-DBKRIBT. MARKTBERICHTE N Advertentie». Ondertrouwd Te KOOP; ter aarde geworpen, om zich aan een boom vast te klemmen uit vrees van mede ie worden op genomen. Te Barneveld viel tegelijk zooveel regen als in geen jaren is geschied. Een aantal wegen stonden in een oogenblik blank. Men verzekert, dat in het Wekeromsch zand zelfs een geheele zandheuvel is verplaatst. Bij Gj J. Klok werden te gelijk vijf boomen geveld. Volgens de otficieële bulletins neemt Z. M. de Keizer van Duitschland nog steeds in beter schap toe, In een particulier schrijven aan de Kölnische Zeitung evenwel wordt gezegd dat een volkomen genezing nog lang op zich zal laten wachten. Van naar buiten gaan kan nog geen sprake wezen Het geval zelf en het bloedverlies hebben Z. M. geducht aangeplakt, zoodat hij tamelijk veel veranderd is. Vroeger tamelijk blozend, ziet hij er thans marmerbleek uit, en wanneer zijne familie of vrienden den Keizer bezoeken, komen hun daarbij dikwijls de tranen in de oogen. Ook de stern van den lijder klinkt zeer vermoeid. Aandoenlijk is het bij dit alles, dat de Keizer nooit klaagt en al het mogelijke aanwendt om aan zijne familie elke droevige gewaarwording te besparen. Van Nobiling valt niets met zekerheid te zeggen. Het onderzoek tegen hem wordt ijverig en met de grootste stilzwijgendheid voortgezet en schijnt tamelijk groote proportiën aan te nemen. De te Schwerin onder verdenking van medeplichtigheid met Nobiling gearresteerde ar chitect, heet Schwade. Hij is onder sterke be dekking men vreesde eene poging tot ontzet naar Berlijn overgebracht. Naar 't heet zijn schoten gelost op den wacht post voor 't nieuwe paleis te Potsdam. In de Stads Rietlanden, te Amsterdam, is het tusschen twee bazen van de polderwerkers, die elkander een slecht hart toedroegen, tot een vechtpartij gekomen, waarvan het gevolg was, dat den aangevallene door zijn tegenpartij in de worsteling de top van den duim werd afgebeten. Aanleiding tot deze vechtpartij was, dat vlijt en ijver die den verminkte hadden in staat gesteld een polderkeet te koopen, hetgeen zijn vijand hem misgunde. Daarom beet hij hem den duimtop af en slikte dien in. Hij zal voor den strafrechter terecht staan. Onder Eerde, bij flensden, heeft, naar men verneemt. Zondag avond een gruwelijke misdaad Elaats gehad. Twee personen, vader en zoon, ekend als vechtersbazen, hebben twee anderen (broeders) zoodanig verwond, dat de een op de plaats dood bleef en de andere een gevaarlijke wonde aan het hoofd bekwam. De daders be vinden zich reeds in handen der justitie. Voor hel gerechtshof te Wulk in Rusland is een zeidzaain proces aanhangig. Een negenja rige knaap is n. 1. beschuldigd, zijne moeder uit wraak te hebben vermoordomdat zij weduwe zijnde, eene liefdesbetrekking met een ander had aangeknoopt. De knaap kon deze vermeende verlochening van het aandenken aan zijn vader niet dulden en maakte daarover zij ne moeder herhaaldelijk verwijten, die zich daaraan niet stoorde Hij besloot haar te dooden en sloop des nachts met een bijl voor haar bed. Daar zij echter nog niet vast was ingeslapen, wilde hij nog eenige oogenblikken wachten met de volvoering van zijn plan, doch viel zelf in slaap. Des morgens vond zijne moeder hem met op hem wachtte. Door de frischheid dor ochtendlucht opgewekt, sprongen en dansten de paarden moedig en ongeduldig; maar de twee ruiters schepten er te veel behagen in, om