Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Z0NDA6 8 MEVROUW AUBERTOT. Ao. 1878. 22ste Jaargang. No. II10. Bekendmaking. Gemengde berichten. SCHAKER COCRAAT. Dit blad verschijnt twee maal per week: JVoens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitko- mend No. geplaatstingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post J 3.6oj Afzonderlijke nummers f 0.074. Advertentiën van een tot vijf regels f 076; iedere regel meer ƒ0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boekbandelaren aangenomen. Naar volksheil onder deugd te dingen, Is arbeid aan een rots te biên. Men wordt verzocht de betalingen van di recte belastingen ten kantore Schagen uitsluitend te doen op de daarvoor op de aanslagbiljetten aangewezen dagen: Maandag, Dingsdag en Don derdag. Schagen 3 September 1878. De Ilijks ontvanger, A. DE BEUS. Den 6 dezer verdronk jammerlijk het 3 4 jar'g zoontje van den landman W. B. in eene sloot, nabij zijne woning aan de Schagertrap, onder de gemeente Schagen. De uitgeloofde prijzen zijn Ie prijs een gouden medaille en f 75. ae 5o. 4e zilveren a5. Terwijl de beide overige kamers ieder f 25. zullen ontvangen ter gemoetkoining der onkos ten. De stoomboot Eendracht, tusschen Middel burg en Amsterdam is zondagmorgen, naar de Midd. Gt meldt, in de kreek, nabij den Spie ringpolder omboog gevaren. Er waren 10 passa giers aan boord, die voor het meerendeel op de boot naar Botterdam zijn overgegaan. Men ziet er groot bezwaar in het schip vlot te krijgen. De mensch is des avonds niet zoo lang als des morgens. De lengte van den morgen tot den avond varieert bijna een duim In den zo mer weegt de gezonde mensch ongeveer 1 4 kilogr. lichter dan des winters. Onder alle schepselen van gelijke grootte beeft de mensch de meeste hersens; in den regel twee kilogr. bij 5o kilogr. lichaamsgewicht, terwijl een os van 5oo kilogr. slechts overeen half kilogr. hersens te beschikken heeft. In het inenscheiijk ligchaam zijn in het geheel 249 beenderen, namelijk 60 aan het hoofd, Iteeds sedert geruimen tijd bestond bij den heer A. Knikker, koffijhuishouder te Schagen, het plan, in den aanstaanden winter, ten zijnen ;n jen romp, 62 in de armen-en handen en huize een concours te doen houden, tusschen 60 in de beenen en voeten Het hart trekt .1 1 q 1 s zich in een uur gemiddeld 4ooo inaal samen. eemge redernkerskamers uit den omtrek; 8 kamers J De geheele bloedmassa van liet ligchaam, 7 tot werden door hem uitgenoodigd, waarvan 6 da delijk toetraden; de twee overige waren niet te bewegen, later trok zicli één van de 6 eerst- genoemden terug, zoodat er slechts 5 verbleven, j t. w. de kamers, Wieringerwaard, Dirkshorn, Barsingerhorn, Sint Maarten en Schagen. Den 5 dezer maand had eene vergadering van afgevaardigden, uit die kamers plaats, waarin o.a. bij loting de volgorde van de uitvoeringen is bepaald. Deze is als volgt: Schagen op 12 November; Dirkshorn 19 November; Wierin gerwaard 10 December; Sint Maarten in het begin vau Januarij en Barsingerhorn in bet laatst van Januarij 1879. De data voor de beide laatste kamers zullen later worden aangewezen VIL En Lacour; die in dit opzigt het zwak van alle oude gedienden deelde, begon van zijne veldslagen te verhalen. Hij voerdo zijn gewilligen toehoorder van de pyramiden van Egypte naar het Krelim, zender de compagne in Frankrijk te vergeten, waarbij hij Lacour, aan den arm gewond was. Regnier wachtte wel te laten blijken dat hij koningsgezind was, inte gendeel. Dapper krijgsman! riep hij uit. wat ben ik onge lukkig dat ik uw leeftijd