u mui Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. ZONDAG Ao. 1878. 22ste Jaargang. No. 1100 Bekend makingen. Gemengde Berichten. JAGT, PATENTEN. Dit blad verschijnt twee maal per week: fFoens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags ia ure worden advertentiën in het eerstuitko- mend No. geplaatstingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o Afzonderlijke nummers f 0.07J. Advertentiën van een tot vijf regels f O iedere regel meer ƒ0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. Naar volksheil zonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te biên. f-rnmm wmsmrw» Na een langdurig lijden ontsliep in den namiddag van 11 dezer, de heer G. J. MULLKB, burgemeester der gemeente Schagen; en hoewel hij slechts een zestal jaren aan het hoofd dier gemeente heeft gestaan, zijn onder zijn bestuur een paar aller belangrijkste werken tot stand ge komen, in de eerste plaats het dempen van de gracht tnsschen de Ilooge en Lage zijde, waardoor het dorp zeer veel is ver fraaid een werk waarnaar incn langer den 20 jaren reikhalzend had uitgezien, in de tweede plaats het aanleggen van een kerkhof dat der gemeente tot een sieraad verstrekt en waarvan men ten platten lande te vergeefs de weerga zal zoeken; de ontslapene ontwierp zelf plan cu teekening vooi den aanleg. Alleen door die twee werken heeft hij te Schagen zijn naam vereeuwigd. Zijne asche ruste in vrede! helft van den aanslag. Schagen den 4 Julij 1878. Burgemeester en IFethouders voornoemd, C. DE PATER Weth. DENIJS Secretaris. Voor de op Donderdag 11. gehouden aan besteding der herstellingen aan den gemeente- toren en de torentjes van het vroegere Slot al hier, waren ingekomen zeven billctten waarbij was ingeschreven als volgt P. Nomes te Sint Maarten f 8095.G. Dig- num te Schagen f 7975.K. Blom te idem f 6950.I. Selderbeek te id. f 685o.— P. Wilms te Anna Paulowna f 68ooD Kramer te Schagen f 6600.en J. Bakker te Valkoog f 595o. - Het werk is niet gegund en de herbesteding bepaald op Donderdag 18 dezer De Burgemeester van Schagen Brengt ter kennis van belanghebbenden het navolgende besluit: De Commissaris des Konings in Noord Holland; Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie van 19 Junij 1878, No. II; Gelet op art. II der wet van l3 Junij 1807, (Staatsblad No. 87); Brengt, onder verwijzing naar het provinciaal reglement op de uitoefening der jagt en visscherij van 7 Julij 1876 (Provinciaalblad No. 55), ter kennis van belanghebbenden dat Gedeputeerde Staten bij het aangehaald besluit hebben be paald ■ÉHHHÉÉÉfeÉMrittiiiittifeÉriittitai De, op 9 dezer, in de Moerbeek gehouden harddraverij, werd door het schoonste weder begunstigd en liep in volmaakte orde ten einde; de prijs van f IOO.werd gewonnen door bet paard van den heer J. de Wit te Zijpe en de premie van f 3o.door dat van den heer A Mijts te Nieuwe Niedorp. Zondag j.1. had te Eexta een voorval plaats, dat gelukkig niet zoo erge gevolgen had als liet zich aanzien. De familie K. reed langs den van Scheemda naar Winschoten. Een voerinans- wagen reed hen achterop en wilde voorbij. Hierdoor schrikten de paarden van K., met dat gevolg, dat paarden en rijtuig in het vaarwater geraakten. De paarden rukten zich los, zoodat de wagen onder water kwam. De vrouw van K. werd door het raampje van het rijtuig gered, doch moet nog al erge wonden bekomen heb ben, tengevolge waarvan, alsmede van den schrik I. Dat de opening der jagt op waterwild in zjj ;n een nabijgelegen woning te bed gebracht Noord-Holland voor dit jaar zal plaats hebben moest worden. De overige familie redde zich op Donderdag 1 Augustus e.k. 2. dat de kooilieden, hunne kooieenden opge sloten of gehokt moeten houden, van I Au gustus tot 1 September e. k. Eu zal dit besluit in het Provinciaal Blad worden geplaatst en in alle gemeenten van Noord Holland worden aangeplakt. Haarlem, 22 Junij 1878. De Commissaris voornoemd (get.) KOëLL. Schagen 8 Julij 1878. gemakkelijker. De Duitsche Prins R., een echte sportman, organiseerde onlangs op een uitgestrekt terrein in zijn park een honden wedren. Eenige jacht liefhebbers uit den intieincn kring van den Prins waren uitgenoodigd daartoe mede te werken en acht kostbare, goed gedresseerde honden, door bedienden geleid, waren op den bestemden dag op het terrein aanwezig. 