stapvoets voorttegaan, onder de lom merrijk en bedauwde lanen, dan dat zij huu gang verhaast zouden hebben. Reizigers, die meer haast haddon, reden, op fijn gepoote muilezels gezeten in galop voorbij; hun zadelknop, hunne houten stijgbeu gels, de knop der kleine zweep, welke zij in de hand hielden, alles was met zilver ingelegd en schitterde in de zonnestralen. Hunne voorouders droegen die versierselen van goud, zeide don Gregorio tot zijn jongen vriend; hunne afstammelingen en zij zeiven misschien reeds zullen ze van staal dragen. De ijzeren eeuw is voor Peru aangebroken! Sedert wij het voorregt genieten van onafhankelijk te zijn, is ons schoone land door burgertwisten en door de ellende overweldigd. Verschoon mijne onverschilligheid, antwoordde don Patricio; maar ik kan geen geloof hechten aan ljjden van een volk, dat, verre van zich te beklagen zich met eene volmaakte zorgeloosheid aan de leven digste genoegens overgeeft. De natuur heeft de Peru vianen als bedorvcne kinderen behandeld. Bij u zijn geen lange en sombere nachten, geen winter. Lima laat in de ziel des reizigers eene oeuwigdurende her innering achter; en wij, bewoners dor koude lucht streken, wij gelooven er een beeld van het paradijs in te zien. Lima is het paradijs der vrouwen, zoo zegt een oud spreekwoord, l.erNatte don Gregorio, en de hel der ezelsZie ginds maar dien ontelbaren troep ezels, die mededoogeuloos door cholos (1) met puntige stok ken worden voorgedreven. Run kruis is geheel opge reten, de riem' n van het dek snijden hen in den buik en hunne verstandige drijvers hebben hunne neusgaten gepleten, opdat zij gemakkelijker zouden ademhalen. De troep langooren, welken de kanunnik hal aan gewezen, reed vlug voorbij de twee ruiters, die in den stap bleven voortgaan het waren armzalige ezels van de kleinste soort, met zulke korte poolen dat de beenen (1) Mestiezen. de bijl in de hand, doch het gelukte hem haar te verbergen, wat hij voorhad Den volgenden nacht ging bij weer met de bijl naar baar bed en sloeg haar toen met één slag dood, waarna bij het lijk in den kelder sleepte en daar be groef. Aan den Huugenlijk onder Rot^terhaul gem. Schotei land, heeft men bij eene weduwe, die zelve, evenals hare docher afwezig was, de glasruiten stak geslagen en zich zoo toegang tot de woning verschaft. Daarna heeft menden inboedel beschadigd of vernield, eetbare waren over den grond gestrooid en vertrapt. De jonge boomen voor de woning beeft men van de top- den beroofd. Een kachel werd in de sloot, een kerkboek op den weg en een zilveren melk- lepen vertrapt in het bouwland teruggvonden. Men deukt bij dit geval aan een laaghartige wraakoefening. -—In de Binnenkalkbaven te Dordrecht is eene vlet met acht Scbeepssjouwerslieden omge kanteld. Zeven hunner zijn gered, een beeft het met deu dood moeten bekoopen. Volgens verschillende berichten zal het graan dit jaar buitengewoon goedkoop worden. De vrede openthet vooruitzicht op vrijenban del naar de havens van de zwarte zee, en de oogst uit de Krim en geheel zuidelijk Rusland zal zonder beletsel tot ons kunneu ko men en ouder zeer gunstige voorwaarden, aan gezien het graan nu niet per spoorweg naar het Noorden zal behoeven te worden verzonden, waaraan groote kosten zouden gepaard zijn. Doch er zijn meer oorzaken. Men kent den rijkdom in granen van Europeesch Turkije. Nu deze niet uitsluitend zullen behoeven te dienen tot