ge zindheid eeu abstracte gedachte uit, gezindte daarentegen sluit een concreet denkbeeld in. I)e bijeenkomst van het Congres is verze- Gezindheid drukt «lus iets uit dat alleen in kerd. Maar de indruk, dien deze gewichtige 111 eebenrtenis noodzakeiilk maken moet. worilt eedachten bestaat, maar wanneer nu onze wet- J grootelijks verzwakt door het bericht van een gever spreekt van de wijze zijner godsdienstige gezindheid dan spreekt hij loutere onzin. Het allertreurigst voorval te Berlijn. Opnieuw heeft daar een onverlaat of een woon! wijze duidt toch noodwenilig iets con krankzinnige een aanslag gepleegd op het leven 1. 1 1 van den grijzen Vorst, die Duitschlands éénheid creets aan, wat uitsluitend toen in iemands ae- 1 c. 1 1 l 1 heeft tot stand gebracht, en ditmaal is onge- dachten bestaat dat kan geen w ijze, geen gewoonte lukkerwijze, het doel van den moordenaar niet hehben. Het woord gezindheid is dus taalkundig geheel verijdeld. Aan arm en wang is de meer onjuist, wil menden wetgever geen onzin laten dan 80 jariG.c 6'Ü^'j1 "iet onbedenkelijk ver- wond en het hierdoor ontstane bloedverlies bedoelen, dan moet men denken, dat hij gezindte j benevens de geweldige emotie, die deze nieuwe heeft gemeend, en daardoor vervalt geheel de aanslag natuurlijk bij Z. M. moet hebben ver- fraaije redenering van den Heer van der Kaaij- °°rzaakt, doen voor ernstige gevolgen vreezen. Een groot gedeelte van de bespreking was j °°k T".4^ 1 de straat Onder de Linden.. Toen de Keizer gewijd aan de onpraktische vraaj* of de directe Zaturda;;midda{j om half drie uitreed, slechts door belasting de voorkeur venliende boven de indi- zijn lijfjager en den koetsier vergezeld, werden recte, dan wel omgekeerd. Welk belang kan uit een huis,twee «^oten zwaren hagel en schroot ,1 i-i j °P hem gelost, met het boven beschreven onee- dc natie hebben bij het op den voorgrond lokkig gevolg. brengen van deze kwestie? Of ligt het niet voor De Keizer verloor echter het bewustzijn niet. de hand dat die kwestien een bloot schermen Onmiddelijk nam de lijfjager naast Z. M. plaats in de lucht is? Het hangt toch alleen van den ',et "jtuig en keenle dit naar het paleis terug. - Drie ftenecsneeren onderzochten de wonden, aard der belasting, of «lie goe«l of kwaad is, en het bleek toen dat nje( miluler dan dertig niet af, of zij door de wetenschap onder de hagelkorrels in het gelaat, het hoofd, de beide

Schager Courant | 1878 | | pagina 1