Jicht Rheumatiek MARKTBERICHTEN Advertentie». Onlang-- hebben wij gelegenheid gehad om eene eigenaardige manier van wegafeluiting te zien, zij behoort geheel te huis op landwegen waar vee gekeerd moet worden en juist daarom achten wij het wel der moeite waard daaraan eenige meerdere bekendheid te geven. Wanneer men achter de stad Kampen van af den stoomwatermolen, den grindweg volgt, die naar de Drontherdijk voert zal men op het nieuwe Kanaalbrugje aldaar de afsluiting zien üit de mededeeling van eenige pachters van stads landerijen hebben wij begrepen dat het de bedoeling van den ontwerfier geweest is, om, zonder van den wagen te moeten afstijgen, den voerman in de gelegenheid te stellen zelf op den wagen zittende, het hek te kunnen openen en weder sluiten, zonder eenige hulp van an deren. De inrichting is ongeveer als volgt: een bas- 'culeerende plaatijzeren sluitboom zoowat een "*|Valm in middellijn, waaraan een hek van zwaar bandijzer is bevestigd, welk hek bij het op en nêer bewegen van den sluitboom in en uit el kander vouwt of scharnieren kan. Het openen en sluiten van het hek kau reeds plaats hebben op-ongeveer 5 meter afstand voor den boom, waartoe niets anders noodig is dan een kleine beweging met de hand aan een wiel dat ter zijde van de passage op een ijzeren staaf is be vestigd. Het toestel kan daardoor op en neêr bewogen worden en in beide standen tn rust worden gehouden door een tejengevvicht. Het gebeel ziet er goed afgewerkt uit; liet is ontworpen door den directeur van stads water werken te Kampen deu Heer Swets en vervaar digd op de ijzerfabriek van den Heer Dalhuisen aldaar. Op deze fabriek welke vooral in de laatste jaren eene groote uitbreiding heeft ondergaan en waar veel bedrijvigheid heerscht met brug- gebouw, stooinbootenstoommachines enz. tot groot genoegen van vele ingezetenen dier stad, zijn ook in der tijd de ijzerwerken vervaardigd voor de Kamper-schutsluis. Wij stippen dit hierbij aan omdat genoemde sluis eenig in baar sooVt is, door de wijze van afsluiting door er kende deskundigen en ingenieurs zeer gunstig is beoordeeld geworden en in 1873 is bekroond op de tentoonstelling te Weenen. De heer Swets onderwerper der sluis bovengenoemd ontving daarvoor een diploma. Doch om nu terug te kouten op de zelfwerkende afsluithekken, zouden wij gaarne zien dat deze wat meer werden toe gepast, omdat bet bijna ondoenlijk is een rijtoer te maken op de stads landerijen rondom Kam pen, welke allen door grindwegen zijn doorsne den. Er moet sprake geweest zijn om die wegen door het graven van slooten van het land te scheiden, dit zou wel geheel afdoende zijn, doch on bevond zich in eene dorpsherberg, waar hij zich dadelijk naar zijne kamer begaf. Maar vóór het aan breken van den da» schrikten al de huisbewoners wakker en sprongen uit bet bed beangstigd door bet geschreeuw en het gegil vaa Hen bedroefden man die aan een hevige hersea ontsteking leed. De geneesheer die oogenblikkelijk geroepen werd, vreesde in den beginne, dat zijn patiëut door gewe tenswroegingeu gefolterd werd, daar hij onophoudelijk r;ep-O! ziet haar vallen! Zij is in het hart getrof fen en zich dan poogde weg te maken, zeggende Hier is eene vciligo schuilplaats; zij zullen ons hier DÏet opzoeken. Maar den volgenden dag ontdekto men, na het onderzoek van eenige in zijn zakboekje gevonden pa pieren, aldra zijn naam en zijn woonplaats, en men werd bekend met do vreesehjke oorzaak van zijne ziekte, toen men het berigt, dat zijne zenuwen zoo geweldig geschokt had geheel verfrommeld in zijn rok zak vond. Er werd onmiddelijk berigt gezonden aan zijne bloedverwanten, en den volgenden dag kwam zijn huisdoctor en bijzondere vriend, Dr Crosby, ver gezeld van Mary en Susanna, de trouwe huishoudster. Gedurende verscheidene dagen was er geene hoop op de herstelling van mijnheer Ellingwood. Hij had echter van nature een sterk ligchaamsgestel, zoodat de gevaarlijke crisis door de behandeling van den kundigen geneesheer en eene teedere eu zorgvuldige oppassing, onder den goddekjken zegen, voorbij was. eu de patiënt verklaard werd aan de betere hand te zijn. Zoodra zijno rede terugkeerde, scheen bjj zich zijn vreeselijk verlies te