voeding van de oorlogvoerende partijen, zal er een groot deel beschikbaar blijven voor ver zending naar Marseille, Antwerpen, Liverpool en Londen. Spanje is dit jaar in het bezit van een oogst, welke in overvloed die van 1873 evenaart. Daarbij komt, dat de onzekerheid om trent liet al dan niet uitbarsten van een tweeden oorlog nagenoeg overal in Frankrijk den land bouwer genoopt beeft zich meer dan gewoonlijk op graanbouw toe te leggen. Men zal dus moeten toegeven, dat, zelfs bin nen de grenzen van Europa blijvende, er waar schijnlijkheid bestaat voor een goedkoop graan- jw». Doch er is meer: Amerika bereid zich voor tot uitvoer van ontzaglijke hoeveelheden graan, en men schatte dc invloed van dien uitvoer op de Europeesche markten niet te gering. In Darmstad is dezer dagen een rijk man gestorven; zijn verqiogen bed raag t| zegt men i5 millioen mark. De man had geen gezin en heeft nu allen, die hem in zijn leven kleine diensten hadden bewezen, in zijn testament bedacht Een groot aantal legaten van 20.000 tot 100.000 mark maakt geheel onverwachts veel gelukkigen. Een der bedachten, ten bedrage van 28.000 mark is zelfs niet te vinden. Indien, luidt het aan bet slot van het testament, de rechtmatige erfgena men Ook maar de minste oppositie tegen deze legaten maken, dan vervalt het geheele vermo gen aan de gemeente Darmstad. Maar al te dikwerf kan men zich in som- in ige wijken te Amsterdam overtuigen, dat het oezicht van vele ouders op hunne kinderen aan der cholos, die op hun rug zaten, bijna den grond raakten. Op eeDigen afstand daar vau daan hulde eene groote stofwolk den weg in een dikken nevelde groep stond stil, en toen verspreidde de wanorde zich in de rangen, in weerwil van het geschreeuw der cholos, die uit al hunne mag't tieidtn. Al de ezels begonnen te balkenhet was weldra een oorverdoo vend geweld. Dat is een avontuur, den ridder van La Mancha waardig, riep don Patricio lagehende uit. In galop, padre, laat ons den vijand gaan verkennen Zij gaven hunne paarden de sporen, cn een vreemd schouwspel vertoonde zich toen aan hunne blikken. Een honderdtal ongelsche matrozen, die te Callao cn in de herbergen aan den weg eenige ververschingen schenen gebruikt te hebben, namen op hunne huur paarden gezeten en in een gesloten phalanx geschaard, hun weg naar Lima. De een, die zes voet lang was, verpletterde een tongeren poneij onder het gewigt zijns ligchaams; de ander, kort en ineengedrongen, waggelde op den rug van een langen, mageren knol Deze geïmproviseerde ruiters trokken bij schokken liks en regts aan de teuge's, hielden zich aan deu zadel vast, verloren hunne stijgbeugels od ombelsden den hals hunner paarden, die om het harst achteruit sloegen. Men zou hen, te oordeelen naar hunne bui tensporige houdingen en koddige gebaarden, voor een troep clowns (1) gehouden hebben; zjjlachten evenwel niet. Terwijl zij aldus inde ongelooflijkste verwarring draafden en galoppeerden, trachtten zij met elkander te praten, alsof zij hunne koelbloedigheid bezaten. De paarden, door hunne ongemakkelijko berijders boos gemaakt, stijgerden, sprongen op zij en wendden allo mogelijke listen aan, om de vlugge zeelieden, die zich als apen op bunnc paarden vasthielden, uit deu zadel te werpen. De ezels, die wijzer wareD, hadden derhalve een oogenblik onthutst gedaan op het gezigt van den ordcloozen troep, die don wog versperde. Wordt vervolgd. (1) Potsenmakers. de