DORSCHKLEEDEN ZAKKEN. W. van Vuure, Westfriesche Bank M a r k Fberich ten Een geneesheer Advertentie». D. TROMPETTER Sz. J FORTUIN ltz. Kaasmarkt te Alkmaar. worden naar de nieuwste methode ge plaatst, gegurandeerdbestaande afleiders beproefd. 4867 Zaadmarkt 409-493. Alkmaar. Timmerman, Blaauboer en Co., te Schagen Kapitaal f 400.000, De Directie. 58 jaren, echtgenoote van Corneli- Appel. 3 dito. Jan Bekker. oud 18 weken, zoon van Pieter Bekker en Trijntje Gildeineijer. Schagen 8 Aug. aangevoerd 10 Paarden f CO a 200 Veulens f Ossen f a 4 Stieren f 90 a 160; 20 Geldekoeijen 180 a 250; 30 vette dito f 200 a 300 36 Kallkoeien f 190 a 290; Vaarsen 100 a 120. 8 Nuchtere kalveren f 12 a20Rammen f a 100 magere Schapen f 20 a 30; 350 dito vette f 30 a 34 Overhouders f a 50 Lam meren f 17 a 20. Bokken en Geiten. 30|magere Varkens f 6 50 a 20, 25 Biggen f 3.a 6.50 Konijnen10. a60.;Kip- f 0.aO.Eenden Duiven f 0. af 0.lgO Ki ogr. Boter f 1.40 a 1.53 90 Kaas per kilogr. f 30 a 35. Kip. eieren 3000 3.00 a 325. Eend-eieren a Bergen-op-Zoom, 8 Aug. Suiker onveranderd nom 26 op 88 gr. Mei assen niet gevraigd. HOORN, 8 Aug. Kaas: Ter waag gewogen 31} 1 stapels, wegende 105260 kilo. Hoogste prijs; klein nooi-f id. Gras-f 31.50; Midielbare id. f per 50 kilo. Leentcarden9 Aug. De aanvoer van nieuw kool zaad is afnemende, er bestaat goede kooplust; voir puike qual. werd f 12.75, voor mindere soorten f 11.50 a f12.besteed. Nieuw wintergerst 60,62 kg. bracht f 5.85 a 6.30 op: Haver onveranderd, 48,50 kg. fijio f 4.75 a 5; 44, 46 kg. Voer f 2 80 a 3 30. Rogge, Tarwe Kanariezaad zonder handel. Nieuw lijnzaad gold f 11. DORDRECHT, 8 Aug. Tarwe in flaauwe stemming «a was 20 ct. lager niet geheel to plaatsec, Zomer tarwe gold f 7.80 a 8.50, terwijl Canada f 7.60 a 8.30 opbracht. Rogge zeer stil, prijshoudend; van nieuwe Zceuwsche Vlaamsche en Overmaassche wer den ecnige partijtjes aangeboden, die voor f6 a 7 slechts gedeelteljjk van de hand gingen. Nieuw win tergerst werd 30 ct duurder betaald Zomer- bleif vorigen koers waard. Spelt zondor aanvoer. Haver in een doen. Paarden- en duivenboonen niet ter veil. In Witte en Bruine Boonen ging niets om. Erwten in vorige stemming. Boekweit niet ter markt. De aan voer van Koolzaad bedroeg 60 last: de prijzen on veranderd; puik Overmaasch zakgoed niet aanwezig Hennepzaad zonder handel. Kanariezaad overanderd lijnz&an geveild 115J116 kg. Pctersb. f320, en gedaan 117 kg Taganrog 325 Raap en Lijnolie dadelijk 75 ct. in daling. Raapkoeken f5 lager. Lijnkoeken prijs houdend. Iedereen weet, hoe moeielijk gewoonlijk ver koudheden, brouchitns en andere kwalen van dien aard te genezen zijn, vanwege hunne hard nekkigheid en hoeveel aftreksels, stroopen en andere geneesmiddelen men moet gebruiken, 0111 die ziekten kwijt te raken. Daarenboven weet een ieder dat een verwaarloosde verkoudheid, heel licht in eene bronchitis ontaardt, ja zelfs, soms in longteering overgaat. De talrijke ondervindingen bewijzen, dat de zuivere NOORWEEGSCHE TEER, goed toebe reid, een bijna wonderdadige uitwerking heeft op de genezing van de genoemde ziekten. De Teer kan niet in substantie gebruikt wor- hij nu binnentrad, daar hij wolligt niet begrijpen zou wat er voorgevallen was, zeide zij: Mevrouw ElliDgwood! ga daar ééne minuut zitten; ik kom dadelijk terug om uwen kraag om te doen; maar ik bid u beweeg u niet; gij zijt niet zoo sterk als vroeger Emilie viel achterover in den leuningstoel; baar gelaat was zoo bleek, dat zuster Isa voor eene bo- zwij.niug vreesde; het had toch een natuurlijke uit drukking, zoo als men sinds verscheidene maanden niet gezien hadmaar zij durfde zich niet te bewegen, uit vreeze van hare rede te schokken. Hoe groot moest dan niet hare vreugde zijn, toen