111 het front waren op 3o pas van elkander 8 palen geslagen, waaraan de bonden werden vastgelegd. De eigenaars plaatsten zich op 35o pas afstands, ieder tegen over zijn hond. Inmiddels bestrooide de chef van de keuken, bijgestaan door zijn personeel het tusschengelegen terrein met de meest on weerstaanbare honden-lekkerbeten, als daar zijn: leverworst, gebraden kalfskotteletten, biefstuk, enz. enz.; ook aan paaltjes bevestigde levende muizen waren als zoovele hindernissen opgesteld. Op een gegeven teeken werden nu Karo, llector, Nero, Pluto, Diana, Nimrod, Monster en Snel gelijktijdig losgelaten. Ieder eigenaar gaf den voor zijn hond gebruikelijken roep en snel vlogen de dieren hunnen meester te gemoet. Niet allen echter waren tegen de steeds toenemende ver leiding bestand, Pluto was het eerst bij zijn meester, toen volgden llector en Snel, zonder naar al het lekkers op hun weg om te zien. Alle drie werden met liefkozingen door de res pective eigenaars ontvangen. Nu kwaiu naga loppeerend Nero, met een groot been in zijn bek; de gulzigaard kreeg van zijn beer een zachten schop. Nimrod bracht zijn eigenaar bijna tot vertwij veling, de ongelukkige kon den zijn neus omzwevenden 1 ietelij keu geur van een leverworst niet wederstaan -- plegmatiek en zonder om het fluiten en roepen van zijn heer en meester zich te bekommeren, legde hij zich bedaard neder, deed zijn maaltijd en kwam toen druipstaartend aangekropen. Doch waar bleven Karo, Monster en Diana? De drie hon den we« den, wier eigenaars bezworen dal het de best gedresseerde honden ter wereld waren, men zag ze nergens. Al 't fluiten en roepen was vruchteloos. Eindelijk na vijf ininuteu kwamen zij deerlijk gehavend te voorschijn. De Prins had nl. bevel gegeven bij het begin van den wedren eenige katten los te laten, om ook in dit opzicht de onvoorwaardelijke gehoorzaamheid der honden op de proef te stellen. De drie schuldigen hadtien, op niets meer acht gevende, hunne erfvijanden links en rechts nagejaagd en waren slaags ge raakt. Pluto kreeg als eerste prijs een medaille, ex- Terwijl menige natie al tevreden is indien zij in het bezit is van een volkslied, houdt de Koning der Koningen: Schab Nassr Eddin vau Perzië er twee op na, waarmede hij bijzonder ingenomen is. Beide zijn van Oostenrijkscben oorsprong. Toen tijdens de tentoonstelling te Weenen de Schal» daar een bezoek zou brengen, was ineu in officieele kringen in verlegenheid welke muziek er bij de aankomst van dien hoogen gast zou uitgevoerd worden daar een Persische volkshymne in Weenen niet bekend was. Men besloot er toen een te laten vervaardigen. Deze taak werd opgedragen aan De Burgemeester voornoemd<je„ kapelmeester Leitermayer, maar bij de uit- Cs. DE PATER, Weth. voering bleek, dat zij niet »Oostersch« genoeg was, zij maakte niet genoeg leven; toen heeft Strauss er een gecomponeerd, die niets te wen- schen overliet. Trommels, klokkcns|»el en bek kens >treden 0111 den voorrang en de Schah was Burgemeester en W« thouders van Schagen, «r verrukt over. Bij zijne aankomst in Luxein- 1 1 1.1 1 li, burg liet Leiterinaver zijn Persische nationele brengen bil deze ter keunis van belanghebbeu- j u hymne spelen en ook (leze droeg de goedkeuring fires voor deze gelegenheid vervaardigd, en aan lein werd de renbaan gedurende eeu half uur ter nadere bezichtiging overgelaten. Hektor en Snel kregen fraaie halsbanden en al de ove rigen arrest. Zoo eindigde deze aristocratische honden- wedren. De bloemententoonstelling te Bussum welke gisteren in tegenwoordigheid van de leden der Nederlandsche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde, het gemeentehestuur en verdere genoodigden werd geopend, is waarlijk prachtig en verdient ten volle dat de algeuieene belang stelling er op gevestigd wordt. Is de inzending hoogst belangrijk, niet minder is de rangschik king allerkeurigst; met smaak en oordeel is alles geregeld, eu de lof, dien de commissie van alle zijdeu ontving, is ten volle verdiend. Zon dag reeds wordt zij geloten. In den circas Sanger, thans te Maastricht aanwezig, heeft dezer dagen een sehrikwekkeud den dut de patenten tot uitoefening der beroepen van jen grooten Koning weg. Hij verklaarde tooueel plaats gehad. Een leeuw heeft zich op tapperslijter in wijnen en sterke dranken, beide st j- en kofjij huishoudervoor het dienstjaar olk->hy van kroeg- en kofjij huishoudervoor het dienstjaa 187J ter secretarie kunnen worden afgehaald, des morgens vau 9 tot 12 uren, onder over- legging van de kwitantie wegen» voldoening der tukken officieel mnen. als nationale Perzische den dierentemmer gestort en hem op den groud geworpen. Hij had zijue klaauweu in het been den Als een bijzonderheid meld: men, dat bij M. B- stuk vleesch uit gescheurd toen men door te Kloetinge zich een rund bevindt dit tot nog toe bet inschuiven van een ijzeren plaat er in slaagde geen jong geworpen heeft en toch melk geeft. het dier van zijn slachtoffer te scheiden.

Schager Courant | 1878 | | pagina 5