niet heb. Dan zou ik even als gij, den grooten keizer gediend hobben, en mis schien zou ik dan ook even als gij het eere-kruis op mijne borst dragen. Heeft mijnheer gediend? vraagde Lacour. In vredestijd, alleen maar in vredestijddat telt niet meê. Regnier kocht het koordje dat hij noodig had, drukte zijn nieuwen vriend de hand, en verliet den winkel i zonder een woord tot de vrouw gerigt te hebben.1 Hij kwam terug. Het verveelde hem nooit, zeide hij, om van den grooten keizer te hooren sprekenen wie kon er beter over spreken dan een zijner oude soldaten Hoe slim Lacour ook was, liet hij zich echter door deze vleijerij inpakken, en gaarne maakte hij gebruik van de flesch bier of het glaasje rhum, dat Reguier hem in het nabijgelegen koffijhuis aanbood. Dat alles gebeurde echter niet zonder dat de nieuwe vriend van Lacour van tijd tot tijd eene gelegenheid vond om jufvrouw Lacour alleen te sprekeD, terwjjl haar man uit was om gelden te iuncn of inkoopen te doen. boord, omstreeks 600 b,e" de 12 kilogr., gaat elk uur 18 maal door bet hart en doorloopt in één minuut miastens 126 voet. De pols van een gezond persoon slaat in één minuut niet minder dan 80 en niet meer dan 90 maal gewoonlijk 84 maal. Bij boogen ouderdom vermindert het getal polsslagen, dik wijls tot 60 in de minuut. Te Amsterdam is ji. Maandag een aojarig Duitscher met geweld in een waggon derde klasse van den spoortrein geduwd omdat hij dikker was dan de wijdte van bet portier. De jonge man weegt 25o pond. Een vreeselijk ongeluk bad jl. Dingsdag op de Teems plaats. De stoomboot 1'rinces Alice, terugkeerende van een pleiziertocht naar Gra- vesend, kwam in botsing met een ander stoom schip, naam onbekend. De Princess Alice zonk Dan waagde hij een veelbeteekenunden oogwenk, een handdrukje en later zelfs liet hij een klein briefje op haar lessenaar liggen. Rosa Lacour was zeer jong, zij had wel eenige neiging tot behaagzucht en daarbij een bejaarden echtgenoot en mijnheer Regnier was zoo'n knap man, hij glimlachte zoo vriendelijk en had zulke schoone oogen! De jong. lieden waren het eens of op het punt om het te worden Mevrouw Aubertot waakte Zij vertrouwde Regnier niet veel. Gelukkig, dacht zij, heeft mijne arme Lucieeen blinddoek voor hare oogen; hoewel zij jaloersch is, wordt zij door de liefde verblind. Maar ik ben er ook nog. Zij had tegen Regnier gezegd, dat zij zijn gedrag zou bespieden, niet zoo als een oude jaloersche echt genoot, dien men bedriegen kanmaar als eene moeder die naijverig is op het geluk harer dochter en die men nooit bedriegen kan. En zij hield woord. Lacour werd door een gedienstige onbekende gewaarschuwd, dat mijnheer Regnier, een gehuwd man, gewezen lijf wacht en bijgevolg weinig ingenomen met de krijgs- talenten van den grooten Napoleon, aan zijne vrouw bet bof maakte, en dat hij zich wachten moest voor een man, die te zeer door zijne schoonheid in het oog viel om niet gevaarlijk te zijn. Lacour zeide niets; maar den volgenden dag bediende hij zich van de onmisbaie krijgslist der echtgenootenhij ging zijne voordeur uit, kwam door zjjn achterdeur weer bin nen en ging in zijne slaapkamer op schildwacht staan, welke boven den winkel was en vau waar hjj door eene reet in de zoldering ongezien het bezoek van mijnheer Regnier kon bijwonen. Delverleider liet niet na te komen. Kon Lacour al ver onderstellen dat zijne vrouw onschuldig was, aangaande Regnier's bedoelingen kon hij zich niet vergissen, terstond, en allen aan inenscben verdronken. Nadere berichten luiden: Het vaartuig, dat de Primes Alice