W. van Vuure, DORSCHKLEEDEN ZAKKEN. J0NGE1, Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Marktberichten Ondertrouwd worden naar de nieuwste methode ge plaatst gegurandeerd j bestaande afleiders beproefd. 4867 Zaadmarkt 4-09-492. Alkmaar 4 FOUTLI\ Hz. Kaasmarkt te Alkmaar. Grratie en franco Dr Airy's Natuurgeneeswijze loon om te beginnen 1 gulden per week» had hij zich aan een scherpen steen deerlijk het been {rekwest, Bij Dickeninson. onder de Wijk (Drenthe), is gisteren een felle brand uitgebarsten, tengevolge waar van de boerderij, door A. G inhuur bewoond, is af gebrand. Alles is een prooi der vlammen gewordeD, ook eene koe; niets was verzekerd. In de gemeente Linschoten is met alle man gewerkt om den brand meester te worden, die door broeiing ontstaan was in een kolossalen hooiberg waarin voor ongeveer f 4000 aan hooi was geborgen. Behalve uit Linschoten gaven ook uit Willescop en Montfoort spuiten water, waardoor men er in slaagde het groote gevaar voor de naastliggende perceelen meester te worden. Niets van het verbrande was verzekerd. Door het bestuur der afd. Amsterdam van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal evenals ten vorige jare, aan den Gemeenteraad subsidie ge vraagd worden voor de te houden harddraverij met paard en chais en tegelijk de toestemming worden gevraagd tot het houden van dit oud-Hollandsch volks- teest op Dinsdag 24 September. Het Parijsche Gemeente bestuur heeft vergunning verleend tot het houden van de Hollandsche harddra verij met paarden van zessen klaar onder den man en voor de chais gespannen en het tijdstip daarvoor bepaald in de eerste dagen van October. Te Koekange, bij Meppel, waren in den nacht van Zondag op Maandag eenige jongelieden in vro lijke stemming bijeen. Toen zij het erf van den land bouwer F. H. passeerden, werd van daar een geweer schot gelust, met het gevolg dat een hunner, J. O., de geheele lading in de beenen kreeg. Er wordt een geregtelyk onderzoek ingesteld naar den dader. Bij den arbeider Bosma, te Wijckel, kwam Za terdag jl een vreemde hond in de kam«r, die alle kenteekenen van dolheid v ertoonde. Nadat hij hier- en daarin gebeten had, liep hij op de vrouw des huizes toe. Haar man echter bezat tegenwoordigheid van geest genoeg het beest nog bij tijds dood te slaan. Yan een en ander is bij de bevoegde autoriteit aangifte gedaan. Zekere jeugdige vrouw K., te Ossendrecht, se dert kort gehuwd, had het ongeluk een harer vingers te klemmen, zoodat een zoogenaamde blein ontstond Hoe onbeduidend in den aanvang, had zulks toch ern stige gevolgen, daar al spoodig zich koud vuur ver toonde, hetgeen zoo in hevigheid toenam, dat de vrouw binnen weinig tijd bezweek. Ingeschreven van i3 tot en met i5 Aug. 1878 GEBOREN geene. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD: geene. OVERLEDEN: i3 Ang. Levenloos aangegeven kind van Jan Oudhcusden en van Maria Ëliza- beth Woestenliurg. Schagen 15 Aug. aangevoerd 5 Paarden f 80 a 180 5 Veulens f 110 a 170; Ossen f a Stieren f a löGeldekoeijen 170 a 270; 20 vette dito f 220 a 290 12 Kalfkocion f 180 a 280; 13 Vaarsen 75 a 180. 10 Nuchtere kalveren f 14 a 23Rammen f a100 magere Schapen f 16 a 27; 300 dito vette f 28 a 35 Overhouders f a Lam meren f a Bokken en Geiten.12 magere Varkens f 10 a 16, 30 Biggen f 2.50 a 6.40 Konijnen—10. a —60.; 30 Kip- f 0 40 al.50; Eenden Duiven f 0. af 0.150 Ki ogr. Boter f 1.40 a 1.53 100 Kaas per kilogr. f 30 a 40. Kip eieren 2000 3.00 a 350. Eend-eieren a of mijnheer de Bruneteau hare dochter beminde, maar wel ot hare dochter op m jnheer de Bruneteau ver liefd was. llt-lsashet was maar al te waar: het meisje was doodelijk van een schoon jongman, dien zij in eene blauwe montering, met zilveren galons afgezet, naast het portier des konings had zien galop peren. Mijnheer de Bruneteau was lijfwacht. Zeer goed, Lucie, zeide mevrouw Aubertot, als hijluwer waardig is, zult gij hem, dien gij bemint, huwen. Het was bij elven in den avond toeo Mevrouw Aubertot zoo sprak; zij liet bare dochter naar bed gaan en begaf zich zelve naar hare slaapkamer Toen zij daar alleen was en hare deur zorgvuldig bad ge grendeld, nam zij een klein sleuteltje schoof een vak van het behang op zij opende eene kleine geheime deur en bevond zich in een m<-t weelde gemeubeld en met