herinneren. Toen hij zijne oogen voor het eerst opende en Mary herkende, die voor zijn bed stond, fluisterde hij als tot zich zeiven sprekende: Moederloos kind! Och hemelsche Vader! Gij hebt regt om te nemen wat het Uwe is; help mij van harte zeggen: Uw wil geschiede! Mary smolt ia tranen weg; voer een oogeablik indien men nagaat welke enorme kosten hieraan verbonden zijn, gelooven wij dat de kundige directeur van stad» waterwerken de heer Swets, juist met bet oog om in het finantieel belang Ier gemeente te handelen, deze afsluiting beeft itgedacht. Wij herhalen^ het dat wij gaarne zouden zien dat deze afsluithekken meer in gebruik mochten komen en de Heer Swets wat meer satisfactie van zijn werk mocht ondervinden. EENIGE OPMERKERS. burgerlijke Stand der gemeente Schagen l Ingeschreven van 23 tot en met 25 Juli 1878 GEBOREN: 27 Juli. Simon Apollinaris, zoon van Simon Keet Dz. en van Elinire Eléonore Timmermans 2a Juli. Pieter, zoon van Cornelis Brommer en van Trijntje Govers. ONDERTROUWD: Geene GEHUWD: Geene OVERLEDEN: 22 Juli Antje Zipp oud 82 jaren 2 maanden. Schagen 25 Julij. Aangevoerd 12 Paarden f60 a 180 Veulens f a Ossen f a 5^ stieren f 190 a 260; 10 Geldekoeijen 170 a 220; 20 vette dito f 190 a 270 20 Kalfkooien f 200 310- Vaarsen a .^14 Nuchtere kalveren f 10 a 22 Rammen fa-ï-. 187 magere Schapen f 22 a 28 200 dito vette f 28 a 36 Overhouders f a Lammeren f aBokken en Geiten. a 15 magere Varkens f 8 a 10, 25 Biggen f 2 a 6 60 Konijnen 10. a —60.; Kip- f 0.aOEenden Duiven f 0.a f 0.150 Ki ogr. Boter f 1.40 a 1.53 Kaas per kilogr. f 30 a 40. Kip eieren per 100 f a Eond-eicren a Uitgeost 17 Juli. Do aanvoer en bosteede prijzen jer markt van heden waren als volgt: 8 Koeien f 110 a 300; Paarden fa1 nuchter Kalf f, 12af 40 Schapen f 39 a Lammeren f .a per stuk; vette Varkens ct. per kilo; Bigge fa 125 koppen Boterjvan 0.65 kilo]— 90 a.98 483 Kip-eieren f 3 50; a 4 eenden dito fper 100 st. HOORN, 25 Julij. Kaas: Ter waag gewogen 369 stapels, wegende 103425 kilo. Hoogste prijs; kleine Hooi-f id Gras-f 31.75; Middelbare id. f per 50 kilo. WORMfcRVEER. 25 Juli. Kaas: aangevoerd 23 stapels; hoogsto prijs voor kleine f 31.voor mid delbare f por 50 kg. Leeuwarden26 Juli De aauvoer van nieuw kool" zaad belroe p. m. 100 last: voor puike qual. werd f 13, mindere soorten f 12 50 a 12 besteed. Nieuw Wiutergerst, blank, doch spillig bracht f 3,70 a 5.75 op. Rogge, Tarwe en lijnzaad zonder handel. llaver onveranderd, 48, 50, kg. fijne f 4,75 a 5; 44, 46 kg" Voer f 2 80 a 3.30. Kanariuzaad onveranderd, f 8.60- Berge-op-Zoom25 Juli Suiker onveranderd nom f 26 op 88 gr. Meiassen zonder handel. waren de strikte bevelen van Crosby vergeten en zij gaf deu vrijen loop aan haar gevoel. Maar die hevige smart scheen haar vader op een geheel andere wijze aan te doen dan de doctor vreesde; want hare hand zacht grijpende en naar boven wijzende zeido hij: Arme Mary arme vader! dóór moeten wij hulp zoeken! Het laatste woord was nauwelijks hoorbaar. De opgehevene hand viel op het kussen neder, en hij scheen op het punt van te bezwijmen. Mary wenkto dadelijk Susanna, die zijne lippen bevochtigde met een droppel van een hartversterkend drankje, hetwelk door den doctor was bereid. Het had allen verwonderd, dat Mary hare eigene aandoeningen roet zoo veel kracht had bedwongen, dat zij haren vader van werkelijken dienst kon zijn. Zij had met Dr. Crosby, dien zij van hare kindsheid af gekend had, geraadpleegd; zij had beloofd zijne voorschriften getrouw te volgen, en daar bij haar zcide, dat hot noodlottig voor haar vader zoude zijn, wanneer hij baar zag weenen, hield zjj hare tranen in, om hem te toonen dat zij hare aandoening kon overmeesteren. Zij beschuldigde zich nu van hare belofte nie« gehouden te hebbeo en vreesde uit het ziekver trek van haar vader verwijderd te worden. Maar toen de doctor zijn patiënt (hij bracht den meesten tijd in zijne kamer door) weder bezocht, gaf hij zijne hoogsto tevredenheid te kennen over de gunstige verandering welk bij den zieke had plaats gegrepen, en Mary's vreugde was niet te beschrijven. De herstelling van mijnheer Ellingwood nam zoo snel toe, dat de doctor, na een langdurig en onge stoord onderhoud met