op noemden dag des avonds ten acht ure op Theems bij Woolwich in den grond boorde, is de Bywell Castle, een ijzeren stoomboot, koers zettende naar Newcastle. De Princes Alice bad tusschen de zes- a achthonderd menschen aan boord, die van een pleiziertogtje naar Gravesend terugkeerden. Honderd personen zijn tot dusver gered. Men vreest dat er 600 verdronken zijn. Hartverscheurende tooneelen hebben te midden der menigte op de beide oevers plaats, waar velen onder de lijken, welke voortdurend worden aangebragt, vrienden en bloedverwanten zoeken te herkennen. De huzaren in Bergen-op-Zoom veroorzaken vrij wat last. Herhaaldelijk komen er gevallen van vechtpartijen, aanrandingen enz, voor, Maan dag weer maakten twee huzaren den Antwerp- schen straatweg ontveilig; zij hielden de voor bijgangers bij voork-ur de vrouwen, aar.. Ein delijk kwam de wachtmeester der marechaussee, rekende beiden in en bracht ze naar de hoofd wacht. Daar hebben ze nog de deur van het cachot verbrijzeld. Twee andere huzaren zijn naar Den Bosch ver voerd, om daar voor den krijgsraad terecht te staan de een wegens diefstal, de ander wegens insubordinatie Onder de volksvermaken, die onlangs te Dwingeloo plaats hadden, behoorde o. a. ook bet aaltrekken, d. i. een aal den kop aftrekken. Als prijs was daaraan verbonden een kerkboek, eeu kerkboek met zilveren baken Sergeant (kommandeert): Zet af't geweer De rekruut Levi Gosschalk blijft dood bedaard met «schouder geweer» staan. Sergeant. Vervloekte uil daar, waarom zet je 't geweer niet af, als ik het commandeer. Levi Gosschalk. Och, sergeant, je commandeert toch aanstonds weer «schouder geweer», 't is dus noodelooze moeite. Directeur van een verbeterbuis: Nu, Jan sen, thans heb je je ontslag. Je hebt bier wat ordentelijks geleerd, zoodat je je brood verdienen want diens woorden waren geenzins dubbelzinnig. Lacour klom een kleinen trap af, die van da kamer naar de winkel geleidde; hij viel met al de onstui migheid van een grenadier die de bres bestormt op Regnier aan en toen volgde er eene worsteling. Mijnheer Lacour.... vriend.... wat doet gij?... gij vergist u. Lacour ranselde voort als ware het op een aanbeeld. Hij wilde van deze gelegenheid gebruik maken, om aan zijne vrouw en aan allen die zijne vrouw lief mogten vinden, eene heilzame les te gevon. Reguier was jong en krachtig: hij wilde de slagon, welke hij ontving, beantwoorden; maar hij had te doen met iemand, die gewoon was te overwinnen en besloten had te sterven of de sterkste te zullen zijn. Hij was eeu oud soldaat, die zijn wachthuis verdedigt, een echtgenoot die de eer zijner vrouw wil wreken. Lacour eindelijk, was een grenadier, dien men had willen be driegen door voor zijn keizer eene leugenachtige be wondering te veinzeu. Hij nam Regnier in zijne ge spierde armen, hief hem in de hoogte en wierp hem toen wéér op den grond neder. Lacour geleek op een tijger, die eerst regt woedend wordt als hij zijne prooi gewond heeft: hij sloeg zijn medeminnaar in het aan- gezigt, sloeg zijne albasten tanden stuk en deed een zijner oogen uit zijn hoofd puilen. Toen verzamelden zich de buren, de stoutmoedigste drongen den winkel binnen en ontrukten aan den verwoeden echtgenoot zijn zieltogend slachtoffer. Men brenge hem waarheen men wil, zeide hij dit is de eerste, laat er nu nog eens een komen! Jufvrouw Lacour was in zwijm gevallen; hjj bragt haar weèr bij, stelde haar gerust, omhelsde haar en vertelde haar alles wat hij voor haar gedaan had het was uit liefde voor haar geweest.

Schager Courant | 1878 | | pagina 1