fraaie wapenen versierd kabinetje. Zij was bjj den kolonel Duroncey, die zooals we straks gezegd hebben, in het huis naast haar en ook op de derde verdieping woonde. Zulk een gemeenschap tusschen twee personen, die beide nog jong zijn en beide nog van uitorljjke be koorlijkheden voorzien, heeft iets verdachts en wij moeten hiervan e»ne verklaring geven. Lucie's moeder was eene tweeledige persoon, de eene Manon, de andere mevrouw Aubertot. Bedert julvrouw Lucie van de kostschool was teruggekeerd en bij hare moeder leefde, was Manon dood. Maar tien jaar vroeger had Manon zeer veel van kolonel Duroncey gohouden, die toen nog maar majoor was en Manon ook zeer lief had. Die liefde had een einde genomen, even als alles in deze wereld eindigt en was in eene innige en beproefde vriendschap overgegaan. De kolonel, die niet van de Bourbons hield, was eens in eene samenzwering betrokken geweest, zooals men er toen veel had, maar mevrouw Aubertot had hem gered, vooreerst door hem door de geheime deur, waarvan wii zooeven spraken, te laten ontvlugten, en vervolgens door haar magtigen invloed voor hem aan te wenden. De kolonel daarentegen, was ook steeds bereid, om zijn krediet, dat hij in groote mate bezat, en zijn Uitgeest 14 Aug. De aanvoer en besteede prijzen 1 ter markt van heden waren als volgt: 7 Koeien f 254 a f Paarden fanuchter Kalf f 21 Schapen f 28 a Lammeren f a per stuk; vette Varkens ct. per kilo; 10 Biggen f14— a 125 koppen Bot erf van 0.65 kilo] 85 a 95; 750 Kipeieren 3.25 a, 3.75 per 100 st. Bergen-op-Zoom, 15 Aug Suiker onveranderd nom. 26 op 88 gr. Metassen onveranderd HOORN, 15 Aug.. KaasTer waag gewogen 200 stapels, wegende 54289 kilo. Hoogste prijs; kleine Hooi-f id. Gras-f 32.50; Middelbare id. f j per 50 kilo. DORDRECHT, 15 Aug. Tarwe in flaauwo stemming en was 20 ct. lager niet geheel te plaatsen, Zomer j "tarwe gold f 8.a 10.50, terwijl Canada f 7.60 a 8.30 opbracht. Rogge zeer stil, prijshoudend; van nieuwe Zceuwsche Vlaamsche en Overmaassche wer den eonige partijtjes aangeboden, die voor f9 a 10 slechts gedeeltelijk van de hand gingen. Nieuw win- tergerst werd 30 ct duurder betaald Zomer- ble* f vorigen koers waard. Spelt zonder aanvoer. Haver iu een doen. Paarden- en duivenboonen niet ter veiL In Witte en Bruine Boonen ging niets om. Erwten in vorige stemming. Boekweit niet ter markt. De aan voer van Koolzaad bedroeg 50 last: de prijzen on veranderd; puik Overmaasch zakgoed niet aanwezig Hennepzaad zonder handel. Kanariezaad ovcranderd Lijnzaan geveild 115(116 kg. Petersb. f20, in gedaan 117 kg Ta-*anrog 325 Raap en Lijnolie dadelijk 75 ct. in daling. Raapkoeken 15 lager. Lijnkoeken prijs houdend, f 5 lager Er zijn weinig ziekten welke de daarstel- ling van zoovele geneesmiddelen heeft bevor derd als de Asthina, De meeste dezer middelen min of meer onvoldoende zijn in een welver diende verbetenheid geraakt. De bewonderens waardige werking der teer op de longen, en de slijindeelen in het algemeen, heeft talrijke proef nemingen uitgelokt waaruit thans blijkt dat een der beste behandelingen tegen Astliuia bestaat in de aanwendig der Teercapsules van Guijot, In de meeste gevallen geven twee of drie cap sules, bij eiken maaltijd ingenomen eene snelle verlichting, wij voegen er echter bij dat wan neer de kwaal reeds verouderd is, men geduren de eenigen tijd met deze behandeling moet voort gaan; overigens, 11a de spoedige verlichting die zij daarvan ondervinden, zijn de zieken zelden geneigd het gebruik der Teercapsules af te schaf fen alvorens zij geheel zijn hersteld. Deze wijze van behandeling komt op'zeer geringe kosten te staan, ongeveerd 6 a 8 cents per dag. Om er zeker van te zijn dat men de echte Teercapsules van Guvot bekomt, moet men de iu drie gekleuren gedrukte handteekening van Guyot eischen, die zich op elke flacon moet be vinden. Depot te Parijs in de Apotheek Guyot, 3i Rue de Seine, te Schagen bij W. A. Ilazeu en verder in de meeste Apotheken Onder verwijzing van art. 3 van het programma voor de ALGEMEE- NE TENTOONSTELLING te Delft, worden zijdie verlangen mogten inzendingen te doen, herinnerd dat de opgave daarvan behooren te geschieden vóór 39 dezer, aan den ondergetee- kendeti Secretaris der afd. Schagen, H. R. DE MEER. Schagen, 16 Augustus 1878. J. VAN DER MAATEN en