hem gevoerd te hebben, ver meende, dat hij gerust konde wegblijven. De zieke gevoelde, dat bij gezondigd had door zijne vrouw en kinderen als afgoden te aanbidden, en dat God in Zijne regtvaardigheid haar van hem gencpnen had; maar hij kon zeggen: Ofschoon hij mij slaat, nog- IPat is er onaangenamer voor hen die au» n-Ji beroep verplicht zijn veel te spreken; zooals advokaten, onderwijzers, redenaars, predikanten, dan keelpijn verkoudheid of een overblijfsel van bronchitis? Men gebruikt hiervoor tn over daad, doch zonder groote uitkomst, een menigte p&tes, siropen, drankjes, enz. welke meestal de ziekte vreedzaam haren weg laat gaan, De teer alleen kan hieraan eene spoedige verlichting geven, men kan zeggen oogenblikkelijk, als de zelve bij een genoegzame hoeveelheid wordt toe gediend. Om deze uitkomst te verkrijgen, be hoeft men bij eiken maaltijd slecht vier a zes teerkapsules van Guyot te gebruiken. De fl acon vanf 1,25 bevat 60capsules, zoodat deze behandeling slechts op eenige centen daags komt te staan en men kan verzekerd zijn dat van tien personen, die het beproefd hebben, ne gen zich aan deze geneeswijze houden. De teerkapsules van Guyot, hebben door hun succes, dat van dag tot dag toeneemt, onnoeme lijk veel namaaksels uitgelokt. De Heer Gufot kan alleen deze flacons waarborgen, waarop zich zijne handteekening, in driekleuren gedrukt bevindt. Ferkrijgbaar te Schagen bij ÏT. A. Hazeu en verder in de meeste apotheken. +4+ Den ai Juli j. I. overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderenmijn ge liefde echtgenoot, HERMANÜS BEEKMAN, in leven boekhandelaarna eene kortstondige ziekte van drie dagen en voorzien van de H.' H. Sacramenten, in den ouderdom van 39 jaren en 8 maanden. 4^4' Wed. H. BEEKMAN BOES. De BOEK- en PAPIERHANDEL zal door mij worden voortgezet. Schagen26 Juli 1878, Heden overleed in den gezegenden ouder dom van ruim 82 jaren, mijne geliefde zuster ANTJE ZIPP. Als broeder betuig ik mijnen dank aan alle Ingezetenen van Schagen voor de achting, d.e zij der overledene, steeds zoo ruin)$eboots heb ben toegedragen. 4841 Schagen den 20 Julij 1878. P. J. ZIPP. Het «36 bladzijden dikke boek: en een zeer bevattelijke, veelvuldig beproefde handleiding, 0111 deze pijnlijke kwalen zelf te behandelen, wordt tegen toezending van 3o ets in postzegels franco door Richter's Boekhandel te Rotterdam verzonden. De daarin afgedrukte attesten leveren het bewijs voor de buitengewone uitkomsten der daarin aanbevolen geneeswijze. 1;, thans wil ik op hem vertrouwen." Den meesten tijd was bij kalm eu bedaard en scheen veel te bidden. Maar als Mary uit de kamer ging, riep hij haar terug en snoekte haar hem niet te ver laten. Zijne hulpeloosheid men zou baast zeggen kunnen zijne kindsheid maakte Susanna zoo onge rust, dat zij den doctor daarover raadpleegde. Hij vorzekerde haar, dat het wel niet anders kon zijn. Zijn geest was hevig geschokt; de tijd alleen kou genezing aanbrengen, en in den zwakken toestand, waarin hij zich bevond, hechtte hij zich aan Mary, als hot eenige wezen, dat hem overbleef! Vier weken na zjjne aankomst in de herberg, ver trok mijnheer. Elliugwood met Mary en Susanna van daar. De trouwe haishoudster, die nu als eene vrien din beschouwd werd (want zij had zich in al die beproevingen edel gedragen) had zich voor korten tijd naar Rosedale begeven, om te zien of alles gereod was tot de goede ontvangst van den zieke en was eerst den vorigen dag teruggekeerd Mary, dat arme meisje, deed baar best om opgeruimd te zijn, maar zij had zich zoo gaarne in de armen van Susanna geworpen, om haar hart lucht te geven. Zij gevoelde dat het haar goed zoude doen, maar de gedachte aan haar bedroefden vader, dien zij lief had, hield haar terug. Hij zag er zoo treurig, zoo neêralagtig uit! Hij glim lachte nooit, en zij was bevreesd hem te bedroeven door de aanschouwing van hare smart. Gedurende de vier weken sedert Mary hare woning had verlaten, scheen zij jaren geleefd te hebben. Zij zag eenige maanden terug, tot op den tijd dat Alice en zij twee vrolijke en lagchende meisjes waren. Nu was zij alleen, en hoe was alles veranderd! Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1878 | | pagina 3