Emilie. zich naar haren kant omdraaijende, zeide: Die Susanna is toch eene goede ziel; maar Isa, hoekwaamt gij hier? voegde zij er bij, hare hand aan het voorhoofd bren gende, om het kloppen daarvan te stillen, toen zij plotseling gewaar werd, dat, zij zich in hare eigene kamer bevond. Op dien oogenblik trad mijnheer Ellingwood m t een schijnbaar kalm gelaat binnen, maar het was zoo bleek en zoo ontsteld, dat het zijne geweldige aan doeningen duidelijk verried. Zoodra Emilie zgn stap hoorde, sprong zij van haar stoel op, en naar hem toesnellende, wierp zij zich in zijne armen, en viel door de vreugde overweldigd, in bezwijming. Haar echtgenoot legde haar zacht op een rustbeii, maar nu kon hij zijn gevoel niet langer bedwingen. Zich ijlings naar zijne studeerkamer begevende, stortte hij daar zijn hart uit, den hemel dankende voor deze onverwachte genadetoen haastig terugkeerende, vond den van wege ziju onaangenamen smaak en kle verige bestanddeelen. Een pharmaciëti te Parijs de heer Guyot, is op het Denkbeeld gekomen die teer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil. Niets is gemakkelijker om in te nemen. De ge latine lost zich terstond op in de maag, en de teer doet zijn werking. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten, brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en hronchites te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenig- zins gevorderde teering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en niet medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel van wege zijn uitstekende uitwerking, als oin zijn goedkoopen prijs. Elke flacon van teerkapsules toch kost twee franken en vijftig centimes en bevat zestig kapstiles; de geheele behandeling koint d us slechts op vijf of zeven en een halve cent daags en ontheft van het gebruik van afkooksels, patés en siropen. Om zeker te zijn dat men de echte kapstiles, heeft moet ineu op de driekleurige handteekening van den heer Guyot, op het eti quette letten. Verkrijgbaar hij W. A. llazeu en verder in de meeste apotheken. bepaald tegenstander van alle zoogenaamde ge heime middelen, had in zijn uitgehreiden werk kring zeer dikwijls gelegenheid, de meest ver schillende Huis- en Geneesmiddelen te leeren kennen, en daaronder zeer vele, die reeds lang vergeten zijn. In de laatste jaren ontmoette- hij meer en meer, zelfs zóó dikwijls de onder den naam van Dr. Airy's Specialiteiten zeker voor geen geneesheer onbekende geneesmiddelen dat hij er van verstomd stond. In den beginne- meende hij, den buitengewoon spoedigen ingang te moeten toeschrijven aan de advertentien; hij kwam echter spoedig tot de overtuiging, dat de meeste van zijn, tot de hoogere standen be- lioorende, patiënten niet ten gevolge van Ad- vertien, maar op aanbeveling van kennissen, de Dr. Airy's Remedies gebruikten. Deze omstan digheid eu de door hem waargenomen verras sende resultaten gaven hem aanleiding; die spe cialiteiten aan het ziekbed zelf te onderzoeken. In geen enkel geval kon hij aan deze middelen een absoluut nadeelige werking toeschrijven; in zeer vele gevallen echter zulk een beslissende neiging tot beterschap van de ziekte, dat de geneesheer zelf bij zijn eigen familie Dr. Airy's Specialiteiten als huismiddel gebruikt eu sedert geen afkeurend oordeel meer daarover velt. Wie nader kennis wil maken met Dr. Airy's genees wijze, ontbiede het leerrijke werk, dat duide lijke verhandelingen over de meeste ziekten, hij, tot zijne onuitsprekelijke vreugde, dat bij het out waken van zijne beminde vrouw het licht der rede uit hare oogen straalde, en dat zij allen herkende, die haar omgaven. Van dien tijd af nam de herstelling van Emilie met rassche schreden toe; hare gezondheid en hare krachten