A. DE BOER. Schagen, i6 Augustus 1878. GEEN JIECEPT/E. degen, als het noodig mogt zijn, ten dienste van me vrouw Aubertot te stellen. Beide waren rijk, hunne vriendschap betrof alzoo geldelijke belangen, en als zij elkaar in 't geheim bezochten, dan was dit alleen om praatjes en kwaadaardige opmerkingen te vermij den. De ware en oenige hartstogt van mevrouw Au bertot was hare dochter. De geboorte van dit kind was een misstap vau Manon, welke niet altijd voor Lucie kon verborgen blijven; maar daarom was het nog te meer noodig dat zij harer moeder geene twij felachtige handeling, geene verdachte betrekking kon verwijten, behalve die, helaas! waaraan mes rouw Au bertot het geluk vorschuldigd was van eene dochter te bezitten, van die lief te hebben en haro liefde beantwoord te zien. Daarom kwam de kolonel niet openlijk bij zijne vriendin; men had zijne bezoeken in een kwaad daglicht kunnen stellen. Hij zat voor zyn bureau, toen Mevrouw Aubertot bij hem binnen kwam. Gij hier mevrouw, zeide hij, wat ben ik gelukkig u te zien!.... Het is nu al meer dan eene week geleden, dat gij mij zoo niet eens verrast hebt.... Vergeet gij mij, vriendin Helaasneen, maar ik houd mij veel met mijne dochter bezig. Meer dan met mijdat is natuurlijkzeide de kolonel Weet gij wel dat zij van dag tot dag liever wordt Ja, maar zij is verliefd. Verliefd! En op wien? Op een lijfwacht. De kolonel, die niet van de Bourbons hield, was er tegen dat het meisje iemand huwen zou, die in dienst der koninklijke familie stond. Zoo dacht mevrouw Aubertot er ook over; maar hare dochter verteerde van liefde, en de vrees om Lucie te verliezen, deed hare moeder alle mogelijke zwarigheden over het hootd zien. De kolonel beloofde te zullen informereD wat mijnheer deBruneteau voor een man was, en eenige I dagen daarna liet mevrouw Aubertot den jongeling verzoeken eens bij'haar te komen. Zij verstomde toen zij hem zag. Hij was het ideaal der schoonheid: blaauwe, Bij de ondergeteekende is voorhanden eene flinke voorraad DORSCHKLEEDEN in alle afmetingen van 100 tot 5oo el, benevens eene groote partij GRAANZAKKEN. Des Donderdags te spreken bij C. ZEEMAN te Schagendes Dingsdags bij den Heer J. DE GROOT te Purmerende en voorts ten zijnen woonhuize. 4866 verzendt Richters Boekhandel te Rotterdam, op franco aanvrage, door 't geheele Rijk en naar de Overzeasche Bezittingen een 12o i bladzijden dik uittreksel uit het wereld be- roemde werk: Dit inet vele echte getuigechriften van gelukkig genezen lijders voorziene werkje kan iederen zieke mot volle overtuiging worden aanbevolen. Niemand verzuime derhalve bovenhenoeind uittreksel te ontb 18 Ter Boek- en Courantdrukkerij van Wed. DIDERICH te Scha gen, kan dadelijk geplaatst worden, een vlugge teedere oogen, eene slanke gestalte, kastanjebruin haar een geestig gelaat 011 een wijze van zich voor te doen, welke bewees dat hij gewoon was in do groote wereld te verkeeren en dat hij eene goede opvoeding genoten had. Mijnheer das begon de moeder, gij bemint mijne dochter? De jongeling schetste zijn harstogt met vuur en opregtheid hij was waarlijk verliefd. En hernam mevrouw Aubertot wensche| gij haar to huwen? Als dat mijn levendigste wensch niet was, zou ik mij niet aan de moeder van jufvrouw Lucie ver toond hebben. Maar, ztide mevrouw Aubertot, een veelbeteeke- nenden blik op mijnheer de Bruneteau werpende, ik wil mijne dochter aan geen edelman ten huwelijk geven. Dat ben ik niet, mevrouwi Waarlijk! Neen, mevrouw, ik heet Mathurin Regnier. Mijn vader was koopman to Rouaan, hij heeft mij honderd louis inkomen nagelaten, en toen ik bij de lijfwacht in dienst ben getreden, heb ik dien naam van Bruneteau aangenomen naar een oud vervallen buitentje, dat mijnen vader heeft toebehoort en dat ik sedert verkocht heb. Ik heb daar de voorgevoegd dat was eene zwakheid van mij, maar bij de lijfwacht is het noodzakelijk. Zeer goed mijnheer Regnier; zijt gij konings gezind? En daar zij zag dat de jongeling aarzelde om te antwoorden, voegde zij er bij Het is mi) om het even; ik bemoei mij niet met de politiek; maar ik denk om mijne dochter, die naast God mjjne eenige liefde is; ik wil dat mijne dochter gelukkig zij, en dat haar echtgenoot haar meer lief heeft dan zijn koning. Word' vervolgd'

Schager Courant | 1878 | | pagina 3