grootste onverschilligheid grenst; niet het minst heeft dit plaats in de omliggende straten van de Waal en Oudeschans. Dagelijks ziet men op de aldaar liggende houtvlotten kinderen van 6 a 7 jaar ongehinderd allerlei kattekwaad uit oefenen, tot groote ergernis van de bewoners. Dat dit niet altijd even goed aflooopt, bleek weder gisterenavond omstreeks 8 uur, toen een vijfjarig knaapje vau een dezer vlotten in de diepte viel. Na ruiin twintig minuten zoekens gelukte het tenminste zijn lijkje op te balen. Treurige geschiedenis voor zijue bedroefde ou ders, maar tevens een ernstige waarschuwing voor de bonderde moeders, die hierbij tegen woordig waren. 3 irgerlijke Stand d r gemeente Schagen Ingeschreven van 11 tot en met 18 Junij 1878 GEBOREN: i3 Junij. Neeltje, dochter vau Pieter Kiezeling en Aafje Riesling. ONDERTROUWD: Geene. GEDUWD: Geene. OVERLEDEN: Geene. Schayen 13 Juuij. Aangeroerd 12 Paarden f70 a 300 Veulens f a Ossen f a 0 4 Stieren f 90 a 140 53 Geldekoeijen magere 160 a 200 15 vette dito f 210 a 300, 20 Kalfkoeien f 220 a 300,Vaarsen a Graskalveren f 25 Nuchtere Kalveren f 8 a 20, Rammen a magere Schapen f 24 a f 28, Overlioud rs fa 80 dito vetle 30 a 35 985 Lammeren fll a 15. 12 Bokken en Geiten. 50 a f 8. 20 magere Varkens f 10a 16, 40 Biggen 3 a f 6, 100 Konijnen f 0.10 a 0.75, 40 Kip- f 0.50 a 1 00, Duiven f 0 af 0.—300 Kilosr. Bot r f 113 a 1.26, 80 kilogr. Kaas f 0.35 a 0.40 3000 stuks Kip eieren f 3.50. 360. 2000 Eenden dito f 3.30a 3 40 Uitgoest 12 Juni. De aanvoer en besteede prijzm ter markt van heden waren als volgt: 5 Koeien f 178 a 2i5;2 Paarden f 100; 2 nuchtere Kalveren f 13,50 af 17 37 Schapen f 32 a 28.;6 Lammeren f 13.a 17 50 per stuk; vette Varkens ct.r kilo; 10 Biggen f 5 a 14. 296 185 koppen Boter[van 0 65 kilo f82 a95; 430 Kip-eieren f325; a 4 175 Eenden dito t 3.50 per 100 st. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchites te genezen. Men ziet zelfs dat liet gebruik de reeds eenig zins gevorderde teering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmid del niet genoeg aanbevelen, zoo wel van wege zijne uitstekende uitwerking als 0111 zijn goed- koopen prijs. Ieder flacon toch der teerkadsules bevat 60 kapsules. De geheele behandeling kost dus slechts zes a acht centen per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, patés en siroopen. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige handteeke- ning van den heer Guyot, en op het etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Te Schagen bij W. A. Hazeu. G. J O. D. DIKKERS Cand. Not. en J. L. F. SLOOS. Winkel, 14 Junij 1878. Heden overleed geheel onverwachts, een onzer lievelingen NEELTJE, in den aanvalligen leeftijd van 5 jaren, na eene ongesteldheid van weinige dagen. Jm. WAIBOER. Ge KLAREN. Barsixgerhorn, 10 Junij 1878, plus minus 80 voer DEKRIET, J 4.5o per voer, liggende bij de Machine van den polder Groeten te bevragen bij CORNEL1S KOS Pz. op de Bouwhoeve Volhouden" polder /Faard Al degenen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan, of borgtogten onder zich hebben, betreffende de nalatenschap van GRIETJE BUTTFR, iu leven echtgenoote van Corselis Hopman, landman te ff ieringerwaard en aldaar overleden den I Oc- tober 1877, gelieve daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris Abr. SLOOS te inkelvoor of op den 1 JULIJ 1878.

Schager Courant | 1878 | | pagina 2