keerden spoedig weder. De verschrikkelijke ontdekking ,door het hooge venster, dat op het bal kon uitwam, scheen geheel uit haar geheugen gewischt te zijn; en voor zoo ver zij konden te weten komen, wist zij er niets van, dat eene andere hare plaats had vervuld. De vrees, dat zij dit plotseling mogt vernemen, was langen tijd eene bron van onophoudelijken angst voor haar echtgenoot, die teregt bedacht wasdat zij, zulks vernemende, haar verstand geheel verliezen zou na verloop van twee jaren was zij zoo volkomen her steld, haar geheel karakter scheen door het lijden zoo zacht en gedwee geworden, dat bij het best oordeelde haar zijne geschiedenis gedurende hare afwezigheid te vertellen. De doctor was echter van een tegenovergesteld gevoe- leu: hoe langer men haar zulk een mededeeling outhieli zoo meende hjj des te mindc-r zou zi) het haar pligt gevoelen hem te verlaten. Met bijna ieder mensch zou het geheel anders zijn; maar met hare overdre- vene teèrgevoelligheid en haar fijn eergevoel, zou de uitkomst voor haar geluk, zoo niet voor haar leven, noodlottig zijn. Viif jaren waren thans verloopen sedert do terug komst van Emilie te Cheswall. Zuster Isa (want zoo zelfs met leerzame ill ustrat i«-s bevat, voor den uiterst goedkoopen prijs van slecht* één gulden rechtstreeks van Richters boe khandel te Rot terdam. In de advertentie in onze vorige Wk*—Courant sub. No. 4896, werd opgege ven: »de persoon van SIMONS", moet zijn: M0ZES lAAaCS". en de onderteekening .TROMPETTER" in plaats van Bij de ondergeteekende is voorhanden eene flinke voorraad DORSCHKLEEDEN in alle afmetingen van 100 tot 5oo el, benevens eene groote partij GRAANZAKKEN. Des Donderdags te spreken bij C. ZEEMAN te Sc ha gendes Dingsdags bij den Heer J. DE GRO< )T te Vurmerendc en voorts ten zijnen woonhuize. 4866 ONDER DE FIRMA Directeuren: P. TIMMERMAN Dz. J. M. KOELMAN. 1. BLAAUBOER Jbz K. E. NUMAN. Hoofdelijk aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap WESTFRIESCHE- BaNK, onder de firma TIMMERMAN, BLAAU BOER en Co. te Schagen, neemt geld in depót tegen eene rente, verschillende naar mate van den tijd en de voorwaarden hij de overeen komst vast te stellen. 4883 Plaatst geld onder borgtogt, hijpothecair ver hand enz., belast zich met den in- en verkoop van effecten en in het algemeen met die werk zaamheden, welke tot het Bankiers- en Kassiers vak, kunnen gerekend worden te behooren. liet Kantoor wordt gehouden aan de markt te Schagen, en is geopend iederen werkdag van 9 1 a uren. werd zi) door allen genoemd) was steeds een geacht lid van de familie van Itosodale. Zij bezocht dezioken en troostte de bedroefden: zij was in den echten zin des woord eene zuster van liefdadigheid, zoowel zelve als naar de gevoelens, die zij anderen inboezemde. Mary was gehuwd en woonde niet ver van het vaderlijke erf. Bij hare opvoeding had haar vader steeds voor oogen gehouden wat haar grootvader hem had opgemerkt, dat h .-t hem namelijk, toen het reeds te laat was, berouwd had, dat hij niet meer het ver stand. en minder het gevoel van zijne dochter ont wikkeld had. Hjj had Mary altijd bedwongen, wanneer zij zich aan plotselinge uitbarstingen van vreugde of van smart overgaf; en tbans zag hij haar met zelf voldoening goed gevestigd, gelukkig in hare maat schappelijke betrekkingen en bemind door allen, die haar omgaven. Snsanna vervulde hare pligten even nauwgezet als vroeger, en verheugde zich in den voorspoed van hare geliefde vrienden. Ofschoon zij nooit sorak van Mevrouw Mansfield, noch van het kind, dat'haar zoo dierbaar was geworden, dacht zij dikwijls aan beiden, en zij zou gaarne honderd mijlen te voet hebben af gelegd om die dierbaren nog eenmaal te zien. W ordl vervolgd'

Schager Courant | 1878 | | pagina 3